11 stycznia 2011

Douglas Williams- biografia

Obrazek


Imie i Nazwisko: Douglas Clayton Durdle
Data i miejsce urodzenia: 1 Wrzesień 1972r. Manchester, Anglia
Wzrost: 183 cm
Waga: 107 kg
Trenerzy: NWA UK Hammerlock, Andre Baker, Dino Scarlo
Debiut: 1993


Początki kariery

W 1990 roku Douglas rozpoczął treningi w NWA UK Hammerlock. Od tego czasu Douglas występował w wielu Europejskich jak i Amerykańskich federacjach gdzie zdobywał mnóstwo tytułów mistrzowskich. Walczył w tym czasie z zawodnikami takimi jak Eddie Guerrero czy Bryan Danielson. W 2006 roku podczas touru WWE w Anglii wystąpił w dark matchu przeciwko Carlito. Pojedynek przegrał.

Ring of Honor

22 Czerwca 2002 roku zadebiutował w Ring of Honor pokonując American Dragona Bryana Danielsona. 27 Lipca wziął udział w 60 Minute Iron Man Matchu którego stawką był tytuł ROH Championship. Jego rywalami byli Chritopher Daniels, Spanky i Low Ki który zwyciężył i stał się pierwszym posiadaczem tego pasa. 23 Marca 2003, Doug powrócił do ROH i odebrał pas FWA British Heavyweight Championship z rąk Christophera Danielsa. 26 Kwietnia 2003 dostał kolejną szansę na zdobycie ROH World Championship ale nie udało mu się pokonać Samoa Joe. 14 Lutego 2004 pokonał Chrisa Sabina w pure wrestling tournament jednak później został wyeliminowany przez CM Punka. 5 miesięcy później pokonał Jay Lethala, Niguela McGuinessa oraz Johna Waltersa i awansował do finału Pure Wrestling. W finale pokonał Alexa Shelleya i zdobył tytuł Pure Wrestling Championship. Dwa razy skutecznie bronił pasa przeciwko Alexowi Shelleyowi oraz Austina Ariesa. Stracił pas 28 Sierpnia na rzecz Johna Waltersa. 11 września dostał jeszcze jedną szanse na ROH Championship ale po raz drugi nie dał rady pokonać Samoa Joe. 13 Maja 2005 w teamie z Coltem Cabaną pokonał Niguela McGuinessa oraz Chada Collyera. W czasie touru ROH po Wielkiej Brytanii został połączony w team z Jody Fleishem i jako Team UK pokonali Team Noah(SUWA oraz Go Shiozaki. Na drugim show wyprawy do Wielkiej Brytanii pokonał Jimmy Rave'a. Swoje ostatnie występy w Ring Of Honor Douglas zaliczył w Kwietniu 2007. 13 Kwietnia wraz z Niguelem McGuinessem pokonali Chrisa Hero oraz Takeshi Morishime. Dzień później pokonał Colta Cabanę po Chaos Theory.

Total Nonstop Action

Doug stał się częścią rosteru TNA w Czerwcu 2008 kiedy to wziął udział w tourze TNA w Anglii. Pierwszego dnia wraz z Gail Kim pokonał Awesome Kong i Jamesa Storma. Następnego dnia walczył w 3 Way Dance przeciwko Stylesowi oraz Jay'owi Lethalowi. W starciu zwyciężył Styles. Williams reprezentował Team International w World X Cup 2008 i na Impact pokonał członka Teamu Japan Masato Yoshino. Był to jego debiut na Impact. Na Victory Road wystąpił w 12-Man World X Cup elimination contest. Powrócił do TNA na Turning Point i od tego czasu występował w walkach X Division.

British Invasion

30 Kwietnia 2009 wystąpił na Impact jako członek British Invasion wraz z Robem Terry oraz Brutusem Magnusem. Razem z Magnusem awansowali do finału Team 3D Tag Team tournament gdzie przegrali z Beer Money. W dark matchu Slammiversary pokonali Rhino i Erica Younga a później na tej samej gali interweniowali w walce o pasy Tag Teamowe. Na Victory Road zmierzyli się z Team 3D a stawką były tytuły IWGP World Tag Team. Nie udało im się jednak zdobyć tytułów. 25 Lipca wraz z Sheik Abdul Bashirem i Kiyshim pokonali TNA Originals po tym jak Eric Young odwrócił się od tego teamu. Po tym wydarzeniu powstało The World Elite. 30 Lipca Magnus i Doug pokonali Team 3D w tables matchu i zdobyli IWGP World Tag Team championship. Na Bound for Glory Brytyjczycy stracili pasy IWGP Tag Team na rzecz Team 3 D ale zwyciężając w Full Metal Mayhem Tag Team Matchu zostali nowymi TNA Tag Team championami. Na Turning Point obronili pasy przeciwko Beer Money oraz Motor City Machineguns. Na Final Resolution jeszcze raz pokonali Sabina i Shelleya tym samym zachowując tytuły. Na Genesis stracili tytuły na rzecz Matta Morgana i Hernandeza. 28 Stycznia 2010 Douglas wykorzystał walizkę Roba Terry'ego i zdobył pas X Division pokonując Amazing Reda. Na Destination X obronił swój tytuł w walce przeciwko Shannonowi Moore'owi. Na galę Lockdown miał zaplanowaną obronę tytułu w steel cage matchu przeciwko Kazarianowi i Shanoonowi Moore'owi jednak z powodu erupcji wulkanu Eyjafjallajökull nie zdołał opuścić Anglii. Douglas został pozbawiony tytułu, a na Lockdown zdobył go Kazarian. Po opuszczeniu dwóch gali Impact, Douglas powrócił 3 Maja i rozpoczął program z obecnym mistrzem. Na Sacrifice pokonał Kazariana i odzyskał swój pas. Na Slammiversary VIII bronił swojego tytułu w walce przeciwko Brianowi Kendrickowi i pokonał go po DDT. Podczas Victory Road po raz drugi obronił pas przeciwko Kendrickowi, tym razem w stypulacji Ultimate X submission matchu.

Fortune

5 Sierpnia na Impact interweniował w walce Ric'a Flaira i Jay'a Lethala pomagając Flairowi zwyciężyć. Razem z całym Fortune zaatakowali EV 2.0. Na No Surrender pokonał członka EV 2.0 Sabu i obronił swój pas mistrzowski. 16 września na Impact walczył przeciwko Lethalowi w X Division Title matchu. Douglas przegrał ten pojedynek i stracił pas. Na Bound for Glory dostał walkę rewanżową jednak nie udało mu się odzyskać tytułu. 28 Października razem z Aj Stylesem pokonali RVD i Ravena. Na jednym z Impactów stawił czoła Kazarianowi. Kaz zwyciężył a po walce pod wpływem Ric'a Flaira panowie podali sobie ręce. Na Turning Point Fortune pokonało EV 2.0 w 10 man Tag Team matchu w wyniku czego Sabu pożegnał się z TNA. 11 Listopada wystąpił w handicap matchu przeciwko Mattowi Morganowi. Beer Money którzy byli partnerami Douglasa zostawili go na pastwę Morgana i Blueprint wygrał pojedynek.

Face Turn

Tydzień po walce handicapowej Matt Morgan zmierzył się z Ric'iem Flairem. W czasie walki Williams zaatakował Fortune i pozwolił Morganowi zwyciężyć w tej walce. 5 Grudnia podczas Final Resolution, Douglas zmierzył się z TV Championem AJ Stylesem a stawką pojedynku był tytuł AJ'a. Douglas wygrał walkę i pierwszy raz w swojej karierze zdobył ten tytuł. 23 Grudnia zmierzył się ze Stylesem w 20 minute Iron Man Matchu. Walka zakończyła się remisem 1-1. Na Genesis, Williams miał po raz drugi bronić tytułu przeciwko Stylesowi. W trakcie gali dowiedzieliśmy się jednak że AJ jest kontuzjowany i nie może walczyć. Zastąpił go The Monster Abyss który przy pomocy AJ'a pokonał Williamsa i został nowym mistrzem.

1. Finishery:
Bombs Away
Chaos Theory
Guillotine choke
Revolution DDT

2. Sygnatury:

Anarchy Knee
British Figure Four Leglock
Cravate
European uppercut
Inverted Gory special
Bridging / Release double underhook suplex, sometimes from the top rope
Northern Lights suplex
Push up facebusters
Snap suplex transitioned into a gutwrench suplex and finished with an exploder suplex

3. Menadżerowie:
Rob Terry
Ric Flair

4. Przydomki:
"The Anarchist"
"The Human Torture Device"
"The Finest Thing in Life"

5. Piosenki wejściowe:
"Song 2" by Blur
"Made in Britain" by Rusty Music
"The British Invasion" by Dale Oliver (TNA)

6. Tytuły i osiągnięcia:

- Judo:
British Judo Championship (72 kg weight class; 1992)

- Wrestling:
3 Count Wrestling
3CW Heavyweight Championship (1 time)

All Star Wrestling

ASW British Heavyweight Championship (1 time)
ASW Middle Heavyweight Championship (1 time)
ASW People's Championship (1 time)

Athletik Club Wrestling
ACW World Wrestling Championship (1 time)

European Wrestling Associaition
EWA Intercontinental Championship (1 time)

European Wrestling Promotion
EWP Intercontinental Championship (1 time)
EWP Submission Shoot Championship (1 time)

Frontier Wrestling Alliance
FWA British Heavyweight Championship (1 time)

German Wrestling Promotion
GWP WrestlingCorner Championship (1 time)

International Catch Wrestling Alliance
ICWA World Heavyweight Championship (1 time)

NWA UK Hammerlock
King of the Ring (1998)
Survivor Series Tournament (1996, 1997)

Premier Wrestling Federation
PWF Heavyweight Championship (1 time)
PWF Mid-Heavyweight Championship (1 time)
Worthing Trophy (2002–2004, 2006)
Wrestler of the Year (2002–2004, 2006, 2007)

Pro Wrestling Illustrated
PWI ranked him #45 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2010

Pro Wrestling Noah
GHC Tag Team Championship (1 time) – with Scorpio

Revolution British Wrestling
One Night Tournament (2005)

Ring of Honor
FWA British Heavyweight Championship (1 time)
ROH Pure Championship (1 time)
ROH Pure Championship Tournament (2004)

Rings of Europe
Thermencup (2005)

Total Nonstop Action Wrestling
IWGP Tag Team Championship (1 time) – with Brutus Magnus
TNA Television Championship (1 time)
TNA World Tag Team Championship (1 time) – with Brutus Magnus
TNA X Division Championship (2 times)

The Wrestling Alliance
Universal British Heavyweight Championship (1 time)
TWA British Heavyweight Championship (2 times)
TWA European Heavyweight Championship
TWA British Tag Team Championship (1 time) – with Robbie Brookside

Triple X Wrestling
TXW Crush Championship (1 time)

Ultimate Wrestling Alliance
UWA Championship (1 time)

westside Xtreme wrestling
wXw Tag Team Championship (1 time) – with Martin Stone
Trios Tournament (2006) – with Takashi Sugiura and Yoshinobu Kanemaru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz