8 maja 2011

TV Championship

Jak nadać blasku pasu TV? Wcale to nie jest takie trudne, a aby to udowodnić przedstawię wam mój scenariusz odnośnie tego jak losy tego tytułu powinny się potoczyć.

Zaczynamy z dniem obecnym, mistrzem jest Gunner, który obecnie prowadzi feud z Danielsem. Po Impact 5 maja to ja przejmuję władzę i zajmuję się bookowaniem losów tego pasa. Oto jak starałbym się zbudować renomę tego tytułu:

Na tydzień przed Sacrifice dochodzi do kolejnych zgrzytów na linii Daniels – Gunner, a następnie do karty PPV dodana zostaje walka o pas TV pomiędzy przedstawicielami dwóch stajni walczących o władzę w TNA. 15 maja na niedzielnym PPV, Gunner sukcesywnie broni swojego tytułu wykonując F5 i odnosząc czyste zwycięstwo nad Danielsem po 20 minutowej walce prowadzonej szybkim tempem. Po walce Gunner demoluję Daniela aż do momentu, gdy temu z pomocą przybiega Fortune. Na pierwszym po pay-per-view Impact Daniels żądza zemsty i kolejnej walki z mistrzem TV. Na arenie pojawia się mistrz, który mówi, że Daniels musi sobie zapracować na kolejny pojedynek z mistrzem. Gunner, jako członek Immortal(stajni trzymającej władzę) przygotował Danielsowi drogę, którą musi pokonać przez następne tygodnie aby na Slammiversary otrzymać ostatnią szansę na zdobycie tytułu. Jednym z warunków umowy jest fakt, iż Daniels nie może korzystać z pomocy Network. Fallen Angel przyjmuję wyzwanie.

~ 3 tygodnie do Slammiversary

Jako pierwszy krok do zostania pretendentem Gunner Danielsowi przygotował pojedynek z innym członkiem Nieśmiertelnych – Robem Terrym. Po krótkiej dominacji Terrego, Daniels wyprowadza kontrę, dokłada kilka swoich akcji a wszystko kończy finisherem uzyskując szybkie zwycięstwo nad Terrym.

~ 2 tygodnie do Slammiversary

*Promo z backstage’u* Gunner mówi, że zlekceważył Danielsa, aby dopilnować, że tym razem przegra, jako przeciwnika tym razem Fallen Angel nie będzie miał jednego wrestlera, ale aż dwóch, tag team – British Invasion. Będzie to handicap match.

Kilkuminutowa walka, która zdecydowanie należy dla Brytyjczyków z krótko temperowanymi zrywami ze strony Danielsa. Wszystko się zmienia kiedy uwagę British Invasion odwracają pojawiający się na arenie Beer Money(obecnie feudują z British Invasion o pasy TT) aby odwrócić uwagę swoich wrogów i pomóc swojemu koledze z Fortune. Daniels wykorzystuję sytuację wykonując podwójny roll-up, 3 count. Kolejny krok wykonany przez Danielsa.

~ Go-Home show przed Slammiversary

Gunner mówi, że nikt nie potrafi wykonać roboty, dlatego dziś osobiście przypilnuję aby Daniels poległ. Daniels zmierzy się z Abyssem a sędzią specjalnym pojedynku będzie mistrz. Daniels mimo przeciwności pokonuję Monstera(np. po powolnym countowaniu przez Gunnera, Daniels nokautuje sędziego specjalnego, z zaplecza przybiega inny sędzia, który pomaga wygrać Danielsowi) i zostaje pretendentem do tytułu na Slammiversary.

Dodatkowo: Po walce pojawia się Crimson, który chcę się zemścić na Abyssie. Monster jednak zdołał skontrować zamiary Crimsona i wykonał na nim Chokeslam. Następnie dalej obijał Crimsona, któremu z odsieczą przybiegł Joe przepędzając Monstera. Była to jednak tylko złudna odsiecz, gdyż Joe sam zaatakował Crimsona wykonując na przeciwniku Muscle Buster.

Karta na Slammiversary uwzględniająca także programy, które mogłyby być obecnie prowadzone:

Television Championship
Gunner(c) vs. Daniels

Monster’s Ball
Abyss vs. Samoa Joe vs. Crimson

Three Way Tag Team Championship
Beer Money(c) vs. British Invasion vs. Matt Hardy & His Mystery Partner(ten co zadebiutuję na Sacrifice)

X Division King of the Mountain Match
Max Buck vs. Jeremy Buck vs. Amazing Red vs. Brian Kendrick vs. Kazarian(c)

Elevation X Match
AJ Styles vs. Bully Ray

1# Contenders Match for World Heavyweight Championship
Matt Morgan vs. Scott Steiner vs. Rob Van Dam

World Heavyweight Championship
Sting(c) vs. Mr. Anderson

Looser leaves America Match
Mexican America vs. Ink Inc.

*Legenda
Zwycięzcy
Przegrani 


Jest to nie koniec historii budowy renomy tego pasa, jednak aby pojawiały się dalsze części muszę wiedzieć czy to ma w ogóle jakikolwiek sens. Jeżeli chcecie aby dalej pojawiały się tego typu artykuły to oczekuję sporej ilości pozytywnych komentarzy. Mile widziana także konstruktywna krytyka.

2 komentarze:

  1. Nieźle to wykombinowałeś, ale Russo zawsze myśli na przekór i wybiera najgorszy z możliwych wariantów. Fantasy cart na Slammiversary mi się podoba, ale już wiadomo, że nie będzie KOTM Match. Hogan nam to zabrał :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie pomyślane, pisz dalej. Szkoda tylko że w TNA to nie fani decydują o przebiegu wydarzeń.

    OdpowiedzUsuń