26 października 2011

Kid Kash - biografia

Obrazek

Imie i Nazwisko: David Cash
Data i miejsce urodzenia: 31 Lipca 1969r. Waynesboro, Virginia
Wzrost: 178 cm
Waga: 92 kg kg
Trenerzy: Ricky Morton, Brian Logan
Debiut: 1990r.

Extreme Championship Wrestling

W 1996 roku Kash przybył do ECW. Po krótkim epizodzie w ECW opuścił federację i walczył na house showach w World Wrestling Entertainment. Na jednym z nich Cash walcząc z Too Cool, Cash walczący jako David Jericho źle wykonał hurricanrunę na Scottym 2 Hottym w efekcie czego połamał sobie obie kostki. Kontuzja odsunęła go od występów na długi okres czasu. W 1999 roku powrócił do ECW jako Kid Kash. Ringname wzięty został od muzyka Kid Rocka. Kilka miesięcy po powrocie Kash doznał kolejnej kontuzji tym razem złamania szczęki. Podczas ich walki Bo Dupp wykonał nieplanowany frog splash prosto na twarz Kida co zakończyło się urazem. Mimo kontuzji Kash nie przerwał występów czym zapracował sobie na szacunek Paula Heymana i innych wrestlerów ECW. 12 Marca 2000 na Living Dangerously Kash walczył z Mikem Awesome o ECW Heavyweight Title ale przegrał. 26 Sierpnia dostał szansę na ECW Television Championship i wykorzystał ją pokonując Rhino. Kilka miesięcy później Rhino odebrał mu tytuł.

World Championship Wrestling

21 Marca 2001 Kash podpisał kontrakt z World Championship Wrestling. Tydzień później Vince McMahon wykupił WCW a WWE chciało mieć Kasha w swoich szeregach ale kontrakt zaproponowany przed Vince'a nie spełniał warunków Kasha.

Total Nonstop Action Wrestling

W Sierpniu 2002 roku Kash dołączył do TNA jako część X Division. 12 Lutego 2003 zdobył swój pierwszy i jak na razie jedyny solowy tytuł w TNA czyli X Division Title. Odebrał go Sonny'emu Siaki. 30 Kwietnia stracił pas na rzecz Amazing Reda. Od tego czasu Kash feudował z gwiazdami takimi jak James Storm, Dusty Rhodes, Jeff Hardy czy A.J. Styles. Odbył także walki z legendami jak Roddy Piper oraz Larry Zbyszko. Pokonał również swojego trenera Ricky'ego Mortona. 31 Marca 2004 Kash w drużynie z Dallasem (Lance Hoyt, czy też znany z WWE Vance Archer) zdobyli zawieszone pasy NWA World Tag Team Championship. Stracili je dwa tygodnie później na rzecz D'Lo Browna i El Grana Apolo. Po tygodniu ponownie stanęli na szczycie zdobywając pasy po raz drugi. Utracili je dopiero 4 Czerwca po porażce z America's Most Wanted. W Kwietniu 2005 został zwolniony z federacji po tym jak przez ostatni miesiąc krytykował ją publicznie.

World Wrestling Entertainment

19 Czerwca Kash wystąpił na Sunday Night Heat przeciwko Tajiriemu i był to jego tryout w federacji Vince'a. Kilka dni później powiedział w wywiadzie "Nigdy nie wiesz czego szuka federacja. Być może nie jestem tym czego szukają. Mogę mieć tylko nadzieję." Nie długo później ogłoszono że Kash podpisał z WWE kontrakt rozwojowy i został odesłany do Deep South Wrestling. Kash stoczył kilka walk na Velocity a następnie został przeniesiony na Smackdown. 18 Grudnia 2005 zadebiutował na PPV. Wystąpił na gali Armageddon i pokonując Juventuda Guerrera zdobył WWE Cruiserweight Title. Stracił tytuł na rzecz Gregory'ego Helmsa na Royal Rumble. Po utracie tytułu stworzył drużynę The Pit Bulls z Jamiem Noblem. Team miał aspiracje na WWE Tag Team Championship, tytuły będące w posiadaniu Paula Londona i Briana Kendricka jednak nie udało im się ich zdobyć. 27 Września 2006 Kash został zwolniony z WWE.
Federacje Niezależne

W 2009 roku walczył w Real Quality Wrestling której gale transmitowane były na The Fight Network w Wielkiej Brytani. Walczył także w Angielskiej federacji Pro Championship Wrestling oraz Irlandzkiej Irish Whip Wrestling. W czasie jego występów w Indy nie obyło się bez kontrowersji. W czasie walki z Paciem podczas gali One Pro Wrestling zaatakował przypadkowego fotografa który nie był wplątany w scenariusz.

Powrót do Total Nonstop Action

8 Sierpnia 2010 Kash powrócił do TNA na gali Hardcore Justice na której pojawili się byli zawodnicy oryginalnego ECW. Kash w drużynie z Simonem Diamondem i Johnym Swingerem ulegli Little Guido, Tony'emu Luke i Tracy Smothersowi. Na następnym Impact Kash wystąpił w dark matchu w którym przegrał z Okadą.

16 Czerwca 2011 powrócił na Impact aby wziąć udział w walce eliminacyjnej do pojedynku o kontrakt z TNA na Destination X. Kash walczył z Austinem Ariesem i Jimmym Ravem a walkę wygrał ten pierwszy. 12 Lipca 2011 Kash ogłosił podpisanie kontraktu z TNA. Na Impact Kash wziął udział w gauntlet match o miano pretendenta do tytułu X Division ale został wyeliminowany przez Jesse'ego Sorensena. Po eliminacji Kash wykonał mu Money Maker co kosztowało go porażkę w walce. Tydzień później Kid pokonał Sorensena przez roll up. 1 Września Sorensen odliczył Kasha w walce tag teamowej, partnerem Kida był Austin Aries a Sorensena Brian Kendrick. 11 Września na No Surrender Sorensen pokonał Kasha w walce o miano pretendenta do tytułu X Division.

1. Finishery:
Dead Level
Double jump moonsault
Money Maker
Springboard somersault corner-to-corner missile dropkick

2. Sygnatury:
Bank Roll
Bankruptcy
Fisherman buster
Frog splash
Hurricanrana
Inverted brainbuster onto the knee
Inverted facelock backbreaker
KOD – Kash On Delivery
Smash Mouth

3. Menadżerowie:
Trinity
Jimmy Hart

4. Przydomki:
"Mr. TNA" ("Total Nonstop Attitude")
"The Notorious K.I.D."

5. Piosenki Wejściowe:
"Kash Money" by Jim Johnston
"Bawitdaba" by Kid Rock
"KK Rocks" by Dale Oliver
"Misfit" by Dale Oliver

6. Tytuły i Osiągnięcia:

Extreme Championship Wrestling
ECW World Television Championship (1 time)

Juggalo Championship Wrestling
JCW Heavyweight Championship (1 time)

Powerhouse Wrestling Alliance
PWA World Heavyweight Championship (4 time)

New Zealand Wide Pro Wrestling
NZWPW Heavyweight Championship (2 time)

Pro Wrestling Illustrated
PWI ranked him #68 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2000

Showtime All-Star Wrestling

SAW International Heavyweight Championship (4 times)

Total Nonstop Action Wrestling
NWA World Tag Team Championship (2 times) – with Dallas
TNA X Division Championship (1 time)

United States Wrestling Organization
USWO Championship (2 time)

World Wrestling Council
WWC Junior Heavyweight Championship (1 time)

World Wrestling Entertainment
WWE Cruiserweight Championship (1 time)

X Wrestling Federation
XWF World Cruiserweight Championship (1 time)

XtraWrestle Federation

XWF World Cruiserweight Championship (6 time)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz