27 października 2011

Zema Ion - biografia

Obrazek

Imie i Nazwisko: Michael Paris
Data i miejsce urodzenia: 5 Października 1986r. Los Angeles, California
Wzrost: 171 cm
Waga: 77 kg
Trenerzy: Super Hentai, Shirley Doe, Taz El Ferroz, Gran Apache
Debiut: 2004r.

Początki Kariery

Michael Paris chciał zostać wrestlerem po tym jak zobaczył pierwszą galę AAA. Jak wielokrotnie przyznawał w wywiadach, poważnie zainspirował go pojedynek pomiędzy Yoshihiro Tajirim a Fantastikasem. W 2003 roku rozpoczął szkolenie w Pittsburghu. Trenował 14 miesięcy przed jego oficjalnym debiutem w walce przeciwko Jasonowi Gory.

International Wrestling Cartel

Shiima Xion zadebiutował w IWC 6 Listopada 2004 przegrywając z Jasonem Gorym. Zawodnicy feudowali ze sobą jeszcze na początku 2005 roku a ich ostateczną walkę na IWC No Excuses 25 Lipca 2005 wygrał Gory. Zawodnicy stoczyli jeszcze jedną walkę niemalże rok później 15 Kwietnia 2006 a triumfował Shiima po wykonaniu Filipino Destroyera. Po walce panowie podali sobie ręce i zapominając o ponad półrocznym feudzie stworzyli tag team BabyFace Fire. Ich pierwsza walka miała miejsce 7 Lipca a ulegli w niej Claudio Castagnoliemu i Chrisowi Hero. 9 Grudnia 2006 po wygraniu scramble matchu przeciwko Gambino Brothers, Sexual Harassment i Cleveland Mafia zdobyli IWC Tag Team Championship. Stracili je w Marcu 2007 na rzecz Gambino Brothers. BFF odzyskali pasy 8 Grudnia po pełnym brutalności feudzie. Stracili je w Czerwcu 2008 na rzecz Sexual Harassment. W Sierpniu przegrali także rewanż w stypulacji TLC.

Xion stoczył także wiele walk solowych, walczył z takimi zawodnikami jak Homicide, A.J. Styles, Chris Sabin, Jimmy Jacobs i Nigel McGuinness. W Maju 2007 wystąpił w IWC Super Indy VI tournament. Pokonał w pierwszej rundzie Ruckusa, w drugiej Super Hentaia ale uległ Larry'emu Sweeney'owi w finale. Rok później również wystąpił w tym turnieju. Przeszedł pierwszy etap pokonując Luke'a Hawxa ale odpadł w półfinale po walce z Jerrym Lynnem. Wziąl także udział w turnieju o zawieszony tytuł IWC World Heavyweight i pokonując Justina Idola, Johna McChesney'a i Raymonda Rowe'a awansował do finału. W finale pokonał Jimmy'ego DeMarco po 630 splash i zdobył tytuł.

Dramatic Dream Team

Debiut w Japoni zanotował 22 Czerwca 2006 kiedy to razem z MACiem zostali pokonani przez Dicka Togo i Nobutakę Moribe.
Far North Wrestling

Xion pokonał Jasona Gory, CJ Sensationa, Jasona Cage'a, Xandera Gravesa i Michaela Blade'a w six-way Cruiserweight scramble matchu zdobywając FNW Cruiserweight Championship 22 Września 2006. Pas trzymał blisko dwa lata do czasu kiedy odebrał mu go Jimi the High-Flying Hippie. 8 Listopada Shiima odebrał mu tytuł wygrywając go po raz drugi. Stracił go w walce przeciwko M-Doggowi 20.

International Pro Wrestling

19 Października 2007 pokonał Rory'ego Foxa w pojedynku na którego szali wisiał IPW Texas Heavyweight Championship.

Desastre Total Ultraviolento

Pojawił się w DTU 3 Maja 2008 kiedy w parze z Joe Liderem przegrali z El Generico i Crazy Boy'em. El Generico odliczył Shiimę po brainbusterze z narożnika. Powrócił 11 Lipca 2009 występując w deathmatchu z Crazy Boy'em i Extreme Tigerem. Walkę wygrał ten drugi wykonując swanton bomb Xionowi. 26 Lipca miał szansę na DTU championship ale nie udało mu się pokonać Aero Boy'a.

IWA East Coast

Pojawił się w federacji pod koniec 2007 roku przegrywając walki z Sabianem i Zaciem Vincentem. Następnie pokonywał Aarona Dravena, Joey'a Mercury'ego i Michaela Facade. W IWA poniósł jeszcze tylko jedną porażkę z Chrisem Hero w Sierpniu 2008. 29 Listopada 28 wygrał 3 Zero G Crown Tournament. W 2009 roku pokonywał Egotistico Fantastico oraz Filipa Kendricka.

AAA i Combat Zone Wrestling

Shiima dołączył do rosteru AAA latem 2009 roku. 13 Czerwca 2009 wziął udział w turnieju CZW Best of Best. W pierwszej rundzie pokonał Sabiana ale w drugiej odpadł z przyszłym zwycięzcą tej edycji Egotistico Fantastico.

Total Nonstop Action Wrestling

23 Czerwca 2011 Paris zadebiutował w TNA jako Zema Ion. Pokonał on Dakotę Darsowa i Federico Palacio w three way dance i awansował do walki o kontrakt z TNA na Destination X. Na PPV stoczył pojedynek przeciwko Low Ki, Jackowi Evansowi oraz zwycięzcy Austinowi Ariesowi. Zema mimo tego iż nie wygrał i tak zapewnił sobie podpisanie kontraktu z federacją z Orlando. 11 Sierpnia wystąpił w segmencie na Impact w którym Eric Bischoff ogłaszał nowe zasady dla X Division. Tydzień później wziął udział w gauntlet matchu. Wyeliminował z walki Marka Haskinsa ale później sam został wyrzucony przez Jessego Sorensena. 28 Września na Impact walczył w 5 osobowym ladder matchu wygranym przez Briana Kendricka.

1. Finishery:
450° splash
Bible Black
From Lust to Dust
Hostile Makeover

2. Sygnatury:
630° senton
Crystal Pistol
Filipino Destroyer

3. Tytuły i Osiągnięcia:

Absolute Intense Wrestling
AIW Absolute Championship (1 time, current)
AIW Intense Championship (1 time)
AIW Tag Team Championship (1 time) - with Shawn Blaze
Battle Bowl (2011)
Todd Pettengill Invitational (2011)

Championship Wrestling Experience
CWE Undisputed Championship (1 time)

Far North Wrestling
FNW Cruiserweight Championship (2 times)

Independent Wrestling Association East Coast
IWA East Coast Zero-G Crown (2008)

International Wrestling Cartel
IWC Super Indy IX Tournament (2010)
IWC Super Indy Championship (2 times)
IWC Tag Team Championship (2 times) - with Jason Gory
IWC World Heavyweight Championship (2 times)

International Pro Wrestling
IPW Texas Heavyweight Championship (3 times, current)

New Era Pro Wrestling
NEPW United States Tag Team Championship (1 time) - with Jason Gory

Pro Wrestling Illustrated
PWI ranked him #395 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2011

2 komentarze:

  1. Christy Hemme przedstawiając go mówi, że jest z Filipin. Przynajmniej kilka razy tak było. To na potrzeby gimmicku?

    OdpowiedzUsuń