23 grudnia 2011

Chris Sabin - biografia

Obrazek

Imie i Nazwisko: Joshua Harter
Data i miejsce urodzenia: 4 Lutego 1982r. Pinckney, Michigan
Wzrost: 178 cm
Waga: 93 kg
Trenerzy: Scott D'Amore
Debiut: 2000r.
Początki Kariery
Rozpoczął treningi wrestlingowe w Michigan, w NWA Great Lakes Pro Wrestling School. Kiedy ukończył trening w tej szkole udał się do Ontario gdzie trenował w Can-Am Wrestling School pod okiem Scotta D'Amore. W 2000 roku zadebiutował w Border City Wrestling po 4 miesiącach treningu pod ring namem Chris Sabin.

Ring of Honor

14 Czerwca 2003 zadebiutował w Ring of Honor. Pierwszym meczem był four way który wygrał Homicide. W federacji pojawiał się sporadycznie do czasu kiedy opuścił ją w Lutym 2004 roku. Powrócił 5 Listopada 2005 kiedy przegrał w walce o ROH World Championship z Bryanem Danielsonem. Ponownie pojawił się w ROH 30 Marca 2007 i razem z Alexem Shelleyem rzucili wyzwanie do walki o Tag Team Championship, Briscoe Brothers. 28 Kwietnia walczyli o pasy ale ponieśli klęske. Następny występ w ROH miał miejsce w Kwietniu 2008 roku kiedy to ponownie w drużynie z Shelleyem przegrali z The Age of the Fall. W Sierpniu 2008 wystąpili dwukrotnie remisując z Ariesem i Danielsonem, a następnie przegrywając z Kevin Steenem i El Generico. Ich do tej pory ostatni występ dla ROH miał miejsce 13 Lutego 2010 kiedy to przegrali z Kings of Wrestling przez dyskwalifikacje.

Japońskie Federacje
25 Sierpnia 2006 Korauken Hall's ZERO-1 MAX show Sabin i Shelley zostali ZERO-1 MAX International Lightweight Tag Team Championami pokonując Ikuto Hidakę i Minoru Fujikę. Trzymali tytuły przez blisko dwa lata kiedy stracili je na rzecz poprzedniego posiadacza Fujiki i jego partnera Sugawary. 4 Stycznia 2009 na New Japan Pro Wrestling's Wrestle Kingdom III pokonali No Limit i zdobyli IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship. Stracili je 5 Lipca na rzecz Apollo 55. W Grudniu 2010 powrócili do NJPW i wystąpili w dwóch walkach pokonując No Limit i Apollo 55.

Total Nonstop Action
Sabin dołączył do TNA w Kwietniu 2003 roku a już miesiąc później bo 14 Maja zdobył swój pierwszy tytuł X Division po zwycięstwie nad Amazing Redem i Jerrym Lynnem w three way matchu. Jego title run trwał 3 miesiące, stracił pas na rzecz Michaela Shane'a w pierwszym w historii Ultimate X Matchu. 3 Września zwyciężył w 2003 Super X Cup i został pretendentem do tytułu. 7 Stycznia 2004 ponownie został X Division Championem po pokonaniu Shane'a, Danielsa i Low Ki w Ultimate X Matchu. 31 Marca tytuł został mu odebrany kiedy przez kontuzję kolana nie był w stanie go bronić. Po kontuzji, wziął udział w World X Cup w którym razem z Danielsem, Lynnem i Elixem Skipperem stworzyli Team TNA. 26 Maja w finale turnieju Sabin pokonał Hectora Garzę i Petey'a Williamsa czym zapewnił swojej drużynie triumf w turnieju. W Listopadzie wygrywając kolejny Ultimate X Match zapewnił sobie walkę z Petey'em Williamsem na Turning Point o X Division Title, jednak Kanadyjczyk okazał się być lepszy. Chris otrzymał kolejnego title shota na Final Resolution ale w three way matchu zwyciężył AJ Styles. Na początku 2005 Chris feudował z Mattem Bentley'em. Następnie miał rozpocząć rywalizację z Shockerem ale przez jego problemy z dotarciem na gale zostało to porzucone.

W 2006 roku Sabin został połączony w tag team z Sonjay'em Duttem i już na Againts All Odds mieli szansę odebrać tytuły NWA World Tag Team z rąk America's Most Wanted jednak nie udało im się zwyciężyć. 11 Marca 2006 pokonał Alexa Shelley'a i Dutta czym zapewnił sobie miejsce w Teamie TNA na andchodzący World X Cup. Sabin jako kapitan drużyny pokonał Pumę i Petey'a Williamsa czym przyczynił się do zwycięstwa w turnieju po raz drugi. Na TNA Hard Justice Sabin pokonał Shelleya i został pretendentem do pasa X Division. 22 Października na Bound For Glory Sabin pokonał Senshiego i zdobył X Division Title po raz trzeci. Stracił pas już 2 Listopada na Impact, przegrywając z AJ Stylesem. W 2007 roku dwukrotnie walczył z posiadaczem tytułu Danielsem na Genesis i Turning Point ale nie udało mu się ponownie zostać mistrzem. Na Final resolution w końcu udało mu się odebrać tytuł od Danielsa wygrywając w three way matchu w którym uczestniczył także Jerry Lynn. Bronił tytułu na Againts All Odds i Destination X przeciwko Lynnowi, następnie na Lockdown przeciwko Alexowi Shelley'owi, Sonjay'owi Duttowi, Jay'owi Lethalowi i Shark Boy'owi, na Sacrifice ponownie przeciwko Lethalowi i Duttowi, aż w końcu stracił pas na Slammiversary, a pokonał go Jay Lethal.

Motor City Machine Guns
Latem 2007 roku Sabin utworzył tag team z Alexem Shelley'em pod nazwą Motor City Machine Guns. Rozpoczęli wspólną karierę od feudu z Teamem 3D, który pokonali na Genesis. Na Turning Point dostali pierwszą szansę na TNA World Tag Team Championship ale nie dali rady pokonać Beer Money. W Grudniu dołączyli do TNA Frontline które feudowało z Mein Event Mafią. Sabin pokonując Kiyoshiego i Dutta awansował do finału o tytuł X Division. W finale na Genesis zmierzył się ze swoim partnerem, Shelleyem i przegrał tę walkę. Kiedy Shelley stracił tytuł, zawodnicy przez długi czas nie byli wykorzystywani w telewizji. Fani okazywali swoje niezadowolenie domagając się na galach o ich występy. Wśród publiczności można było dostrzec napisy typu "Yes, we still work here".

22 Października 2009 roku pokonali Lethal Consequences w Ultimate X Matchu i zapewnili sobie miano pretendentów do tytułów Tag Team. Na Turning point zmierzyli się z posiadaczami pasów British Invasion i Beer Money w three way matchu. Walkę wygrali mistrzowie, broniąc pasy. Na Final Resolution Brytyjczycy ponownie pokonali Motor City. Na Destination X pokonali Generation Me i zdobyli kolejnego title shota. Wykorzystali go 12 Kwietnia na Impact ale nie udało im się pokonać Matta Morgana i Amazing Reda który zastępował kontuzjowanego Hernandeza. Na Sacrifice zdobyli jeszcze jednego title shota po tym jak pokonali Beer Money i Team 3D. W końcu 11 Lipca na Victory Road pokonali Beer Money i zdobyli zawieszone TNA World Tag Team Titles. Po triumfie Gunsi rozpoczęli Best of Five Series właśnie z Beer Money. Roode i Storm wygrali pierwsze dwa pojedynki czyli ladder match i street fight. Przy stanie 0-2 Motor City odrobiło straty steel cage i Ultimate X match a następnie triumfując w Two Out of Three Falls zapewnili sobie zwycięstwo i obronili pasy. Na No Surrender oraz Bound For Glory Sabin i Shelley bronili tytułów przeciwko Generation Me. Następnie na Turning Point pokonali Team 3D który ogłosił zakończenie kariery i chciał odbyć ostatnią pożegnalną walkę. Na Final Resolution ponownie zmierzyli się z braćmi Buck i pokonali ich w stypulacji Full Metal Mayhem. Na Genesis utracili pasy na rzecz Beer Money, rewanż na Impact również zakończył się triumfem Storma i Roode'a.

Przez kontuzję jakiej nabawił się Alex Shelley, Chris powrócił do zmagań w X Division. 28 Kwietnia Shelley powrócił i obronił Sabina przed Mexican America. Dla ironi, tego samego dnia kiedy Shelley powrócił, kontuzji kolana nabawił się Chris Sabin. Na jednym z Impactów Shelley ogłosił że kontuzja wyeliminuje go z występów do końca 2011 roku.

1. Finishery
Cradle Shock
Double hammerlock piledriver
Future Shock
Over Easy

2. Sygnatury

Enzuigiri
Hesitation Dropkick
Hurricanrana
Leap of Faith
Running arched big boot
Running crucifix powerbomb
Suicide dive
Sabilizer
Springboard into either a clothesline, a dropkick or a tornado DDT
Tiger suplex
Tilt–a–whirl headscissors takedown

Z Alexem Shelleyem
3. Finishery
ASCS Rush
Made in Detroit
Powerbomb (Sabin) / Double knee backbreaker (Shelley)
Skull and Bones

4. Sygnatury
Aided dropkick
Aided snap swinging neckbreaker
Aided standing Sliced Bread #2
Air Raid
Backbreaker hold (Sabin) / Diving knee drop (Shelley)
Bullet Point
Doomsday dropkick
Double and stereo enzuigiris
Double superkick to a seated or a kneeling opponent
Kneeling side slam by Sabin followed by a frog splash by Shelley
Motor City Machine Guns Sandwich
Reverse STO (Shelley) / Jumping enzuigiri (Sabin)
Simultaneous diving leg drop (Sabin) / diving splash (Shelley)
Spinning leg sweep (Sabin) / Spinning wheel kick (Shelley)
Springboard dropkick by Sabin into a reverse STO by Shelley
Thunder Express

5. Menadżerowie
A. J. Pierzynski
Traci
Trinity
Angel Williams

6. Przydomki
"Uptown"
"The Future"

7. Piosenki Wejściowe
"Flowing" by 311
"Modern Oz" by Dale Oliver
"Hail Sabin" by Dale Oliver
"1967" by Dale Oliver
"Party with the Motor City" by Dale Oliver
"Motorcity" by Adam Skaggs

8. Tytuły Mistrzowskie i Osiąnięcia

All American Wrestling
AAW Tag Team Championship (1 time) – with Alex Shelley

All Japan Pro Wrestling

AJPW Junior League (2007)

Blue Water Championship Wrestling
BWCW Cruiserweight Championship (1 time)

Border City Wrestling
BCW Can-Am Television Championship (2 times)
Pro Wrestler of the Year (2007)

Full Impact Wrestling

FIW American Heavyweight Championship (1 time)

Great Lakes All-Pro Wrestling
GLAPW Junior Heavyweight Championship (1 time)

International Wrestling Cartel
IWC Super Indy Championship (1 time)
IWC Super Indy Tournament (2004)

Maryland Championship Wrestling
MCW Cruiserweight Championship (2 times)

Maximum Pro Wrestling
MXPW Cruiserweight Championship (2 times)
MXPW Television Championship (1 time)

Michigan Wrestling League
MWL Light Heavyweight Championship (1 time)

New Japan Pro Wrestling

IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship (1 time) – with Alex Shelley

NWA Florida
Jeff Peterson Memorial Cup (2005)

NWA Great Lakes
NWA Great Lakes Heavyweight Championship (1 time)
NWA Great Lakes Junior Heavyweight Championship (1 time)

Ontario Championship Wrestling
Tag Team Championship (1 time)

Pro Wrestling Illustrated
PWI Tag Team of the Year (2010) – with Alex Shelley
PWI ranked him #28 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2007

Pro Wrestling Report

Tag Team of the Year (2010) - with Alex Shelley

Pro Wrestling Zero1
NWA International Lightweight Tag Team Championship (1 time) – with Alex Shelley

Total Nonstop Action Wrestling

TNA World Tag Team Championship (1 time) – with Alex Shelley
TNA X Division Championship (4 times)
Super X Cup (2003)
World X Cup (2004) – with Jerry Lynn, Elix Skipper, and Christopher Daniels
World X Cup (2006) – with Jay Lethal, Alex Shelley, and Sonjay Dutt
Match of the Year (2003) vs. Frankie Kazarian and Michael Shane, August 20, 2003
Memorable Moment of the Year (2003) The first Ultimate X match
Tag Team of the Year (2007) with Alex Shelley

World Wrestling All-Stars
WWA International Cruiserweight Championship (1 time)

Wrestling Observer Newsletter
Rookie of the Year (2003)
Worst Worked Match of the Year (2006) TNA Reverse Battle Royal on TNA Impact!

Xtreme Intense Championship Wrestling
XICW Light Heavyweight Championship (1 time)
XICW Tag Team Championship (1 time) – with Truth Martini

Other titles

MMWA Marquee Heavyweight Championship

9. Ciekawostki

- Sabin inspirował się takimi wrestlerami jak Hulk Hogan i Bret Hart.
- Gra na bassie w zespole The High Crusade w którym gra także były wrestler TNA Petey Williams.
- W 2008 roku wystąpił w MTV MADE.
- Jego ring name pochodzi od postaci Sabin Rene Figaro z gry Final Fantasy VI.
- Sabin jest w związku z knockout TNA, Velvet Sky.
- Jego menadżerem był A. J. Pierzynski czyli baseballista który na każdym kroku podkreśla swoje Polskie pochodzenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz