9 stycznia 2012

TNA Genesis 2012 - raport

Elimination Match for the TNA X Division Title: Zema Ion vs. Kid Kash vs. Jesse Sorensen vs. Austin Aries
Aries opuścił ring i oparł się o barierki skąd obserował początek starcia. Kilka roll upów, Kash wyrzucony z ringu a Sorensen powalony dropkickiem przez Zeme. Hurricaneruna, back elbow w narożniku i bridging suplex od Sorensena dają mu two count. Jesse odbijał się od lin, ale Aries złapał go za nogę a następnie wykonał slingshot splash. Springboard moonsault od Ariesa ale Sorennsen wystawia kolana. Do ringu wraca także Kash, Kid wyrzucił potężnym chopem Ariesa z ringu a następnie wykonał mu slingshot crossbody. Sorensen był już gotowy do ataku z lin ale Ion zaatakował go od tyłu. Ion na narożniku, wskakuje do niego także Kash co wykorzystuje Sorensen wykonując Tower of Doom. Aries wskoczył do ringu i próbował odliczyć każdego zawodnika po kolei ale nie udało się. Aries wyrzucił z ringu Kasha i Sorensena, a następnie wykonał Ionowi Scoop Slam i double foot stomp. Aries na narożniku, ale Ion zrzuza co tak że upada prosto na Kasha. Ion na narożniku i 540 corkscrew moonsault po za ring! Teraz z kolei Sorensen na linach i flip dive na wszystkich zawodników. Wracają do ringu, Zema rusza na Kasha ale ten wykonał mu power slam. Kash chciał wykonać superplex ale wpadł w niego Aries który otrzymał irish whip od Sorensena. Ion na narożniku i 450 splash, 1..2..3. Kid Kash wyeliminowany! Aries również na narożniku i także mamy 450 splash, 1..2.. nie ma. Ion odbity od liny przez Ariesa i mamy gutbreaker z przejściem do STO. Sorensen na narożniku i crossbody, 1..2.. nie ma, Aries odkopuje. Cutter od Sorensena i 1..2.. nie ma, Zema przerywa i sam odlicza Ariesa, 1..2.. nie ma. Sorensen zapina Ionowi small package i 1..2..3, Zema Ion wyeliminowany! Zema nie chciał odejść i zaczął dyskutować z sędzią, w tym momencie Aries wykonał small package ale sędzia nie zaczął odliczać. Sorensen wykonał Inverted facelock into DDT i 1..2.. nie ma. aries chciał wykonać suplex ale nie udało mu się i Sorensen runął na niego, 1..2.. nie ma. Aries szarżował na narożnik ale nadział się na kolano Sorensena. Sorensen na narożniku, ale Ion który zaczaił się przy ringu podcina go. Aries wykonuje kapitalny dropkick, następnie brainbuster z narożnika i uzyskuje pinfall.

Zwycięża: Austin Aries

Jeremy Borash w wywiadzie z synami Devona którzy byli ubrani jak Pope... Po chwili dołączył do nich także Pope. Błagam o koniec tego żałonego programu.

Devon vs. The Pope
Do walki ze względu na jej wielkie znaczenie dołączamy już w trakcie jej trwania. Pope atakuje Devona po za ringiem, po chwili wracają do kwadratowego pierścienia i mamy DDT. Pope zawołał synów Devona na ring i kazał im zaatakować ojca. Kiedy jeden z nich się sprzeciwił został wyrzucony z ringu. Po chwili drugi nie wiedząc o co chodzi odepchnął Pope'a po czym ten go zaatakował. Devon wstaje i wraca do gry, wyprowadza kilka ciosów, następnie back drop i splash. Clothesline od Devona, następnie shoulder block z lin i 1..2.. nie ma. Devon nie trafił splashem, Pope wykonał mu neckbreaker i ruszał z szarżą na narożnik. Devon zrobił unik następnie dołożył backbreaker i odliczył Pope'a do trzech.

Zwycięża: Devon


Sting w rozmowie z Jeremym Borashem, po chwili dołączyła Velvet Sky która przypomniała zwolnienie Karen Jarrett i zapytała Stinga czy może zostać nową głową knockouts i chce aby Madison nie interweniowała w dzisiejszej walce. Sting dał jej pozwolenie aby robiła co chce. Velvet odeszła a Icon mówił o Jeffie Hardym.

Gunner vs. Rob Van Dam
Kolejny pojedynek z serii zapychaczy więc ponownie do ringu przenosimy się już w trakcie jego trwania. Gunner utrzymuje przewagę wykonując clothesline w narożniku i uzyskując two count. Teraz side slam i kolejna próba pinu. Akcja przenosi się po za ring gdzie po chwili przewagę uzyskuje RVD. Wracamy, Rob na narożniku ale zostaje zrzucony. Gunner próbuje wykonać superplex ale RVD kontruje i wykonuje front suplex. Rob wykonuje crossbody z narożnika, jednak Gunner przerywa pin. Teraz czas na Rolling Thunder od Van Dama i 1..2.. nie ma. Gunner wychodzi z ringu. RVD wykonuje slingshot crossbody ale Flair pomaga Gunnerowi się odsunąć i Rob ląduje na podłodze. Gunner dołożył jeszcze DDT, następnie wrzucił Roba do ringu i uzyskał pinfall.

Zwycięża: Gunner

Rob Van Dam opuścił arenę na noszach.

Jeremy Borash w rozmowie z Jeffem Hardym który zapowiedział że dzisiaj wzniesie do góry World Title.

TNA Knockouts Title Match: Mickie James vs. Gail Kim

W końcówce Gail Kim która została umieszczona w klatce rzuciła do Gail jakiś przedmiot, Mickie zaatakowała rywalkę. zabrała jej przedmiot i powaliła nią Gail. Sędzia oczywiście wszystko widział i James została zdyskwalifikowana.

Zwycięża: Gail Kim

Bully Ray w rozmowie z Jeremym Borashem powiedział że jest królem walk takiego rodzaju. Dodał że goście tacy jak Mick Foley i Terry Funk powinni się przed nim kłaniać gdyż jest legendą hardcoru. Zapowiedział także że zniszczy Abyssa i zmusi go do powrotu w szeregi Immortal.

Monster's Ball: Bully Ray vs. Abyss
Ray uciekał przed Abyssem do czasu kiedy złapał krzesło i nabrał pewności siebie. Abyss również wziął swoje krzesło i rozpoczęła się walka na nie która wygrał Ray. Bully wymierza oponentowi chair shota jedna nie robi to na nim wrażenia i powala Ray'a clotheslinem. Ray rusza na Abyssa, otrzymuje chokeslam lecz również nie robi to na nim wrażenia. Big boot od Ray'a, jednak Abyss niemalże od razu wstaje. Ray wziął do ręki łańcuch, rusza na Abyssa jednak ten powala go krzesłem. Abyss wyszedł z ringu i wrzucił do niego mnóstwo przedmiotów. Cios koszem na śmieci nie robi na Abyssie wrażenia, a cios jaki wyprowadził przez ten kubeł powala Ray'a. Ray kontuje, wykonuje clothesline, a następnie podnosi kij kendo. Abyss opuścił ring i wrócił do niego z Janice. Ray stracił ochotę na walkę i udał się w stronę wyjścia. Abyss ruszył za nim i przyprowadził go w okolice ringu, tam jednak Ray objął inicjatywę i wrzucił potwora w drut kolczasty. Ray chciał uderzyć głową przeciwnika o schody, ale ten skontrował i to Ray ucierpiał. Abyss wziął do rąk tarkę i wykonał nia low blow. Abyss rozsypał w ringu pinezki i szykował się na chokeslam ale otrzymał low blow. Ray wprowadza stół do gry, rusza po Abyssa, jednak ten kontruje i mamy chokeslam na stół! 1..2.. nie ma. Abyss wrzucil drut kolczasty do ringu, następnie ruszył po Ray'a ale ten wykonał mu side slam prosto na drut! Ray położył drugi drut kolczasty na Abyssa, następnie wszedł na narożnik i wykonał back splash. Próba pinu ale Abyss przerywa. Ray podniósł Janice, chciał zaatakować nią Abyssa jednak ten wykonał mu chokeslam na pinezki! 1..2.. nie ma. Publiczność chantuje "This is Awesome". Abyss otrzymał cios pokrywą od kubła, a następnie kijem kendo. Ray wykrzykuje coś do publiczność, następnie rusza na Abyssa, ale ten wykonuje mu Black Hole Slam na drut kolczasty i uzyskuje pinfall!

Zwycięża: Abyss


Jeremy Borash w rozmowie z Mattem Morganem i Crimsonem którzy mówili o dzisiejszej walce.

TNA Tag Team Title Match: Magnus & Samoa Joe vs. Matt Morgan & Crimson
Rozpoczynamy, w ringu Joe i Morgan którzy rozpoczynają wymianę ciosów zakończoną przez einzuigiri od Joe. Morgan jednak szybko wraca do gry i powala Joe clotheslinem. Podwójna zmiana. Zażary początek, kilka akcji z obu stron, a na koniec kilka kolan i necbkreaker od Crimsona. Crimson zmienia się z Morganem który wykonuje typową dla siebie serię łokci. Zmiana powrotna, Morgan wykonuje splash a Crimson dokłada suplex. Irish whip od Crimsona, Magnus wykonnuje kopnięcie i wprowadza do gry Joe. Crimson rusza na Samoańczyka w narożniku jednak ten wyłapuje go i wykonuje side slam. Seria ciosów od Joe i zmiana z Brytyjczykiem. Elbow drop od Magnusa i 1..2.. nie ma. Crimson uwalnia się z headlocku, odbija rywala od lin ale ten wykonuje shoulder tackle. Zmiana z Joe który wykonuje chop, kopnięcie i knee drop po czym uzyskuje two count. Magnus w ringu, potężny clothesline i 1..2.. nie ma. Zmiana w szeregach pretendentów, irish whip, big boot od Magnusa i back senton od Joe. Kamera na chwilę przeniosła się na backstage aby pokazać brawl pomiędzy Bully Ray'em a Abyssem. Joe odbił się od lin, jednak nadział się na spear. Podwójna zmiana, Morgan wykonuje serię clothesline'ów, następnie wyłapuje Magnusa w powietrzu i fallaway slam. Morgan wykonał jeszcze side slam i 1..2.. nie ma, Joe przerywa. Joe wyrzucił z ringu Crimsona, wykonał back splash Morganowi a Magnus dołożył flying elbow i 1..2.. nie ma. Crimson wyciągnął z ringu Magnusa ale otrzymał suicide dive od Joe. Crimson wyeliminował Joe wrzucając go w schodki, następnie wskoczył do ringu i razem z Morganem wykonali double chokeslam na Magnusie co dało im pinfall.

Zwycięża: Crimson i Matt Morgan


James Storm byl z Jeremym Borashem i uciął dobre promo na temat tego że wierzy iż uda mu się pokonać Kurta Angle po raz trzeci.

Kurt Angle vs. James Storm
Początek dla Storma który po kilku irish whipach wykonuje hip toss. Storm już szykował się na Last Call ale Angle opuścił ring. Facebuster od Storma, następnie odbicie od lin i neckbreaker. Kolejna szansa na Last Call ale znowu kończy się niepowodzeniem. Angle wraca do ringu jednak storm wyrzuca go za liny i baseball slidem zrzuca na ziemię. Slingshot crossbody od Storma. Wracamy do ringu, seria ciosów od Jamesa w narożniku. Angle naciąga rywala na liny i dokłada overhead belly to belly suplex. Teraz snap suplex od Kurta i 1..2.. nie ma. Angle caly czas kontroluje pojedynek w headlocku. Storm uwalnia się, odbicie od lin i Russian leg sweep. Kilka clothesline'ów od Storma, a anstępnie backstabber i 1..2.. nie ma. Angle uniknął clothesline'u i wyprowadził swoją serię German suplexów. Angle na narożniku, mamy moonsault i 1..2.. nie ma. Kurt zapina ankle lock, Storm uwalnia się i wykonuje DDT, 1..2.. nie ma. Próba Angle Slamu skontrowana przez Jamesa. Storm odbija się od lin ale nadziewa się na back elbow i Angle Slam, 1..2.. nie ma. Facebuster i cutter od Storma dają mu jedynie two count. Storm an narożniku, Angle podbiega do niego, ten jednak go zrzuca i wykonuje flying elbow, 1..2.. nie ma. Kurt zasłonił się sędzią przed Last Call, wykonał low blow po czym odliczył Jamesa do trzech.

Zwycięża: Kurt Angle

Bully Ray zapytany co się stało z Abyssem odpowiedział że nie ma zielonego pojęcia.

Bobby Roode był z Jeremym Borashem i powiedział że Jeff Hardy jest kompromitacją tego biznesu i zrobi wszystko aby to on pozostał mistrzem Świata wagi Ciężkiej. It's Main Event Time!

World Heavyweight Title Match: Jeff Hardy vs. Bobby Roode
Zaczynamy Main Event pierwszej gali PPV roku 2012. Rozpoczynają od zwarcia, następnie kilka dźwigni i sprowadzeń z obu stron. Hardy uzyskuje przewagę, seria ciosów w narożniku, następnie irish whip i hurricaneruna. Jeff wykonuje extreme leg drop a następnie dropkick. Roode wyrzucony z ringu, ale nadziewa się na baseball slide od Jeffa. Hardy wychodzi po za liny i skacze na przeciwnika. Hardy wykonuje irish whip a Roode wpada w schodki i przelatuje ponad nimi. Roode ustawiony na barierkach, Hardy wybija się ze schodów i wykonuje leg drop. Wracamy do ringu, Hardy odlicza i 1..2.. nie ma. Jeff szykuje się na Whisper in the Wind, ale Bobby podcina go. Seria kopnięć dla Jeffa, następnie kneebreaker i próba pinu, ale tylko do dwóch. Bobby w natarciu, suplex i knee drop z narożnika. Hardy wyrzucony z ringu, Roode wrzuca go w barierki, następnie wracają do ringu gdzie Bobby zapina headlock. Hardy uwalnia się, próbuje wykonać einzuigiri ale Roode robi unik i zakłada crossface. Roode wykonuje scoop slam, wchodzi na narożnik gdzie parodiuje Jeffa Hardy'ego, skacze jednak trafia w nogi Jeffa. Kilka clothesline'ów od Hardy'ego, a następnie back body drop. Dropkick, splash i Russian leg sweep dla Roode'a. Próba pinu jednak tylko do dwóch. Jawbreaker od Jeffa, odbija się od lin, ale nadziewa się na spinebuster od Bobby'ego. Obaj są na narożniku, Roode stara się o superplex, ale Hardy kontruje i mamy front suplex. Hardy gotowy na Swanton Bomb ale Roode ucieka z ringu. Roode zabrał swój pas i zamierzał opuścić halę, ale Jeff nie pozwolił mu na to. Wracają do ringu, Roode wyprowadza kopnięcie i snap suplex dający two count. Twist of Fate i Whisper in the Wind od Jeffa dają two count. Roode ponownie chciał uciec z areny ale Hardy znowu wrzucił go do ringu. Roode zaczął szukać jakiegoś desperackiego ruchu i zaatakował sędziego! Dyskwalifikacja.

Zwycięża: Jeff Hardy przez DQ

Po walce Jeff wykonał Bobby'emu Twist of Fate oraz Swanton Bomb. Tak kończymy pierwsze PPV roku.

3 komentarze:

 1. Gala dobra ale nie obyło się bez głupich decyzji:

  - Tylko 12 minut na X Division to ciągłe olewania tej dywizji (niby miało być odrodzenie) i niestety zawodnicy byli szybko eliminowani
  - Kontuzje RVD powinni załatwić na ostatnim IW i dać więcej czasu X Division. Ta walka to był typowy zapychacz i strata czasu
  - Roode bokowany na mega leszcza. Przez to wychodzi że jest słabym mistrzem, który ucieka przed wszystkimi i boi sie kontaktu
  - Znowu przez głupi boking zepsuli walkę Angle ze Stormem. Kiedy ta dwójka zrobi w końcu dobrą walkę

  OdpowiedzUsuń
 2. A , jednak nie doczekaliśmy się debiutu żadnej z gwiazd. Przypuszczałem , że będzie to Chavo Guerrero , ale jednak nie. ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. i dobrze TNA nie potrzebuje kolejnych emerytow z konkurencji.

  OdpowiedzUsuń