5 lutego 2012

Podsumowanie roku 2011 w TNA - część 2

Trochę czasu od pierwszej części minęło, ale dopiero teraz znalazłem czas do dokończenia tego streszczenia roku 2011. Zapraszam do lektury.

Lipiec 2011

Lipiec w TNA rozpoczynamy od próby nakłonienia Kena Andersona do dołączenia w szeregi Immortal. Nadal trwa Bound For Glory Series w którym góruje Crimson. Jesteśmy również ostatniej prostej do Destination X na którym Brian Kendrick miał odzyskać X Division Title z rąk Abyssa. Zostając przy tej gali Jack Evans awansował do walki o kontrakt z TNA. Dodatkowo Ken Anderson chwilowo dołączył do Immortal. 10 Lipca, Forward To The Past czyli gala Destination X. Gala całkowicie poświęcona X Division z przywróconym sześciokątnym ringiem musiała się podobać. Dostaliśmy kilka znakomitych walk, z ważniejszych wydarzeń Alex Shelley wygrał Ultimate X Match i został pretendentem do tytułu, Austin Aries zdobył kontrakt z TNA AJ Styles pokonał Christophera Danielsa, a Brian Kendrick odzyskał tytuł X Division z rąk Abyssa. Na pierwszym Impact po PPV Mexican America pokonali British Invasion i zdobyli miano pretendentów do pasów Tag Team, a Sting pokonał Kena Andersona i został nowym World Championem. Na kolejnej gali Brian Kendrick obronił tytuł X Division przeciwko Alexowi Shelley'owi, a Kurt Angle zapowiedział że na Hardcore Justice ma zamiar odebrać tytuł mistrzowski Stingowi. Na ostatnim Impact w Lipcu, Kurt Angle skonfrontował się w ringu z Hulkiem Hoganem, Brian Kendrick pokonał Abyssa w walce o X Division Title, a w Mein Evencie Angle pokonał Andersona po czym Sting uniósł jego rękę w geście zwycięstwa.

Sierpień 2011

Pierwsza gala w Sierpniu była zarazem ostatnim eventem przed Hardcore Justice. Rozpoczęliśmy od początku feudu Kena Andersona z Bully Ray'em którzy uzgodnili że zmierzą się na Hardcore Justice. W Bound For Glory Series nadal prowadzi Crimson z przewagą 7 punktów nad Jamesem Stormem. Na koniec Impacta podpisanie kontraktu na walkę pomiędzy Stingiem a Kurtem Angle przebiegła w spokojnej atmosferze. Na Hardcore Justice czyli "najbardziej hardcorowej" gali roku Brian Kendrick obronił tytuł w walce przeciwko Ariesowi i Shelley'owi, Bully Ray pokonał Andersona, Beer Money obronili tytuły Tag Team w walce z Mexican America, a Kurt Angle pokonał Stinga i został nowym TNA World Championem. Stało się to oczywiście z pomocą Hulka Hogana, co zapoczątkowało heel turn Kurta. Na Impact po PPV Sting zaatakował Kurta Angle jednak pojawił się Hulk Hogan i powalił go krzesłem. Na następnym wydaniu Impact dostaliśmy zapowiedź walki Rica Flaira ze Stingiem, jeżeli wygra Nature Boy to Icon odejdzie na emeryture, jeżeli jednak wygra Sting to dostanie Hulka Hogana w ringu. Austin Aries został pretendentem do X Division Title, a Samoa Joe rozpoczął swoją eliminację zawodników BFG Series atakując Devona. W Mein Evencie poznaliśmy nowych Tag Team Championów, Mexican America pokonali Beer Money. Na ostatnim Impact w Sierpniu, Sting zapowiedział że jeżeli pokona Flaira to zmierzy się z Hoganem na bound For Glory, a Crimson pokonał Kurta Angle przez dq.

Wrzesień 2011

Kolejny miesiąc rozpoczynamy od segmentu w ringu z udziałem Hogana, Angle'a i Stinga w którym Angle wpisał Stingera na listę ludzi do wyeliminowania, a ten zapowiedział że pokona Kurta, następnie Flaira i później odbierze najcenniejszą nagrodę czyli Hulkamanię. W Mein Evencie Kurt Angle obronił tytuł mistrzowski w walce ze Stingiem. Na ostatnim Impact przed No Surrender Sting przekazał wiadomość od Network która mówiła o tym że w Mein Evencie zmierzy się Kurt Angle i Mr. Anderson a Sting będzie odpowiadał za porządek w tej walce. W końcu na Impact pojawił się TV Title, Eric Young pokonał Robbiego E i obronił ten tytuł. Kurt pokonał Andersona i obronił tytuł, a na koniec gali powrócił Jeff Hardy który przepraszał za swoje zachowanie i zapowiedział że jest nowym człowiekiem. Co na No Surrender? Austin Aries odbiera tytuł X Division Brianowi Kendrickowi, Bobby Roode wygrywa Bound For Glory Series, a Kurt Angle pokonuje Stinga i Andersona. Na pierwszym Impact po PPV Bobby został przez Fortune godnie przywitany jako triumfator BFG Series, a Sting pokonał Rica Flaira i zmierzy się z Hulkiem Hoganem na Bound For Glory. Na kolejnym Impact, kontynuowany był spór Stinga i Hogana, Austin Aries obronił X Division Title w walce z Jessem Sorensenem, James Storm pokonał Kurta Angle w No Title Matchu. Dodatkowo warto zaznaczyć że zobaczyliśmy brawl Christophera Danielsa i AJ Styles prowadzący do ich trzeciej walki. Na ostatnim Impact we Wrześniu Brian Kendrick został pretendentem do tytułu X Division na Bound For Glory, Daniels nie zgodził się na walkę ze Stylesem który tego samego wieczoru przegrał z Bobbym Roodem, a Hulk Hogan zapowiedział że za tydzień odejdzie z TNA.

Październik 2011

Pierwszy Impact w Październiku odbył się w Knoxville, co można z niego zapamiętać? Bully Ray zgodził się na Falls Count Anywhere Match z Andersonem, Bobby Roode pokonał już 3 członka Fortune, tym razem by to James Storm, a Sting skutecznie sprowokował Hulka Hogana do walki z nim na Bound For Glory. Tak więc z odejścia Hulkstera nici. Ostatni Impact przed BFG i ponownie gościmy w Knoxville. Na gali kontynuowane były wszystkie programy przed Bound For Glory, a w Main Evencie Bobby Roode pokonał Jeffa Jarretta i Gunnera. Czas już na Bound For Glory na którym Mexican America obronili tytuły mistrzowskie przeciwko Ink Inc., Austin Aries obronił X Division title, Kurt Angle pokonał Stinga, a w walce stulecia czyli starciu Stinga z Hoganem triumfował The Icon, a po walce mogliśmy zobaczyć długo oczekiwany face turn Hulkstera! Na pierwszej gali po PPV Hulk Hogan wyraził skruchę za to co robił przez ostatni rok i podziękował fanom za to że mu wybaczyli. Sting zapowiedział że od dzisiaj federacją znowu będzie rządziła Dixie Carter. Dodatkowo już dzisiaj Kurt Angle ma bronić tytułu mistrzowskiego przeciwko Jamesowi Stormowi. W Main Evencie James storm pokonał Kurta Angle w bardzo krótkiej walce i został Mistrzem Świata Wagi Ciężkiej! Ostatni Impact w Październiku rozpoczął się od proma Jamesa Storma który podziękował wszystkim którzy go wspierali. Dołączyli do niego Fortune i Samoa Joe który chciał walki o pas. Sting zapowiedział pojedynek o miano pretendenta pomiędzy Joe i Bobbym Roodem. Eric Young obronił Television Championship przeciwko Robbiemu E, rozpoczął się także feud Danielsa i RVD i niestety program Bischoffów. Bobby Roode w Mein Evencie pokonał Samoa Joe i został pretendentem do tytułu. Tak kończymy Październik w TNA.

Listopad 2011

Pierwsza gala Listopada odbyla się w Macon, a co na niej zobaczyliśmy? Jesse Sorensen pokonał Austina Ariesa w No Title Matchu, a Bobby Roode został World Heavyweight Championem, po tym jak w momencie nieuwagi arbitra zaatakował Storma szklaną butelką. Na kolejnej edycji Impacta, do ringu wszedł Garrett Bischoff który przegrał z Gunnerem przez DQ, AJ Styles pokonał Danielsa, a Bobby Roode obronił World Heavyweight Title w walce z Jamesem Stormem. Czas na Turning Point czyli PPV które wyszło po prostu katastrofalnie. Jakie walki zawierało to tragiczne show? Opener czyli starcie o TV Title wyszło przyzwoicie, Robbie E odebrał pas Ericowi Youngowi. Następnie Austin Aries obronił tytuł X Division przeciwko Sorensenowi i Kashowi, również dobry pojedynek. Nic więc nie zapowiadało słabego poziomu w późniejszej części gali. A jednak, tragiczne starcie o tytuły Tag Team wygrane przez Mexican America, Rob Van Dam pokonuje Danielsa, walka Crimsona i Matta Morgana kończy się przez Double DQ, człowiek który nie dawno przybył naćpany na PPV trzy razy czysto odlicza Jeffa Jarretta... No i na koniec Bobby Roode pokonuje AJ Styles w walce o World Title. Kompletna klapa, ale jedziemy dalej i jesteśmy już na Impact z 17 Listopada. James Storm, a następnie AJ Styles chcieli zaatakować Bobby'ego Roode'a za to że ich oszukał, ale przeszkodzili im ochroniarze. Pojawił się Sting który ogłosił że na Final Resolution AJ Styles zmierzy się z Roodem w 30 min Ironman Matchu. Crimson i Matt Morgan pokonali Mexican America i zostali nowymi mistrzami Tag Team, a James Storm znalazł osobę która go zaatakowała, a był to Kurt Angle. Ostatni Impact w Listopadzie rozpoczęliśmy od potyczki słownej pomiędzy Stormem a Anglem. Skończyło się to brawlem pomiędzy Immortal, a RVD, Stylesem i Andersonem którzy wsparli Jamesa. Matt Morgan i Crimson obronili tytuły Tag Team przeciwko Mexican America, a drużyna Storma czyli wspomniani wcześniej RVD, Anderson, Styles oraz sam Kowboj pokonali Team Angle'a czyli Roode'a, Bully Ray'a, Danielsa no i Kurta. Tak zakończyliśmy przedostatni miesiąc 2011 roku.

Grudzień 2011

Na początek show Sting zapowiedział three way pomiędzy Stylesem, Jeffem Hardym i Bobbym Roodem. Pope i Devon zostali pretendentami do tytułów Tag Team, słownie zmierzyli się Austin Aries i Kid Kash, a w zapowiadanym wcześniej Main Evencie triumfował Bobby Roode po interwencji Jeffa Jarretta który zaatakował Hardy'ego. Kolejny Impact rozpoczęliśmy od segmentu Stinga, Dixie i Roode'a w którym Bobby opluł Dixie, Garrett pokonał Gunnera ponownie, ale tym razem po walce Gunner zajął się Garrettem i wykonał mu piledriver na podłogę po za ringiem. W Main Evencie AJ Styles i Jehh Hardy pokonali Roode'a i Jarretta. Ostatnie PPV roku czyli Final Resolution rozpoczeliśmy od zwycięstwa RVD nad Danielsem, następnie Crimson i Morgan obronili tytuły Tag Team, Austin Aries pokonał Kid Kasha w moim zdaniem jeden z lepszych walk tego roku, James Storm był lepszy od Kurta Angle, a walka Styles z Roodem zakończyła się remisem. Na następnym Impact panowie dostali dodatkowe 5 minut ale ponownie nie poznaliśmy zwycięzcy. Rozpocząl się Wild Card Tournament o miano pretendentów do pasów Tag Team i w pierwszych walkach wygrywały drużyny Samoa Joe i Magnusa oraz Scotta Steinera i Abyssa. Na następne gali w kolejnych pojedynkach turnieju dalej przeszli Styles i Kazarian oraz Young i ODB. Dodatkowo w meczach pomiędzy Nesem i Ionem nastał remis 1-1. Kontynuowany był program Kurta i Jamesa, ten pierwszy pojawił się w barze przebrany za kowboja. W Main Evencie Jeff Hardy i Sting pokonali Bully Ray'a i Bobby'ego Roode'a. Ostatni Impact tego roku, Zema Ion wygrał starcie z Nesem i zapewnił sobie zwycięstwo w Bes of Three Series, Kazarian i AJ Styles oraz Samoa Joe i Eric Young weszli do finału turnieju, a Main Eventem niespodziewanie była walka Knockouts w której Gail Kim pokonała Mickie James. Tak właśnie zakónczyliśmy 2011 rok w TNA. Czy był to dobry rok? to już każdy musi ocenić samemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz