28 września 2012

Impact Wrestling 27.09.2012


Jak przebiegnie wizyta Hulka Hogana w siedzibie Aces & Eights? Kto zdobędzie zawieszony TV Title? Jak Hardy i Aries będą współpracować, gdy w walce wieczoru połączą siły w walce Tag Teamowej? O tym wszystkim przekonamy się na Impact Wrestling!A galę otworzył Hulk Hogan! Dziś ma randkę z Aces & Eights. Ten epizod Impacta jest z pewnością punktem zwrotnym, bo Bound for Glory już za 3 tygodnie! Ostatnio był tak zajęty, że zepchnął na drugi plan inne sprawy, którymi chciałby się teraz zająć. Dzisiaj jest Mistrzowski Czwartek, a konkretnie na szali będzie TV Title. Przykro mu to mówić, bo Devon był wspaniałym mistrzem i chciałby go tutaj tak samo mocno jak wszyscy fani, ale negocjacje się nie układały. Musi zatem wziąć sprawy w swoje ręce, jako General Manager. Spotka się zatem z Samoa Joe, Magnusem, Garrettem Bischoffem i Mr.Andersonem. Gwarantuje zatem, że dziś zobaczymy nowego TV Championa. Kolejną rzeczą do wyjaśnienia jest coś co wymsknęło się zupełnie spod kontroli - konflikt Roode'a ze Stormem. Zamierza zatem rozstrzygnąć to, więc umieszcza ich w Street Fight na Bound for Glory! Mało tego, walka ta będzie miała specjalnego enforcera, w osobie mistrza MMA, King Mo! W końcu czas przejść do Aces & Eights. Chcą go to go mają. Dzisiaj pójdzie do nich i zobaczymy z jakiej tak naprawdę gliny są ulepieni. On porwał jednego z nich, a oni w odpowiedzi porwali Parka. Można powiedzieć, że oko za oko, ząb za ząb. A&E za dużo jednak namieszali w stosunku do wrestlerów i jego córki, więc dziś idzie do nich by walczyć, nawet jeśli będzie sam.
Wybrzmiała muzyka Stinga i na ring przyszedł The Icon! Cała ta sprawa rozpoczęła się od niego. Obiecał kryć plecy Hogana i to zamierza robić, więc dziś idzie do Aces & Eights z nim!
Walka Nr.1: Kurt Angle (w/AJ Styles) vs Chavo Guerrero (w/Hernandez) vs Christopher Daniels (w/Kazarian) - Triple Threat Match 

Daniels stanął przy linach i chciał dać się wyszumieć rywalom, ale ci nie dali się zwieść tylko połączyli siły i wrzucili rywala do ringu, gdzie zaczęli go na przemian okładać ciosami. W końcu Angle nie trafił z szarżą i poleciał na stalowy narożnik. Chavo wymierzył Danielsowi Clothesline i Uppercutt, ale w dalszym ataku przeszkodziła mu ingerencja Kazariana. Guerrero niepotrzebnie miał o to pretensje do Stylesa i nawiązała nam się mała kłótnia między zespołami.

Po przerwie Daniels trzymał Angle'a w Key Locku, a my dowiedzieliśmy się, że podczas przerwy sędzia wyrzucił z areny partnerów uczestników tej walki. Angle wydostał się i wymierzył Shoulderblock oraz Clothesline, po czym miał po German Suplexie dla każdego z rywali. Chavo skontrował za to próbę Angle Slamu i Clotheslinem posłał Kurta poza ring. Dla Danielsa miał z kolei Hurricanranę, Dropkick i Somersault Senton, po którym pin przerwał Angle. Dla Chavo miał jeszcze Realesed Belly to Belly Overhead Suplex, a dla Danielsa Angle Slam! Czas na Ankle Lock, ale wmieszał się Chavo z Roll Upem - 2 count! Angle i Guerrero pokłócili się i zaczęli wymieniać ciosy. W końcu Chavo uniknął szarży Danielsa, który powalił Kurta. Guerrero przeszedł za to do Three Amigos na Danielsie i szykował się na Frog Splash! Kurt zapiął Ankle Lock, ale Chris wydostał się i posłał rywala w siedzącego na narożniku Chavo, który rzecz jasna spadł. Kurt i Chavo znów kłócili się w narożniku, co wykorzystał Daniels. Pchnął on Meksykanina w Angle'a i wykonał mu STO, szybko zgarniając pinfall.

Zwycięzca: Christopher Daniels - 5.27 (Pokazane) via Pinfall                (Widząc walkę na papierze powiedziałbym, że będzie dłuższa, ale moim zdaniem była akurat. Dobry pomysł, a takie zestawienie gwarantowała dobre widowisko.) 

Na zapleczu Hulk Hogan rozmawiał z kandydatami do walki o TV Title. Garrett stwierdził, że Devon widział coś w nim i dlatego powinien dostać tą walkę. Nie zgodzili się z tym inni. Anderson stwierdził, że młodsi mówią o tym jak są głodni sukcesu, ale prawda jest taka, że jesteś taki jak pokażesz. Joe mówił o doświadczeniu w roli mistrza w TNA. Magnus z kolei stwierdził, że TV Champion musi znać się na mediach i godnie reprezentować swój tytuł na całym świecie.
Decyzją Hogana jako pierwszy wyeliminowany został Magnus.


Również na zapleczu Brooke Hogan mówiła Tarze o konsekwencjach jakie obiecała na niej wyciągnąć. Tara przerwała, by porozmawiać przez telefon. Brooke przerwała jej i zabrała telefon, mówiąc, że walka Tary jest kolejna.


Walka Nr.2: Tara vs ODB - #1 Contendership for Knockouts Championship 

Siłowo przeważyła ODB, która zdominowała rywalkę i wymierzyła jej Corner Splash. ODB wykonała Bronco Buster, którego chciał też Eric Young :) Po chwili Tara zaproponowała uścisk dłoni, ale ODB nie dała się nabrać, tylko złapała rywalkę za włosy i powaliła Clotheslinami. Do tego miała Fallaway Slam i kopniaka, po którym Tara wyleciała z ringu. Poza ringiem Tara trzymała się za kolano, na którym miała specjalne usztywnienie i chciała pomocy Erica. Ten nie chciał jej pomóc, a ODB wyleciała z ringu i wykonała Thesz Press. W kwadratowym pierścieniu Tara zwijała się z bólu, trzymając kolano. Nawet ODB dała się nabrać pytając czy to coś naprawdę poważnego, ale wtedy Tara znikąd wykonała Small Package, przy którym pomogła sobie jeszcze linami, ale uzyskała pinfall!

Zwyciężczyni: Tara - 4.50 via Pinfall 
Na zapleczu Al Snow i Prichard gadali o Ryanie. Potem przyszedł Tazz i temat zszedł na Evana, który brał udział w Gut Check. Panowie stwierdzili, że są pozytywnie zaskoczeni poziomem tego 18-stka. Z decyzją jednak wstrzymują się do oficjalnego Gut Check.
Bully Ray stwierdził, że nie przeszkadza mu się, gdy siedzi na Twitterze. Dodał, że wszyscy widzieli jak pokonał Ariesa i wszyscy chcą go jako mistrza.Na zapleczu czas na decyzję Hulka Hogana o TV Title. Pewniakiem był Joe. Jego decyzja miała rozstrzygnąć się między Andersonem i Bischoffem, a ostatecznie zdecydował się na Andersona. Tak więc jeszcze dziś Joe vs Anderson o TV Title!
W szatni Bobby Roode chciał pogadać z Austinem Ariesem. Roode przyznał, że to on dzisiaj będzie partnerem Bully'ego Ray'a w walce z Ariesem i Hardy'm. Dodał, że trzyma kciuki za Jeffa, bo w końcu jak długo Aries będzie mistrzem, tak długo on nie ma szans na rewanż o pas. Bobby przyznał, że Hardy'ego pokonał gdy był mistrzem, ale Austina nigdy nie zdołał pokonać. Musi przyznać, że Aries ma wszystko czego trzeba i zasłużył na ten pas, pokonując najdłużej panującego mistrza w historii. Czy chcemy jednak kogoś takiego jak Hardy z pasem? Musi przyznać, że to Austin jest lepszym zawodnikiem. Życzy mu zatem powodzenia dziś i na BFG.
Walka Nr.3: Samoa Joe vs Mr.Anderson - TV Championship Match 

Panowie od razu rozpoczęli z wysokiego C, zasypując się ciosami i próbując swoich kończących chwytów, ale na razie skończyło się jedynie na próbach. Joe przejął kontrolę wymierzając swoje typowe ciosy w narożniku, do których dorzucił Corner Splash i Enzuigiri - 2 count! Anderson próbował odpowiedzieć ciosami, ale Joe szybko uciszył go Shoulderblockiem i przeszedł do kopniaków. Jednego z nich rywalowi udało się uniknąć i Anderson spróbował Roll Upu, który przyniósł mu 2 count. Anderson wymierzył jeszcze Swinging Neckbreaker - 2 count! Anderson skontrował próbę Rear Naked Choke Jawbreakerem i wykonał Kamikaze Roll, ale tutaj Joe zaskoczył go Crucifixem, który dał mu 2 count! Po chwili chaosu Anderson wymierzył Clothesline i próbował Mic Checka. To się nie udało, więc postawił na Roll Up, ale tutaj Joe ściągnął go za slipy i zapiął Rear Naked Choke! Anderson był blisko lin, ale rywal odciągnął go do środka i po dłuższej chwili posłał do krainy snów i tak oto Joe został mistrzem!

Zwycięzca i nowy TV Champion: Samoa Joe - 5.15 via Submission            (Prestiżowa walka o TV Title, bo mieliśmy dwóch świetnych i utalentowanych zawodników. W sumie cieszę się z pasa dla Joe, bo skoro TNA nie widzi go w roli mistrza Wagi Ciężkiej, to może popracuje on chociaż trochę nad prestiżem TV Title, o który mógłby pofeudować z Magnusem.) 
Na zapleczu rozmawiali Hulk Hogan i Sting. Przyszła jakaś kobieta z dokumentami do podpisania, ale niespodziewanie prysnęła obu panom w oczy gazem. Wtedy zjawili się Aces & Eights, którzy zapakowali Hogana i Stinga do samochodu i odjechali.
Jeszcze dziś Austin Aries & Jeff Hardy vs Bully Ray & Bobby Roode!
Gut Check 


W ringu sędziowie, którzy zaprosili do ringu Evana Markopolousa! Nie uważa, że pokazał wszystko co potrafi, bo został pokonany, ale pomimo tego, że dostał w tyłek, to jest tu dzisiaj.
Tazz stwierdził, że Evan ma przed sobą wspaniałą przyszłość, ale musi sporo się uczyć. Chce jednak by uczył się tego w ich rosterze, więc jego odpowiedź brzmi tak!
Prichard zgodził z Tazzem, że Evan ma przed sobą przyszłość i jest wspaniały jak na swój wiek, ale jeszcze dla niego za wcześnie, więc mówi nie.
Pozostała ostatnia decyzja i Evan dostał 30 sekund na przekonanie Al Snowa. W swojej argumentacji powiedział, że Snow także był w jego wieku gdy przychodził do ECW. On jest gotowy ryzykować swoim tyłkiem, ale robić to co kocha, by cieszyć tych fanów.
Snow stwierdził, że w Gut Check szukają przyszłych gwiazd, dzieciaków z talentem i sercem. Widział wielu zawodników bez pasji, ale Evan ma wiele pasji i jaj, ale ma zaledwie 18 lat, więc jego zdaniem nie jest gotowy - nie.
Markopolous przyjął odpowiedź godnie i uścisnął dłonie sędziom.

Przenosimy się do siedziby Aces & Eights, gdzie widzimy przywiązanych do krzeseł Hogana i Stinga. Przywitał ich odwrócony plecami do nich szef grupy. Stwierdził on, że zaczynali się dobrze bawić i nawet polubili gości z TNA, gdy Hogan im to utrudnił, zamykając Impact Zone. Chcą to naprawić, dlatego ma propozycję. Na Bound for Glory Hogan wystawi dwóch swoich najlepszych zawodników, którzy zmierzą się z jego najlepszymi ludźmi. Jeśli oni wygrają dostaną pełny dostęp do Impact Zone, a jeśli wygra Team TNA to Aces & Eights zostawią ich w spokoju. Hogan odparł, że on i Sting zawalczą, ale szef odpowiedział, że to nie Hogan ma walczyć, tylko on ma obserwować do czego doprowadził. Nie chce Stinga i Hogana w tej walce, tylko dwóch wyznaczonych przez Hulkstera zawodników. Hogan zgodził się i chciał by ich wypuścili, łącznie z Parkiem. Aces & Eights stwierdzili, że wypuszczą Parka, ale po walce na BFG, bo znają Hogana i potrzebują jakiegoś zabezpieczenia.
Oto aktualna karta na Bound for Glory:
Austin Aries vs Jeff Hardy - TNA Heavyweight Title Match
Brooke Tessmacher vs Tara - Knockouts Title Match
Daniels & Kazarian vs Chavo Guerrero & Hernandez vs Kurt Angle & AJ Styles - Three Way for TNA TT Titles
Team Hogan vs Team Aces & Eights - Tag Team Match
Bobby Roode vs James Storm - Street Fight with Special Enforcer King Mo
James Storm stwierdził, że nie może doczekać się walki z Roode'm. Dodał, że obecność King Mo będzie wspaniała, ale jedyne co go czeka to wzniesienie ręki Storma po zwycięskim pojedynku. Bobby Roode - Sory About Your Damn Luck.
Main Event: TNA Heavyweight Champion Austin Aries & Jeff Hardy vs Bobby Roode & Bully Ray 

Ray zdominował Hardy'ego ciosami, ale ten odpowiedział Hurricanraną oraz Arm Dragiem, po którym Bully wycofał się do narożnika. Sam z siebie zmiany dokonał Aries, który wdał się w dyskusję z Ray'em, ale ten dokonał zmiany z Roode'm. Bobby nadział się na dwa Arm Dragi, a Aries miał jeszcze Drop Tue Hold dla Bully'ego, po którym w ignorancki sposób położył się na narożniku rywali. Tymczasem rywale nadziali się na podwójny Clothesline od Hardy'ego.

Po przerwie Jeff powalił Roode'a i wykonał mu Splash z 2 liny! 1...2...Kickout! Po jeszcze jednej przerwie Hardy próbował Whisper in the Wind na Ray'u, ale sędzia odwrócił się, a w tym czasie Roode zrzucił Jeffa z narożnika. Tak oto Hardy trafił na chwilę do defensywy, gdzie otrzymał Elbow Drop i Knee Drop, ale dla Roode'a miał w odpowiedzi Jawbreaker i Twist of Fate! Mamy zmiany w obu zespołach! Aries ruszył na Ray'a z niezliczonymi ciosami, ale zatrzymał go na linach Roode, przez co AA otrzymał kopniaka w plecy od Bully'ego. Za plecami sędziego Bobby wbił jeszcze Ariesa w schodki. Heelowie przez chwilę pastwili się nad rywalem w narożniku, całkiem dobrze przy tym współpracując. Bobby pokazał nam Backbreaker na kolano, a Ray miał od siebie Double Ax Handle z 2 liny i Running Splash - 2 count! W końcu Aries wydostał się z Bear Hugu kilkoma Mongolian Chopami i powalił rywala Low Dropkickiem w nogę! Aries miał okazje dokonać zmiany, ale nie chciał tego, doskonale radząc sobie z dwójką rywali. Udało mu się nawet zapiąć Last Chancery na Roodzie, ale Ray przerwał tą akcję, a do tego załatwił Hardy'ego Big Bootem! Bully przymierzał się na Clothesline dla Ariesa, ale ten uchylił się i Ray powalił Roode'a! AA posłał Bully'ego do narożnika Spinning Elbow Shotem, po czym miał po Corner Dropkicku dla każdego rywala! Załatwił jeszcze Bobby'ego poprzez Suicide Dive, a dla Ray'a miał w zanadrzu Missile Dropkick! Aries o mało co nie nadział się na Perfect-Plex, ale w ostatniej chwili skontrował i Roode otrzymał Brainbuster! To z pewnością zakończyłoby pojedynek, ale Hardy dokonał nieplanowanej zmiany i dokończył dzieła Swanton Bombem! 1...2...3!

Zwycięzcy: Austin Aries & Jeff Hardy - 10.15 (Pokazane) via Pinfall              (Bardzo dobra walka wieczoru, pomiędzy gwiazdami będącymi teraz naprawdę na fali.) 


Po walce doszło jeszcze do sprzeczki między Hardy'm, a Ariesem.

Show zakończyliśmy widokiem Aces & Eights, którzy odwieźli Stinga i Hogana przed arenę i tam ich zostawili.

1 komentarz: