26 sierpnia 2013

Bycie smartem zobowiązuje

Ostatnio można przeczytać wiele złych opini na temat TNA. Nie mówię, że wszystkie te opinie są wyssane z palca, bo przecież nie ma federacji idealnej, a TNA potrafi popełniać wiele błędów. Ale czy faktycznie te błędy są aż tak straszne, aby ciągle pisać o upadku? Wiele komentarzy, które można przeczytać na polskich lub też zagranicznych portalach są po prostu absurdalne. Czytając niektóre z nich miałem wrażenie, że większość tak pisze, bo to modne, a jeśli ktoś tego nie robi to z miejsca jest nazywany fan boy'em, a przecież dużo lepiej jest być uznawanym za smarta. Dlatego, aby być "inteligentym" fanem należy robić to co w tej chwili uchodzi za "inteligentne", a aktualnie za "inteligentne" uważa się hejtowanie wszystkiego co zrobi TNA, bo ..... to jest TNA.

Oto kilka komentarzy, które najczęściej się pojawiają.

"TNA ssie."
Chyba najczęściej używane stwierdzenie w ostatnim czasie. Dwa krókie wyrazy, ale za to jaki głęboki przekaz. Zwłaszcza, że najczęściej piszą to osoby, które nigdy nie oglądały TNA lub ostatni raz oglądały to kilka miesięcy temu. Jest oczywiście też grupka fanów, którzy oglądają dany program tylko po to, aby później móc napisać swój jakżesz przełomowy komentarz, że coś ssie ( i nie chodzi mi tu tylko o TNA, bo o innych federacjach również się tak pisze ). Najdziwniejsze jest jednak to, że taka osoba ogląda ten program każdego tygodnia. Moje pytanie brzmi, po co ? Po co ktoś ogląda co tydzień coś czego tak bardzo nie lubi?

" Ciekawe kiedy TNA zbankrutuje " i klasyczne " Nie mogę się doczekać kiedy Vince wykupi TNA ."
Jedne z moich ulubionych komentarzy. O tym, że TNA jest blisko zbankrutowania możemy przeczytać minimum 2 razy w roku od Dave'a Meltzera, ale dziwnym trafem od tylu lat do tego nie doszło. Jeśli chodzi o drugi komentarz to zazwyczaj pada on od tych samych osób, które każdego tygodnia piszą jakie to TNA jest słabe.
Czemu tak wiele osób pisze, że TNA upadnie? Chcecie powiedzieć, że federacja, która co chwila rozszerza swoją działalność, która jest nadawana w ponad 100 krajach na świecie i która jest nadawana w "prime time" każdego czwartku miałaby upaść? Spójrzmy na to inaczej. Kto z was uważa, że wykupienie TNA przez WWE byłoby dobre? Jeżeli WWE będzie miało monopol na ten biznes to nic dobrego z tego nie wyniknie. Jeśli WWE nadal będzie miało konkurencje w postaci TNA ( nie mówcie mi, że Vince McMahon nie uważa TNA za konkurencje i że nie wie o jej istnieniu, bo jak można nie znać federacji, która ściągnęła do siebie kilka gwiazd właśnie z WWE ) to dzięki temu ich poziom nie spadnie. Mając monopol WWE nie musiałoby się starać, a ratingi nadal byłyby takie same, ale za to fani mocno by na tym ucierpieli, bo dostawalibyśmy słabszy produkt.

"Słaby rating = słaby poziom. "
Nie wiem czemu wielu fanów nadal usiłuje mnie przekonać, że rating z danej gali pokazuje jaki był poziom show. Dlaczego więc pomimo niskich ratingów mówi się, że ECW było dobre? Dobry produkt buduje markę, marka buduje świadomość, świadomość wciąga widzów przez co oglądalność rośnie. Jednak rating nie odzwierciedla poziomu danej gali.

" TNA ssie, nawet Total Divas ma wyższe ratingi "
Ostatnio jest to bardzo popularne stwierdzenie. Nie mówię, że Total Divas nie ma wyższych ratingów, bo ma, ale nie o to w tym chodzi. Obejrzałem tylko jeden odcinek tego programu i następnych nie obejrzę z prostej przyczyny. Ja lubie oglądać wrestling, a nie reality show z wrestlerami. Sam pomysł jest dobry i po części wynagradza divą to, że dostają bardzo mało czasu na tygodniówkach. Ale dziwi mnie podejście większości, którzy naśmiewają się mówiąc, że TNA ssie, bo nowo powstałe reality show WWE ma wyższe ratingi. Oczywiście, że ma, bo jest to zrobione przez tak wielką markę jaką jest WWE. Mając taką markę dużo łatwiej jest wypromować jakiś nowy program i przede wszystkim jak ma się wyrobionych stałych fanów, którzy oglądają wszystko co ma do zaoferowania WWE. To tak jakby dziwić się, że nowe auto Volkswagena sprzedaje się lepiej niż znane od paru lat Honda Civic ( taki luźny przykład ).

" TNA robi tylko głupie rzeczy "
Tak jak mówiłem wcześniej nie ma federacji, która nie popełnia błędów, ale mówienie, że TNA robi tylko głupie rzeczy jest wielkim błędem. Czy wyjście poza ImpactZone było głupie? Czy toury po Wielkiej Brytani, gdzie TNA jest chętniej oglądane od WWE to głupi pomysł? Nie mówie, że wszystko co robi TNA jest dobre, bo popełniają wiele błędów jak np zmiany w X Division, które się nie sprawdziły i zostały już zniesione, ale to tylko pokazuje, że TNA się stara coś zmienić, lecz nie może znaleźć tego dobrego pomysłu.
Wiadomo, że każdy ma inny gust i chce zobaczyć coś innego. Ale co by "krytycy" pisali jakby na Impact Wrestling co chwile pojawiał się jakiś zawodnik, który by tylko tańczył? Jakby ludzie reagowali, gdyby krasnal wygrywał walki z dużo większymi zawodnikami od siebie? Jestem pewny, że nie byłyby to miłe słowa.

"Stare dziadki zabierają dużo czasu, który można przeznaczyć na młodych wrestlerów "
Hogan i Sting swoje lata już mają, ale czy zabierają aż tyle czasu? Ostatnio Sting pojawia się tylko z Main Event Mafią i jak wiemy już nigdy nie zawalczy o pas. Hulk Hogan jest General Managerem, więc siłą rzeczy musi się pojawiać, ale też jego występy nie są strasznie długie ( oczywiście zdarza mu się wychodzić w najmniej korzystnym czasie jak np gdy wyszedł po wygranej Sabina ). Jednak gdzie są skargi, gdy na arenie pojawia się McMahon? Gdzie są skargi, gdy Triple H jest zaangażowany w main event SummerSlam i w dodatku odgrywa w nim ważną rolę?
Ostatnio można było zobaczyć pewną głupotę wśród fanów. Gdy RVD pojawił się w TNA wszyscy narzekali, że jest on stary, niepotrzebny i zabiera czas młodszym. Ale gdy tylko wrócił do WWE to ci sami fani byli uradowani, że powrócił i będzie walczył. Jestem ciekaw czy jeśli na RAW pojawiłby się Hulk Hogan lub Sting to czy te same osoby pisałyby to co w tej chwili, czy jednak byliby zadowoleni, że pojawili się na RAW. Bo gdy WWE ma starszych wrestlerów to są oni nazywani legendami, a w TNA mamy tych samych wrestlerów, ale są to stare dziadki.

" TNA nie pushuje młodych / swoich wrestlerów "
O tak szczególnie w ostatnim czasie tego nie robią... Parę lat temu było wiele wpisów, że Chris Sabin powinien dostać pas WHC, bo na niego zasłużył, ale gdy ten pas dostał od razu pojawiła się fala krytyki, że TNA dało mu ten pas. Przecież od Bound for Glory 2011 roku pas WHC mieli zawodnicy, którzy są młodzi lub są w TNA od lat ( jedynie Bully Ray ma już swoje lata, ale i tak jako mistrz sprawuje się świetnie ).

" TNA jest przewidywalne " i " TNA wprowadza ludzi nie związanych z wrestlingiem "
Pamiętam jak wszyscy mówili, że Brooke Hogan przejdzie heel turn, albo jak wszyscy byli pewni, że za August1Warning kryje się Bob Holly, Low Ki, a później wszyscy byli pewni, że to Adam Pearce. To było tak przewidywalne aż okazało się błędem. Jeżeli wszystko jest tak przewidywalne to kto wygra BFG Series? Rok temu wszyscy byli pewni, że będzie to James Storm, a dwa lata temu miał to być Crimson.
Ostatnio w TNA pojawił się Tito Ortiz w celu promocji swojej walki przeciwko Rampage'owi na Bellatorze co oczywiście dość szybko zostało skrytykowane ( krytyka pojawiła się zanim pojawił się Tito na Impact Wrestling ). Jednak, gdy Kevin Federline pokonał Johna Cene wszystko było dobrze. Tak samo, gdy na WrestleManii pojawiła się Snooki lub jakieś muppety pojawiały się na RAW to nie było takiej fali krytyki.

" TNA kopiuje wszystkie pomysły WWE ''
Czemu każda stajnia jaka powstaje w TNA od razu jest kopią jakieś stajni WWE? Czemu taka stajnia nie może być kopią starej stajni TNA tylko zawsze jest kopią stajni, która była w WWE? Kiedyś nawet czytałem, że Abyss jest kopią Kane'a tylko dlatego, że nosił maskę... Z takimi argumentami nie warto dyskutować.

" TNA zwalnia dobrych wrestlerów jak Morgan czy Crimson "
W ostatnim czasie pisały to osoby, które nie śledzą TNA, ale mimo wszystko wiedzą, że TNA zrobiło wielki błąd zwalaniajć tych wrestlerów. Skoro dla niektórych fanów WWE, TNA popełniło błąd, bo zwolniło Morgana to czemu nie powie, że WWE popełniło błąd zwalniając go już lata wcześniej? Dla tych, którzy regularnie oglądają TNA te zwolnienia nikogo nie zdziwiły, bo ani Crimson ani Morgan nie pojawiali się w TV, więc trzymanie ich na siłe byłoby błędem. Warto sobie przypomnieć, że na początku kariery Crimsona w TNA wiele osób krytykowało go mówiąc, że jest słaby i nie zasługuje na push. Jak to ludzie potrafią zmienić zdanie o wrestlerze, który nie pojawiał się w TV od bodajże Slammiversary w 2012 roku.


Dziękuje za przeczytanie i od razu mówię, że nie miało to na celu "obrony TNA za wszelką cene " lub też obrażania fanów, a tylko pokazać, że większość tych krytyków nie wie co naprawde chcą oglądać i hejtują TNA, bo to TNA...

23 komentarze:

 1. Bardzo dobrze napisane. Powinny to przeczytać niektóre osoby z atti:D Najbardziej denerwują mnie 'fani' WWE którzy nie oglądając TNA jadą po wszystkim co tylko możliwe. Słaby produkt, stare dziadki w ME, słabe ratingi bla bla bla... Oglądam i WWE i TNA, obie federację mają plusy i minusy ale moim zdaniem produkt serwowany przez TNA jest o niebo lepszy od tego WWE.

  Oglądając WWE oglądamy produkt dla 12-latków, tańczące grubasy, Marella (który czasem bywa zabawny) karły i drewniane olbrzymy i niszczący wszystko Janusz.

  W TNA jest teraz Park, który mam nadzieję niedługo zmieni się w Abbysa i ... tyle, oglądając Impact nie czuję się co chwile zażenowany, przewijam tylko Parka lub jakieś słabe walki (Hernandez vs Bradley itp).

  Natomiast w WWE z 3 godzinnego show przewijam ponad godzinę, odliczając reklamy oglądam jakieś półtorej godziny, więc to o czymś świadczy. Wiadomo każdy m swoje gusta ale nikt mi nie wmówi że produkt WWE jest lepszy bo... nie jest.

  Co do Total Divas, to po prostu jest śmieszne, oglądałem 1 odcinek i więcej nie mam zamiaru. Produkt skierowany do nastolatek, oglądany przez nastolatki więc ma taki a nie inny rating. Co do ratingów w Wielkiej Brytanii TNA ma dużo większe ratingi niż WWE i o tym mało kto piszę. Pamiętam że w Indiach też dobrze przyjmował się Ring Ka King (chyba tak to się nazywało) ale o tym też mało się pisało.

  Co do 'bankructwa' TNA... cięcia budżetowe i zwalnianie niepotrzebny zawodników/pracowników to nie oznaki na bankructwo. Nareszcie Dixie zaczęła traktować TNA jako firmę a nie rodzinę. Dziwię się tylko że, taki Sonjay Dutt czy Petey Williams nie mają stałego kontraktu. Mają jeszcze pod ręka Rubixa, Anthonego Neesa czy Rashada Camerona lub ex Barrete których wogóle nie wykorzystują.

  Sorki że, tak długo :P Mam nadzieje że, ktoś to przeczyta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry tekst, który powinien przeczytać hejter TNA nr 1, mr wielkie ego oraz wszechwiedzący pan redaktorek Niko. W TNA nie jest tak źle jak próbuje to każdemu wmówić. WWE ogląda się dużo gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie dobrze, że długi komentarz napisałeś :D
  Jeśli chodzi o oglądalność w UK to jeśli napiszesz, że TNA ma większą oglądalność to ci "fani", o których pisałem z miejsca napiszą, że to przez to, że WWE jest na płatnym kanale. Ale nie biorą pod uwagę tego, że jeśli ktoś w UK interesuje się sportem ( w tym również pilką nożna ) to ma wykupiony pakiet, w którym jest kanał, na którym emitowane jest WWE. Tylko czemu ci fani nie mówią, że TNA w USA ma taki rating, bo Spike TV nie jest dostępne w całym USA? O Ring Ka King mało kto mówił, bo była to federacja z Indii, gdzie są inne zwyczaje i kultura przez co większości pewnie nie chciało się tego oglądać.
  Zgadzam się z tym co napisałeś o Dixie Carter.

  Dzięki wielkie za komentarz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja lubie oglądać walki Hernandeza wiem ze nie ma takich akcji jak jeff czy Chavo ale Supermex jest niezly zderzenie z pociągiem a Joseph Park jest dziwny a TNA nie jest złe są lepsi wrestlerzy niż w WWE
  nie ma żadnych przygłupów jak Goldust który jadł robaki albo krasnala Hornswaggla czy jak mu tam było jedynie jest bully ray i jego dekle i przygłupy

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobry tekst. Sama prawda.
  Na niektórych stronach panuje kult WWE - wszystko inne to złe. Wystarczy że ktoś kto ma dużą wiedzę wrestlingową coś źle napisze o TNA, to inni to powielają i piszą bzdury, choć TNA nie oglądają! Nie mogę się doczekać house show TNA, bo pewnie z 50% hejterów TNA pójdzie na galę i będzie się podniecać na różnych portalach..

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze dodam najlepsze. TNA teraz robi cięcia budżetowe i można było przeczytać, że TNA upada zwalniając taką osobę jak Brooke Hogan.. Przecież Ci ludzie co tak piszą to się kompletnie ośmieszają.. Każda firma robi cięcia budżetowe, to jeżeli WWE zwolni kilku jobberów jak JTG, Ryder czy Khali to będą pisać że WWE upada ?! !

  OdpowiedzUsuń
 7. No właśnie w Ring Ka King przez jakiś czas mistrzem był Matt Morgan, wszyscy go chwalili, potem debiut miał tam Chavo i każdy tak go chwalił, jaki to nie jest świetny wrestler ;d
  A jak dostali z Hernandezem pasy TT to każdy narzekał że meksykańce mają ten pas...

  Więc Ring Ka King było świetne... tylko nikt tego nie oglądał :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak samo jeżeli chodzi o pensje zawodników TNA. Przecież nie mogą one być najmniejsze skoro walczą co tydzień, promują TNA w mediach czy walczą na house show. Gdyby zarabiali mało to by zrobili bunt, rozwiązywali by kontrakty i wtedy możnaby pisać że TNA ZACZYNA upadać. Jest kilku hejterów TNA ( wiadomo o kogo chodzi ) - zachowują się on tak, gdyby byli w zarządzie TNA i wiedzieli jak jest na prawdę. Można np. przeczytać że TNA za 2 lata upadnie.. Oczywiście połowa ludzi się z tym zgadza bo przecież napisał to szanowany redaktor portalu, kiedy są jakieś zwolnienia w TNA to znowu wraca rok 2015. Tylko na prawdę TNA pozbyła się osób KOMPLETNIE niepotrzebnych a jeszcze trochę ich zostało, np Terry, Jessie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brawo Tupak. Wreszcie coś, co chcemy czytać. Stawiajcie na jakość, nie na ilość bo niektóre tutaj wpisy są bardzo słabe. Idzcie w strone właśnie takich felietonów a nie biografii których po pierwsze nikt nie chce czytać abo tylko zasmiecają strone główną bloga. Blog lepiej opierać na wartościowych moderatorach którzy mają coś do przekazania od siebie w temacie TNA. Interesują nas bardziej wasze odczucia względem TNA a nie wstawianie "gimmickowych wywiadów", słabo wyglądajacych i przydługawych raportów (chyba lepiej wstawiać jako raport komentarze Tupaka pod raportem). No i twitter Dixie, bo podobno dużo tam się dzieje więc blog mogłby niekiedy poinformować o tym. Wiem, że dużo roboty ale jak chcecie byc dobrzy to skumacie o co mi chodzi. Trzymam za ten blog kciuki bo naprawde jest solidnie "wypromowany" na polskiej scenie wrestlingu i możnaby było nim jakoś pozytywniej wstrząsnać.

  OdpowiedzUsuń
 10. WWE - wrestling dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 11. @up

  czy ty dzieciaku normalny jestes?

  OdpowiedzUsuń
 12. Rozpierdoliłeś Tupak, props jak stąd do Orlando. Pozdrawiam, Fiskus aka Trościan :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Chodzą pogłoski że Hogan podpisał umowę by być w grze WWE 2K14 także może i on poleci. W sumie wyszłoby to na dobre, wielkie obcięcie kosztów i TNA powróciłoby może do 6kątnego ringu ( Hogan optował do 4 ). Klasyczne TNA musi wrócić!

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj to takie pierdololo, sześciokątny ring już nie wróci, a Hogan nie odejdzie. Podpisał umowę z 2kSports czy jakos tak, a nie z WWE, więc to nic nie znaczy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli chodzi o Hulka to jego kontrakt z TNA podobno zezwalał na to, żeby mógł podpisać kontrakt z 2kSports. Także przez to go na pewno nie zwolnią.
  Ktoś tu pisał o Chavo, że był lubiany, gdy walczył w RKK, a jak przyszedł do TNA to od razu był hejtowany. Takich przykładów jest multum, a najlepszym z nich może być pewien wrestler, który dla mnie jest wielkim gównem - RVD. Gdy tylko pojawił się w TNA był hejtowany, że słabo walczy i jest za stary. Ale wystarczyło, że przeszedł do WWE i z miejsca stał się dobrym i szanowanym wrestlerem.

  Jeśli chodzi o te propozycje co do bloga to na pewno będę się starał pisać więcej takich felietonów / artykułów lub czegoś do dyskusji. Z wywiadów, biografi i raportów na pewno nie zrezygnujemy, bo to też jest ważne. Jeśli chodzi o Twittera Dixie Carter to staramy się dawać te najważniejsze wpisy, ale możliwe, że pojawi się więcej jej wpisów :)

  Dziękuje za tak wiele komentarzy :D Nie spodziewałem się, że będzie aż tyle !

  OdpowiedzUsuń
 16. WWE to jest produkt przeznaczony dla dzieci...juz sam doping na większości Raw o wszystkim mówi. Co do WWE to takie Raw obejrze w max 40-45 minut a Impact zawsze mnie ciekawi i prawie zawsze oglądam cały.

  Pamiętam jak na attidute wszyscy byli pewni że Aj Styles dołączy do asów - było żle. Potem jakoś po dniu kiedy to Aj rozpierdolił asy i nie dołączył to też było żle.

  W WWE te całe karły, kłody, tańczące grubasy, tancerz, miłe pierdolenie jasia itp. mnie zniechęcają do oglądania tego produktu...

  OdpowiedzUsuń
 17. Niepotrzebnie to wrzucałeś na attiude, teraz wielcy redaktorzy będą mieli pole do popisu i będą się mądrować o TNA. No cóż, wwe zwolniło DiBiase co oznacza że wwe UPADA!

  OdpowiedzUsuń
 18. Mi to nie przeszkadza, a nawet chce poznać ich opinie. Jest tam wiele osób, które ogląda wrestling bardzo długi czas i właśnie opinie tych fanów wrestlingu chciałbym poznać :) Niech właśnie wytkną mi jak najwięcej błędów, które popełniłem, aby na kolejny raz napisać lepszy akrytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. BREAKING NEWS!

  Ted Dibiase odchodzi z WWE. To o czymś musi świadczyć. WWE upadnie w 2015!

  OdpowiedzUsuń
 20. To wygląda tak po prostu jakbyście na tym portalu nie mieli o czym pisać :) Na waszym portalu pojawiają się nudne artykuły w ilości bardo małej :D Uwielbiam TNA , ale TNA w ostatnim czasie popełnia wiele błędów co da się zauważyć. Heel Turn AJ Stylsa od powrotu potrwał 2-3 mies. i nagle w niewyjaśnionych okolicznościach pojawił się i przypiął Devona. Tna zwolniło Morgana bo się nie pojawiał w TV , TNA zwolniło też Tarę może ona tez nie pojawiała się w TV?? Crimson rzadko się pojawiał w TV ale Shark Boy wcale nie częściej a np. Joey Ryan czy ma w ogóle jakiś fanów raczej nie :) TNA od wielu miesięcy nie znalazło nowych wrestlerów przy czym WWE może pochwalić się Rybackiem , The Shield czy Wyatt Family , TNA nie zatrzymało RVD , który w WWE ma szansę od razu walczyć o pasy USA czy WHC :) WWE z gali na galę jest lepsze przy tym TNA ma nudne , monotonne TNA ONE NIGHT ONLY jak to oglądam to zasypiam. TNA Uwielbiam jednak powinni się ogarnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Nigdy też nie byliśmy nastawieni na to, żeby pisać felietony czy artykuły, dlatego tak mało ich się pojawiało. Nigdy nie powiedziałem, że TNA nie popełnia błędów, a w tym roku tych błędów jest sporo. Co do zwolnień, o których napisałeś : Morgan miał mieć push, nie dostał go i nie było na niego żadnego pomysłu, Tara przed zwolnieniem nie pojawiała się długi czas, a jak się pojawiała to u boku beztalencia zwanego Jessie, Crimson pojawił się na Slammiversary 2012, a później na jednej gali ONO i na Impactcie w 2013 roku kiedy to przegrał z Parkiem. Cały rok minął, a on 2 razy był widziany w TV. Shark Boy wrócił tylko okazyjnie, więc jego nie ma co liczyć. A Joey Ryan ma swoich fanów głównie w PWG.
  TNA powinno się ogarnąć i miejmy nadzieje, że po BFG Series to zrobią, bo teraz musieli się skupiać głównie na story A&E vs MEM i BFG Series. Teraz może bardziej będą się skupiać na innych dywizjach.

  OdpowiedzUsuń
 22. "TNA nie zatrzymało RVD , który w WWE ma szansę od razu walczyć o pasy USA czy WHC :)"

  I uważasz, że to dobrze świadczy o WWE, że dają push dziadkowi? Gdy RVD został mistrzem X Division ludzie narzekali, że jest tylu młodych a pas dostaje wypaleniec. Gdy w WWE dostaje shota, jest euforia bo "wielki" RVD powrócił i od razu ma szanse na pas. Jakie to typowe.

  OdpowiedzUsuń