22 sierpnia 2013

James Storm - biografia.


James Allen Cox urodził się 1 czerwca 1977 roku. Jest profesjonalnym wrestlerem, na co dzień walczącym w federacji Total Nonstop Action.

DEBIUT i Tag Team AMW.

James Storm walczył z Chrisem Harrisem na gali ‘Legends Night’ 1 czerwca 2002 roku. Niedługo potem, obaj podpisali kontrakty z TNA. Początkowo federacja widziała w nich kariery solowe, jednak po jakimś czasie postanowiła połączyć ich w Tag Team. Nazwali się ‘America’s Most Wanted’ co nawiązywało do małych kłopotów z prawem Storma. James na dobre zadebiutował w TNA w walce z Psicosis vs. The Johnsons. Storm razem z Harrisem przeszli heel turn w 2005 roku, pomagając Jeffowi Jarrettowi w wygraniu pasa NWA Heavyweight Championship. Dołączyli do armii Jarretta i od tej pory u swojego boku mieli również Gail Kim. 14 grudnia 2006 roku, podczas walki Tag Teamowej z LAX, Storm uderzył Harrisa butelką z piwem co doprowadziło do ich feudu i walki na Sacrifice w stypulacji Texas Death Match. Chris wygrał, co przerwało długi streak zwycięstw Storma.

Kariera SINGLOWA.

Krótko po rozpadzie AMW, Storm razem z Robertem Roode’em pokonał w walce zespołowej Erica Younga i Rhino. Po tej walce James rozpoczął feud z Rhino i w walce na Victory Road pokonał go, po raz kolejny używając butelki z piwem. Spór jednak nie skończył się. Na gali No Surrender panowie spotkali się ponownie. Wtedy wygrał już Rhino. Po tym, jak Rhino doznał kontuzji, Storm rozpoczął feud z Eric’iem Youngiem który wygrał pas mistrzowski World Drinking Beer Championship. James niedługo potem odebrał mu ten pas w walce ze stypulacją ladder match, a jakiś czas później ten tytuł został wycofany. Na Lockdown Storm znalazł się w drużynie z Tomko jednak przegrał walkę z Teamem Cage. To właśnie Jamesa obwiniano za tę porażkę, mówiąc, że zachowywał się wtedy bardzo samolubnie. Jakiś czas potem, Storm w zespole ze Stingiem przegrali walkę z Teamem 3D. Potem James razem z Robertem Roodem założyli Tag Team o nazwie Beer Money.

BEER MONEY.

12 czerwca na Impact Wrestling, Bobby Roode oraz James Storm wyzwali do pojedynku o pasy Tag Team ówczesnych mistrzów – LAX [Homicide’a i Hernandeza] Storm i Roode wygrali i zdobyli pasy mistrzowskie. Krótko potem, LAX wyzwali ich do walki rewanżowej na Victory Road 2009. Wtedy nazwali swój Tag Team – Beer Money. Beer odnosiło się do Storma, a Money do Roode’a. Roode i Storm stracili pasy na VR jednak w walce rewanżowej na Hard Justice ponownie je odzyskali kiedy użyli butelki z piwem, przypinając Homicide’a. Ostatecznie na Bound for Glory Beer Money pokonali LAX i dalej kontynuowali swój title run. Potem kolejnymi przeciwnikami Storma i Roode’a byli Motor City Machine Guns [Shelley i Sabin] oraz Abyss i Matt Morgan. Beer Money stracili pasy dopiero na rzecz Jaya Lethala i Consequences Creeda. W walce rewanżowej na All Against Odds ponownie odzyskali tytułu jednak stracili je w walce Street Fight z zespołem 3D [Bully Ray i Devon] Na Slammiversary w ich walce rewanżowej zwyciężyli Team 3D i zostali po raz kolejny mistrzami Tag Team. Tytuły starcili dopiero na rzecz Scotta Steinera i Bookera T – członków ówczesnej Main Event Mafii. 8 Marca Beer Money przeszli heel turn pokonując przez Low Blow Jeffa Jarretta w walce Hendicap Match. Krótko potem, na Lockdown dołączyli do zespołu reprezentującego Rica Flair’a w którego skład wchodzili wtedy : James Storm, Bobby Roode, Sting, Desmonde Wolf. Przegrali jednak w starciu Lethal Lockdown z zespołem Hulka Hogana w którego skład wchodzili : Jeff Hardy, Abyss, Rob Van Dam i Jeff Jarrett. Wtedy rozpoczęli feud z Enigmatic Assholes czyli Mr Adersonem i Jeffem Hardym, których pokonali na Slammiversary VIII.

MISTRZ ŚWIATA WAGI CIĘŻKIEJ.

Od czerwca do września 2011 roku, Storm brał udział w turnieju o miano pretendenta do pasa WHC – Bound for Glory Series. Znalazł się w finałowej czwórce zawodników, obok takich wrestlerów jak Bully Ray, Gunner czy Robert Roode. W swoim spotkaniu półfinałowym przegrał jednak przez dyskwalifikację z Bullym Rayem i nie udało mu się zdobyć tytułu. Title shota na pas WHC jednak nie wykorzystał Roode, ponieważ na Bound fro Glory 2011 przegrał z Kurtem Angle – ówczesnym mistrzem świata. Storm jednak niedługo potem dostał szansę walki o pas, którą wykorzystał i został nowym mistrzem pokonując Kurta. Kilka dni po tym, stracił tytuł na rzecz Roode’a który butelką z piwem uderzył Jamesa, przeszedł heel turn i zdobył upragnione złoto. Niedługo potem, Storm został zaatakowany przez wracającego do ringu Kurta Angel co doprowadziło do ich walki na Final Resolution. James wygrał to starcie, ale w rewanżu na Genesis poległ. Na kolejnym epizodzie Impact Wrestling, Storm ponownie pokonał Kurta Angle stając się pretendentem do pasa Wagi Ciężkiej. Potem rozpoczął krótki feud z Bullym Rayem, który przeszkodził mu w walce z Jeffem Hardym. Na Lockdown James zmierzył się w końcu z Bobbym Roodem w walce o pas, jednak przegrał ten pojedynek bardzo nieszczęśliwie i stracił szansę na tytuł. Nieszczęśliwie, bo wykonał na Roodzie swój finisher, last call superkick po którym Bobby wypadł z klatki. Po dwóch miesiącach przerwy, Storm wrócił na Slammiversary odpowiadając na open challenge Crimsona, którego potem pokonał. Niedługo potem Storm wygrał guntlet match i dostał się do turnieju Bound for Glory Series 2012. Tam dostał się do finałowej czwórki, jednak w walce półfinałowej z Bullym Rayem został uderzony butelką z piwem przez Roode’a i przegrał. To doprowadziło do feudu obu panów i ich walki na Bound for Glory 2012 w stypulacji Texas Death Match. 11 października na Turning Point pokonał AJ Stylesa i Roode’a w walce o miano pretendenta do pasa WHC, jednak dzień potem na IW stracił title shota bo przegrał walkę z Bobbym Roode’em.

OBECNIE.

Na Final Resolution 2012 pokonał w walce singlowej Kazariana. 13 stycznia przegrał kolejne starcie o miano pretendenta z Chrisem Danielsem i znów stracił szansę na pas. W lutym został włączony do zespołu TNA na Lockdown Lethal Match z Asami i ósemkami, który drużyna TNA wygrała. Potem prowadził krótki feud z AJ Stylesem, zakończony zwycięstwem tego drugiego. Na Slammiversary 2013 Storm w drużynie z Gunnerem pokonali inne Tag Teamy [LAX, Bad Influence, Dirty Heels] i zdobyli pasy mistrzowskie. Ostatnią ich walkę było niedawne starcie z Bro Mans, które oczywiście wygrali.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz