19 września 2013

Unstoppable: The Best Of Samoa Joe - recenzjaKorzystając z okazji jaką dało nam TNA postanowiłem obejrzeć DVD Unstoppable: The Best Of Samoa Joe, którego nie mam jeszcze w swojej kolekcji. Dobrze, że nie było to DVD oparte na samych walkach, ale również Joe mógł powiedzieć parę słów po każdej walce.

Slammiversary 2005
Samoa Joe vs Sonjay Dutt
Pierwsza walka na tym DVD, po której pozostaje pewien niedosyt. Walka miała fajne, szybkie tempo, obaj pokazali parę akcji ( w szczególności Joe, który dominował w walce ) i wszystko byłoby ok, gdyby dostali więcej czasu. Ta walka trwała chyba z 6 minut, a jestem pewny, że gdybydostali drugie 6 minut wykręcili by bardzo dobrą walkę. Tak niestety ocena nie może być zbyt wysoka. Joe ten debiut może zaliczyć do udanych, bo zaczyna od razu od wygranej po submissionie, a publika dobrze go przywitała.
Ocena: ** i 1/2 *

Impact 24 czerwca 2005
Samoa Joe vs Delirious
Walka bardzo podobna do tej ze Slammiversary. Na początku Delirious wyglądał na opętanego, gdy biegał wokół ringu, ale gdy tylko wślizgnął się do ringu kontrolę szybko przejął Samoa Joe i to on dominował do samego końca. Tak samo jak poprzednio walka nie dostała zbyt wiele czasu przez co ocena będzie taka sama.
Ocena: ** i 1/2 *

No Surrender 2005
Samoa Joe vs Chris Sabin
Wreszcie walka, którą można wyżej ocenić i która dostała więcej czasu. Walka od samego początku przebiegała w szybkim tempie co ja osobiście bardzo lubie. Dodatkowo nie był to tak jednostronny pojedynek jak dwa poprzednie starcia. Obaj pokazali kilka dobrych akcji jak np: Chris Sabin wykonujący Power Bomb, czy też Samoa Joe, który w ładnym stylu przechodził do submissionów. Walka trwała prawie 15 minut i nie było chwili, w której bym się nudził lub w której coś by się nie działo.
Ocena: **** i 1/4 *

Sacrifice 2005
Finał Super X Cup
AJ Styles vs Samoa Joe
Tą walkę widziałem już wielokrotnie jednak mimo tego nadal oglądam ją z przyjemnością. W ringu działo się na prawde wiele i w szybkim tempie dzięki czemu publika już bodajże po 2 – 3 minutach chantowała " This is awesome". Fajnie, że walka nie ograniczała się wyłącznie do walki w ringu ( choć wiadomo, że tam prawie cała walka się odbyła ), a odbyło się kilka akcji właśnie poza ringiem. Bardzo podobało mi się te przejścia Joe do submissionów. Ogólnie Samoa Joe w tamtym okresie sprawiał niesamowite wrażenie, patrząc na to, że nie należy do chudych zawodników to w ringu porusza się jak AJ czy Sabin. Jeżeli ktoś nie widział tej walki to powinien jak najszybciej nadrobić zaległości.
Ocena: **** i 1/4 *

Unbreakable 2005
AJ Styles vs Samoa Joe vs Christopher Daniels
Kwintesencja wrestlingu. Tak powinny wyglądać 3 way matche. Nie ma tutaj co pisać jest to po prostu najlepsza walka w historii TNA, wszystko było świetnie zrobione. Tą walkę po prostu trzeba znać.
Ocena: *****

Bound for Glory 2005
Samoa Joe vs Jushin Liger
Tą walkę widziałem już wielokrotnie, ale postanowiłem obejrzeć ją jeszcze raz. Na duży plus publika, która świetnie przywitała Ligera. Co do walki to była to walka bardziej na Impact niż na galę PPV jeśli chodzi o czas i o to co się działo w ringu. Na PPV zawsze chcemy dłuższych walk, a ta trwała tylko 7 minut.
Ocena: ** i 1/2 *

Genesis 2005
Elimination X Match
Samoa Joe, Christopher Daniels, Alex Shelley & Roderick Strong vs. Chris Sabin, Matt Bentley, Austin Aries & Sonjay Dutt
Kolejny bardzo dobry pojedynek na tym DVD. Jeśli chodzi o mnie to lubie takie elimination matche, bo wtedy jestem pewny, że dostane długi pojedynek, w którym każdy dostanie swoje 5 minut na pokazanie tego co potrafi. I tak właśnie było w tej walce, gdzie dostaliśmy wiele kombinacyjnych akcji, wymianę finisherów, szybkie tempo i emocje, bo nie wiadomo kto kiedy zostanie wyeliminowany. Szkoda, że Austin Aries został wyeliminowany tak szybko, bo z chęcią zobaczyłbym go dłużej w ringu. Zakończenie dobrze wymyślone, szczególnie ten późniejszy atak Joe na Danielsa przez co Samoańczyk zyskał w oczach fanów.
Ocena: **** i 1/4 *

Impact 08.12.2005
Samoa Joe vs Amazing Red
Nie wiem czy ta walka była potrzebna na tym DVD. Trwałą ona nieco ponad 2 minuty przez co zbyt wiele nie zobaczyliśmy.
Ocena: *

Turning Point 2005
TNA X-Division Title Match – Samoa Joe vs. AJ Styles
Nie ma to jak dobry pojedynek na wyniszczenie rywala. Na początku podobały mi się te mocarne kopniaki Joe w Stylesa, przez które wypadł z ringu. Walka była długa i cały czas trzymała w napięciu. Styles jak zawsze troszke sobie polatał, Joe przyterminatorzył co po dodaniu daje nam dobre widowisko. Nie ma tutaj wiele do pisania, warto zobaczyć ten pojedynek.
Ocena: **** i 1/2 *

Impact 17.12.2005
Samoa Joe vs. Jay Lethal
Walka niestety krótka przez co zawodnicy nie mogli pokazać pełni swoich umiejętności. Ten pojedynek można porównać do starcie z Amazing Redem.
Ocena: * i 1/2 *

Final Resolution 2006
TNA X-Division Title Match – Samoa Joe© vs. Christopher Daniels
Ostatnia walka na tym DVD, która pokazuje dominację Joe w TNA. Walka od początku do końca trzymała w napięciu, ale pod koniec dominacja Joe była na tyle wyraźna, że on tą walkę musiał wygrać. Podobało mi się, że było dużo prób pinów jak i submissionów, a mimo tego walka nie traciła swojego dobrego tempa. Walka kończy się rzuceniem ręcznika przez AJ Stylesa przez co sędzia przerywa pojedynek.
Ocena: **** i 1/4 *

Podobało mi się to DVD, bo było kilka walk, o których już zapomniałem i dzięki temu mogłem sobie uzupełnić swoją listę MOTYC. :D Warto spędzić te 3 godziny przy tym DVD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz