19 października 2013

Bound for Glory 2013 - moje przemyśleniaNo Disqualification match for the TNA World Heavyweight Championship
Bully Ray (c) vs. A.J. Styles


Walka zapowiada się na prawde bardzo dobrze. Wszyscy martwili się o promocje tego pojedynku, gdyż Styles skupiał się na Dixie, a Bully na sprawach wewnętrznych klubu jednak TNA pogodziło oba te storyliny i wypromowali tą walkę. Martwiłem się o poziom, bo Bully w zwykłych pojedynkach nie zachwyca, więc bardzo się ucieszyłem na wieść o tym, że będzie to No DQ Match. Według mnie ten pojedynek musi wygrać AJ Styles. Osobiście chciałbym, aby był to długi pojedynek ( tak z 25 minut ) i wydaje mi się, że mogą dostać tyle czasu. Mam nadzieje, że nikt nie wpadnie na pomysł, aby ktoś interweniował w tej walce i zaraz po tym ktoś zgarną zwycięstwo. Jeśli już musi się ktoś pokazać to niech będą to Garett i Knux, którzy tylko podejdą pod ring i nie pomogą Bully'emu tak jak on nie pomógł im. Cieszy mnie fakt, że Hulk Hogan nie jest już reklamowany na BfG, bo o jego interwencje obawiałem się najbardziej i mam nadzieje, że do niej nie dojdzie. Chce, żeby Styles wygrał czysto tą walkę, a później niech weźmie pas i pójdzie świętować do publiczności. Nawet mogłoby się pojawić konfetti jak bodajże w 2009 roku. :D Jestem ciekaw również jak potoczą się dalsze losy Styles'a.
Typ: AJ StylesTag team match for the TNA World Tag Team Championship
James Storm and Gunner (c) vs. Pre-show winners

Tu pewnie zaskoczę wszystkich, ale chce, żeby Storm i Gunner wygrali. Powód jest bardzo prosty – nie dostali szansy na wykazanie się w roli mistrzów Tag Team. Trafili na najgorszy okres dla diwizji TT jakim jest BFG Series, a po zakończeniu tego nie pojawiali się zbyt często. Jako ich rywali przewiduje Bad Influence. Ta czwórka jest w stanie zrobić dobry pojedynek i mogą ich feud przeciągnąć na kolejne miesiące, po których BI zdobędą te pasy. Wiele osób mówiło, że chciałoby heel turn Gunnera i rozpad ich TT. Według mnie to byłby gwóźdź do trumny tej dywizji. Wtedy z takich TT, które mogą walczyć o pasy zostaliby tylko BI i Meksykańczyki. Dwóch komedianckich TT nie liczę. Liczę na jakieś 15 minut dobrej walki.
Typ: James Storm i Gunner


Ultimate X match for the TNA X Division Championship
Manik (c) vs. Austin Aries vs. Chris Sabin vs. Jeff Hardy vs. Samoa Joe

Na ten pojedynek czekam z niecierpliwością. Mamy taki All Stars Ultimate X Match. Aż czterech byłych mistrzów wagi ciężkiej, którzy wybili się z X Division oraz samego mistrza tejże dywizji. O dziwo jest to chyba najlepiej wypromowana walka na tej gali. Podoba mi się to, że do tej walki dołączył Samoa Joe, który będzie pełnił rolę takiego terminatora, który zrzuca wszystkich z lin. Jednak przez jego warunki fizyczne nie spodziewam się, że Joe ten pojedynek może wygrać. Nie chodzi o samo poruszanie się po ringu czy coś tylko mam wrażenie, że nie zdoła się utrzymać na tych linach. Chris Sabin i Austin Aries raczej też nie wygrają, bo dopiero co ten pas posiadali. Zostają nam tylko Manik i Jeff Hardy. Jeśli Manik wygra to będzie dla niego olbrzymia promocja, gdyż pokona ludzi, którzy tworzyli tą dywizję. Jednak po drugiej stronie mamy Jeff'a Hardy'ego, dla którego będzie to pierwszy Ultimate X Match w karierze i dlatego uważam, że to właśnie on zgarnie pas. Hardy może podnieść prestiż tej dywizji, a już na pewno będzie się znacznie częściej pojawiał niż Manik. Liczę na długi pojedynek, w którym nie zabraknie emocji i widowiskowych akcji wysokiego ryzyka.
Typ: Jeff Hardy


Singles match
Sting vs. Magnus

Sting i Magnus wypromowali sobie ten pojedynek jako walka dwóch przyjaciół. Dlatego pewnie każdy będzie wyczekiwał heel turnu Anglika. Ale co jeśli on nie nadejdzie? Coraz bardziej myślę, że on tą walkę wygra uczciwie i po walce poda sobie rękę ze Stingiem, a sam heel turn można przeprowadzić później. Liczę tutaj na jakieś 15 minut i wygraną Anglika.


Singles Match
Kurt Angle vs. Bobby Roode

Świetny przykład jak w dwa tygodnie wypromować walkę. Jeszcze 2 tygodnie temu wszyscy myśleli, że Roode zostanie bez walki na BFG lub zmierzy się z Samoa Joe ( pierwotnie właśnie taki plan był na Roode'a i Joe ). Jednak dostaliśmy niespodziewany powrót Kurta Angle i walkę na BFG. Jestem pewny, że tą walkę wygra Kurt Angle. Dzień wcześniej zostanie wprowadzony do TNA Hall of Fame, więc drugiego dnia powinien wygrać. Jestem przekonany, że panowie dostaną ponad 20 minut na walkę i w pełni wykorzystają ten czas. Powinniśmy dostać wiele prób submissionów po tym jak na Impactcie każdy z nich zaprezentował swój i prawdopodobnie w taki sposób będą chcieli zakończyć tą walkę.
Typ: Kurt Angle


Knockouts Championship
ODB vs. Gail Kim vs. Brooke

Dobrze, że TNA nie postanowiło dać do tej walki Lei'd Tapy, dla której byłoby to stanowczo za wcześniej. Tapa niech na razie trenuje w OVW i pojawia się na Impactach tylko po to, aby terroryzować pozostałe panie, ale do dłuższej walki, a już w szczególności do walki o pas niech się nie miesza. Według mnie ODB ma najmniejsze szanse na to, aby z gali wyjść zwycięsko. Wszystko rozstrzygnie się pewnie między Brooke i Gail Kim. Za Brooke przemawia Bully Ray i to, że przez krótki czas ( a może i dłuższy jeśli Ray wygra ) będą parą mistrzowską przez co Garett i Knux nie będą im w ogóle potrzebni. Osobiście jednak uważam, że walkę wygra Gail Kim. Jest to jedna z moich ulubionych zawodniczek w pro wrestlingu, jedną z najlepszych w ringu i w dodatku zdobyłaby pas 6 lat po tym jak zdobyła go po raz pierwszy. Mam nadzieje, że panie dostaną troche czasu na pokazanie swoich umiejętności i dobrze wykorzystają ten czas i przede wszystkim, że Gail Kim dobrze pokieruje rywalkami, bo to, że ona będzie prowadzić tą walkę raczej nikogo nie powinno dziwić.
Typ: Gail Kim


Tag Team Gauntlet match for a shot at the TNA World Tag Team Championship
Bad Influence (Christopher Daniels and Kazarian) vs. Joseph Park and Eric Young vs. Chavo Guerrero and Hernandez vs. The BroMans (Robbie E and Jessie Godderz)

Fajnie, że będzie to Gauntlet match i chyba tyle z dobrych wieści. Po tym co zobaczyliśmy na ostatnim Impactcie ta walka nie napawa optymizmem. Wiadomo, że BroMans tej walki nie wygrają tak samo zresztą jak Park i Young. Wszystko rozstrzygnie się między BI, a Chavo i Hernandezem. Mam nadzieje, że tą walkę wygrają Bad Influence, gdyż wtedy walka o pasy będzie znacznie ciekawsza. Szkoda, że nie pokusili się o 3 way o pasy, bo można by dać Meksykanów do walki.
Typ: Bad Influence


Ethan Carter III is coming to Bound For Glory

Zastanawia mnie co dla niego wymyślili. Według mnie są 3 opcje. Pierwszą jest zwykłe promo podczas gali, taki zwykły przerywnik między walkami, aby zapchać czymś galę i pokazać go na żywo fanom. Drugą opcją jest walka, którą wtedy musi wygrać. Jego rywalem może być Kenny King. Trzecia opcja to interwencja w Main Event gali. W swoim ostatnim promie powiedział, że "ciotka D" będzie z niego zadowolona. Nie trudno wywnioskować, że chodzi o Dixie. Jeśli on zainterweniuje w Main Event to szanse na zwycięstwo AJ Styles'a mocno spadną. Czy to dobrze? Raczej nie, bo każdy czeka na zwycięstwo AJ Styles'a, ale czy tak nie było dwa lata temu? Wszyscy czekali na zwycięstwo Bobby Roode'a, a ten jednak przegrał. Tu może być podobnie i jeśli Styles przegra to kolejne Impacty będą bardzo ciekawe.


Ogólnie Bound for Glory według mnie zapowiada się bardzo dobrze. Można mieć pretensje do promocji walk, ale sam poziom powinien stać na wysokim poziomie. Mamy 6 walk, debiut Ethana, dostaniemy pewnie urywki z Pre Show oraz z ceremonii HoF, więc czas na walki będzie. Ta gala może być tą, którą zapamiętamy na dłużej i będzie czymś co zmieni TNA na lepsze w przyszłości.3 komentarze:

  1. Może byc też tak, że nie zapowiadają Hogana na bfg żeby ten mógł "zaskoczyc" wszystkich i powrócic aby pomoc stylesowi lub spowodowac ze przegra i przyłaczyc sie do Dixie.

    OdpowiedzUsuń
  2. w tą walkę niech lepiej nikt nie interweniuje ale niestety przez to no dq zapowiada się na tłok w ringu

    OdpowiedzUsuń
  3. dokładnie, pewnie będzie niezła zadyma

    OdpowiedzUsuń