15 października 2013

Bound for Glory 2013 - Preview.
Moja ocena karty i zapowiedź gali, która już 20 października.


3 Way Match : ODB vs. Gail Kim vs. Brooke – KO Championship.

Tutaj sprawa zwyciężczyni jest jak dla mnie podobna do sytuacji pasa X Division. Może wygrać każda, aczkolwiek najmniejsze szansę ma chyba Tessmacher. Wątpie też w to, że złoto obroni ODB dlatego rozum wskazuje, że Gail Kim w szóstą rocznicę od pierwszego title runu zdobędzie pas mistrzowski ponownie. Aktualnie chyba jest najlepszą wrestlerką w TNA, dlatego tytuł jej się należy. Myślę, że jeśli federacja postawi na nią to będzie to dobry krok. Gail potrafi zrobić bardzo dobre starcie, dodatkowo poprowadzić feud a w roli heel’a prezentuje się bardzo fajnie.

Typ : Gail Kim


Singles Match : Sting vs. Magnus

Pojedynek na pokazanie się Magnusowi. Tutaj obstawiam, że nie obejdzie się bez heel turnu tego drugiego i może z tego wyjść całkiem fajny program. Myślę, że Magnus potrzebuje turnu, aby jego osoba nabrała świeżości i wypromowała się jeszcze bardziej na takim nazwisku jak Sting. Sama walka zapewnie będzie dosyć solidna, ale bez fajerwerków. Oczywiście heel turn to tylko moje domysły i wcale to się nie musi sprawdzić, ale szansę są. Jako zwycięzcę obstawiłbym właśnie Brytyjczyka.

Typ : Magnus


Countdown BfG Tag Team Match : Bad Influence vs. Bro Mans vs. Chavo & Hernandez vs. EY & Joseph Park

Trochę komedii połączonej z prawdziwym wrestlingiem. Oczywiście komedia to Park i Young oraz Bro Mansi. Myślę, że sama walka będzie słaba dlatego dodana jest do „pre show” i to bardzo dobra decyzja bo starcie nie będzie zajmowało czasu antenowego. Mam nadzieje, że wygrają Bad Influence a już w ostateczności Chavo & Hernandez bo nie widzę jako pretendentów dla Storma i Gunnera kogoś z pozostałych dwóch zespołów. Tak czy inaczej myślę, że zwycięzcy tego pojedynku, zwyciężą ostatecznie pasy już na gali.

Typ : Bad Influence
Singles Match : Kurt Angle vs. Bobby Roode

Tutaj TNA jednym segmentem wypromowało nam bardzo fajnie walkę, która ringowo zapowiada się super, bo ta dwójka to wyższa półka jeśli chodzi o zapasy i o poziom chyba nie musimy się martwić. Pojedynek powinien otrzymać przynajmniej 15 minut, dlatego może być bardzo ciekawie. Obstawić zwycięzce można, aczkolwiek wszystko zdarzyć się może. Ja jednak myślę, że Kurt po powrocie do TNA i w dodatku kilka godzin po ceremonii Hal of Fame musi wygrać to starcie, dlatego też na niego stawiam. Walka będzie ciekawa.

Typ : Kurt Angle


TNA X-Division Title Ultimate X Match : Manik (c) vs Austin Aries vs Chris Sabin vs Jeff Hardy vs Samoa JoeNa ten pojedynek napalam się najbardziej I mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania. O poziom ringowy raczej martwić się nie trzeba, bo cała piątka w ringu prezentuje się lepiej niż bardzo dobrze. Do tego ta ciekawa stypulacja, która może nam zwiastować jakieś ciekawe i ryzykowane spoty z lin. Fajnie, że federacja postanowiła niejako wrócić do korzeni i na samej gali Bound for Glory dać nam walkę X Division z najlepszymi zawodnikami w rosterze. Można powiedzieć, że lekki powrót do korzeni. Trudno jest mi jednak wytypować zwycięzce, bo wygrać może każdy. Myślę, że Manik broniąc pas mistrzowski bardzo dużo by zyskał, jednak reszta byłych mistrzów Wagi Ciężkiej na pewno podpromowała by samą dywizję swoim nazwiskiem. Cieszę się także z tego, że mamy równowagę ringową z przewagą jednak na high flyerów. Samoa Joe fajnie zbookowany może być postacią wiodącą w tej walce, takim terminatorem. Liczę także na to, że Jeff Hardy znany z ryzyka i świetnych akcji, jakąś nam pokaże. Nie wiem kogo obstawić dlatego kieruje się sympatią i myślę pomiędzy dwójką Hardy/Aries.

Typ : Jeff Hardy

TNA World Heavyweight Championship : Bully Ray [C] vs. AJ Styles

No i Main Event. Zwycięzce każdy już przewiduje i chyba można to zrozumieć, bo Styles wydaje się być w takim „gazie” obecnie, że pas mistrzowski byłby nawet wskazany dla niego. Co więcej, wygrał żmudny turniej BfG Series i pauzował okrągły rok od złota [swoją drogą TNA mogłoby o tym jakoś bardziej przypomnieć] dlatego na pewno ma większe szansę na wygraną niż Bully. Jednak też nie można wykluczać wygranej tego drugiego, bo to może się zdarzyć. Pojawia się wiele spekulacji, na temat końcówki. Jedni twierdzą, że pojawi się Anderson, inni, że Carter lub Hogan. Ja jednak chciałbym czystą walkę, dobrą ringowo i odpowiednio długą z triumfującym AJ Stylesem…

Typ : AJ Styles

3 komentarze:

 1. Fajne to, fajnie sie czytalo a BfG zapowioada się super!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. • Co do walki kobiet, no cóż - kto by nie wygrał to na końcu i tak usłyszymy "My Ring"

  • Obstawiam, że Sting pokona Magnusa przez Scorpion Deathlock i tak jak w pojedynku z Roode - Magnus zrozpaczony, ale odklepie. Po pojedynku Magnus przejdzie heel turn.

  • TNA X-Division Title Ultimate X Match: szanse na zwycięswto daję następująco: 1. Hardy 2. Joe 3. Manik 4. Aries 5. Sabin. Hardy wiadomo ma za sobą publiczność co mogłoby się przełożyć na wzrost popularności dywizji. Joe w końcu po coś go dodali, może szykują dla niego długi turn właśnie z tym pasem. Manik - można go dobrze wypromować tą walką, o ile dadzą mu trochę porządzić w ringu, a nie taki chłopiec do bicia i zwycięstwo fuksem. Aries i Sabin tu widzę dla nich osobny program niekoniecznie z pasem w tle. Osobiście wolałbym zwycięstwo AA.

  • TNA World Heavyweight Championship - zwycięstwo Stylesa mile widziane, ale dobrze jakby w walkę zaingerował Anderson, przez co Bully po BFG miał gotowy program.

  Ringowo gala może być wysokich lotów.

  Tak czy tak, nie widzę po tej gali już MEM!

  OdpowiedzUsuń
 3. A nie lepiej, żeby Styles tą walkę wygrał sam bez niczyjej pomocy, a Anderson niech wróci na Impactcie po BFG i wtedy dostanie feud z Bullym. Przecież nie musi interweniować w tej walce, bo historię ze sobą mają, aby stworzyć feud.

  OdpowiedzUsuń