22 listopada 2013

IW Turning Point 21/11/13

Przed rozpoczęciem gali pokazano filmik z bójki w barze pomiędzy Jamesem Stormem a Bobbym Roodem.

Impact otwiera Dixie Carter! Pani prezes pozdrowiła publiczność i podziękowała im za przyjęcie, które wcale nie było takie dobre… Carter wzięła mikrofon i powiedziała, że odkąd AJ Styles odszedł z #TeamDixie ta poczuła, że TNA wychodzi na prostą i tak naprawdę wyszło im to na dobre. Pani prezes w dalszej wypowiedzi odnosiła się do Fenomenalnego kiedy przerwał jej James Storm! Storm wszedł do ringu w ręku z piwem i linami, które przydadzą mu się wieczorem i powiedział, że ze względu na to co It Factor zrobił mu w barze żąda zmiany stypulacji na Bullrope Death Match, bo samo Bullrope mu nie wystarczy. Chcę użyć w walce krzeseł, stołów i wszystkiego czego jeszcze może… Dixie początkowo nie zgadzała się, ale James stwierdził, że jeśli się nie zgodzi policja aresztuje Bobby’ego i to zrujnuje jej cały turniej. Po głębszym zastanowieniu prezes zgodził się na tę walkę po czym wyszła z ringu…
Samoa Joe Vs. Magnus in a FALLS COUNT ANYWHERE MATCH

Magnus wszedł do ringu, ale jego rywal pojawił się na ekranie mówiąc, że to Falls Count anywhere match I czeka na niego na zapleczu. Brytyjczyk szybko tam podążył i po reklamach już widzieliśmy obu panów w akcji. Joe cisnął Magnusem w betonową ścianę, po czym dołożył jeszcze kilka uderzeń od siebie. Po krótkiej walce na zapleczu obaj przenieśli się na rampę gdzie kontrolę przejął Magnus i powalił Joe a potem dusił go jeszcze butem. Panowie weszli do ringu a tam już w przewadze był Samoa Joe, który po ładnym Powerslamie przypiął rywala po raz pierwszy, ale tylko 2 count! Magnus wykonał scoop slam. Po chwili Joe próbował superplexu, ale przeciwnik skontrował to kolanem i powalił go na matę. Top rop Elbow Drop od Magnusa i przypięcie, ale znów tylko 2 count! Następnie Magnus założył Cloverleaf, ale rywal szybko się z niego wydostał. Roll Up od Joe, ale znów tylko 2 count. Obaj panowie byli już poza ringiem, gdzie wymieniali ciosy na przemian, po chwili Samoa Joe szykował chyba clotshline dla rywala, ale ten schylił się i Samoa wylądował na krzesełku po czym padł na podłogę i został odliczony do 3!

Zwycięzca : Magnus


W ringu są już Bad Influence, którzy powiedzieli nam, że z chęcią obejrzął walkę Parka z bratem stąd też zostaną w ringu. Po chwili pojawił się tam i sam Joseph Park, który wziął mikrofon i powiedział, że tą walkę chce udowodnić wszystkim iż nie jest mięczakiem. Kazał wezwać Christy Hemme Abyssa. Ta zrobiła to dwukrotnie, ale nikt się nie pojawił więc Bad Influence wkroczyli do akcji i nabijając się z Parka oblali go wiadrem czerwonej farby. Zły prawnik wyszedł spokojnie w ringu [można się spodziewać brata za tydzień ]
Na Open Challange Gail Kim odpowiedziała tym razem Candice Larea!

Gail Kim vs. Candice Larea

Gail prowadziła od początku walki, jednak momentami traciła kontrolę. Pod koniec udało jej się wykorzystać nieuwagę rywalki i po Powerbombie dorzuciła Eat Deafet i przypięła do 3 udanie broniąc tytułu mistrzowskiego ponownie!

Zwyciężczyni : Gail Kim


Na zapleczu Gunner mówił Stormowi, że może na niego liczyć w dzisiejszym starciu…James Storm Vs. Bobby Roode in a FLORIDA DEATHMATCH

James Storm nie czekał zbyt długo na swojego rywala I już przy jego wyjściu go zaatakował. Szykował dla niego bulldogg, ale Roode skontrował to i pchnął przeciwnika na barierki. Obaj weszli do ringu i wymieniali ciosy, w końcu Roode wrzucił do ringu kubeł z przedmiotami. Storm natychmiast wykonał enzuguri i szykował neckbraker, ale Bobby skutecznie temu zapobiegł. Kilka chopów od Cowboya, po czym Irish Whip jednak który wykorzystuje Roode i powala rywala clotshlinem. Panowie w końcu użyli kilka przedmiotów takich jak chociażby kubeł na śmieci czy krzesełka. Bobby Roode ustawił dwa krzesła obok siebie, po czym wyniósł rywala i rzucił go na nie! Oba krzesła się złamały. Sędzia rozpoczynał wyliczanie po czym to raz jeden, a raz drugi wstawał przy 9. Bobby pod koniec wyszedł z ringu i wyciągnął spod niego stół pokryty drutem kolczastym. Ustawił go w ringu i chciał rzucić Storma na tenże stół ale w porę przybiegł Gunner i rzucił biały ręcznik na ring poddając TT Partnera!

Zwycięzca : Bobby RooodePo walce, James Storm nie był za bardzo zadowolony z tego co zrobił Gunner… Czyżby feud obu panów?Shark Boy Vs. Ethan Carter III

Ethan Carter dominował od początku kontrolując walkę. Po chwili jednak Shark Boy posłał rywala w narożnik i tam zasypał go całą serią mocnych prawych. Dorzucił po chwili elbow drop i atomic drop, ale to nie na wiele się zdało bo EC3 wykonał front slam i back suplex do tego swój finisher i było pozamiatane.

Zwycięzca : EC3


Mr. Anderson Vs. Bully Ray [w/ Brooke Tessmacher] in a CAREER VS. ACES & EIGHTS

Panowie rozpoczęli chwilę po gongu i od razu ruszyli na siebie z wymianą ciosów. Anderson powalił rywala clotshlinem, po chwili dekoncentracji jednak sam otrzymał od byłego prezesa kilka mocnych ciosów, kończących serię mocnym prawym. Po przerwie w ringu stał już stół. Bully Ray wykonał big boota rywalowi i chwilę podrażnił się z publiką. Bully wziął krzesełko i uderzył nim Andersona po czym dorzucił mocny prawy. Po chwili przypiął, ale tylko 2 count. Akcja przeniosła się poza ring, gdzie Bully Ray szykował się na piledrivera dla Andersona ale ten w samą porę skontrował to na back body drop. Anderson szykował w odpowiedzi Piledrivera dla swojego byłego szefa ale w porę nadbiegł Knux, który zaatakował Kena. Ten po chwili uwolnił się od niego i poradził sobie z nim. Wykonał mu piledrivera. Po chwili nieuwagi Ray zaatakował Andersona od tyłu i obaj byli w ringu. Tam obolały Anderson wstał i nawet chciał wykonać Mic Check, ale Ray skontrował to i kiedy Ken odwrócił się zaraz otrzymał mocny spear od Bully’ego, którym aż złamał stół stojący w narozniku! Ray przypiął, ale tylko 2 count! W tym momencie Brooke pobiegła za ring i wzięła mikrofon. Chciała go rzucić dla Bully’ego do ringu ale ten nie złapał, co wykorzystał Anderson i złapał za młotek którym uderzył rywala, dołożył Mic Check i było po walce! Koniec ASÓW I ÓSEMEK!

Zwycięzca : Mr. Anderson
• Z góry przepraszam za tak okrojony raport czego dowodem jest chociażby starcie kobiet czy EC3, oraz pominąłem kilka krótkich scenek na zapleczu. Mam mało czasu ostatnio, a chciałem, żeby raport pojawił się szybko i myślę, że taki jest lepszy niż szczegółowy który wrzuciłbym za dobrych kilka dni lub tydzień, a nikomu już by się nie chciało go czytać. Jest to tylko jednorazowa opcja.

6 komentarzy:

 1. osobiście wolę aby były takie raporty. (może być fajny feud Gunner vs. JS)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zauważyłem trochę drobnych zmian np lepszy montaż filmów, lepsza oprawa muzyczna zawsze coś na plus

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry początek, w którym Roode zaatakował Jamesa Storma w barze. Fajnie to podbudowało ich pojedynek i nawet dobrze to wyglądało. Reakcja ludzi jak podczas każdej bójki, czyli wy się bijcie, a my będziemy patrzeć. :D

  Promo Dixie na stałym jej poziomie, ale na szczęście uratował to James Storm. Ten koleś powinien wkońcu sięgnąć po złoto na dłużej. Publika świetnie na niego reaguje, ma charyzme, nie jest kolejnym człowieczkiem w gaciach i w ringu również można go oglądać. Dobrze, że Dixie dała się namówić na zmianę gimmick matchu na Florida deathmatch. Zapowiada się dobra walka.

  Samoa Joe Vs. Magnus in a FALLS COUNT ANYWHERE MATCH (TNA World Title Tournament: Quarterfinals). Spodobało mi się to jak zaczęli, czyli Joe gdzieś za kulisami woła Magnusa na walkę. Jednak zrobili kilka botchy, bo wszystko nagle się urwało, gdy byli gdzieś na BS i nagle mamy powtórkę po czym Joe i Magnus są na arenie. Później za długo walczyli w ringu, wolałbym, żeby zostali tam, gdzie walczyli wcześniej. Zakończenie było dobrze pomyślane, ale gorzej jeśli chodzi o wykonanie.

  Do walki Abyssa z Parkiem nie doszło ( a to ci niespodzianka :D ), ale za to Bad Influence pokazali się z bardzo dobrej strony ( a to ci niespodzianka nr2 :D ).

  Candice Larea Vs. *TNA Knockouts Champion* Gail Kim in a Non-Title "Open Challenge" Match. Wkurzyłem się już na początku, bo mi ucieli wejście Gail Kim. Dobrze, że jej przeciwniczką nie była druga bliźniaczka, a właśnie oczekiwana przez większość Candice. Walka niestety stanowczo za krótka, aby ocenić Candice, ale po tych 2 minutach w ringu sprawiała dobre wrażenie.

  James Storm Vs. Bobby Roode in a FLORIDA DEATHMATCH (TNA World Title Tournament: Quarterfinals). Bardzo dobry pojedynek z udziałem wielu przedmiotów. Było kilka momentów, po których myślałem, że walka się zakończy, a jednak trwała dalej. Szkoda, że nie dostaliśmy jednak Storma w drutach kolczastych. :D Podobała mi się również wymiana ciosów tymi pokrywkami do kosza. Nie podobało mi się zakończenie. Z jednej strony Gunner jako przyjaciel Storma ratuje go przed być może poważnymi uszczerbkami zdrowotnymi, ale z drugiej strony czy taki pojedynek powinien się tak zakończyć? Skoro było to połączenie deathmatchu z lms to chyba nie powinno się tak kończyć walki. Możemy się spodziewać feudu Storm vs Gunner. Mimo tej końcówki warto obejrzeć walkę, bo była na prawde bardzo dobra i pewnie długo takiej walki z tyloma przedmiotami nie zobaczymy.

  Sam Shaw jednak nadal jest w TNA :D Myślałem, że po cicho go zwolniono, a tu szykuje się romans z Christy.

  Shark Boy Vs. Ethan Carter III. Szkoda, że Shark Boy musiał jobnąć Ethanowi, ale za to Ethan nie walczył z tymi dwoma chudzielcami. :D Jestem ciekaw czy Shark Boy wrócił na dłużej, czy był to jednorazowy powrót.

  Za tydzień dostaniemy Survivor Series match... wróć, eight-man elimination tag match Team Angle vs Team Roode. Z chęcią obejrzę.

  Mr. Anderson Vs. Bully Ray [w/ Brooke Tessmacher] in a CAREER VS. ACES & EIGHTS NO-DQ MATCH. Spodziewałem się lepszego starcia zwłaszcza, że było to zakończenie A&E, które istniało ok 18 miesięcy. Mimo wszystko walka była dobra, ale czegoś w niej brakowało. Najlepsze jest oczywiście to, że A&E przestają istnieć i to przez Brooke Tessmacher. Jestem ciekaw jak dalej potoczą się losy Bully'ego.

  Impact według mnie na dobrym poziomie. Czy był jakiś specjalny Impact słaby? Ten należał do jednego z najlepszych w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o raport to według mnie tak jest dobrze. Nie warto pisać szczegółowo każdej walki, bo walki nie są chyba najczęściej czytane tak samo jak krótkie segmenciki. Taka forma pewnie wszystkim będzie odpowiadać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Impacty bedą co raz lepsze najwiekszy minu tego epizodu to to że saga abyss/joseph park nadal trwa. Zaintrygował mnie ten sam show. Faktycznie szykuje się romans i bedzie on jakimś artystą pedantem co było widac po tym jak porawiał notes i długopis. Ciekawe to może byc

  OdpowiedzUsuń
 6. Spoko Forlan i tak wymiatasz z tymi raportami

  OdpowiedzUsuń