30 grudnia 2013

Rok 2014 – Nowe gwiazdy TNA na szczycie ?

Rok 2014 – Nowe gwiazdy TNA na szczycie ?
 


Siema, to mój kolejny felieton, artykuł czy jak się to tam dokładnie nazywa. Dzisiaj podejmę się tematu gwiazd Dixielandu, którzy w zbliżającym się roku mają szansę na coś więcej. Będę wymieniał i opisywał po kolei wybrane przeze mnie osoby, ocenie także ich w poszczególnych kategoriach, więc zapraszam.


MagnusAktualny mistrz świata wagi ciężkiej. Ten rok był dla niego przełomowy, był członkiem Main Event Mafii. Zajął drugie miejsce i był w finale Bound For Glory Series, a na samym BFG pokonał przez poddanie wielkiego Stinga. Ostatnio wygrał turniej o pas wagi ciężkiej i przeszedł Heel Turn przechodząc na stronę złej szefowej. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie, czy Anglik jest faktycznie taki dobry ? Teraz patrzą na niego wszystkie oczy, wszyscy fani TNA, oraz fani WWE i sceny niezależnej, którzy przy jego złym runie z pasem wbiją kolejną szpilkę w Dixieland. Według mnie to dobrze , że Brytyjczyk dostał tą szansę, na pewno reakcja w najbliższym czasie będzie na niego spora. Bo fani z Orlando, którzy kochają Hardy'ego natychmiast zaczną nienawidzić Magnusa, a następnie uda się on do swojego kraju - Wielkiej Brytanii, pytanie jest jednak takie czy jeśli dostanie on feud z Bobby Roodem czy Kurtem Angle o główny pas, to czy on przy nich nie zginie ? To są wielkie gwiazdy i świetni zawodnicy ringowo i mikrofono. Oczywiście że dla mnie Magnus jest już o wiele lepszym mistrzem niż Chris Sabin, bo champion powinien coś sobą pokazywać, a lotnik z połamanymi pięc razy nogami nie pokazał nic. Wielkim wyzwaniem dla Brytyjczyka będzie droga do Lockdown, to dzięki niemu mają być sprzedawane bilety, nie ma Stylesa, nie ma Hardego. Wiadomo, że w ringu zawodnik ten to nie jest AJ Styles, ale jest całkiem dobry, pokazywał to już kilka razy w tym roku. Ostatnie jego proma także fatalne nie były, a najważniejsze jest to, że fani na niego reagują. Gdy ściągał on pas poczułem, że to może być faktycznie materiał na którym buduje się nowe TNA. Stare fundamenty powoli się sypią, federacja jest coraz biedniejsza, Hogany i Flairy wyciągnęli z niej wszystko co możliwe. Więc trzeba tworzyć nowe gwiazdy z przyszłością, on, Rockstar Spud czy EC3 to są właśnie te fundamenty. Zobaczymy co wyniknie z Magnusa jako mistrza, ale mam co do tego dobre myśli.

Ocena Magnusa

Umiejętności mikrofonowe – 7/10
Umiejętności ringowe – 8/10
Charyzma – 6/10
Twarz medialna – 8/10


Ethan Carter 3


Większość do tej pory kojarzyła go z NXT jako Batemana, była to jedna z osób, która zasiliła ostatnio TNA. To jest materiał na przyszłego mistrza, nie wiem jednak czy to będzie kiedyś mistrz wagi ciężkiej. On nie będzie traktowany jako wyrzutek WWE, nigdy w końcu nie zadebiutował na Raw czy Smackdown. Jak do tej pory przez trzy miesiące dodał on jakby trochę świeżej krwi na Impacty, wolę oglądać jego niż starego Stinga. W przyszłości to może być gwiazda Dixielandu, z tego co pamiętam z NXT to Bateman nie był zły w ringu. Wręcz przeciwnie stoczył on tam kilka bardzo fajnych walk, za mikrofonem nie jest fatalny. Nie pokazał tego jeszcze w Dixielandzie, bo nie miał za dużo czasu na mikrofonie, a jak miał to głównie poruszał kwestie rodzinne. Ale największym atutem Cartera jest jego wygląd, to może być twarz medialna, której nie będzie wstyd posłać do jakiegoś wywiadu telewizyjnego. Nie będzie go wstyd wsadzić na plakat promujący federację, może on stworzyć bardzo fajną telewizję ułatwiając sobie życia ze względu na pochodzenie. Aktualnie ma on walizkę na pasy Tag Team, więc nie zdziwię się jeśli np. zdobyłby je w przyszłym roku ze Stingiem. To pokazałoby, że to jest kolejna przyszła gwiazda promowana przez legendę i Hall of Famera federacji. Icon wypromował już Magnusa, teraz prowadząc konflikt z Ethanem możemy zauważać że Carter będzie za kilka miesięcy na szczycie. Może nie zdobędzie pasa WH, ale np. finałowa czwórka Bound For Glory Series jest możliwa. 

Ocena Ethana Cartera Umiejętności mikrofonowe – 8/10
Umiejętności ringowe – 9/10
Charyzma – 7/10
Twarz medialna – 9/10


Rockstar SpudWiadomo nikt nie mówi o pasie wagi ciężkiej, na to jest on zdecydowanie za krótki. Ale ostatnio możemy zobaczyć, że mikrofonowo nie jest on fatalny, wiele fajnych segmentów jak np. filmiki gdy skradał się on do domu Stylesa. Nie było na niego żadnego pomysłu, więc zrobili z niego angielskiego podwładnego szefowej i według mnie świetnie się w tej roli sprawdza. Gdy wygrał on British Boot Camp mogło się wydawać, że po dwóch występach od razu zginie i tak było. Ale on ostatnio widocznie odżył, to że nie ma pieniędzy dla wielkich gwiazd wykorzystują ci młodsi. Wiadomo przez swoje warunki fizyczne nigdy wielkim champem nie będzie, ale mistrzostwo X Division? Czemu nie. Widać w nim sporą charyzmę, a co najważniejsze, jest on z Anglii. Więc następne tygodnie mogą być dla niego bardzo dobre, bo jak wiemy federacja ma tour po wyspach brytyjskich. Gdzie jak gdzie, ale tam reakcję wśród swoich fanów na pewno zyska. Dla mnie jest to bardzo dobry zawodnik, solidny Midcarder poziomu Chrisa Sabina czy Kennego Kinga. Ma on swój styl, taki mały chłopczyk latający obok swojej wielkiej pani. Zrobi dla niej wszystko, to on wywrócił drabinę z Jeffem Hardym gdy ten wchodził po pas. Jeśli Creativ Team TNA stwierdzi, że np. Carterowa będzie chciała mieć wszystkie pasy obok siebie, to jest to wielka szansa dla Rockstar Spuda. Jego największym atutem może być to, że na pewno nie jest on drogi, nie zarabia tyle co np. Hardy i Styles. Dlatego coraz częściej się pojawia, a w następnym roku zobaczymy co z niego wyniknie.

Ocena Rockstara Spuda
Umiejętności mikrofonowe – 6/10
Umiejętności ringowe – 9/10
Charyzma – 7/10
Twarz medialna – 6/10


Christopher Daniels


Stary wyjadacz, TNA Originals. Jedna z najbardziej zaufanych osób w tej organizacji oraz osoba, która jeszcze nie dostała swojej wielkiej szansy, czyli pasa wagi ciężkiej. Można go nazwać największym niedocenionym wrestlerem. Oczywiście bije na głowę wszystkie osoby, z którymi rywalizuje, genialny face i niesamowity heel. Kazarian jest bardzo dobry, ale jednak przy Danielsie nie wygląda tak samo. Wiele genialnych segmentów to głównie jego zasługa i dzięki niemu takie wielkie babole jak feud Bad Influence z Josephem Parkiem czy rok temu ze Stylesem da się oglądać. Za mikrofonem jest on lepszy od Bobby Rooda, Kurta Angle, Austina Ariesa, a może i Bully Ray'a. W ringu to co robi jak na swój wiek jest niesamowite, a i tak musi się ograniczać jako heel. Wielki przyjaciel AJ Stylesa, lecz nie osiągnął i nie osiągnie nigdy tych samym sukcesów co Allen Jones. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego nie dano mu szansy, nigdy nie zdobył tego głównego pasa. Ale rok 2014 zbliża się wielkimi krokami, więc kto wie ? Może to będzie rok Danielsa, być może w końcu on i Kazarian pójdą swoimi ścieżkami ? O ile robią oni genialne show zawsze, gdy się pojawiają to są teraz w głębokim Midcardzie. I chyba już chce ich rozpadu, jeśli by poszli wyżej to byłbym bardzo szczęśliwy. Daniels może być kojarzony z dywizją drużynową, a także X Division. To on tworzył te królewskie dywizje, miał wiele genialnych Tag Teamów, to jego walka z Samoa Joe i AJ Stylesem była jedynym 5 Star Matchem w historii TNA. Być może najbardziej niedoceniony zawodnik w historii tej organizacji. Charyzma bije od niego na kilometr, wie jak być świetnym Facem oraz genialnym heelem. Może następny rok, będzie dla niego czymś wielkim? 

Ocena Christophera Danielsa

Umiejętności mikrofonowe – 10/10
Umiejętności ringowe – 10/10
Charyzma – 10/10
Twarz medialna – 6/10


Kazarian


Jeśli poruszyliśmy temat Christophera Danielsa to trzeba także poruszyć temat Frankiego Kazariana. Napisałem, że nie jest tak genialny jak jego mentor, ale to ciągle czołówka tej federacji. Według mnie zdecydowanie Top 10, tylko że Daniels to jest Top 3. Właśnie Frankie to kolejna osoba, która w organizacji jest około dekady, ma ponad 35 lat i także większych sukcesów na swoim koncie nie ma. Ciekawiło mnie zawsze jakby ten zawodnik sobie poradził, gdyby mu dano najważniejszy pas organizacji, wiadomo że w ringu nie zawiedzie. Za mikrofonem jest bardzo dobry, charyzma nie ta co Daniels, ale ciągle jest. Twarz medialna ? Nawet, nawet. Więc czemu nie ? Jest to osoba pokroju Magnusa tylko, że on jest chyba nawet lepszy. Pięciokrotny mistrz X Division - to pokazuje jak niesamowity musi być w ringu. Ostatnio i tak Frankie musi się ograniczać, heel nie może latać tak samo po ringu jak face. Przy rozpadzie Bad Influence zapewne dostalibyśmy feud między dwoma członkami tej grupy. Raczej Kazarian poszedł by w stronę Face'a, i dla jednego z nich byłaby to dobra odskocznia. Frankie nie jest młody, ma on swoje lata, nie zdziwię się jeśli on także opuści federację. Bo w PWG raczej były by dla niego drzwi szeroko otwarte, w końcu był tam dwa razy mistrzem. Być może, gdy odejdą te wszystkie wielkie gwiazdy, kreatywni przypomną sobie kto to Kazarian. Dla mnie wymarzonym feudem o główny pas jest Kazarian vs Christopher Daniels, chyba każdy by chciał to zobaczyć. Na pewno mogłaby to być twarz medialna, którą byśmy wsadzili na plakat i nie przyniósłby wstydu. Więc kto wie może przyszły rok będzie dla Kaza czymś lepszym? Pożyjemy – zobaczymy.

Ocena Kazariana

Umiejętności mikrofonowe – 8/10
Umiejętności ringowe – 10/10
Charyzma – 8/10
Twarz medialna – 8/10

Gunner


Ostatnia osoba z mojej listy i jak wiemy ma on walizkę na walkę o pas WH ! Być może Dixie i jej podwładni zobaczyli coś w tym zawodniku i szczerzę nie dziwię się. Fajny zawodnik, dla mnie być może materiał na przyszłego mistrza. Wiadomo, że w ringu ze względu na warunki fizyczne szału nie ma, ale tragedii też nie. Bardzo fajny siłowy wrestler są też fani takiej odmiany tego „sportu” (w tym ja). Przy mikrofonie także nie ma szału, tylko że przy takich zawodnikach akurat dobra gadka nie jest tak potrzebna. Gunner by sobie poradził innymi sposobami, on mógłby być tym koksem rozpierdzielatorem, który niszczy wszystkich na swojej drodze. Taki Brock Lesnar, czy Goldberg w wersji TNA. Zastanawia mnie jednak czy dano mu walizkę, bo federacja chce by on był mistrzem, czy jest to dla podbudowy jego konfliktu z Jamesem Stormem. Charyzmą także Gunner nie grzeszy, tylko czy Abyss ma charyzmę ? Nie, a karierę zrobił w Dixielandzie. Tacy zawodnicy są potrzebni, gdybym ja miał decydować to bym jeszcze temu zawodnikowi pasa nie dawał. Niech pokarze, że stać go na jeszcze więcej, jego plusem może być wygląd zwierzaka. Gdy się go wsadzi na plakat ludzie przyjdą na galę, albo wykupią PPV, by zobaczyć takiego koksa. W jego wypadku może on być i Facem terminatorem, ale może również być po ciemnej stronie mocy, bo tacy terminatorzy także są potrzebni. Dostał on ostatnio feud z Jamesem Stormem, czyli legendą tej federacji. Wiadomo, że James także wiele nie osiągnął ale był w Orlando prawie od początku. Następne tygodnie mogą być sprawdzianem dla Gunnera, lepiej by było dla niego by zdał ten test. Bo jeśli nie to może się na stałe znaleźć z Midcardzie, albo przy pierwszych lepszych czystkach pożegnać się z Dixielandem.

Ocena GunneraUmiejętności mikrofonowe – 6/10
Umiejętności ringowe – 7/10
Charyzma – 6/10
Twarz medialna – 9/10

Łączna punktacja zawodników – Kto powinien dostać push teraz, a kto musi się poprawić.

1. Christopher Daniels – 36/40
2. Kazarian – 34/40
3. Ethan Carter 3 – 33/40
4. Magnus – 29/40
5. Gunner – 28/40
Rockstar Spud – 28/40

6 komentarzy:

 1. Ocena umiejętności ringowych EC3 tak wysoko to jak dla mnie przesada, bo tak naprawdę nic imponującego jeszcze nie pokazał w TNA.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale na scenie niezależnej robił świetne walki, w NXT też. Jego moveset jest bardzo dobry, i jestem pewien że w pierwszej dłuższej walce on to pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę szorstko ludzie oceniają spuda - Jako gwiazda rocka, do mnie również nie przemawiał, wydawał się tandetny, jednak jeżeli mówimy o jego roli jako przydupas dixie, to sprawdza się wręcz idealnie, umiejętności przy mikrofonie też ma nie byle jakie, oczywiście jego angielski akcent może nie każdemu się podobać, ale to robi z niego właśnie postać szczególną. Bad Influence nie są i nie będą należeć do Dixielandu, znaleźli się w sytuacji jakiej znaleźli, bo na razie dla tag teamów niestety miejsca nie ma. Zgadzam się również z Dogmą, iż ocena ECIII jest nieco za wysoka, to prawda można go pamiętać z NXT czy Indie, ale to było jakiś czas temu, gdzie jeszcze ludzie śmiali się z niego ze względu na jego idiotyczną wtedy fryzurę :) . Powstrzymałbym się z ocenianiem Cartera, a przynajmniej tak wysoko.

  OdpowiedzUsuń
 4. zastanawia mnie przyszłośc EC3. No bo teraz jest storyline dixieland i powiedzmy że dixie zniknie z tv i co wtedy z EC3 ? Jest zaszufladkowany przez Dixie. NIe wróże mu karieru z tego prostego właśnie powodu. Gunner może coś osiagnac ale jak bym mu zmienił gimmick razem z chwytem kończącym i imienieniem włącznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, ja trochę nie na temat. Chciałem polecić świetny kanał z walkami, zarówna klasyki TNA jak i te mniej znane:
  http://www.youtube.com/channel/UCow94xIoC6jPiS3dcetmvTg

  OdpowiedzUsuń
 6. Daniels i Kazarian powinni coś osiągnąć w końcu. Patrząc na moveset Kaz'a ma tak ograniczony, że aż płakać się chce. Na prawdę w TNA pracują same głąby, nie dając przez tyle lat ty, 2 gościom głównego pasa to ŻENADA. Rozumiem że AJ to żywa legenda, tylko dlaczego za każdym razem pokonywał Danielsa ( bodajże w ich walkach jest koło 10-1 dla AJ ).. Myśleć do cholery!..

  OdpowiedzUsuń