9 marca 2014

LockDown 2014 - preview.TNA World Heavyweight Title Steel Cage Match
Magnus(c) vs. Samoa Joe


Całkiem dobrze i fajnie wypromowany Main Event. Praktycznie od początku touru w UK, Samoa Joe był główną postacią face'owej strony TNA i to on był skrupulatnie kreowany na mocnego pretendenta. Pokonanie Magnusa, a potem Roode'a w walce o #1 contenteder podniosło jego pozycję i prestiż. Obecnie jak dla mnie jest bardzo dobrym i wiarygodnym rywalem dla Anglika. Magnus jest typowym heelem i pupilkiem Dixie i tylko to za nim przemawia. Jeśli obejdzie się bez interwencji itp. to myślę, ze Samoa Joe może dopiąć swego i w końcu zdobyć ponownie główne złoto TNA. Czy na nie zasługuje? Na pewno.

Lethal Lockdown Match
Team MVP (MVP, Jeff Hardy, The Wolves) vs. Team Dixie (Bobby Roode, Austin Aries, The BroMans)


Walka o wszystko dla MVP jak i zarówno dla Dixie. Myślę jednak, że najwięcej może w tym pojedynku znaczyć Bobby Roode i jego chęć zdobycia udziałów TNA. Szkoda, że Aries i Bro Mansi są w teamie Bobby'ego bo przez to nie mamy walk o X Division oraz o pasy Tag Team. Myślę, że Lethal Lockdown powinien wygrać zespół MVP, tylko zastanawia mnie co potem? "Dobre zmiany" w TNA? Ciekawe też, jak w walce pokaże się Jeff Hardy bo ostatnio zastanawiał mnie pewien fakt, czy aby Jeff nie przeszedł heel turnu. Na chwilę obecną raczej jestem za wygraną MVP, ale wszystko jest możliwe.

Last Man Standing Steel Cage Match
Gunner vs. James StormTo chyba walka, na którą po Main Evencie i Lethal LD Matchu czekam najbardziej. Feud tych panów jest niezły i naprawdę tutaj również bardzo ciężko jest wskazać faworyta. Ja jestem za Gunnerem, bo uważam, że TNA da mu wygrać ten program niejako kosztem tego, że zaprzepaścił szansę na główne złoto. Sam Gunner mówi w wywiadach, że rok 2014 bedzie dla niego bardzo dobry, a mówił w kontekście Bound for Glory Series. Myślę, że od LockDown może jego dobry okres się zacząć. Liczę naprawdę na dobrą dawkę czasową i solidny, nawet krwisty brawl. Last Man Standing może temu zarówno pomóc jak i zaszkodzić... Oby pomogło.

Knockouts Title Steel Cage Match
Madison Rayne(c) vs. Gail Kim


Dobrze, że walka w klatce, ale za bardzo się nie napalam. Myślę, że Madison wygra ale coś czuje, że przy małej pomocy Lei'D Tapy tylko po to, aby niebawem zrobić Triple Threat MAtch o pas kobiet właśnie pomiędzy tą trójką. Tapa odłączy się od Kim i pójdzie swoją drogą. Na Lockdown może się zacząć. Nie wydaje mi się, aby Rayne miała tracić pas.

Steel Cage Match
Ethan Carther IIII vs. ???


Nie znamy rywala, więc cięzko cokolwiek powiedzieć. Chciałbym, aby był to ktoś, z kim Ethan stworzy dobry pojedynek. Myślę, że EC3 powienien pokonać swojego rywala, bo od jakiegoś czasu jest fajnie i konsekwentnie promowany. Może w końcu wygrana nad poważnym przeciwnikiem?

Steel Cage Match
Mr. Anderson vs. Samuel Shaw


Bardzo ciekawy feud, zrobiony tak naprawdę na ostatnią chwilę. Przez ostatnie tygodnie, a głównie na ostatnim Impakcie widzieliśmy sporo z udziałem tej dwójki. Myślę, że Samuel może wygrać ten pojedynek i dalej ciągnąć program z Christy Hamme. Też nie jestem pewien zwycięzcy i właśnie to mi się podoba. Do tego nie można zapominać, że starcie w klatce... Ciekawe jak zostanie to rozwiązane. Tak czy inaczej finisher Shawa mi się podoba i mogę go zobaczyć w niedzielę Swoją drogą, gala na Florydzie, skąd chyba pochodzi Samuel.

Steel Cage Match
Tigre Uno vs. Manik


Czytając kartę, ten pojedynek na pewno się wyróżnia. Dwóch luchadorów, do tego dwóch o bardzo dobrych umiejętnościach ringowych. Walka w klatce i naprawdę czegóż chcieć więcej? No chyba tylko odpowiedniego czasu... Zawiodę się jesli panowie dostaną jakieś 10-12 minut. Czuje, że tak będzie, bo ta walka ma być chyba raczej taką przystawką przed resztą gali. Może nawet ujrzymy ją w openerze...

Six Man Tag Team Steel Cage Match
The Great Muta, Sanada i Nakanoue vs. Chris Sabin, Kazarian i Daniels


Fajnie, że pojawią się nowi zawodnicy w TNA. Sanada chyba raczej pokaże się z pasem X Division a do tego, fani TNA będą mogli ocenić jego umiejętności. Tutaj raczej powinni wygrać goście z Japonii, bo w końcu federacja jest gościnna Do tego ciekawi rywale - heelowie. Tutaj też ciekawe, ile dostaną czasu.


Ogólnie karta na to LockDown prezentuje się całkiem fajnie. Sporo walk w których nie znamy zwycięzców i to jest dobre. Liczę, że jeśli każda z walk otrzyma odpowiednią ilość czasu to ujrzymy fajne PPV. Oby takie było.

3 komentarze:

 1. Już dziś gala, która dla mnie jest nr 1.

  TNA World Heavyweight Title Steel Cage Match
  Magnus(c) vs. Samoa Joe
  Można się przyczepić do promocji tej walki, która zaczęła się dość niedawno. W sumie wiadoma była bodajże miesiąc temu, ale jeszcze była walka Magnusa z Gunnerem o pas, a dopiero później zaczęto promować tą dwójkę. Wydaje mi się, że panowie dostaną ok 20 minut na walkę i będzie to oczywiście Main Event. Zastanawia mnie kto wygra tą walkę. Z jednej strony Joe kończy się kontrakt i grozi odejściem jeśli nie będzie znaczącą postacią w TNA, a z drugiej strony mamy młodego mistrza, który w swojej roli dobrze się spisuje i jeszcze w jego title runie powinno się wiele wydarzyć. Mimo tego, że jest to Steel Cage match to wydaje mi się, że "papierowy mistrz" może nas czymś zaskoczyć i wygra to starcie. Wątpie w wygraną Team Dixie, więc coś musi pozostać w ich rękach i to będzie pas mistrzowski.

  Lethal Lockdown Match
  Team MVP (MVP, Jeff Hardy, The Wolves) vs. Team Dixie (Bobby Roode, Austin Aries, The BroMans)
  Mimo tego, że walka ta co roku wygląda tak samo to zawsze na nią czekam. W tym roku mamy bardzo dobry skład w drużynach. Oczywiście Team MVP wygląda znacznie lepiej. MVP w ringu powinien coś pokazać, Wilki będą od brudnej roboty, a Hardy'emu zostaje jakiś ciekawy spot na szczycie klatki. W Team Dixie BroMans są chyba tylko po to, żeby miał kto obrywać. Wydaje mi się, że tą walkę wygra Team MVP, ale zastanawia mnie rola Bobby Roode'a w tej walce. Nadal uważam, że on może przejść face turn i zacząć mścić sie na Dixie za to, że go oszukała z title shotem. Ciekawi mnie również w jakim gimmicku będzie Hardy i wydaje mi się, że powróci już jako Willow.

  Last Man Standing Steel Cage Match
  Gunner vs. James Storm
  Feud obu panów jest toczony od Final Resolution i nie wiem czy na LockDown zobaczymy ostateczną walkę. Nadal marzy mi się powtórka z przed 7 lat i mam nadzieję, że na Sacrifice zobaczymy Texas Death match. Trzeba przyznać, że fajnie poprowadzono ich feud. Dwaj przyjaciele, których poróżnił title shot na pas wagi ciężkiej i później heel turn Storma w najważniejszej walce Gunnera w karierze. Ten heel turn był bardzo potrzebny Stormowi, bo jako face po prostu się przejadł i nie miał już zbyt dużych szans, aby wskoczyć do main eventu. Teraz jego szanse wzrosną i dlatego uważam, że on tą walkę wygra. To jest koleś, który powinien zdobyć pas WHC, więc wypadałoby zacząć jego promocję od nowa.

  Knockouts Title Steel Cage Match
  Madison Rayne(c) vs. Gail Kim
  Walki pań w TNA ogląda mi się bardzo przyjemnie, a gdy w pojedynku jest Gail Kim to nie muszę się martwić o poziom ringowy. Jako, że jest to Steel Cage match to wydaje mi się, że Madison Rayne powinna zatrzymać pas. Ciekaw jestem kiedy w końcu Lei'd Tapa zacznie się odwracać od swojej mentorki i wydaje mi się, że to może być właśnie na LockDown. Później można by pomyśleć o 3 way'u lub feudzie Gail vs Tapa, a dla Madison dać kogoś świeżego. W końcu po LockDown mają być obecne nowe KnockOuts, więc liczę na Shanne.

  Steel Cage Match
  Ethan Carther IIII vs. ???
  Szkoda, że Kurt Angle nie wyleczył kontuzji, bo można było się spodziewać dobrej i długiej walki, ale znając Kurta znów dałby z siebie 100% i mógłby później pauzować znacznie dłużej. Skoro EC3 zawalczy z kimś innym to na pewno dostanie mniej czasu dzięki czemu więcej czasu będzie dla pozostałych ( chciałbym, aby ten czas przeznaczono na walkę Tigre Uno vs Manik ). Kto będzie rywalem EC3? Nie ma się co napalać na osoby typu Bully Ray czy Abyss, ja stawiam na Erica Younga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Steel Cage Match
  Mr. Anderson vs. Samuel Shaw
  TNA pokazało, że jak chce to potrafi w krótkim czasie bardzo fajnie wypromować pojedynek. Ich feud zaczął się chyba 2 tygodnie temu i sprawili, że z chęcią zobaczę tą walkę. Samuel Shaw w swojej roli spisuje się bardzo dobrze i głupotą by było, gdyby on tą walkę przegrał. Anderson co prawda dopiero wygrał feud z Bully Ray'em i przegrana z Shawem nie będzie dla niego dobra, ale on już nie potrzebuje promocji, a Samuelowi taka wygrana wiele da. Jestem ciekaw ile dostaną czasu, wydaje mi się, że tak z 15 minut powinno wystarczyć.

  Steel Cage Match
  Tigre Uno vs. Manik
  Wydaje mi się, że to będzie opener gali i jeśli dostaną odpowiednią ilość czasu to walka może skraść show. Mamy dwóch bardzo dobrych ringowo zawodników, obaj występują w maskach, a w dodatku jeden prezentuje styl lucha libre, czego od dawna brakowało w TNA. Jestem ciekaw jak w debiucie zaprezentuje się Tigre Uno i liczę tutaj na jego wygraną i później feud z Sanada. Ciekawi mnie również w jakiej formie jest Manik, którego długo nie oglądaliśmy w ringu. Cieszy to, że Sanada jest mistrzem X Division, bo dzięki temu mamy szansę oglądać kilka nowych feudów.

  Six Man Tag Team Steel Cage Match
  The Great Muta, Sanada i Nakanoue vs. Chris Sabin, Kazarian i Daniels
  Team z USA wygląda lepiej, bo mamy 3 zawodników rodem z X Division. Ciekaw jestem występu Sanady, bo to przecież aktualny mistrz federacji. The Great Muta jest tu pewnie tylko po to, aby się pokazać, a tego ostatniego nigdy w ringu nie widziałem. Zwycięstwo powinni zgarnąć Japończycy i dobrze by było, gdyby ostateczny pin uzyskał Sanada. Szkoda, że nie pokusili się o Elimination Match.

  Ogólnie LockDown ma duży potencjał. Liczę na chociaż jedną walkę na **** i że reszta będzie trzymała dobry i równy poziom. Gdyby Kurt Angle wystąpił na tej gali to nie byłoby ani jednej walki, na którą bym nie czekał. Ale 7/8 to i tak dużo.

  OdpowiedzUsuń
 3. a z EC3 może Bully

  OdpowiedzUsuń