21 marca 2014

TNA iMPACT Wrestling 20 marca 2014: Raport

Czas rozpocząć najnowszy odcinek TNA iMPACT Wrestling. Na tygodniówkę zapraszają nas Mike Tenay i Tazz.Show rozpoczynamy od bójki, która ma miejsce na zapleczu. Eric Young i Abyss wściekle okładają się wzajemnie. Z początku przewagę zdobył Abyss, lecz momentalnie podbiegła do nich ODB, która próbowała zaatakować potwora i odwróciła jego uwagę co wykorzystał Eric Young i wściekle rzucił się na 
przeciwnika. Abyss otrząsnął się, chwycił metalową rurkę, a następnie zaatakował Erica po czym rzucił nim 
o krzesła. Potwór spogląda na stół, po czym chwyta łańcuch, którym próbuje zaatakować rywala, lecz ten 
wyrywa mu z ręki i to właśnie Eric Young atakuje potwora łańcuchem i przenosimy się na arenę. Na zakończenie pojedynku Abyss wyprowadził Black Hole Slam, po czym chwycił łańcuch i ponownie podduszał nim byłego przyjaciela. Joseph odpuszcza, a do ringu udaje się ODB, która sprawdza stan zdrowia swojego męża.


Czas na pierwszą walkę.

Walka 1: Bobby Lashley vs Ethan Carter 3

Zwycięzca: Ethan Carter 3 przez DQ.


Po pojedynku na zapleczu Bully Ray mówi, że Dixie Carter poprosiła go o spotkanie, lecz odpowiedział jej, 
że nie ma czasu, ponieważ jest bardzo zajęty. Bully dodał, że zamierza grać we własną grę i poczeka, aż do 
momentu, w którym Dixie Carter samodzielnie pofatyguje się i przyjdzie do niego. Natomiast pretendent do pasa World Heavyweight Samoa Joe pojawił się w gabinecie MVPiego i mówi, że jest zdenerwowany ze względu na sytuację, która miała miejsce na LockDown. Następnie oznajmia, że jest sfrustrowany, ponieważ Eric Young został przewieziony do szpitala i nie wie, kto stanie w jego narożniku podczas dzisiejszej walki wieczoru. Joe dodaje, że chce zgarnąć tytuł, a MVP ogłasza, że znajdzie kogoś w miejsce Younga, kogoś kto przypilnuje, aby walka odbyła się bez ingerencji z zewnątrz. Joe mówi, że według niego MVP za bardzo się stara i nic mu nie wychodzi. Angelina Love wypowiedziała się na temat dzisiejszego spotkania Beautiful People.

Na zapleczu Ethan Carter 3 pojawił się w szatni Magnusa i pyta się go''gdzie byłeś podczas, gdy Willow 
zaatakował go?'' Magnus spogląda na EC3 i mówi, że otrzymał od Carterów to na co ciężko pracował przez całe życie, po czym dodaje, że EC3 powinien znaleźć sobie dobre miejsce i obserwować jego dzisiejsze starcie.

Na arenie pojawił się Gunner, który udał się w stronę ringu, chwycił mikrofon i mówi, że jest dumny ze 
swojego pojedynku, który odbył na LockDown. Następnie dodaje, że został przeszkolony przez największe 
gwiazdy, a wszystko to dzięki ojcu, który siedzi w pierwszy rzędzie na widowni. Gunner spogląda na swojego ojca i mówi, że w przyszłości zostanie nowym mistrzem World Heavyweight. Na arenie rozbrzmiewa theme song Jamesa Storma, który wyśmiewa się z rodziny Gunnera, a następnie atakuje go i jego ojca. Na zakończenie posunął się do nieczystego zagrania i butelką uderzył w głowę ojca Gunnera. 

Na zapleczu Gail Kim wypowiedziała się na temat Lei'D Tapy, która przyczyniła się do utraty tytułu. Kim 
oznajmia, że jeśli dziś wieczorem nie zmierzy się z Tapą, to wszyscy dowiedzą się jaka naprawdę jest jej 
przeciwniczka.

Walka 2: Lei'D Tapa vs Gail Kim

Pojedynek rozpoczynamy od wściekłego ataku Tapy, która bez trudu wrzuciła rywalkę w narożnik, a następnie wyprowadziła big clothesline, kilka krótkich headbutts, po których wyraźnie nakręciła się. Lei'D Tapa pchnie rywalkę na liny, a następnie wyprowadza spinebuster, po czym próbuje wyprowadzić finisher, ale Gail Kim sprytnie chwyciła się szyi rywalką i rozpoczęła duszenie, z którym poradziła sobie Tapa, a następnie wzięła rozbieg i próbowała wyprowadzić big boot, lecz skontrowany. Sytuację wykorzystała Kim, która wyprowadziła kilka mocnych kopnięć, a następnie odbija się od lin i nadziewa na mocne trzepnięcie PIN 1..2..kick out. Tapa podnosi Kim, a była mistrzyni odbija się od lin i mamy front dropkick, po którym mamy finisher PIN 1..2..3

Zwyciężczyni: Gail Kim

Na zapleczu Angelina Love kieruję się w stronę areny. Backstage: MVP rozmawia z Willowem na temat walki wieczoru, w której Samoa Joe ponownie zmierzy się z Magnusem. Willow mówi, że nie weźmie udziału w starciu, ponieważ, to nie przyniesie mu żadnej korzyści. Angelina obecna jest już w ringu i mówi, że w zeszłym tygodniu zaproponowała Velvet Sky bardzo ciekawą propozycję i z niecierpliwością chce poznać odpowiedź. Następnie Love prosi Sky, aby przybyła do ringu i tak się stało. Velvet Sky chwyta mikrofon i mówi, że w przeszłości Angelina była jej mentorką oraz dużo jej zawdzięcza, a następnie dodaje, że w swojej karierze przeżywała również złe chwilę. Angelina spogląda na byłą mistrzynię i mówi, że jest bardzo samotna i potrzebują się wzajemnie. Velvet ogłasza, że przyłączy się do Angeliny, która prosi do ringu Madison Rayne. Rayne oznajmia, że nie dołączy do drużyny, ponieważ nie darzą ją szacunkiem.

Na zapleczu odbył się segment z udziałem Magnusa i Samoa Joe, którzy kłócili o wynik walki wieczoru. Joe 
oznajmił, że śmierć i utrata pasa, to dwie oddzielne rzeczy, które dziś mu zabierze.

Walka 3: World Tag-Team Championship Match: The BroMans vs. The Wolves vs. Sanada & Tigre Uno


Przed rozpoczęciem pojedynku doszło do bójki. Na arenie rozbrzmiewa theme song The American Wolves, którzy kierują się w stronę mistrzów tag team i bez wahania atakują ich, a następnie mamy wspaniałą poczwórną akcję. W ringu pozostali Tiger Uno i Sanada, którzy bez trudu pozbyli się mistrzów tag team, a następnie rzucili się na byłych wrestlerów Ring of Honor. Mamy zmianę i do ringu wchodzi Eddie, który wraz ze swoim tag team partnerem próbowali wyprowadzić akcję drużynową co w końcu im się udało. Mamy zmianę i do ringu wchodzi Robbie E, który jest wściekle obijany przez członków The American Wolves. Kolejna zmiana i do ringu wchodzi Tiger Uno, który nadziewa się na big clothesline oraz 
kilka mocnych uderzeń w głowę. Mistrzowie wykonują zmianę i mamy podwójne knee w głowę Tigera, który powoli próbuje się podnieść, co wykorzystuje Jessie i bez trudu wynosi rywala na plecy i mocno trzepnął nim o matę i mamy podwójną zmianę Sanada wchodzi na obroty i wyprowadza hurricanrane, bodyslam i mamy zmianę i w świetnym stylu do ringu wchodzi Tiger Uno, który radzi obie z członkami The Bromans oraz The American Wolves. W pewnym momencie Robbie E i Jessie Godderz wykorzystali sytuację i wykonują podwójną akcję, po której mamy PIN 1..2..3

Zwycięzcy: The BroMans 

Po pojedynku otrzymaliśmy segment, w którym Angelina Love zaatakowała Madison Rayne, a następnie krzyczała, że Madison Rayne nie powinna odwracać się od niej.

Następnie otrzymaliśmy promo Mike Knuxa.

Wkrótce dowiemy się kto stoi za pobiciem Bullyego Raya.Odpowiedzialną osobą za atak był Bobby Roode, który nasłuchiwał słowa wypowiedziane przez Bullyego Raya.

Na zapleczu Magnus i Abyss naradzali się przed pojedynkiem, a tym czasem odbędzie się rewanżowe 
starcie z LockDown.

Walka 4: TNA World Champion Magnus vs Samoa Joe
Przy ringu obecni są Joseph Park & MVP.

Pojedynek rozpoczynamy od wściekłego ataku Magnusa, który wrzucił przeciwnika do narożnika, a tam 
wyprowadził kilka uderzeń, ale mamy zryw i Samoa Joe wyprowadza elbow drop, po którym z ringu wychodzi Magnus, a MVP i Abyss walczą na wymianę spojrzeń. TNA Champ sprytnie podcina grubszego od siebie, po czym wchodzi do ringu i wyprowadza uppercutt, po którym mamy zryw i Joe powala rywala shoulder blockiem, po którym dorzuca kilka krótkich uderzeń. Samoa Joe wpycha mistrza do narożnika, a następnie wyprowadza superkick, po którym mamy przerwę. Po przerwie przewagę w ringu przejął Samoa Joe, który odbija się od lin i wyprowadza spinebuster, następnie Joe ponawia akcję i nadziewa się na shoulder block oraz back suplex, po którym dorzuca kilka kopnięć oraz big clothesline PIN 1..2..kick out. 
Champ ustawia przeciwnika w bocznym headlocku, z którym bez problemu poradził sobie pretendent i wyprowadził spinebuster oraz big flying splash i mamy powerslam PIN 1..2..kick out. Joe spogląda w górę i wyprowadza chokeslam, po którym mamy sleepernhold, lecz Abyss atakuje sędziego oraz MVPiego, który próbuje się odgryść rywalowi i mamy wspaniałą bójkę po za ringiem. Inwestor odwrócił się plecami do potwora, który zaatakował rywala krzesłem co wykorzystał Magnus i mamy flying elbow drop PIN 1..2..3

Zwycięzca: Magnus

6 komentarzy:

 1. Dobrze czasem rozpocząć Impact od jakiegoś brawlu na zapleczu zamiast od gadki w ringu, która będzie zapowiedzią main eventu. Abyss i Eric w tej swojej walce spisali się nawet ok, było kilka przedmiotów co zawsze cieszy. Jestem ciekaw czy dostaną walkę na PPV w jakimś hardcore matchu. Ogólnie ciekawi mnie co dalej będzie robił Abyss, mam nadzieje, że po feudzie z Ericiem nie będzie tylko ochroniarzem Magnusa.

  Pierwsza walka Bobby'ego Lashley'a na Impactcie i już mogę powiedzieć, że spisuje się lepiej niż Booootista. Przede wszystkim gumiś wytrzymuje kondycyjnie. Byłem ciekaw jak rozwiążą to starcie, bo przecież Bobby nie mógł czysto umoczyć w pierwszej walce, a EC3 nie mógł przegrać, bo cały czas jest dobrze promowany. Interwencja Willowa w tym momencie jak najbardziej na plus, bo przez to żaden z zawodników nic nie stracił, a on jeszcze zyskał pokazując swój charakter.

  Segment z Gunnerem i Stormem bardzo mi się podobał. Heel turn Jamesa był mu bardzo potrzebny i teraz TNA powinno go ładnie podpromować. Zaskoczyło mnie to jak Storm wyciągnął ojca Gunnera, ale tego uderzenie w głowę butelką nigdy bym się nie spodziewał. Dobrze promują ich kolejną walkę, a wchodząc w strefę prawdziwego życia dodają sobie kolejne możliwości. Oby jak najwięcej takiego Storma w TNA!

  Walka kobiet całkiem przyjemna, ale jak w ringu jest Gail Kim to o poziom można być spokojnym. Wiadomo, że nie było to tak dobre jak jej walka przeciwko Taryn Terrell, ale jak na ten czas co dostały było ok. Ogólnie dziś panie dostały troszke więcej czasu. Wpierw ta walka, a później jeszcze segment z reaktywacją Beautiful People. Cieszy mnie to, że będzie to reaktywacja tylko Angeliny i Sky i w dodatku będą występować jako heele przez co postać Velvetki troszke się odświeży.

  Walka o pasy TT troszke mnie zawiodła. Po takim składzie można było oczekiwać znacznie lepszego starcia. Mam nadzieje, że na PPV pokażą się z lepszej strony i że nie będzie tam Sanady, który powinien bronić swojego pasa w solowej walce.

  Main Event całkiem ok. Magnus umacnia swoją rolę jako paper champion, a Samoa Joe tą porażką wiele nie traci. Czyżby szykował nam się feud Abyss vs MVP?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry odcinek. Dobrze że pojawia się Knux, widać że mają plany co do Niego. TT lipna walka, wynik jeszcze gorszy. ME znowu interwencja, nie wiadomo po co. Nie wiem do czego zmierza ten storyline, Magnus już się znudził jako mistrz. Chyba że wszystko to prowadzi do powrotu AJ, dlatego Magnus trzyma pas. Jeżeli Joe mu go nie odbierze, to zostaje tylko AJ ( paradoks - nie ma go w TNA )..
  KO dobrze się ogląda, dodatkowo Tapa odchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. willow nic nie robi.. powinien zemścić się na magnusie a nie

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak wiem to sie dopiero nakrenca nie bendzie sie wozil jak Ethan Carter .

  OdpowiedzUsuń
 5. wie ktoś co z hernandezem?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem załamany poziomem wypowiedzi na tym blogu. Sama dzieciarnia nie znająca podstaw ortografii, choć mam wrażenie, że to wszystko pisze jedna osoba...

  OdpowiedzUsuń