12 czerwca 2014

30 najlepszych walk z Impactów cz.3

Ostatnia część listy 30 najlepszych walk, które miały miejsce na Impactach przygotowanych przez Marcela.
Zachęcam do czytania i oglądania tych walk.


#10
30 sierpnia 2007 – AJ Styles vs Christian Cage vs Sting vs Samoa Joe (19:36).

Zwycięzcę tej walki czekał przywilej zostania partnerem drużynowym Kurta Angle, który był wtedy w posiadaniu wszystkich pasów TNA. Ostatecznie udało się to Stingowi, który jednak nie potrafił znaleźć wspólnego języka z Olimpijczykiem. Pasy tag team stracili już na kolejnym PPV No Surrender, a cała historia doprowadziła do ich walki o mistrzostwo świata na Bound For Glory.#9
7 czerwca 2007 – King Of The Mountain Qualification match: James Storm vs Chris Harris (17:11).

Street Fight match będący jednocześnie walką kwalifikacyjną do KOTM na Slammiversary oraz rewanżem tych zawodników za Sacrifice PPV. Byli partnerzy z America’s Most Wanted ponownie się nie oszczędzali, korzystali z całej areny, doprowadzając wręcz do brutalnej wojny zakończonej remisem.

#8
13 kwietnia 2006 – X Division Championship: Christopher Daniels (c) vs Samoa Joe (15:00).

Na Destination X PPV Daniels pokonał Stylesa oraz Joe w Ultimate X matchu i ponownie został mistrzem X Division. Miesiąc później, na gali Impact, Samoa Joe skorzystał z przysługującej mu klauzuli rewanżu i zmierzył się z Fallen Angelem. Joe wykazał się sprytem atakując mistrza przed walką i mimo dzielnego stawiania oporu, Daniels musiał pogodzić się z porażką. Joe po miesiącu odzyskał pas i od czasu debiutu na Slammiversary 2005 w dalszym ciągu był niepokonany w singlowej walce.

#7
22 listopada 2007 - Turkey Bowl final match: AJ Styles vs Samoa Joe vs Chris Sabin (19:34).

Turkey Bowl to specjalny turniej zorganizowany z okazji Święta Dziękczynienia. Zwycięzca dostawał pokaźną sumę pieniędzy, natomiast przegrany musiał założyć strój indyka. W 2007 roku odbyła się premierowa edycja tego turnieju i była ona najlepsza, bo mocno postawiono na poziom ringowy. Turniej ten przetrwał do dziś, ale niestety bookerzy traktują go teraz, jako komedię.

#6
16 września 2010 - Kurt Angle vs Jeff Hardy (21:41).

Po brutalnym ataku Abyssa na RVD w trakcie gali Whole F’n Show, Rob został pozbawiony tytułu mistrzowskiego. Zorganizowano turniej o zwakowany tytuł, którego finał miał się odbyć na Bound For Glory. No Surrender, na którym odbyły się półfinały, był ostatnim przystankiem do wyłonienia mistrza. Mr. Anderson po pokonaniu „The Pope” D’Angelo Dinero czekał już na rywala. Walka Angle z Hardym mimo 40minutowych zmagań oraz kilku dogrywek nie doczekała się jednak rozstrzygnięcia. Na pierwszym Impact po PPV odbył się rewanż, w którym ponownie, mimo wielu okazji, żadnemu z zawodników nie udało się rozstrzygnąć losów rywalizacji i ponownie był remis. Postanowiono obydwu zawodników awansować do finału, co ostatecznie okazało się być planowanym działaniem Hogana i jego ekipy (powstanie Immortal).

#5
15 października 2009 - Kurt Angle vs AJ Styles (20:00).

Na specjalnym 3-godzinnym epizodzie Impact w non title matchu zmierzył się lider Main Event Mafii (Kurt Angle) z ówczesnym mistrzem świata TNA (AJ Styles). Walka tradycyjnie w przypadku tej dwójki obfitowała w widowiskowe akcje, była wyrównana i zakończyła się kontrowersyjnym remisem. Po walce jednak Jeff Jarrett (był wtedy kimś w rodzaju General Menagera) zmienił wynik na korzyść Kurta Angle.

#4
12 sierpnia 2010 - 2 out of 3 falls match for Vacant Tag Team Championship: Beer Money vs Motor City Machine Guns(16:23).

Niezapomniane Best of 5 Series o zwakowane pasy drużynowe. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji było to, że każda walka dostawała inną stypulację (street fight, ultimate x, ladder oraz cage match). Obydwa zespoły potrafiły z tego w pełni korzystać fundując fanom kapitalne walki. Guns przegrywali z Piwoszami już 0:2, ale udało im się doprowadzić do remisu i rozstrzygnąć wszystko na Whole F’N Show (zamiast Hardcore Justice PPV, które w całości zostało poświęcone ECW Originals, wszystkie walki zaplanowane na tamtą okazję odbyły się na specjalnej gali Impact). 2/3 falls match było decydującą, najdłuższą i zdecydowanie najbardziej emocjonującą walką całego feudu. O tym, jak kapitalne stworzyli widowisko, niech świadczy fakt, że przegrany i w dodatku heelowy team dostał od widzów standing ovation.

#3
16 listopada 2006 – Barbed Wire Six Sides of Steel match: Rhino vs Christian Cage (15:47).

Pierwsza i jedyna w historii TNA walka w klatce z podczepionym na jej szczycie drutem kolczastym. Rhino i Cage, co ciekawe prywatnie wielcy przyjaciele, od miesięcy toczyli ze sobą zażarty feud, którego finałem było właśnie to starcie. Pojedynek był bardzo brutalny. Zawodnicy nie stronili od zadawania sobie bólu, atakowania się krzesłem czy drutem kolczastym. Stać ich było także na efektowne spoty z najwyższej liny, a także użycie klatki. Takie walki dzisiaj są niestety rzadkością.


#2
4 stycznia 2010 – World Heavyweight Championship: AJ Styles (c) vs Kurt Angle (22:05).

Pierwszy Impact z udziałem Hulka Hogana musiał zawierać mocne uderzenie, jakim niewątpliwie był Main Event tego epizodu. Styles i Angle stoczyli ze sobą pewnie z 10-15 walk na ringach TNA, wiele z nich obrosło do miana legendy, ale to właśnie ta jest moją ulubioną tej dwójki. Niesamowite tempo, niezliczona ilość kontr i finisherów, aż szkoda, że ktoś to musiał przegrać.

#1
28 czerwca 2007 – No DQ match for World Heavyweight Championship: Kurt Angle (c) vs Rhino vs Christian Cage (42:43).

Największą bolączką Impaktów z tamtego okresu był czas, a właściwie jego brak. Tygodniówka trwała godzinę, a z uwzględnieniem bloków reklamowych nawet 45min. Stanowiło to pewien problem, ale potrafili z tego wybrnąć idąc nie w ilość, a w jakość, czego przykładem jest spora liczba walk z 2007 roku, które brałem pod uwagę w całym zestawieniu. 28 czerwca przeszli jednak samych siebie fundując epizod, który w całości składał się z jednej walki o pas mistrza świata. Dodatkowym smaczkiem było dodanie stypulacji No DQ . Pamiętacie zapewne walkę o pas Stylesa z Magnusem ze stycznia tego roku. Tutaj też interweniowało pół rosteru, ale inni zawodnicy nie mieli takiego wpływu na końcowy rezultat. Jestem pewien, że gdybym miał układać tą listę drugi raz, ta walka znalazłaby się ponownie na pierwszym miejscu.


Walki, które nie dostały się do rankingu, ale warto o nich wspomnieć:
22 października 2009 - Ultimate X match: Motor City Machine Guns vs Lethal Consequences
11 lipca 2013 – Ladder match: Gail Kim vs Taryn Terrell
8 marca 2010 – No DQ match: Hulk Hogan & Abyss vs Ric Flair & AJ Styles
16 kwietnia 2009 – Kurt Angle vs Christopher Daniels
9 grudnia 2010 – Steel Cage match: Tara vs Mickie James
29 kwietnia 2005 – Tag Team Championship: AMW (c) vs The Naturals
18 października 2007 – Fight For The Right Tournament 1st Round: Samoa Joe vs Christian Cage
16 sierpnia 2012 – BFG Series match: AJ Styles vs Christopher Daniels
12 września 2013 – Last Man Standing match for World Heavyweight Championship: – Bully Ray (c) vs Mr. Anderson
7 lutego 2013 – Tag Team Championship: Chavo Guerrero & Hernandez (c) vs Austin Aries & Bobby Roode

6 komentarzy:

 1. Bully Ray vs AJ Styles - BFG 2013 to też była bardzo dobra walka

  OdpowiedzUsuń
 2. To było PPV, tu są same walki z Impactów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedy beda tapingi impactów w nowym jorku ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Vince zrobił czystkę i zwolnił m.in. Evana Bourne'a, Curta Hawkinsa i Drew'a McIntyre. Jak dla mnie TNA powinno się z Nimi skontaktować a szczególnie z tym pierwszym.
  Wielkie dzięki za tę 30 walk, szukam niektórych jeszcze lecz wszystkie są świetne. Wielkie graty raz jeszcze!

  OdpowiedzUsuń
 5. Drew nie został zwolniony

  OdpowiedzUsuń
 6. Został.

  WWE has come to terms on the release of the following Superstars as of today, June 12, 2014:

  Drew McIntyre
  Jinder Mahal
  Aksana
  Curt Hawkins
  Theodore Long
  Camacho
  Brodus Clay
  Evan Bourne
  Yoshi Tatsu
  Marc Harris (referee)
  WWE wishes them the best in all their future endeavors.

  Jest w kim wybierać. Może się w TNA zainteresują Nimi.

  OdpowiedzUsuń