4 czerwca 2014

Dziesięciolecie Impactu.


Dokładnie dziś mija 10 lat od emisji pierwszego Impactu.
Pierwszy Impact został wyemitowany na Fox Sports Net w dni 4 czerwca 2004 roku. W maju 2005 roku nie doszło do przedłużenia umowy. Ostatni Impact został pokazany 27 maja, a średni rating wszystkich epizodów wyniósł 0,3.
TNA zostało bez umowy telewizyjnej, więc 1 lipca zaczęto pokazywać nowe epizody w internecie. Aby zaoszczędzić nagrywano tapingi na cały miesiąc w jeden dzień ( wtedy każdy epizod TNA Impact trwał godzinę ).
W tym samym czasie TNA zaczęło szukać nowej stacji telewizyjnej, którą okazało się być Spike TV. Pierwotnie Impacty były nadawane w sobotę ( nagrywane były co dwa tygodnie we wtorek ), a pierwszy epizod na nowej stacji miał miejsce 1 października. TNA Impact zaczął zbierać coraz lepszą oglądalność przez co w kwietniu 2006 roku postanowiono przenieść program na czwartek. W listopadzie tego samego roku TNA Impact było już nadawane w primetime.
Ze względu na ciągle powiększającą się widownię postanowiono wydłużyć czas programu do 2 godzin, a stało się to 4 października 2007 roku i nadal było nadawane o godzinie 21. 17 stycznia 2008 roku Spike TV wyemitowało specjalny Impact pod nazwą "Global Impact", w którym zawodnicy TNA zmierzyli się z zawodnikami z NJPW ( gala była nagrywana w Japonii ). 27 marca 2008 roku miał miejsce pierwszy Impact na żywo. 23 października 2008 roku po raz pierwszy Impact został nagrany poza ImpactZone. Impact ten został nagrany w The Joint in the Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas i jako pierwszy został pokazany w HD ( i nadawany jest do dziś ).
4 stycznia 2010 roku Impact był emitowany w tym samym czasie co RAW. To był pierwszy raz od marca 2001 roku kiedy dwie największe federacje w USA nadawały swój flagowy program o tej samej porze. TNA promowało Impact debiutem Hulka Hogana i jego powrotem do wrestlingu, a WWE reklamowało RAW powrotem Breta Harta, który ostatnio był widziany w federacji McMahona w listopadzie 1997 roku, na którym doszło do słynnego  Montreal Screwjob. Początek Impactu obejrzało 3 mln widzów, a pod koniec show ta liczba spadła do 2,2 mln i do dziś jest to najwyższa liczba widzów jaką zgromadził Impact. 
15 lutego 2010 roku TNA oświadczyło, że od 8 marca Impact Wrestling będzie nadawany w poniedziałki ( jeden Impact na żywo, drugi nagrywany ), a po kilku miesiącach Impact znów był emitowany w czwartki.
24 czerwca 2010 roku Spike TV przeznaczyło 3 godziny na programy TNA. Dwugodzinnym Impactcie był wspierany przez jednogodzinny program "TNA Reaction". 
12 maja 2011 roku Impact Wrestling zaczął być reklamowany hasłem "Where Wrestling Matters" i zmieniono wystrój hali z czerwonego na niebieski oraz zmieniono nazwę strony internetowej z tnawrestling.com na impactwrestling.com
11 lipca 2011 roku TNA ogłosiło kilka Impactów w trasie ( 25 sierpnia w Von Braun Center w Huntsville, 21 września w Knoxville Coliseum w Knoxville, a 26 października w Macon Coliseum w Macon ). 6 stycznia 2012 roku TNA ogłosiło pierwszy międzynarodowy Impact nagrywany na Wembley Arena w Londynie.
17 maja 2012 roku TNA postanowiło zrobić kolejny krok i przez całe lato wszystkie pokazy były transmitowane na żywo, a następnie przedłużono to do końca roku. 31 stycznia 2013 roku TNA ogłosiło, że od 14 marca ruszają w trasę, a pierwszym miejscem, w którym zostaną nagrane Impacty będzie Chicago. W marcu wypowiedziano również umowę z Universal Studios.
W lipcu 2013 roku zapowiedziano specjalne Impacty zaczynając 18 lipca 2013 roku z Destination X, a pozostałe specjalne Impacty to: Hardcore Justice, No Surrender, Final Resolution and Turning Point. 
24 października 2013 roku TNA zapowiedziało powrót do Orlando. W styczniu 2014 roku TNA ruszyło z kolejnym projektem, czyli "Impact365", który trwa do dziś. 
30 stycznia 2014 roku Impact Wrestling po raz pierwszy był nadawany live z Wielkiej Brytanii. 

2 komentarze:

  1. Trochę śmieszne to Impact365, bo w sumie ostatnio tylko BroMansi coś wrzucają i EC3. BI odeszli a zawsze w tygodniu coś śmiesznego kręcili. Są osoby które jeszcze nic nie przesłały.. Więc ten pomysł lekko nie wypalił.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie opisana historia Impactu. Zawarles wszystkie wazne daty w rozwoju tego programu. Moglbys czesciej pisac :)

    OdpowiedzUsuń