31 maja 2015

Recenzja Impact Wrestling 29/05/2015Recenzja pochodzi od SMART FAN ZONE, którego jestem częścią. Zachęcam do zapoznania się z naszymi innymi materiałami sięgających od Meksyku aż po Japonie. SMART FAN ZONE LINK

Po tygodniowej przerwie nadszedł czas byśmy powrócili do Impact Zone. Jest to ostatni Impact w tym miesiącu i ostatni przed zmianą emisji programu na środy, której tak bardzo nie możemy się doczekać z powodu jej świetnego obsadzenia. Skupmy się jednak na tym co jest teraz i liczmy, że tygodniowa przerwa pozwoli nam lepiej przyswoić kolejny już, miejmy nadzieję, że ostatni pojedynek Kurta z Ericiem. 


Już na samym początku gali przychodzi nam się zetknąć z wspomniana przed chwilą dwójką. W materiale sprzed gali Eric Young jedzie samochodem i nadziewa się na czekającego na niego Kurta Angle. Brawl rozpoczyna się gdy EY wychodzi z auta i cóż. Złoty medalisty zdominował swojego rywala i to akurat cieszy. W końcu dostaliśmy inną formę Kurta niż przyjazny mistrz mówiący na każdym kroku jak to wszystkich szanuje - neutralnie.

Six Side of Steel for Knockouts Championship

Gail Kim vs. Taryn TerrellNa poprzednim Impakcie ten feud wszedł w dosyć fajny prywatny poziom. Jestem oczywiście zdania, że aż dwa takie sprywatyzowane feudy jednocześnie to za dużo (bo taki jest jeszcze Magnus-Storm) no, ale z tym już niestety nic nie zrobimy. Muszę jednak przyznać, że takie motywy o wiele bardziej pasują do Knockutek i w tym wypadku to się sprawdza. Taryn całkiem dobrze sprawdza się jako heel. W tym meczu mogłoby się wydawać, że dominować będzie Gail zdeterminowana po zeszłym tygodniu. Tak jednak nie było. Na prowadzenie wyszła Taryn. Walczyła brutalnie, agresywnie i w taki sposób przez całą walkę skupiała się na ręce, na której dłoni był pierścionek ślubny Gail. W końcu po meczu gdy już Taryn wygrała pojedynek, złamała kilkoma stopnięciami palec Gail, na którym był pierścionek po czym go zabrała. Kong próbowała dostać się do klatki, ale drzwi zostały zamknięte przed jej nosem. - pozytywnie. 

Segment w ringuZ jednej telenoweli do drugiej. Problem tego story na ten moment jest taki, że podczas ostatniego Impactu wydawało się, że ten feud w końcu dostał jakiś konkretny kierunek. Tym czasem w tym momencie wracamy do punktu wyjścia i tempo niepotrzebnie zwalnia. Segment to kolejna pogawędka między Stormem, a Micky, w której ten jej robi wodę z mózgu. Tydzień temu Magnus dostał sromotny wpierdol od Revolution. Czyżby to Micky nie obchodziło? Nie! Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Przyjdę do ringu i przeproszę James'a za to, że Magnus był niegrzeczny. Ja osobiście czuje się mało zaciekawiony. Liczę, że za tydzień wyjdzie z tego coś bardziej konkretnego bo nie lubię takiego sztucznego przeciągania -  negatywnie.

Gauntlet Match for X-Division Championship Match

Mandrews vs. Argos vs. Crazy Steve vs. Tigre Uno vs. Kenny King (c.)
Fajnie widzieć X-Dvision na gali. Szczerze pisząc, to właśnie tego oczekuję za tydzień! Wiem już jednak bardzo dobrze, że jak chcę obejrzeć akcje wysokich lotów to muszę odpalić Lucha Undeground bo na Impakcie ich nie dostanę. Przykra prawda, no, ale nie ma co się oszukiwać. Walka kompletnie bez rewelacji. Można by to było zrzucić na stypulację ograniczającą, ale to głupota bo i Gauntlet Matche o tytuł X-Division potrafiły być mocno efektowne. To było po prostu zwyczajne. No i nie podoba mi się, że tytuł X-Division doczekał się syndromu tytułu Interkontynentalnego. Pas ważny dla historii federacji, w tym przypadku fundamentalny, ale nie traktowany poważnie. Dlaczego to mówię? Nie ma tu storylinów, walki bez historii i zmiany posiadaczy tytułów od tak, bo czemu nie. Rockstar Spud wygrywa ten pojedynek i odzyskuje złoto. I teraz wytłumaczy mi ktoś na jakiej podstawie w ogóle zabrano mu ten pas? Nie miał żadnego feudu z BDC po tym, nie było w tym żadnej historii. Tak jak go stracił bez powodu to i tak samo go odzyskał. Nie lubię takiego czegoś. - negatywnie.

Best of 5 Series Tag Team Match (1:0)

The Wolves vs. Dirty HeelsKolejny kawał solidnego wrestlingu w wykonaniu tej dwójki. Nie chce znowu się rozpisywać bo to będzie nie naturalne tak jak w przypadku ostatniej recenzji ich walki kiedy to z braku pomysłu zaczynałem mocno przesładzać te recenzje, a wydaje mi się, że tutaj nie jest to potrzebne. Wystarczy odesłać do obejrzenia tej walki. Nie ma tu story do komentowania ani błędów do komentowania. Po prostu to co lubimy - wrestling. Po tej walce mamy 2:0 dla Wolves. Nie sądzę by to się skończyło taką totalną dominacją Wilków więc podejrzewam, że następne dwa tygodnie Dirty Heels wyrównają szale. - pozytywnie.

Segment w ringuBez żadnego konkretu, podobnie do zeszłego Impactu. Segment ewidentnie miał na celu dalej prezentowanie nowego gimmicku Velvet Sky określanego jako - Darth Velvet. Cóż, na razie tylko milczy, ale imidż ma całkiem fajny jak na moje oko. Jestem ciekaw tylko jakie nastawienie ma mieć ten gimmick. Oczywiście na ten moment jest to face by nie gryzła się gimmickowo z Angeliną, ale koncepcja wstępnie bardziej pasuje na heela. W samym segmencie Love po prostu krytykowała Velvet mówiąc o tym, że nie będąc pracownicą federacji nic jej nie może zrobić. Przeliczyła się gdyż tylko gdy się odwróciła Velvet przeszła przez barierkę oddzielającą je dwie i wyjaśniła sprawę po swojemu. - neutralnie.

Singles Match

EC III vs. Mr AndersonAż mi się łezka w oku zakręciła widząc Tyrus zamkniętego w klatce przy ringu. Od razu mi się skojarzyło King of the Moutain. Cholera, tak świetna stypulacja. Niedługo Slammiversary i liczę, że TNA znowu nie da dupy i nie zapomni o tej świetnej walce podczas PPV. To tradycja i taki sam cios dla PPV jak zdjęcie swego czasu Ladder Matchu z Wrestlemanii. Ogólnie dobrze, że Tyrus został odciągnięty od walki bo EC III zgarnął czyste zwycięstwo. Jest coraz lepiej przygotowywane na feud z Kurt'em Angl'em i liczę, że taki też dostanie już za tydzień jak Kurt upora się z Ericiem jeszcze na tej gali (nie widzę innej opnii). Mogłoby to być w końcu coś świeżego. Swoją charyzmą na pewno EC by uatrakcyjnił obrazek mistrzowski, który ostatnio jest monotonny. No, ale na ten temat za chwilę. - pozytywnie.

I Quit Match for World Heavyweight Championship

Kurt Angle (c.) vs. Eric YoungNie wiem czy tylko ja mam ten problem, ale słuchanie Erica sprawia mi dużo problemow. Brzmi jakby kazali mu mówić przez auto-tune. To takie bolesne! Ogólnie ciężko mi było przyzwyczaić się za czasu feudu Younga z Roodem do motywu Younga Heela. Young kojarzył mi się zawsze z zabawną, luźną postacią wchodzącą do ringu przy genialnym TNT. TNA udało się jednak z Erica zrobić całkiem solidnego heela. Zrobiono z niego mocną postać, ale dawka jego dominacji ostatnio była na tyle duża, że chyba bym padł gdyby zdobył mistrzostwo. Wymęczyli go mocno ostatnimi czasy i liczę, że zrobią nam od niego chwilę przerwy tak jak to zrobili z Bramem gdy przegrał swój feud z Magnusem - chociaż jego regularny pobyt na Impact akurat by mi nie przeszkadzał. Teraz właśnie ze względu na dosyć mocno poprowadzonego Erica liczę na EC III jako pretendenta, który jest w stanie po prowadzić dobry feud i przy okazji taki, który będzie na swój sposób luźny. Gdyby jednak już do tego doszło to byłbym ciekaw na co by postawiono. Na stratę tytułu Angle'a (mało prawdopodobne) czy też streak EC III (głupie). - pozytywnie.

Podsumowanie, ogólnie gala po raz kolejny nie wywarła na mnie żadnego konkretnego wrażenia. Po prostu była. Doznaliśmy w tym wypadku zastój storylinowy bo nie było nic nowego, a w większości po prostu zastoje storylinowe, a nawet kroki w tył - wystarczy spojrzeć na Storma, Magnusa i Micky. Za tydzień będzie ciekawa środa ze względu na ROH i TNA jednego dnia, ale szczerze pisząc nie możemy się jeszcze żadnych rewelacji spodziewać ze względu na fakt, że obie gale będą z wcześniej nagranych tapingów. Za kilka tygodni jednak liczę, ze TNA w konfrontacji z ROH pokaże nam coś konkretnego i świeżego bo niestety popadliśmy w rutynę. Recenzja sama w sobie może nie być na wysokim poziomie, ale dostępność gali w tym tygodniu była po prostu śmieszna. Czekanie na nią do późna, gdzie z reguły jest to w godzinach po południowych, po to by dostać galę w beznadziejnej jakości. Tyle w temacie.

26 komentarzy:

 1. problem w tna zaczyna się od góry czyli dixie carter, która mysli że mają genialny produkt i wszystko jej pasuje, oraz beznadziejny "creative" team, na słabych fundamentach nic dobrego się nie zbuduje, to by było na tyle w sprawie tna

  OdpowiedzUsuń
 2. jeżeli bezpośrednia rywalizacja z roh nie zmobilizuje tna do polepszenia produktu, to już nie mamy no co liczyć względem tna, prędzej roh osiągnie sukces, jeżeli zmienią styl swojej tygodniówki

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecież ostatnio TNA robi dobre gale...
  Na odpowiedź TNA trzeba będzie czekać do Slammiversary, bo już prawie wszystko do tej gali mają nagrane.

  OdpowiedzUsuń
 4. to samo można napisać o ROH które mocno obniżyło poziom w porównaniu z poprzednimi latami, jeżeli już ktoś powinien wziąć się za swój produkt to właśnie oni bo póki co to TNA robi lepsze gale

  OdpowiedzUsuń
 5. tak czy siak creative team jest mało kreatywny, można tyle ciekawych rzeczy wprowadzić, nie wiem na co oni czekają, poprostu nie mają pomysłów żadnych i tyle

  OdpowiedzUsuń
 6. Może chcą po prostu dokończyć to co zaczeli?

  OdpowiedzUsuń
 7. oni już tak dokańczają kilka lat, niech idą na całość, jakiś mocny story, niech zrobią jakąś rozpierduchę wreszcie, a nie taka moda na sukces wychodzi z tego, po każdym impakcie czuję niedosyt i sam wiem co jest złe, dlatego irytuje mnie że tna tego nie poprawia, czy oni tego nie widzą ? jeżeli teraz tna się nie poprawi to już nic ich nie zmotywuje

  OdpowiedzUsuń
 8. Gusta są różne. To co Tobie się nie podoba może podobać się innym. Dlaczego mają zmieniać coś co podoba się innym, żeby tylko zadowolić Ciebie?

  OdpowiedzUsuń
 9. mam na myśli takie rzeczy które by każdego zadowoliły, głównie więcej akcji i lepsze story, Ciebie satysfakcjonuje obecny impakt ?

  OdpowiedzUsuń
 10. po prostu nie może być tak, że zasypiam niekiedy na impakcie albo ostatnio przewijam walki wieczoru, dawniej takie rzeczy nie miały miejsca, moim zdaniem coś tu jest nie tak

  OdpowiedzUsuń
 11. Dawno nie oglądałem tak słabego rozpisanego ''I quit match'u''.Ogółem Impact wrócił do przeciętnego poziomu i w tym tygodniu nie było nic godnego uwagi.Chociaż do narzekania oprócz ME mi daleko.Po prostu wszystko było bardzo średnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. TNA rzadko udaje się fajnie rozpisać i quit. To już nawet Styles vs Daniels wyszło słabo a z tą dwójką wydaje się to niemożliwe. Nie powiem że ten impact nie miał plusów bo do takich muszę zaliczyć #2 tag teamów, promo Storma czy akcję Dollhouse po walce.
  Co do dyskusji na temat poziomu impactu: gusta są różne. Mnie obecny produkt satysfakcjonuje, wzrok mam przyklejony do monitora i niczego nie przewijam. Dla przykładu 3h RAW oglądam w 15min skrócie bo inaczej się nie da. Tak bardzo mnie to nudzi.

  OdpowiedzUsuń
 13. teraz tak oglądam lucha underground, ciekawi mnie, a impact jakoś nie, brakuje mi dynamiki zarówno w storylinach jak i w walkach, lucha underground z jobberów potrafi zrobić lepszy show niż tna z takimi gwiazdami, creative team i zarząd są temu winni, słabi są

  OdpowiedzUsuń
 14. Moze dlatego Cie ciekawi bo to tylko jedna godzinka i nie zdążyłes sie jeszcze tym znudzić.Dziwi mnie to ze tak narzekacie na tna teraz gdy impacty są naprawde dobre.Dobre storyline,dobre walki a Wy nadal narzekacie

  OdpowiedzUsuń
 15. w story brakuje rozmachu, a walki są zwyczajnie słabe w porównaniu z tymi z lucha underground, zobaczymy co przyniosą kolejne tapingi

  OdpowiedzUsuń
 16. A mnie dziwi to, że każdego irytuje fakt, że TNA nagrywa Impacty na cały miesiąc. Jednocześnie nie zobaczyłem jeszcze takich słów w stosunku do LU, które to nagrało gale na bodajże 3, albo 4 miesiące w przód.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie wiesz dlaczego tak jest? Jest ogólnie moda na hejt na tna co by nie zrobili i nawet tu juz ta fala doszła. Choć nie powiem jesli serio nagrają impacty po slamiversary jeszcze przed galą to będzie to słabo wyglądać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie wiem na co narzekacie przecież od UK touru Impacty były bardzo dobre. Ten impact utrzymywał wysoki poziom ringowy (popatrzcie na X Division Guntlet match lub na best of 5 series). Jedyne na co można po narzekać to promowanie Spuda który jest już 2 raz mistrzem X Division. Nie rozumiem większości która narzeka na byle pierdoły. Pewnie po prostu piszą żeby coś napisać a dopiero potem myślą.

  OdpowiedzUsuń
 19. To promowanie Spuda nie jest takie złe, gość ma umiejętności w ringu, jest zabawny, umie robić show, na WHC nie pasuje bo kurdupel, ale w X division może być gwiazdą.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale np w tym Guntlet matchu wypadl najslabiej za wszystkich. Jako X Division Champa juz bym wolal tigre uno, kinga lub dj z.

  OdpowiedzUsuń
 21. DJZ by był dobry na mistrza, teraz Bromans się rozpadło to może przestanie ciotować, no i Robbie E będzie pewnie w X-division, on też by mógł być dobrym mistrzem oczywiście jeśli przestaną z niego robić pajaca.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zobaczymy kogo dadzą na mistrza bo Spud długo nim nie pobędzie. Zbliża się Destination X, opcja c, wakat i kolejny turniej o nowego mistrza.

  OdpowiedzUsuń
 23. wy naprawdę wierzycie że Spud pójdzie na WHC....

  OdpowiedzUsuń
 24. pójdzie na pewno bo skorzysta z opcji c ale kurta przecież nie pokona

  OdpowiedzUsuń
 25. Prędzej pokona Kurta niż Cartera.

  OdpowiedzUsuń
 26. A co ma Carter do tego? Destination X jest za tydzień.

  OdpowiedzUsuń