30 grudnia 2015

TNA w roku 2016 - oczekiwania


Tupak jak co roku robi głosowanie na wrestlera roku, knockout roku itp. - oddawajcie głosy!

Ja chcę się natomiast skupić na roku 2016. Jak wiemy TNA ma nową stację PopTV i dokładnie za tydzień będziemy po pierwszej tygodniówce Impact na nowym kanale.

Czego oczekuję od TNA w przyszłym roku ? Proszę bardzo:

1. Nowych talentów w TNA.
2. Unormowanie sytuacji z galami PPV.
3. Pewność że TNA w 2017 roku nie będzie miało znowu problemów z telewizją. 
4. Więcej walk w X-Division.
5. Lepszej promocji w mediach społecznościowych, więcej Live Eventów i reklam telewizyjnych.
6. Odpowiednie prowadzenie postaci i nowych, ciekawszych feudów.
7. Współpracy z jakąś inną federacją.

Oczywiście każdy ma inne wymagania jednak zakładam że większość się zgodzi. Potrzeba nowych twarzy w TNA, jednak zarazem trzeba pamiętać że TNA w rosterze ma ludzi na których po prostu musi postawić tak jak na EC3. Potrzeba jakiegoś nowego TT, kogoś do X-Division. To powinny być priorytety dla TNA!

Gale PPV raz są, raz są przekładane a niekiedy są na zwykłej tygodniówce. Teraz będziemy mieli LockDown podczas UK touru więc może będzie lepiej.

Kłopoty z telewizją? Skąd my to znamy. Kolejna stacja telewizyjna, kolejne plany a za rok znowu może być nieciekawie.. Niech TNA daje dobry produkt to nie będziemy musieli słuchać mędrców którzy od lat wieszczą upadek TNA.

X-Division to coś, co zawsze wyróżniało TNA. Wiele świetnych pojedynków, gwiazdy TNA wykręcały świetne walki a teraz ? Raz na jakiś czas walka, bez żadnej ciekawej podbudowy.. Raptem 3/4 gości walczy o pas, TNA powinno organizować raz w roku porządny turniej o pas, zapraszać ludzi ze scen niezależnych. Czy Dixie w końcu na to wpadnie ?!

Promocja - wiadoma sprawa. Bez promocji nie istniejesz. TNA współpracuje z jakaś firmą poprawiającą wizerunek tylko że mało co z tego wynika. Więcej promocji na Twiterze, Facebooku i Instagramie. Reklamy w radio, telewizji a ludzie będą chcieli to oglądać - oczywiście poziom gal musi być wysoki..

W ostatnich latach i miesiącach wiele osób w TNA było źle prowadzonych. Niektóre feudy były ciekawe np. Magnus vs Storm czy Magnus vs. Bram ale od niektórych to aż oczy bolały.. Liczę że w przyszłym roku dostaniemy odświeżenie niektórych postaci, lepsze i ciekawsze feudy. 

TNA już miało współpracować z GFW a skończyło się raptem na kilku tygodniówkach. Była inwazja GFW, bodajże 3 tygodnie i walka o władzę którą TNA wygrało i to byłoby na tyle. Zdecydowanie za mało, przede wszystkim chodzi mi o współpracę w dywizjach X-Division i TT. Można by jeszcze dodać do tego KOTM.

Rozpisałem się ale takie mam odczucia i wymagania na przyszły rok od TNA. Liczę na to że mnie nie raz zaskoczy a pierwsze zaskoczenia będą już za tydzień. 

Macie jeszcze jakieś oczekiwania od TNA ? Jeżeli tak to piszcie. 

13 komentarzy:

 1. LockDown w UK może być na takiej samej zasadzie jak kiedyś, czyli specjalny Impact. Szczerze to wiadomo, że każdy by chciał, żeby TNA dawało więcej gal PPV, ale jak mają być na takim poziomie jak ostatnie to wole obejrzeć LockDown jako specjalny odcinek ( a najlepiej 2 ) Impact Wrestling. Przed rokiem chyba tak było i te specjalne Impacty wypadały bardzo dobrze. Zawsze znalazła się tam jakaś walka godna uwagi, a nie raz i kilka takich walk. Dlatego niech lepiej zostawią te dwa PPV, ale wrócą do specjlanych Impactów, na których coś się będzie działo i będzie można zrobić właśnie jakiś turniej z zawodnikami z indy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to bym chciał, żeby Aries na stałe wrócil i dostal główny pas na długo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powrót Ariesa do TNA to byłoby coś, świetny wrestler szkoda, że nie udało się go zatrzymać... Mandrews jako mistrz X-Division i to heelowy mistrz. Young jako dalej mega kozak. Co do tygodniówek to tak jak to było przez kilka tygodni czyli przeplatanie odcinków nasyconych segmentami z odcinkami w których królowałyby walki. PPV tutaj podoba mi się 2 główne i reszta specjalna. U pań życzyłbym sobie dominacji Dollhouse z dołączeniem do nich Gail Kim i to tyle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gail Kim miałąby dołączyć do Dollhouse?
  Przecież ona walczyła przeciwko nim.

  OdpowiedzUsuń
 5. gdyby gail kim do nich dołączyła to by była przesada bo przecież Dollhouse ma już 4 członków a gdyby gail dołączyła to by było 5. Nie miał by kto z nimi walczyć bo przecież to prawie cały kobiecy roster. Do walki z nimi zostałyby tylko madison rayne i awesome kong.

  OdpowiedzUsuń
 6. Samoa Joe walczył z MEM w 2009r. i niespodziewanie do nich dołączył, więc Gail w Dollhouse to też możliwy scenariusz. Jak dla mnie za mało hardcoru mamy w TNA. W tym roku był bodajże tylko jeden Monster Ball match (Jeff vs. Abyss). Brakuje mi też takich stypulacji jak Elevation X czy fish market street fight, nie mówiąc już o bwm.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy kolego przecież mamy prawie wszędzie TV PG i raczej stypulacji jak BWM prędko nie zobaczymy. Mogli by chociaż dać te 4 PPV na rok, wzmocnić dywizje Xów oraz TT. Podpromować bardziej pas KOTM.Mogli by też stworzyć jakąś nową stajnie, ale taką porządną, dominującą heelową stajnie, taką z HardCorem np.z EY'em na czele, Bramem, Abyssem i z jakimś Xem np.Trevorem Lee, to według mnie by się sprzedało EY po pas WHC lub KOTM, Bram i Abyss pasy TT, a Trevor Lee pas X Division. Porządna promocja telewizyjna przydała by się + sprowadzenie kilku porządnych popularnych nazwisk, czemu bo odchodzą np.Hardasi, Angle, odeszli już Magnus,Joe i Storm, i TNA potrzebuje kogoś popularnego może Goldberg? Czemu nie. AJ Styles. Dobrze by było. Powinni dobrze sypnąć kasą teraz po odejściu tylu topowych gwiazd i zwolnieniu się kasy w budżecie. Jeszcze do tego Bennett + Kanellis, ReDRagon i np. przekonać Ciampe do siebie i będzie git rok dla TNA

  OdpowiedzUsuń
 8. https://www.youtube.com/watch?v=piFiJgwaexA

  Tu jest próbka gości którzy powinni stworzyć stajnię. Crimson/Shaw/Bram - Melendez się nie nadaje. Dziwi obecność Storma, choć gala blisko niego to pewnie tak sobie wpadł.

  New Revolution - Storm jako lider - Bram, Crimson, Shaw + jakiś lotnik. Pomyśleć że tak miało być rok temu.. Storm chciał bardzo podobna pakę to Dixie się nie zgodziła..

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardziej liczyłem na to, że Gail dołączy do Dollhouse po swoim powrocie, ale TNA wolało pójść w coś oczywistego i jeszcze dać pas Brooke... i po czasie dali Rebel, którą powinni byli pogonić z resztą cyrkowców. Shaw jako Dexter kompletnie zawiódł więc wolałbym jakby miał wrócić by zasilił X-Division bo ma potencjał w ringu, gorzej z aktorstwem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Serio chcecie kolejnej stajni w TNA? Przecież jak TNA to zrobi to zaraz wpadną na "świetny" pomysł, aby zrobić drugą, która im się przeciwstawi i znów będzie to samo. Niech sobie dadzą jeden rok przerwy od stajni i pokażą, że bez tego też potrafią jeszcze rozpisać dobry storyline.

  Shaw do Xów? Popieram. Jeśli ma nadal być w TNA to jego miejsce jest właśnie tam. Jak się nie sprawdzi to dać mu jakiś kolejny bezpłuciowy feud z kimś w środku karty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wydaje mi się aby Matt odszedł. On sam do WWE nie przejdzie, a Jeff będzie się leczył cały 2016 rok. Co do Kurta, to świetną okazją byłoby wypromowanie kogoś. Marzy mi się feud Kurt vs Drew gdzie ten drugi jest heelem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Spud wyzwał Kurta do walki podczas UK Touru.

  OdpowiedzUsuń
 13. Niech sobie dadzą spokój z promowaniem spuda. On jest bardzo dobry ale tylko jako taki przydupas co chodził przy Dixie i EC3. Nie widze go jakoś w poważnym feudzie a już jako mistrz X division wogóle sie nie sprawdził.

  OdpowiedzUsuń