25 lutego 2016

LockDown Raport - Arkao&Giero

Kontynuujemy trasę po Anglii. Tym razem dzisiejszy Impact będzie skupiony wokół Lockdown, co oznacza iż wszystkie walki odbędą się w klatce. 


Beer Money vs Eric Young and Bram

Brawl rozpoczął się jeszcze przed walką gdy to Beer Money zaatakowali swoich przeciwników. Bobby wykonał Back Body Drop dla byłego przyjaciela z Team Canada, a Storm obijał Brama. Legendarna drużyna nadal kontynuowała atak i nareszcie po chwili Bobby wrzucił Younga do klatki. Tam jednak został sprytnie zaatakowany i Eric z Bramem opanowali sytuacje w rinfu oraz za nim. Storm został na zewnątrz a w środku Roode wpadł na Double Clothesline, Kanadyjczyk chciał odpowiedzieć rywalom, lecz ponownie został zdominowany. James chciał powrócić do środka, ale nie była to udana próba. Bobby jednak opanował sytuację w pojedynku aplikując Diving Neckbreaker dla Younga. W tym czasie James przedostał się do klatki przez górę i stojąc na linach zdominował Brama. Następnie jeszcze dołożył Codebreaker z wyskoku Youngowi. Kowboj wyczyścił ring i po ładnej kombinacji Beer Money razem stali na nogach. Szykowali się do podwójnej akcji ale Bram zdołał rzucić ich o klatkę a Young dołożył Elbow Drop z narożnika dla Roode'a .1.....2...Kickout. Young i Bram gdy chcieli kontynuować atak to niespodziewanie Storm rzucił Erickiem w stojącego na narożniku Brama i kilka sekund później sam zaaplikował mu efektowny Avalanche Frankenstainer! Bobby więc długo nie czekał i udalo się mu wykonać Diving Splash .1.....2...Kickout. Starcie jest kontynuowane. Beer Money szykowali finisher dla Younga, ale ten się wydostał i wykonał jednemu z nich Belly to Belly. Storm go powalił, ale za to Bram wykonał Spinning Heel Kick prosto w głowę kowboja. Drużyny rozpoczęły wymianę ciosów i ponownie wygrali ją ulubieńcy fanów, którzy udanie wykonali podwójny Suplex dla Ericka. Zasygnalizowali koniec i Bram wpadł na DWI .1....2....3..Storm i Roode wygrywają.

Ocena Walki - *** i 1/4 (Bardzo dobry Tag Team Match, który wypromował Beer Money i dzięki temu będą mogli oni iść teraz jeszcze wyżej. The Wolves vs Beer Money to oczywiście walka, na którą czeka właściwie każdy więc powinna być bardzo udana. Szkoda jednak trochę Erica i Brama, bo to bardzo dobrzy zawodnicy.)


--------------------------------------------------------------------------------------------------------Po krótkiej przerwie na arenie pojawia się Ethan Carter III. Jak wiadomo dzisiaj zmierzy się w walce wieczoru z Mattem Hardy w rewanżu o TNA World Heavyweight Championship. ECIII wita się z londyńską publicznością i zamyka drzwi od stalowej klatki, po czym siada na schodkach. Ethan odnosi się do czekającej go walki i przypomina jak stracił pas mistrzowski. Podkreśla jak bardzo czekał na ten pojedynek od ich ostatniego starcia. Mówi, że samotny Hardy nie jest w stanie go pokonać. Carter wchodzi do ringu i mówi, że skoro już wspominamy o samotności, to tydzień temu dostał małą pomoc od Rockstar Spuda i dlatego chciałby go zaprosić teraz do ringu.

Rockstar wyszedł z zaplecza i wszedł do kwadratowego pierścienia, po czym stanął twarzą w twarz z Ethanem. Ten zaczyna przypominać wszystkim o ich wspólnej przeszłości i o tym jak rok temu walczyli ze sobą. Carter podkreślił, że Spud ma największe serce i największą pasję do walki ze wszystkich osób jakie spotkał. Czasami Rockstar słucha się bardziej serca niż rozumu, ale tydzień temu stanął po stronie ECIII za co ten mu dziękuje. Ethan wyciągnął dłoń, a Rockstar po chwili zastanowienia uścisnął ją.

Spud podkreślił, że tydzień temu zrobił po prostu to co powinien. I zgodził się, że czasami mniej używa rozumu, ale zawsze robi to co według jego jest w porządku. Dodaje, że Matt Hardy próbuje mu mówić co ma robić, a on nikogo nie będzie słuchał o czym wszyscy wiedzą. Klatka wokół których jest tworzy miejsce w którym można zrealizować swoją chęć zemsty. Rockstar chciał obiecać coś, ale wtedy przerwała mu muzyka Hardy’ego.

Matt od razu stwierdził, że ECIII i Rockstar nie wiedzą w jakim miejscu teraz stoją. Hardy uważa, że miejsce w którym w tej chwili znajdują się jest pod jego brandem. Mistrz grozi Spudowi, że jeżeli dzisiaj ponownie pojawi się w pobliżu ringu podczas jego walki z Ethanem, to jego życie już nie będzie takie same. Z kolei odnośnie Cartera ma zamiar spowodować, by to była jego najbardziej zawstydzająca noc w karierze.

Ethan odpowiedział mu, że dzisiaj Matt nie walczy ani z nikim z fanów, ani z Rockstar Spudem, tylko z nim. I zapewnia Hardy’ego, że dzisiaj wewnątrz klatki zabierze go do piekła.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------Po przerwie widzimy Jimmy’ego Havoca. Mówi on o szaleństwie Rosemary i o tym iż Crazzy Steve i Abyss nie mają pojęcia jakich rzeczy jest ona w stanie dokonać.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------X-Division Title Match: Champion Trevor Lee vs Tigre Uno


Tigre szybko zaatakował przeciwnika ale prawie nie przegrał przez Roll Up. Trevor zaatakował oponenta potężnym kopniakiem i po chwili rzucił nim o klatkę. Mimo to Uno skontrował to na Roll Up a następnie Low Kickiem oraz Sentonem zdominował oponenta ...1....2....Kickout. Amerykanin ściągnął rywala z klatki i rzucił go prosto na matę. Sędzia ostrzegał Lee ale ten nic sobie z tego nie robił. Uno doszedł do siebie ale ponownie wpadł na Clothesline …....1.....2....Kickout. X Division Champion czuł się wręcz niezagrożony i nonszelancko podchodził do walki. Wpadł więc na całą serię uderzeń od swojego rywala. Były mistrz zdominował Trevora i wykonał Foot Stomp z narożnika. Po chwili Luchador był bliski zakończenia walki po Roll Upie ale nie udało się mu to. Trevor zatrzymał go gdy to Tigre wchodził na górę. Mimo to Meksykanin zrzucił go z katki i sam następnie ustawił się wykonując Diving Crossody z samej góry. Po odpoczynku Latynos chciał zakończyć walki ale jeszcze nie wygrał walki. Trevor zdołał dojść do siebie i po Knee Strike'u zaaplikował także swój charakterystyczny Small Package Driver ..1.....2...3...Mistrz broni pasa.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------Gail Kim znajduje na zapleczu Marię Kanellis. Proponuje jej by dołączyła dzisiaj do Gail i Velvet w walce z Dollhouse. Decyzję zostawia samej Marii.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Widzimy siedzącą i nudzącą sobie Rosemary. Znajduje ją Jimmy, który oferuje jej swoją sympatię, a na jej dowód daje jej maskę. Po chwili Havoc odchodzi, a do Rosemary dołącza wściekły Steve, który chce zniszczyć maskę, ale ta go zatrzymuje i uśmiecha się.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Lethal Lockdown Match: Dollhouse vs Gail Kim,Velvet Sky and ?

Starcie rozpoczęły Gail ora Jade. Panie zaczęły wymieniać się całą serią uderzeń a Kim po chwili popisała się Frankenstainerem, lecz Jade odpowiedziała Hurricanrane. Zdominowała przeciwniczkę wymierzając kopniaka w klatkę piersiową. Kim zdołała odpowiedzieć a po chwili członkini Dollhouse chciała wejść po klatce by zdobyć broń, lecz została zrzucona z góry. Fani dopingowali zawodniczki, a one wstawały na nogi. Gdy nareszcie udało się podnieść to wpadły na Double Clothesline.

Gdy wracamy po reklamach to dwójka ta nadal walczyła między linami, ale rozpoczęło się liczenie i ...Marti Belle. Była ona nowa w walce więc zdominowała Gail Kim aplikując jej Corner Clothesline. Kim była już mocno zmęczona i nie mogła wiele zrobić więc była bezradna gdy została rzucona w narożnik......Velvet Sky!. Kolejna uczestniczka pojedynku. Sky zupełnie zdominowała Dollhouse właściwie w pojedynke. Gail w tym czasie odpoczywała, a Marti wpadła na Bulldog oaz następnie kilka ciosów w narożniku. Rebel! Ostatnia członkini Dollhouse w tej walce natychmiast ruszyła do ringu aplikując rywalką Backbreakery. Sięgnęła także po metalową tackę i wykorzystała ją atakując Gail Kim. Belle wpadła za to w Velvet, a po chwili zrobiły to wszystkie członkini Dollhouse. Gail doszła jednak do siebie i odpowiedziała rywalką. MariaŻona Mike'a Bennetta weszła do środka, ale szybko wyszła z klatki zamykając ją. Gail Kim była wściekła ale nie mogla nic zrobić. Na całe szczęście Sky skorzystała z przedmiotu i razem z Gail osłabiły bardzo domek dla lalek. Wymierzyły nawet podwójny Facebuster z narożnika dla Jade. Rebel wpadł na szereg uderzeń kijem, ale Belle odpowiedziała im stalową tacką. Kim powaliła ją oraz Rebel i przeszła nawet do pinu, lecz został on przerwany przez Jade. Ta wyniosła Gail i zaaplikowała jej Package Piledriver na stalowe krzesełko! ….1.....2....3...The Dollhouse wygrywa walkę.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------Na arenie pojawia się Kurt Angle. Złoty Medalista Olimpijski przy sporej wrzawie wchodzi do ringu. Kurt rozpoczyna przemowę o jej pożegnalnej trasie. Podkreśla jak wiele przeżył wspaniałych momentów w swojej karierze właśnie w Londynie, a rok temu w tym miejscu pokonał Lashley’a zdobywając po raz ostatni TNA World Heavyweight Championship.

I właśnie “Destroyer” po chwili pojawia się na arenie. Lashley wchodzi do ringu i potwierdza wszystko o czym Kurt powiedział, po czym dodaje, że czekał cały rok na okazję do zemszczenia się. Bobby twierdzi, że w ich ostatniej walce zamierza zrobić wszystko, by go zniszczyć. Lashley widzi w oczach Angle, że może go pokonać nawet jeżeli ten będzie miał swój najlepszy dzień.

Kurt wstrzymał Lashley’a i stwierdził, że teraz został wkurzony. Angle dodaje, że nie muszą czekać do ich walki i załatwić to już teraz. Wydawało się, że Lashley zdejmie kamizelkę i pokaże, że jest gotowy do pojedynku, ale po chwili założył ją z powrotem i odszedł.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przed kolejną walką Eli Drake ma coś do powiedzenia. Przypomina wszystkim jak on w Feast of Fired zdobył walizkę z title shotem, a Grado został zwolniony. Drake prosi by ktoś mu wytłumaczył dlaczego zatem Grado ubrał głupią maskę i nazwał siebie “Odarg The Great”. Dzisiaj zamierza ściągnąć mu tą idiotyczną maskę i pozbyć się Grado na dobre.

Odarg the Great vs Eli Drake


Drake szybko zdominował swojego przeciwnika, lecz Grado chciał wydostać się z klatki. Nie udało się mu to a Eli tylko przyglądał się tej parodii. Nie udało się mu jednak wykonać Clothesline'a i Odarg odpowiedział uderzeniami. Drake zdołał jednak zachować spokój i rzucił swojego rywala o bok klatki. Grado nie mógł nic zrobić więc wykonał Elbow Drop. Kilka chwil później doszedł do tego także Suplex. Eli chciał opuścić ring, ale The Great ruszył za nim i zrzucił go prosto na matę. Odarg nie mógł opuścić klatki przez Jessiego ale jemu przeszkodził Shera. Grado więc po chwili spokojnie zaatakował rywala. Następnie dołożył Cannonball Senton oraz ruszył do góry by się wydostać. Drake nie chciał do tego dopuścić ale został szybko zrzucony na dół. Eli szybko powrócił ale było już za późno i Grado spadł na dół.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Ponownie udajemy się na zaplecze i widzimy, że Jimmy Havoc napotyka Abyssa, Rosemary i Crazzy Steve’a. Abyss podkreśla, że Rosemary jest częścią ich grupy, a on i Steve są częścią jej. Jimmy odpowiada, że Rosemary może spowodować iż będzie wspanialszy, a u nich jest niedoceniana. Po chwili Abyss i Steve atakują Havoca i nokautują go kilkoma ciosami.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------Widzimy Grado kłócącego się z producentem Billym Corganem na zapleczu. Corgan próbuje mu wytłumaczyć, że został zwolniony, a do kłótni wmieszał się Eli Drake. W końcu Grado wyprowadzili z areny ochroniarze.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------Mamy zapowiedź dwóch walk na następny Impact Wrestling. Już za tydzień Kurt Angle zmierzy się z Bobbym Roodem, a Drew Galloway z Mikem Bennettem.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------TNA Title Six Sides of Steel Match: Champion Matt Hardy vs Ethan Carter III


Walka rozpoczęła się od dominacji Matta, lecz Ethan bardzo szybko zaczął odpowiadać na ataki mistrza. Wymierzył więc całą serię chopów w narożniku. Hardy został zdominowany ale uniknął Corner Splashu. Następnie Matt wykonał Neckbreaker i kazał podać sobie krzesełko. Carter wpadł na uderzenie w brzuch oraz następnie także chair shot prosto w plecy. TNA Champion umieścił ten przedmiot między dwoma linami i po wykonaniu serii uderzeń chciał wrzucić tam Cartera. Zamiast tego to właśnie on tam poleciał! ECIII doszedł szybko do siebie i szykował się nawet do finishera, ale zamiast tego wpadł na Uranage! ..1....2.....Kickout. Kilkanaście sekund później aktualny mistrz tą samą akcję zaaplikował na stalowe krzesło ..1....2...Kickout. Carter nie chce się tak łatwo poznać. Matt ruszył do góry ale został zrzucony. Ethan był mocno osłabiony a jego rywal wziął łańcuch jednak nie przydał mu się na wiele, bo szybko otrzymał efektowny Slam. Carter chciał wyjść ale stanął na jego drodze Tyrus. Carter wzywał go do walki i gdy gigant wszedł do środka to Ethan zaaplikował mu potężny Clothesline! Ochroniarz Hardy'ego nie pozostał dłużny i szybko sam odpowiedział Slamem. Potwór został jednak przykuty do lin przez pretendenta, który wymierzył mu sprawiedliwość za pomocą krzeselka. Sam jednak otrzymał Twist of Fate z zaskoczenia! .1......2...Kickout. Mistrz ruszył do góry by wyjść przez szczyt ale Carter dogonił go i wymierzył Russian Leg Sweep z trzeciej liny. Zawodnicy wymieniali się uderzeniami, ale Hardy opanował sytuację i wymierzył zabójcze Twist of Fate z krzesełkiem na szyi Ethana! ..1.....2...Kickout. Champion chciał kontynuować akcję uderzeniami krzesełkiem ale zamiast tego otrzymał potężne kopnięcie w kroczę. Teraz to właśnie pretendent ruszył w stronę drzwi. Na arenie pojawila się żona Matta z młotkiem lecz Rockstar odgonił ją od Cartera. W tym momencie Anglik przeszedł jednak Heel Turn i uderzył byłego przyjaciela drzwiami. Wykorzystał to Matt i wyszedł za ring. Koniec walki

Ocena Walki - *** i 1/2 (Bardzo dobry, emocjonalny main event, który sprawił, że Ethan Carter został mocno podbudowany. Wytrzymał bardzo wiele i wykończyła go dopiero zdrada przyjaciela więc teraz pewnie ten feud dostaniemy. Myślałem że wyjdzie to gorzej a było bardzo solidnie)

Rockstar zdjął krawat i dołączył do celebrującej rodziny. Chciał podać Mattowi krzesło, ale ten pozwolił jemu zaatakować Ethana. Spud stanął nad ECIII leżącym w wejściu do ringu, po czym mocno mu przyłożył krzesłem w tył głowy. Spud dołączył do Matta i jego żony, by kontynuować świętowanie wygranej. W ten sposób kończymy ten Impact.

7 komentarzy:

 1. to nie byl impact tu jest napisane konczymy ten impact jprdl

  OdpowiedzUsuń
 2. A co to było jak nie Impact? TNA Impact Lockdown to chyba zwykły Impact ze specjalną nazwą

  OdpowiedzUsuń
 3. hhaahahah tijenej juz dawno upadlo

  OdpowiedzUsuń
 4. nikt juz nie komentuje tna swiat tylko ja

  OdpowiedzUsuń
 5. Będziesz co tydzień pisał raporty ? Byłoby fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za raport :)

  Historia zatoczyła koło - EC3/Spud.
  Ach, ta Rosemary :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. mamy nowego śmieszka prosto z wwe universe

  OdpowiedzUsuń