12 marca 2016

TNA Impact Wrestling Raport - Arkao & Giero

Dzisiaj pożegnamy jedną z najwspanialszych postaci w historii zawodowego wrestlingu. Kurt Angle odbędzie swój ostatni pojedynek w TNA. Jego rywalem będzie Lashley. 

W związku z tym już na samo otwarcie tego epizodu widzimy iż w ringu jest Dixie Carter, a wokół kwadratowego pierścienia stoją zawodnicy, sędziowie i najważniejsi pracownicy z zaplecza. Dixie zapowiada nikogo innego jak Kurta Angle, określając go jako "najlepszego wrestlera wszech czasów". Kurt wychodzi z zaplecza witany owacjami na stojąco. Dixie wzruszona mówi Kurtowi iż pamięta co zrobił dla jej organizacji. Gdy dziesięć lat temu przyszedł do TNA spowodował, że te skoczyło na wyższy poziom.

Do ringu wszedł Drew Galloway, który na wstępie złożył Kurtowi pokłony. Po chwili mówi, że powodem rozpoczęcia jego kariery wrestlerskiej nie była tylko chęć współzawodnictwa z najlepszymi obecnie zawodnikami na świecie, ale także z tymi najlepszymi wszech czasów, a wśród nich jest Kurt. Drew twierdzi iż większość zawodników z obecnego rosteru w stu procentach swojej kariery poświęciło na to, by być choć po części jak Angle. Galloway żartobliwie prosi Kurta, by jednak nie odchodził, po czym mu dziękuje.

Kurt dziękuje za wszystko, także fanom głośno chantującym. Angle przypomina iż ponad dziesięć lat temu przybył do TNA, bo chciał udowodnić coś samemu sobie. Chciał pokazać iż może być lepszym ojcem, mężem, przyjacielem i wrestlerem. Przede wszystkim dziękuje jednak najlepszym fanom na świecie.

Tę miłą atmosferę przerywa muzyka Lashley'ego. Wszedł do ringu z mikrofonem w ręku i mówi iż dzisiejsze wydarzenie jest niesamowitym przeżyciem, dla każdego kto mógł współpracować z Kurtem. Lashley dodaje iż Kurt był jedną z postaci, która była inspiracją dla jego gdy rozpoczynał zawodową karierę. Lashley uważa jednak, że jedyne co smutne jest to, iż widzi w oczach Kurta, że nie jest gotów do dzisiejszej walki z nim.KOTM Championship Match
Eric Young vs Bram vs William Ospreay vs Big Damo vs Jimmy Havoc


Pojedynek rozpoczął się od wielkiego chaosu w ringu oraz za nim. Damo szybko pozbył się Younga i Brama, a sam został wyrzucony pzez Havoca. Jimmy udanie wyonał także dwa Slamy dla Williama. Ospreay sprytnie przeszedł jednak do Roll Upu ..1....2..3...Havoc trafia do karnej klatki. William ruszył do góry z pasem mistrzowskim, ale pojawił się Young, który zrzucił tego efektownego narożnika prosto na narożnik. Young oraz jego Tag Team partner dominowai i za pomocą schodków osłabili Damo. Z klatki wyszedł Jimmy i wszedł na szczyt tej konstrukcji po czym wyskoczył prosto na Damo i Brama. Young wrzucił go do ringu Havoca, ale ten przeniósł akcję na krawędź i tam otrzymał Piledriver od aktualnego mistrza na stalowe schodki ..1...2...3...Jimmy znowu trafia do klatki. W ringu Damo nie trafił z Sentonem dla Brama i sam otrzymał Implant DDT .1....2.......3....Damo trafia do klatki. Tag Team partnerzy stanęli naprzeciwko siebie i rozpoczęli bitwę między sobą. Young odbił się od lin, ale wtedy wpadł na Spinning Heel Kick. Brytyjczyk rozstawił drabinę i sam ruszył po niej na szczyt. Young zdołał go zrzucić i teraz to on miał okazję zawiesić pas na szczycie. Efektownym Springboard Clotheslinem posłał istrza z drabiny prosto na matę. Efektowny Anglik miał szansę na pas, ale teraz to Eric wymierzył mu Neckbreaker wyskakując z narożnika. Teraz Kanadyjczyk mógł chwycić tytuł i po drabinie wspiąć się na szczyt i wygrać walkę!
Zwycięzca walki i wciąż KOTM Champion - Eric Young


Widzimy przechodzącą zapleczem Dixie Carter. Zaczepia ją stojąca akurat Maria. Dziękuje Dixie za szansę daną jej i jej mężowi, ale jednocześnie ma jeszcze jedną prośbę. Uważa iż dzięki jej pomocy dywizja kobiet może stać się jeszcze wspanialsza, więc powinna zostać asystentką Dixie. Carter odpowiada iż bardzo ją lubi, ale woli ona czyny niż słowa, więc odmawia.
Mamy krótką przerwę po której widzimy już iż do ringu wchodzą Maria i Mike Bennett. Mike odnosi się do dzisiejszego pożegnania Kurta Angle twierdząc iż teraz potrzebny jest jego następca, czyli cud w postaci samego Bennetta. Mike uważa iż to co uratuje teraz TNA to danie mu miana pretendenta do głównego tytułu mistrzowskiego. Mike chce by Dixie wyszła na ring i spowodowała, by cud stał się rzeczywistością. Odpowiada mu jednak muzyka Drew Galloway'a i on sam wychodzi z zaplecza.

Drew wchodzi do ringu i mówi iż Mike uważa iż wszystko mu się należy, a TNA to nie jest organizacja charytatywna, tylko wrestlerska. Drew twierdzi więc iż Mike powinien przestać zachowywać paplać i żalić się. Bennet odpowiada iż to zabawne, że Drew wspomniał o czymś charytatywnym, bo faktem jest iż błagał ostatnio Kurta o rewanż po tym jak przegrał w pierwszej walce. Mike zatem każe Drew, by zrobił to co najlepiej potrafi, czyli pójść po Dixie, by ta w końcu przyszła na ring.

Galloway udaje, że odchodzi, ale po chwili zaatakował Bennetta. Rozlega się brawl, po którym Drew wyprowadza Mike'owi Clothesline. Bennett staje za pomocą narożnika, po czym ucieka z ringu przed następną akcją.Na zapleczu Kurt Angle rozmawia z obydwoma członkami The Wolves. Eddie i Davey dziękują Kurtowi za wszystko co dokonał dla TNA. Obydwa uważają iż honorem była współpraca z Kurtem. Ten dziękuje i motywuje ich przed walką z Beer Money. Do tego obiecuje, że gdy będzie po wszystkim pozwoli im używać część jego akcji, może nawet samego Ankle Locku.

Knockouts Championship Match:
Gail Kim vs Jade

Kim ostro wpadła w przeciwniczkę i wrzuciła Jade do narożnika. Członkini Dolhouse wypadła z ringu, ale gdy wróciła to zdołała wymierzyć Backbreaker. Teraz to ona zdołała objąć inicjatywę i wymierzyć potężny Clothesline. Pretendentka nie trafiła jednak z Corner Big Bootem i Gail zapięła jej Figure 4 Leg Lock na stalowym narożniku. Mistrzyni weszła na trzecią linę, ale musiała zejść i wtedy sama wpadła na High Kick prosto w głowę. Jade przeszła do ofensywy zapinając przekombinowany Camel Clutch. Jade nie zdołała zakończyć pojedynku ale trafiła z Suplexem .1...2....Kickout. Kim była cały czas w defensywie gdy to wpadła na kolejną dźwignię. Sprytnie przeszła do duszenia nogami, ale Jade z problemami wyszła z tego. Gdy Gail wstała to otrzymała kopniaka w głowę i następnie weszła na narożnik. Nie trafiła jednak z Dropkickiem i wtedy to Kim zaaplikowała kilka celnych ciosów oraz Corner Clothesline. Następnie także Neckbreaker ..1...2...Kickout. Gail nie trafiła z finisherem i sama otrzynała German Suplex, lecz to także nie był jeszcze koniec walki. Jade nie dała rady wykonać Package Piledrivera i Kim wymierzyła jej Corkscrew Neckbreaker i dzięki temu po małych problemach przeszła do pinu ..1...2...3....Gail Kim broni pasa.
Zwyciężczyni walki - Gail KimDostajemy krótkie promo Matta Hardy'ego, który siedzi niczym król, a w tle wisi pas TNA World Heavyweight Championship. Matt odnosi się do kolejnej walki z ECIII, która już za tydzień. Hardy podkreśla iż pokonał Cartera odbierając go pas, oraz zrobił to broniąc tytułu w rewanżu. Zamierza to zrobić ponownie w ich trzeciej walce.

TNA Tag Team Championship:
The Wolves vs Beer Money


Walkę rozpoczęli Davey oraz James. Richards wykręcił rękę przeciwnikowi, ale Storm odpowiedział mu tym samym. Po kilkunastu sekundach Eddie dokonał zmiany i naskoczył na swojego rywala. Po chwili ponownie zmiana i znowu dokładnie ta sama akcja. Storm wykonując uderzenie dla rywala sam dokonał zmiany z partnerem. Bobby wszedł do walki zapinając Headlock, ale wpadłna Dropkick po wspólnej akcji od Wolves. Następnie dwójka ta zajęła się Stormem i Beer Money zostało zupełnie zdominowane. Richards otrzymał jednak kopniaka od Rooda ale po chwili pretendenci zostali wyrzuceni za ring. Wilki zrobiły rozbieg dzięki czemu wymierzyli efektowny Suicide Dive. Akcja powróciła do środka, ale Eddie nie dał rady zakończyć walki. Roode odpowiedział potężnym chopem oraz następnie Atomic Dropem, a Storm dołożył Neckbreaker. Kowboj zapiął dźwignię na żebra i kilka sekund później znowu doszło do zmiany. James wymierzył Elbow Drop, a Bobby Knee Drop .1...2..Kickout. Kanadyjczyk przeszedł do Headlocku, ale Edwards zaczął odpowiadać rywalom i nawet wykonał Roll Up. Nie dało mu to wiele, bo sam wpadł szybko na Clothesline. James Storm wkroczył do środka i razem z patnerem został zaskoczony Frankenstainerem i Edwards był blisko dokonania zmiany. Nareszcie się to udało i Davey zrobił czystki w ringu wyrzucając za liny Roode'a.

Po reklamach Davey zapiął dźwignię jednocześnie dla obu rywali. Ci byli blisko klepania, ale Roode chwycił lin. Wilk wszedł na trzecią linę, ale tam doskoczył do nie Storm i szykował się do Superplexu. Zamiast tego Edwards wykonał mu Enzuigiri oraz wyskoczył za ring na Bobby'ego. Richards wykonał kowbojowi Baseball Slider z narożnika, a Edwards dołożył zwykły Dropkick .1.....2...Kickout. Bobby zajał się Richardsem za ringiem, a w środku Storm objął ofensywę i wymierzył Hurricanrane z narożnika, a Roode zaaplikował Big Splash .1...2...Kickout. Richards przerwał pin, ale otrzymał Backstabber. Beer Money wykonali Double Suplex i zasygnalizowali koniec walki. Edwards uniknął jednak ich finishera i po kilku kopniakach powalił przeciwników, a Davey wykonał Enzuigiri dla Storma. Wyskoczył także z narożnika, ale trafił prosto na Codebreaker! ..1..2...Kickout. Edwards wykonał Stormowi Superkick, ale ten odpowiedział tym samym i James dołożył także DDT, to jednak także nie zakończyło starcia. Kanadyjczyk szykował się do Superplexu, lecz został zrzucony z samej góry. Storm także został odrzucony ale Richards w końcu na DWI! ..1...2....3....Beer Money wracają na szczyt dywizji drużynowej!

Zwycięzcy Walki - Beer Money, Czas Walki - ****
(Walka godna oczekiwań oraz bardzo dobra decyzja ze zmianą posiadaczy tytułów mistrzowskich. Beer Money pewnie przez kilka miesięcy potrzymaja te pasy, bo i przez kontuzję Richardsa nie widzę dla nich realnych pretendentów. Tutaj przez cały czas trwania walki poziom nie spadał z wysokiego pułapu i wyszło to ostatecznie znakomicie)

Widzimy Lashley'ego przemierzającego zaplecze. Na jego drodze staną Drew Galloway, więc zaczepił go. Powiedział, że słyszał co Drew mówił Kurtowi. Jednak Lashley uważa, że podobnie jak Angle Galloway nie jest gotów na wyzwanie, gdyby stanął mu na drodze.


Z kolei po chwili przygotowującego się do walki wieczoru Kurta. Przerywa mu Bennett. Mike uważa iż wszystko co wydarzyło się w jego życiu nie było bez przyczyny. Bennett twierdzi, że tak samo było w przypadku Angle'a. Dodaje iż to on powinien być jego ostatnim rywalem w walce "Hall of Famer kontra przyszły Hall of Famer". Bennett pewny siebie mówi Angle'owi iż jest facetem, który jest w stanie go pokonać. Kurt odpowiada wkurzony iż lepiej, by więcej nie pojawiał się przed jego obliczem. Inaczej spotka go rzeczywistość. Brutalna rzeczywistość.

Po chwili widzimy Grado, który pojawia się w ringu mimo iż jest zwolniony. Zabiera szybko mikrofon Borashowi i mówi iż zwolniono go niesłusznie. Ma dowód iż nadal powinien być pracownikiem TNA, więc chce pokazać film wideo, ale odpowiada mu muzyka Eli Drake'a, który pojawia się na stage'u z Jessie. Drake twierdzi iż faktem jest to, że Grado nigdy nie powinien się ponownie pojawić po tym jak ochroniarze pozbyli się go z areny. Godderz dodaje iż najlepszą rzeczą dla fanów byłoby gdyby nie musieli widzieć Grado ponownie. Jessie i Eli atakują Grado, a na pomoc "przybiega" mu Shera. Skupił się na Jessiem i atakował go przy narożniku, ale nagle w plecy walizką Feast or Fired. Godderz przytrzymuje Grado, a Shera chce go zaatakować, lecz przypadkowo uderza w głowę Jessiego. Grado dołożył Drake'owi Cuttera, po czym zabrał jego walizkę i uciekł!
Kurt Angle vs Lashley


Lashley przeskoczył za przeciwnika, ale szybko wpadł na Headlock. Kurt przydusił rywala, który jednak wymierzył kilka ciosów, ale sam wpadł na German Suplex. Bobby po chwili ponownie wpadł na dokładnie tą samą akcję. Zawodnik MMA wyszedł z ringu by trochę odpocząć, ale po chwili powrócił i zaczął odpowiadać potężnymi uderzeniami. Kurt wpadł na Back Elbow, ale sam wykonał Belly To Belly Overhead Suplex! Angle dominował nad rywalem okładając go serią ciosów. Bobby nareszcie wrzucił mistrza olimpijskiego do narożnika, lecz wiele mu to nie dało. Lashley przydusił rywala przy linach, lecz Angle nie chciał pozostać dłużny. Kurt nie trafił z kopniakiem i wtedy został powalonym uderzeniem łokciem. Lashley zapiął Headlock, ale rywal wstał i zawodnicy zaczęli się ostro okładać. Kurt uniknął uderzenia i sam wyprowadził dwa German Suplexy, Olimpic Champion szykował się do kolejnego, ale wtedy sam otrzymał Body Slam. Lashley wziął rozbieg jednak został wyniesiony na Angle Slam! .1......2....Kickout! Kurt nie przestawał atakować i następnie wykonał udanie serie German Suplexów oraz zasygnalizował koniec walki. Przeszedł do Ankle Locku, lecz Lashley nie chciał się łatwo poddać. Sprytnie przeszedł on do Arm Baru i teraz Angle mógł zacząć klepać. Olimpic Champion sprytnie ponownie zapiął Ankle Locku, ale Bobby wyniósł go i rzucił na matę. Ustawił się w narożniku i zaaplikował przeciwnikowi Spear! ...1....2....Kickout! Lashley znowu szykował się do finishera i Angle wpadł na drugi Spear! .1.......2...Kickout. Kurt uniknął kolejnego speara i sam zapiął Ankle Lock! Bobby nie chciał się poddać i odkopał rywala, a następnie uniknął akcji w narożniku i sam wymierzył trzeci Spear! ..1....2....3...Bobby Lashley wygrywa!


Zwycięzca Walki - Lashley, Ocena Walki - *** i 1/2
[/i]

Po walce Lashley pomógł wstać Kurtowi i zaczął dziękować mu za walkę... ale po chwili wymierzył mu Clothesline! Po czym mamy Spear! Słyszymy muzykę Drew Galloway'a, który chce uspokoić Lashley'a i sprawdza stan Kurta, ale po chwili też inkasuje Spear! To samo spotyka Davey'a Richardsa, który chciał pomóc! W końcu brzmi muzyka ECIII i dopiero jego pojawienie się spotyka się z respektem u Lashley'a. Mamy wymianę spojrzeń i Lashley opuszcza ring. _________________

1 komentarz:

  1. Chwała bohaterowi wszechczasów: Hip Hip!!!

    OdpowiedzUsuń