3 listopada 2017

GFW Impact - 02.11.2017 - raport

Siemanko, to już ostatni Impact przed Bound for Glory. Zostałem zmuszony do cwaniakowania, a to oznacza, że ten raport spróbuję zrobić na telefonie. Zobaczymy jak to wyjdzie, może wypaść nieźle, a to sprawi, że opisanie BFG problemem nie będzie. Tak czy siak lecimy z tematem, bo emocje sięgają zenitu.


Planuje także napisać podsumowanie karty na BFG, które pojawi się do soboty albo niedzieli, zobaczymy. Damian, jak to widzisz to sprawdź e-mail.

Początek Impacta to promo rywalizacji Rosemary z Tayą Valkyrie. Po tym przeszliśmy do starcia, które odbyło się na gali BCW.

Walka Nr.1: Rosemary & Allie vs Sienna & KC Spinelli

Heelowe panie szybko zdominowały sytuację i zabrały Allie do swojego narożnika. KC pozwoliła sobie na parę uderzeń barkiem, potem wpuściła Siennę, która wściekle kopała rywalkę. Kolejna zmiana sprawiła, że Allie zaskoczyła oponentki poprzez wykonanie Double Clothesline'a, a po tym pozwoliła Rosemary na Diving Crossbody. Po tym dorzuciła ona parę Clothesline'ów, High Kick dla mistrzyni GFW oraz Corner Splash i Exploder Suplex dla Spinelli. 1...2...Kick-out. Była członkini Decay weszła na narożnik, ale z niego zleciała po Deadly Drive od przeciwniczki. KC następnie wykonała kilka Elbow Dropów, Low Kicków, które niestety zdenerwowały rywalkę. Rosemary nie trafiła z szarżą przez co czekał na nią Shotgun Dropkick. Doszło do zmiany, która pozwoliła Siennie na Chop, jednak Rosemary skontrowała jej kolejny atak na Sleeper w narożniku. Mistrzyni GFW wróciła do ofensywy i wymierzyła Sidewalk Slam. Po tym zgniotła rywalkę Big Bootem, ale ta powstała z martwych i panie wzajemnie ogłuszyły się High Kickiem. Czas na zmiany i pozwoliły one Allie na dwa Clothesline'y, Sliding Forearm, Shotgun Dropkick i Roll-up. 1...2...Kick-out. Spinelli szybko wstała aby trafić oponentkę Discuss Clothesline'm. Pechowo dla niej nagle zjawiła się Sienna, która ją przypadkowo uderzyła. Mistrzyni GFW dopiero po chwili ogarnęła co się stało, ale było już za późno, bo nadziała się ona na Codebreaker i German Suplex. 1...2...3.

Zwyciężczynie: Allie & Rosemary

Wracamy do segmentów promujących starcia, które odbędą się na BFG. Jakieś ziomki z MMA opowiadały o tym jak wielkim starciem będzie Six Sides of Steel Match. Co nie co dorzucił też Dan Lambert, typ od Moose'a, którego nikt nie zna, ale też Josh Matthews. Przyszła jednak pora na całą ekipę ATT, która pojawiła się w Impact Zone. Dan stwierdził, że reakcja publiki pozostawia wiele do życzenia. Pokażą oni wrestling taki jaki jest naprawdę. Wrestlerzy są zwykłymi ludźmi, którzy nie nadają się do niczego. To oni ratują ten biznes i fani za to nie chcą podziękować. Potrafią tylko narzekać oraz płakać. Da im możliwość do buczenia, ponieważ widzą jego ekipę po raz ostatni. Moose i Bonnar zaakceptowali ich wyzwanie do walki na BFG. Bobby oraz Mo są świetnymi atletami - ich przeciwnicy też są niczego sobie, ale nie mają po prostu szans. Bonnar jest tylko znany z pojedynku, który przegrał. W niedzielę stoczy on kolejną historyczną walkę, którą oczywiście przegra. A kiedy ją przegra to federacja upadnie. I głównie upadnie przez działania publiki, która przestanie przychodzić i oglądać to show. Są jak kolejka górska - i przez takie podejście czeka ich zagłada.

Kolejne promo - tym razem z feudu Grado oraz Josepha Parka. Po tym pokazano nam walkę Moose'a oraz jakichś Chińczyków, która mnie mało interesuje. Pomijam. Nasz ulubieniec wygrał, gratuluję mu z całego serca.

Członkowie LAX grali w karty i spotkali Drake'a oraz Adonisa. Konnan chciał wiedzieć o co chodzi, a Eli stwierdził, że wszyscy mają jakiś problem. Jego problem to pozbycie się swoich kłopotów związanych z Impactem i dlatego potrzebuje on ich pomocy. Lider LAX uznał, że to nie jest żaden długotrwały sojusz. Dzisiaj pokonają rywali, a potem ich drogi się rozejdą. Taki układ pasował mistrzowi i Konnan uspokoił swoich ziomali mówiąc, że czasem w biznesie tak trzeba.

Walka Nr.2: Trevor Lee vs Dezmond Xavier vs Sonjay Dutt vs Petey Williams vs Matt Sydal vs Garza Jr

Trevor chciał być cwany i wycofał się poza ring, ale tam dorwał go Sonjay Dutt. Pomagierzy mistrza musieli ratować mu skórę w związku z takim obiegiem wydarzeń. W ringu Garza współpracował z Dezmondem. Ta współpraca nie trwała długo, bo Xavier poleciał z ringu i Meksykanin rządził między linami. Williams musiał obejrzeć jak oponent ściąga spodnie - Kanadyjczyk posłał rywala poza ring, ale ten to wykorzystał i postawił na Suicide Dive. Sydal również to uczynił, a po chwili zajął się Dezmondem, którego powalił Sunset Splitem. Zaraz po tym wykonał on Standing Moonsault oraz Corner Double Knees - gdy się odwrócił to czekał na niego Jumping Forearm od mistrza X-Division. Dutt powraca żeby dowalić Trevorowi - było to skuteczne, ale nie zatrzymało przeciwnika. Pora na Matta, który poczęstował Lee Spinning Heel Kickiem - poza ringiem pachoły mistrza zajęły się między innymi Xavierem. Trevor cisnął nagle Sydalem w narożnik kiedy Petey lądował na krawędzi ringu.
Po przerwie dalej dominował Lee. Oponent nagle odpowiedział ładnym Enzuigiri - zjawił się Sonjay z Big Bootem dla mistrza. To nie koniec, bo jego kolejnym atakiem była Running Hurricanrana. Mistrz wyleciał poza ring, a tam spotkał się z Asai Moonsaultem. Były czempion chciał dorzucić Diving Splash. Akcja zawiodła i Garza zgniótł go łokciem. Meksykanin złapał następnie Williamsa oraz Dezmonda, których załatwił kombinacją Powerbomb/Front Slam. Wmieszał się Matt z Diving Meteorą dla ostatniego stojącego, ale to nie pozwoliło mu zwyciężyć. Wraca Petey z Canadian Destroyerem dla Matta - 1...2...pin przerwany! Xavier wraca żeby załatwić Kanadyjczyka serią kopnięć, Cutterem oraz ładną Planchą na kilku innych rywali. Doszło do tego, że Caleb wszedł do ringu aby powstrzymać Dutta przed ofensywą. Lee był uradowany, ponieważ mógł on wykonać Vertical Suplex Powerbomb! Mamy jednak Kick-out co zaskoczyło mistrza. Doszło do kłótni z sędzią i Lee trafia przypadkowo Everetta. Dutt poczęstował Trevora Superkickiem, sam też spotkał się z tą akcją, a rozkojarzony Lee został wykończony po Handspring Kicku od Dezmonda.

Zwycięzca: Dezmond Xavier 

Już w niedzielę AAA spotka się z reprezentacją Impacta i starcie to wyłoni najlepszą federację. W ringu natomiast stoją już JB oraz Gail Kim. Jeremy zauważył, że w niedzielę będziemy świętować dziesięciolecie pasa Knockouts. Kim została pierwszą mistrzynią i już niedługo będzie mogła znowu dostąpić tego zaszczytu. Gail uznała, że marzenia zawsze się spełniają. Jest dumna ze swojego dziedzictwa. Borash stwierdził, że dzięki temu dostała ona miejsce w Hall of Fame. Niestety BFG będzie jej ostatnim PPV w historii. Przeszedł on do tematu Allie i Gail powiedziała, że obie są przyjaciółkami, ale w niedzielę będą musiały stanąć w szranki. Potem dodała, że pokona Siennę oraz znowu zostanie mistrzynią. 

Chciałbym powiedzieć, że wiem o co chodzi w Global Forged, ale tak niestety nie jest. Powinien wygrać Jessie Godderz, bo trochę tęsknię za tym gościem. Oczywiście wiem, że Jessie tam nie występuje, ale kogo to obchodzi?

Walka Nr.3: OVE & Johnny Impact vs LAX & Eli Drake

Wygrali panowie z pierwszej ekipy po Roll-upie od Impacta. Chciałbym opisać całą tę walkę, ale niestety robienie raportu na telefonie łatwe nie jest. A to oznacza, że jeśli jakoś cudowanie nie odpali mój komputer to raportu z BFG nie będzie. 

Zwycięzcy: OVE & Johnny Impact

Zwycięzcy nie mogli się nacieszyć wygraną, bo heelowie szybko się nimi zajęli. Johnny jak zwykle dostał srogi oklep, a jego koledzy zajęli się LAX. Adonisa rozciął kawałek maty i odsłonił deski razem z partnerem. Eli planował całkowicie wykończyć oponenta wysyłając mu potężną wiadomość przed BFG. Tak też się stało i Johnny załapał się na Gravy Train prosto na deseczki. Mistrz próbował jeszcze mówić brzydko do rywala i to chyba koniec.

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy impact najbardziej to walka kobiet mi się podobała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Taya nie pojawi się na BFG - ma się pojawić wkrótce video dlaczego..
    Walka z Rosemary ma być przełożona na 2018 r.

    Lipa - spodziewałem się świetnego pojedynku -,-

    OdpowiedzUsuń