30 października 2019

Impact Wrestling - 29.10.2019 - RAPORT

Aby rozpocząć nową epokę w swojej historii, trzeba zaopatrzyć się w rozentuzjazmowaną publiczność, piękne kobiety i zawodników, którzy stoczą wyśmienite pojedynki. Czy Impact Wrestling w swoim premierowym odcinku na AXS TV posiadał te wszystkie elementy? Zobaczmy.

Show zainicjowali Josh Alexander i Naomichi Marafuji. Japończyk wyszedł obronną ręką z pojedynku. Zwycięzca po meczu zaproponował członkowi The North uściśnięcie dłonie, tego domagała się również publiczność. Jednak Alexander za namową Ethana Page'a i własnym namyśle odrzucił tę ofertę. (Mathews dopominał się, aby sędziowie jeszcze raz sprawdzili, czy jedno z przypięć Alexandra na Marafujim na pewno nie przyniosłoby mu zwycięstwa. Zapewne jest to pewien rodzaj ochrony mistrza drużynowego przed skutkiem porażki, jakby nie patrzeć z cudzoziemcem, który ostatni raz pojawił się w Impakcie dwa lata temu (?). Mimo to warto, aby Marafuji pojawiał się częściej w programie, bo jest wartościowym wrestlerem).

Członkowie oVe podążali do szatni, lecz zatrzymali ich ochroniarze, tłumacząc że, zgodnie z decyzją zarządu, tylko Sami Callihan może wejść do areny. Madman Fulton zaatakował ochroniarza, ale szybko został od niego odciągnięty. Sami dał swoim chłopakom wolny wieczór.

The Rascalz rozmawiali w kręgu o kobietach i matce Treya, gdy zjawił się smutny Fallah Bahh. Trzej kumple wpuścili trochę dymu, aby pomóc Bahh powiedzieć więcej, niż tylko "Bahh". Pomysł się powiódł i rozweselony grubasek mówił o tym, jak rozczarował TJP.

W następnej walce drużyna złożona z Jordynne Grace, Alexii Nicole i Rosemary zwyciężyła Tayę Valkyrie, Madison Rayne i Kierę Hogan. (Six Woman Tag Team match był dobry. Przypięcie Valkyrie przez Grace daje nadzieje, że w końcu tytuł mistrzowski w niedalekiej przyszłości zmieni właścicielkę).

Materiał filmowy przypominający heel turn Roba Van Dama. Zawodnik przebywał w wannie z hydromasażem wraz ze swoją dziewczyną, Katie Forbes. RVD mówił o tym, że ton sam wymyślił wiele akcji w ringu, bez niego nie byłoby Kenny'ego Omegi, Daniela Briana i Young Bucks. Zrewolucjonizował wrestling i nie zamierza przepraszać Rhino. To on nosił na swoim barkach Rhino i ECW.

W pięciominutowym pojedynku Rich Swann i Willie Mack wygrali z The Desi Hit Squad (Raj Singh i Rohit Raju). (Krótki pojedynek, w którym wygrał właściwy team).

Rhino szukał na zapleczu RVD. Obiecał mu mecz, w który rozpołowi go z pomocą gore.

Moose wygłosił promo na polu golfowym. Chwalił się swoją karierą w footballu i zapasach, a następnie stwierdził, że został najlepszym zawodnikiem MMA na świecie, pokonując Kena Shamrocka na Bound For Glory. Pokaże wszystkim, jak za jednym uderzeniem trafi do dołka. Moose uderzył piłkę, a potem krzyczał na dwóch facetów za to, że przeszkadzają mu w grze. Łoś oskarżył jednego z nich o zabranie piłki, po czym wrzucił go do pułapki piaskowej, zabrał piłkę i wrzucił ją do dołka. Drugi mężczyzna przyklasnął zawodnikowi. Moose powiedział, że wróci do Impact Zone w przyszłym tygodniu.

Ken Shamrock nigdy nie myślał, że znowu wróci do wrestlingu, ale Moose rozpalił w nim ogień. Nienawidzi tego, że przegrał i rozmyślał o tym w duszy. Pojawił się Joey Ryan, mówiąc że Shamrock wiele osiągnął w swojej karierze, ale nigdy nie dotknął jego penisa. Shamrock zastanawiał się, kim jest ten gostek. Joey powiedział, że czyni wrestling zabawnym. Irlandczyk przyznał, że Ryan jest zabawny, ale on jest prawdziwym wojownikiem, a Joey gimmickiem. Rywal odparł, że to było sztywne i zapytał go, dlaczego Shamrock boi się dotknąć jego penisa. Czy boi się, że wydusi go szybciej niż za pomocą Gracie choke? Shamrock nie chciał zagrać w grę Joey'a, dlatego przeciwnik zaproponował mu mecz w następnym tygodniu, gdzie zmierzą się ze sobą najgroźniejszy człowiek kontra najniebezpieczniejsza męskość na świecie. Joey zaproponował mu uścisk dłoni, a gdy Shamrock przystał na to, przyciągnął rękę byłego NWA czampiona do swojego przyrodzenie. W ostatniej chwili Shamrock odciągnął rękę i zmusił Ryana do opuszczenia ringu. 

Ace Austin pokonał Eddiego Edwardsa w Non Title Street Fight matchu. (Doskonały mecz obu panów, który oglądało się bardzo dobrze dzięki głośnym reakcjom fanów).

Przypomnienie wydarzenia, w którym Havok niemal zabiła Su Yung. Zawodniczka pojawiła się na zapleczu bez makijażu i w ładnej, białej sukience. Spotkała Deanerów, którzy zapytali ją co ona tutaj robi. "Susie" (wrestlerka tak kazała na siebie mówić) odpowiedział, że nie wie, ale poczuła, że musi tam być, po czym odeszła. Jake uznał to zjawisko za przerażające, a Cody dodał, że teraz Su Yung jest gorąca.

Johnny Swinger napraszał się Alishy, ale został przegoniony przez Austina. Pokazał dziewczynie pas X Division i przypomniał jej o obietnicy. Ponieważ Alisha nie zgodziła się na wzięcie udziału w jego imprezie, wrestler zaproponował jej obiad. Za tydzień dowiemy się, co wyjdzie z tego spotkania.

W walce wieczoru Sami Callihan pokonał Briana Cage'a w Steel Cage matchu, zostając nowym Impact World Championem. Po walce zjawiła się Tessa Blanchard, mierząc się wzrokiem z mistrzem. (Wyśmienity mecz. Moim zdaniem był ciut lepszy od ich poprzedniego starcia, mającego miejsce na Bound for Glory. Callihan wykonuje świetną robotę w Impakcie i miło jest widzieć, że został za to doceniony. Ciekawie będzie zobaczyć, dokąd pójdzie Cage. Wygląda na to, że wiemy, co będzie dalej z Callihanem, biorąc pod uwagę, że po meczu patrzył na Blanchard. Od pewnego czasu bookerzy pracują nad tym, by stała się pierwszą kobietą, która wygra mistrzostwo świata, więc zakładam, że to końcowy rezultat ich sporu).


6 komentarzy:

 1. Cage + Elgin i będzie powrót tag teamu z indysów.

  OdpowiedzUsuń
 2. A to ciekawe bo ME mi się nie podobał. Zbyt mocno pokazano Samiego który dominował przez większość walki a tutaj Brian poinien chieć go bardziej zniszczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma swoją opinię, na pewno masz trochę racji. Nie był to idealny pojedynek, Cage powinien dominować i ta orgia pildriverów. Jednak całokształt oceniam na duży plus.

   Usuń
 3. Wiecie coś na temat oglądalności IW w AXS TV?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.tpww.net/2019/11/ratings-total-divas-ratings-tank-impact-on-axs-not-in-top-150/

   Jak na razie Impact nie znalazł się w Top150. Nie mam jednak wiedzy, czy Axs TV ma badaną oglądalność.

   Usuń