8 lutego 2011

TNA X-Division Tournaments - Historia & Opis

TNA X Cup Tournaments - Turniej który odbył się 6 razy. Turnieje nazywane były Super X Cup Tournament oraz World X Cup Tournament. W turnieju brali udział wyłącznie zawodnicy dywizji X.

1. TNA 2003 Super X Cup Tournament - Pierwszy turniej zawodników dywizji X. Był to międzynarodowy turniej z zawodnikami z całego świata (Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Wielka Brytania, Japonia). Wrestlerzy z Total Nonstop Action Wrestling, Border City Wrestling, Asistencia Asesoría y Administración, All Japan Pro Wrestling i New Japan Pro Wrestling znacznie wypromowali turniej. Była to wyjątkowo szczególna gala. Zwycięzcą został Chris Sabin tym samym zdobywając pas X-Division.

Ćwierćfinały:

Juventud Guerrera pokonał Nosawe
Teddy Hart pokonał Jonny'ego Storma
Chris Sabin pokonał Jerry'ego Lynna
Frankie Kazarian pokonał Michaela Shane'a

Półfinały:

Juventud Guerrera pokonał Teddy'ego Harta
Chris Sabin pokonał Frankie Kazariana

Finał:

Chris Sabin pokonał Juventuda Guerrera

2. TNA 2004 America's X Cup Tournament & TNA 2004 World X Cup Tournament - Rozgrywany turniej przez TNA Wrestling w 2004 roku. America's X Cup był prekursorem TNA 2004 World X Cup Tournament. America's Cup X składał się z czterech zespołów: Team USA (reprezentujący National Wrestling Alliance / Total Nonstop Action Wrestling), Team Kanada, Team Meksyk (reprezentujących Asistencia Asesoría y Administración), Team Wielkiej Brytanii oraz w ostatniej chwili Team Japonii. Turniej wyszedł bardzo udanie. Teamy Japonii i Brytanii zostały wyeliminowane i ostatecznie w Ultimate X Match odbyła się walka Team USA vs. Team Meksyk vs. Team Kanada. Kapitanami drużyn byli Jerry Lynn, Hector Garza i Petey Williams. W finale Team USA zmienił kapitana i został nim Chris Sabin, który ostatecznie pokonał Hectora Garze i Peteya Williamsa zdobywając World X Cup dla USA Teamu złożonego z zawodników NWA/TNA.

3. TNA 2005 Super X Cup Tournament - Turniej zawodników z dywizji X. Zwycięzca zmierzył się z obecnym posiadaczem pasa, Christopherem Danielsem, który komentował walkę finałową.

Ćwierćfinały:

Samoa Joe pokonał Sonjaya Dutta
Alex Shelley pokonał Shockera
AJ Styles pokonał Matta Bentleya
Petey Williams pokonał Chrisa Sabina

Półfinały:

Samoa Joe pokonał Alexa Shelleya
AJ Styles pokonał Peteya Williamsa

Finał:

TNA 2005 Super X Cup Tournament Finals - CLASSIC MATCHES
1# Contender - X-Division Championship
Samoa Joe vs. AJ Styles

Finał turnieju o pas X-Division który obecnie należał do Christophera Danielsa. W półfinałach Joe pokonał Alexa Shelleya zakładając Coquina Clutch, a AJ wygrał z Peteyem Williamsem po Small Package. Przy stole komentatorskim zasiadł obecny mistrz dywizji X, Daniels.

Zaczynamy pojedynek. Na początku obaj zawodnicy się wyczuwali, lecz w końcu Styles uzyskał większą przewagę. Wykonał kilka punchów i wyniósł Body Slamem Joe. Dodał to tego Running Knee ale dało to 2 count. AJ długo był w ofensywie, lecz chwile później jego Discus Clothesline został skontrowany przez Joe, który silnym kopnięciem pozbył się Phenomenala z ringu. Samoan Submission Machine nie zwalniał i wykonał Elbow Suicida na Stylesie! Joe chciał wbić AJ'a na barierki, lecz ten przeskoczył nad nimi i wyprowadził punch. Dodał do tego Springboard Flying Forearm Smash i wrzucił Joe do ringu.

AJ z kłopotami ale jednak wykonuje Suplex, lecz daje mu to 2 count. Później zakłada Stylin' Crab połączony z Chinlockiem, jednak szybko go puszcza i zakłada Headlock. Joe pozbywa się go i wykonuje Shouder Block ale i tak chwile po tym dostaje Reverse Hurricarane. AJ nie trafił z Dropkickiem, a później nie udawało mu się wyrzucić Joe Clotheslinem za ring. Chciał odbić się od lin, ale w zamian za to dostał STJoe. Joe trafia z Jumping Knee i dodaje do tego potężny Olé Kick. Podcina Leg Sweepem AJ'a ale i tak dało mu to tylko 2 count. Joe udaje się też wykonać kombinacje Chop / Football Kick / Jumping Knee Drop ale pin do dwóch. Później założył Chinlock i znów zatrzymuje kontrującego AJ'a Shouder Blockiem. Styles chciał zaciągnąć Joe Reverse Hurricaraną, lecz ten znów go blokuje i wyprowadza silny Powerbomb z pinem, lecz tylko do dwóch, bo zaraz po tym przeszedł do Boston Crabu. Jednak Joe błyskawicznie zmienił submission na STF! AJ dotyka nogą lin a Joe powoli zaczyna tracić pomysły na move sety. Phenomenal wykonuje Dropkick i dodaje do tego Stylin' DDT, lecz tylko 2 count. Później uszykował sobie Joe na macie wy wykonał Springboard Senton Bomb ale znów pin tylko do dwóch! Joe próbował przejść do ofensywy, tyle że został zatrzymany Pelé Kickiem przez AJ'a. Później wykonał roll-up, lecz zaraz po tym chciał przejść do Styles Clash ale został zatrzymany przez Joe. Później efektowny rolling roll-up od Joe, który dał 2 count. AJ wykonał Pelé Kick ale nie trafił bo Joe stał 2 metry za nim..., co Joe wykorzystał i wykonał silny Clothesline, który znów dał mu 2 count. Obaj zawodnicy zaczęli się wymieniać punchami, lecz AJ wyszedł z tego lepiej dorzucając kilka knee. Joe chciał odpowiedzieć tym samym, ale w zamian dostał potężny Reverse Flying Roundhouse Kick! Sędzia zaczął odliczać ale doliczył tylko do 9. Zdenerwowany Joe szykuje sobie AJ'a na Muscle Buster, lecz ten wyprowadza Dropkick i wynosi Samoa Joe i wykonuje Styles Suplex Special! Chciał od razu przypiąć Joe, jednak przy tej akcji ucierpiał też sędzia, który nie był w stanie klepać. Do ringu wchodzi Daniels i wykonuje STO na Stylesie! Nie podobało to się jednak Joe i nie chciał przypiąć AJ'a. Phenomenal wyrzucił Danielsa Clotheslinem z ringu, a w nim Samoa Joe wykonuje Muscle Buster i przechodzi do Coquina Clutch po którym AJ musiał się poddać !!! 2005 Super X Cup Tournament wygrywa Samoan Submission Machine, Samoa Joe!

4. TNA 2006 World X Cup Tournament - Turniej zawodników z dywizji X, który odbył się w kwietniu i maju 2006. Turniej znów składał się z czterech zespołów: Team USA, Team Kanada, Team Meksyk, Team Japonii.

Drużyny:

Team USA:
Chris Sabin (Kapitan)
Jay Lethal
Sonjay Dutt
Alex Shelley

Team Canada:
Petey Williams (Kapitan)
Eric Young
Johnny Devine
Tyson Dux

Team Mexico:
Shocker (Kapitan)
Puma
Magno
Incognito

Team Japan:
Jushin Liger (Kapitan)
Hirooki Goto
Minoru Tanaka
Black Tiger

Turniej składał się z kilku meczów - Tag Team, Singles, Gauntlet i Tie-Breaker. Zwycięzcami znów zostali Amerykanie, którzy wyprzedzili o jeden punkt Kanadyjczyków, o dwa Meksykanów i o trzy Japończyków. W ostatecznym finałowym starciu Chris Sabin pokonał Peteya Williamsa.

5. TNA 2008 World X Cup Tournament - Jak na razie ostatni turniej tego typu w TNA. Odbył się na przełomie czerwca i lipca 2008 roku. Wzięli w nim udział drużyny TNA, Meksyku, Japonii i Team międzynarodowy. Turniej zaczął się na gali iMPACT! a skończył na PPV Victory Road.

Walki:

Impact! 12 Czerwca 2008:
Team TNA pokonał Team Japan
Motor City Machine Guns (Alex Shelley and Chris Sabin) pokonali Speed Muscle (Masato Yoshino & Naruki Doi)
Team International pokonał Team TNA
Alex Koslov pokonał Curry Mana

Impact! 19 Czerwca 2008:
Team TNA pokonał Team International
Kaz pokonał Alexa Koslova
Motor City Machine Guns pokonali Tysona Duxa & Daivari

Impact! 26 Czerwca 2008:
Team Mexico pokonał Team Japan
Rey Bucanero & Último Guerrero pokonali Speed Muscle (Masato Yoshino & Naruki Doi)

Impact! 3 Lipca 2008:
Team Mexico pokonał Team International
Rey Bucanero pokonał Alexa Koslova
Team Japan pokonał Team TNA
Milano Collection A.T. pokonał Curry Mana

Impact! 10 Lipca 2008:
Team International pokonał Team Japan
Doug Williams pokonał Masato Yoshino
Team TNA pokonał Team Mexico
Kaz pokonał Último Guerrero

Victory Road (2008)
Team TNA (Curry Man, Alex Shelley, Chris Sabin) pokonał Team International (Alex Koslov, Doug Williams, Tyson Dux), Team Japan (Milano Collection A.T., Masato Yoshino, Puma), and Team Mexico (Último Guerrero, Rey Bucanero, Averno) w Four Team Triple Elimination Battle Royal
Alex Shelley pokonał Masato Yoshino
Volador, Jr. pokonał Kaza, Naruki Doi & Daivari w Ultimate X Match
Team Mexico wygrał World X Cup!

Team Mexico - 7 pkt
Team TNA - 6 pkt
Team Japan - 4 pkt
Team International - 3 pkt


Źródło : http://en.wikipedia.org/wiki/TNA_X_Cup_Tournaments

1 komentarz:

  1. Wspaniały artykuł:) Wiele ciekawych informacji i czekam na drugą część:)

    OdpowiedzUsuń