18 sierpnia 2011

TNA Classic Matches - 14# Report

TNA No Surrender 2007
Christian Cage vs. Samoa Joe

Po tym jak Christian przegrał walkę o miano 1# contendera do głównego pasa, a Samoa Joe stracił swoje pasy X-Division i Tag Team, obaj znów zaczęli wspólny feud. Konflikt obu wrestlerów nie trwał za długo i był kontynuowany przez tylko dwa PPV. Jednak jak się okazało później, Samoa Joe dokonał czegoś, czego nikt przez prawie 2 lata nie mógł zrobić.

Obaj zawodnicy wściele rzucili się na siebie, wymieniając serie punchy. Joe wykonał Irish Whip, po czym świetnie powalił Running Knee Christiana. Dodał kilka kopnięć a po chwili, rozprawił się z próbującym kontrować Cage'em wykonując Elbow i CCS Enzuigiri. Christian otrzymał potężną nawałnice przy narożniku. Zaraz po tym Joe uderzył go o barierki. Samoańczyk nie przestawał rozdawać kart. Wykonał silny chop i nadal martretował Cage'a, wciskając go o barierki i schodki ringowe. Christian skontrował dopiero wtedy, gdy wrócili do ringu. Kilka chopów i Irish Whip, po którym nie trafił Dropkickiem w sprytniejszego Joe. Później stałe combo chop/Football Kick/Jumping Knee Drop od Joe, jednak 2 count. Captain Charisma po odepchnięciu Joe, w locie otrzymał kolejne Enuzigiri. Joe nie zwalnia tempa i wykonuje Elbow Suicida!

Joe za długo zbierał się z wchodzeniem do ringu, co wykorzystał Christian i wykonał Jumping Cutter. Po tym to Cage rozdawał karty w ringu. Po Irish Whipie wykonał Dropkick, który dał mu 2 count. Później przeszedł do Chinlocku. Joe próbował atakować, lecz szybko został powalony łokciem, 2 count. Teraz Christian przechodzi do Crossface'u mieszanego z Chinlockiem. Joe długo nie mógł się uwolnić. Gdy już uporał się z submissionem, wykonał Senton Bomb, ale to Christian spróbował przypiąć - pin do dwóch. Cage wykonywał nieprzepisowe akcje. Joe zatrzymał kopnięcie Christiana i wykonał Uranage Slam. Samoańczyk powala zamroczonego Cage'a dodając do tego Death Valley Driver, jednak 2 count. Joe zaprowadził Christiana do narożnika wykonując na nim Running Knee. Cage sprytnie odsunął się i zaczął dusić przy linach swojego rywala. Nie długo trwała ofensywa Cage'a. Atomic Drop i Olé Kick powalają Christiana, a do tego Senton Bomb od Joe, ale znów 2 count. Próba Sleeper Hold od Joe, lecz skontrowana na próbę Unprettier. Ostatecznie Christian ustawił sobie na macie Samoan Submission Machine, jednak nie trafił z Frog Splashem. Później już znane combo Powerslam i przejście na Single Leg Boston Crab z założeniem STF połączonego z Crossface od Joe! Później puścił i po wykonaniu Forearm Smash miał już ustawioną pozycje na Muscle Buster, jednak Cage uwolnił się z tego. W zamian dostał Powerslam, ale znów 2 count. Cage wchodzi na 3 line, lecz doskakuje do niego Joe, za co zapłacił Implant DDT od Christiana! Próba pinu znów do dwóch. Unprettier w drodze, ale to Joe zakłada Sleeper Hold! Po dłuższej chwili Christian chwyta się lin. Joe długo nie chciał puścić, więc przeszedł do innej dźiwgni. Cage znów dotyka lin a Joe nie puszcza. W innych federacjach wiadomo jakby się to skończyło. Sędzia odciąga Samoańczyka, lecz w zamian dostaje Muscle Buster! Również finisher dla Christiana. Pracownicy chcieli powstrzymać Joe, a drugi sędzia rozstrzygnął walkę jako DQ. Joe chciał jeszcze pomartretować Christiana, jednak na ring przyszli zawodnicy dywizji X, których w sumie też się pozbył. Joe wziął jedną koszulkę od ochroniarza i zaczął dusić nią Cage'a. W tym wszystkim zainterweniowali Matt Morgan i Jim Cornette. Morgan powstrzymał Joe od ataku na Christiana, a Jim zaczął tłumaczyć mu, że nie ma tak się zachowywać po walce. Joe po pokazaniu środkowego palca Jimowi i Mattowi, wyprosił ich z ringu. Tak więc ostatecznie to Christian pokonuje przez dyskwalifikacje Samoa Joe i kontynuuje ze swoim streakiem przygodę w TNA.
4 komentarze:

 1. No, bardzo miłe zaskoczenie. Wchodzę na bloga a tu Classic Match:) Bardzo dobry raport z dobrej walki;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny raport z bardzo dobrej walki. Tylko zakończenia szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny raport. Dzięki i czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezła walka ;)

  OdpowiedzUsuń