15 maja 2013

Knocked Out The Ladies Of TNA Wrestling

Ocenki oczywiście jak na poziom kobiet :)

Bound for Glory 2007
Gauntlet match to crown the first TNA Women's Knockout Championship *** i 1/4 *
Pierwszy w historii pojedynek o pas KO ! Fajnie, że był to gauntlet match, bo w tym czasie dywizja KO liczyła sobie troszke kobiet i wepchanie ich wszystkich od razu na ring byłoby głupotą. Fajnie było sobie przypomnieć niektóre KnockOuts, które już nie występują dla TNA i jak ta dywizja się rodziła. Wybór pierwszej mistrzyni jak dla mnie w pełni trafiony. Uwielbiam Gail Kim, bo to ona w końcu była u boku mojego ulubionego TT, a poza tym jest naprawde utalentowaną zawodniczką. Christy Hemme chyba źle upadła po finisherze Awesome Kong, bo widać było, że strasznie bolały ją plecy i już w ringu się nie pojawiła. Tak na marginesie to trzeba przyznać, że Knockedoutki wyglądały bardzo ślicznie w tej walce. :D
Gail Kim przed walką powiedziała fajne słowa, nie pamiętam jak brzmiały dokładnie, ale chodziło o to, że w TNA kobiety walczyły, a w federacji z północy USA dostawały bikini contest. :D

Karen Jarrett nazywa Gail Kim żeńską wersją AJ Style's. Według mnie trafne porównanie.

Genesis 2007
Four Way match for the TNA Women's Knockout Championship
Gail Kim (c) vs Roxxi Laveaux vs ODB vs Angel Williams *** i 1/4 *
Walka była całkiem dobra. Z Fatal four way szybko nam się zrobił handicap match Gail Kim vs Reszta świata. Pojedynek od początku był prowadzony w miarę dobrym tempie, nie było żadnych dłuższych przestojów co mnie osobiście bardzo cieszy. Było również kilka ładnych akcji jak ta wieżyczka czy też skok Gail Kim z narożnika na Roxxxy. Podobało mi się to, że wszystkie dostały czas na pokazanie się i nie było takiej dominacji jednej z nich. Walka kończy się spearem Gail Kim. :D

Turning Point 2007
Tag Team match
Velvet-Love Entertainment (Angelina Love i Velvet Sky) vs ODB i Roxxi Laveaux ** i 3/4 *
Mój ulubiony tag team kobiet, który występował jeszcze pod inną nazwą, chodzi oczywiście o panie z Beautiful People :D Od samego początku było dość zabawnie jak Velvet naciągnęła majtki ODB ( jakby to ODB nie mogła zrobić Velvet.... teraz będę miał traume :D ) po czym ODB pokazała sędziemu, że to boli i zrobiła mu dokładnie to samo co sama chwile temu doznała. Szkoda, że ta walka była tak krótka i bardziej skupiono się tu na aspekcie humorystycznym. Poziom walki zapewniała oczywiście Angelina Love, która nie tylko jest ładna, ale w ringu potrafi zrobić dobrą walkę.

Turning Point 2007
Singles match for the TNA Women's Knockout Championship
Gail Kim (c) vs Awesome Kong *** i 1/2 *
Walka, w której słodka kruczynka próbuje przeciwstawić się potworowi. :D W walce oczywiscie dominowała Awesome Kong. Jej jedno uderzenie sprawiało, że Gail Kim spadała na ring pół przytomna. Dla Gail samo wywrócenie Kong było znacznie trudniejsze, gdyż potrzebowała ona kilku dropkicków. Mistrzyni tylko raz udało się przewrócić rywalkę przez co była blisko zwycięstwa. Walka kończy się przez DQ, gdy Awesome Kong się troszke zapomniała i nie zwracała uwagi na to co mówi sędzia, a jak już zwróciła na niego uwagę to mu się oberwało. Po walce Kong nadal dusiła mistrzynię, na pomoc której przybiegła Velvet Sky i Angelina Love z krzesełkiem co jak się okazało było złym pomysłem.

Final Resolution 2008
No Disqualification match for the TNA Women's Knockout Championship
Gail Kim (c) vs Awesome Kong ****
Jedna z najlepszych walk kobiet jakie widziałem. W tej walce Gail Kim i Awesome Kong udowodniły, że walki kobiet nie opierają się tylko na pokazywaniu swoich wdzięków, lecz również na samej walce. Świetnie wykorzystana stypulacja pojedynku, walka przeniosła się nawet na trybuny przez co publika reagowała jeszcze lepiej ( choć trzeba przyznać, że cały czas bardzo dobrze reagowali ). Wiele akcji, sporo emocji i dobre tempo złożyły się na świetne show. Awesome Kong rozpisana na prawdziwą terminatorkę, ale również Gail Kim miała swoje momenty, w których zdominowała rywalkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć zniszczenia sędziego, bo w tamtych czasach bicie sędziego było dość często stosowane, a tu nie można było przez to zostać zdyskwalifikowanym. Dlatego również w walce zostało użyte krzesełko, które Kong przyjmowała bezpośrednio na głowę. Po walce panie miały sobie jeszcze coś do powiedzenia co oczywiście przerodziło się w dalszą bójkę. Naprawde warto zobaczyć sobie tą walkę !

Impact 10.01.2008
Awesome Kong vs Gail Kim ** i 1/2 *
Ta walka była main eventem Impactu po PPV. Walka sama w sobie była prowadzona na dobrym poziomie, ale była ona strasznie krótka. Od samego początku Awesome Kong dominowała obecną mistrzynię i odegrała się za Final Resolution. Troche dziwna decyzja, żeby Gail Kim traciła pas 4 dni po tym jak go obroniła na PPV.

Slammiversary 2008
Ceremonia ślubna SoCal Val i Jay'a Lethal'a. Oczywiście żaden ślub nie może obejść się bez zniszczenia dekoracji jak i całej ceremoni, a tym razem był to najlepszy przyjaciel Lethal'a, czyli Sonjay Dutt, który wyznał SoCal Val miłość.

Sacrifice 2008
10 Woman TNA Knockouts Makeover Battle Royal to become number one contender to the TNA Women's Knockout Championship
Angelina Love vs Christy Hemme vs Jackie Moore vs Gail Kim vs ODB vs Salinas vs Rhaka Khan vs Roxxi Laveaux vs Traci Brooks vs Velvet Sky ** i 3/4 *
Jak zawsze w Battle Royal bardziej chodziło tu o wyrzucenie rywalki za ring niż o samą walkę. Gdy na ringu została tylko Roxxi i Gail Kim wreszcie dostaliśmy normalny pojedynek i aby zwyciężyć należało ściągnąć zawieszony kontrakt. Jednak największym wydarzeniem tutaj było ścięcie włosów Roxxi. Publiczności ten pomysł się raczej nie spodobał i zaczęli krzyczeć "Fired Russo". Na twarzach pozostałych KnockOuts było widać łzy, bo wiadomo, że żadna kobieta nie chciałaby zostać obcięta na łyso.

LockDown 2008
Six Sides of Steel match
Gail Kim i ODB vs Awesome Kong i Raisha Saeed ** i 3/4 *
Typowa walka kobiet, w której Awesome Kong wraz z jej partnerką dominowały. Pod koniec walki to oczywiście się zmieniło i po ładnie wykonanej hurricanranie przez Gail Kim drużyna face'ów kończy pojedynek pinując Raishe Saeed.

Impact 09.07.2008
$25,000 Challenge and KnockOut Championship
Taylor Wilde vs Awesome Kong ** i 1/2 *
Ostatni pojedynek na tym DVD. Napewno pamiętacie czasy, w których Awesome Kong wybierała kogoś z publiczności, aby walczyć z nią o pas KO oraz o 25,000 $. To był ostatni taki pojedynek, gdyż Taylor Wilde pokonała obecną mistrzynię. Sama walka była raczej średnia i troche chaotyczna. Trzeba jednak przyznać, że Taylor Wilde to był bardzo dobry wybór do zwycięstwa tej walki, bo w przyszłości pokazywała się z dobrej strony.

Ogólnie DVD miło się oglądało i fajnie było sobie przypomnieć poszczególne walki z dywizji KnockOuts i zobaczyć jak ta dywizja kiedyś była mocna.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza