28 marca 2021

Tysięczny mecz Jamesa Storma


W najbliższy wtorkowy wieczór - „Cowboy” James Storm będzie rywalizował w swoim tysięcznym meczu w TNA / IMPACT Wrestling. Jego przeciwnikiem będzie sadystyczny lider Violence By Design, Eric Young. Chociaż może on wydawać się dziwnym wyborem na historyczny pojedynek Cowboya, w rzeczywistości nie jest to zaskakujące. EY jest właściwie jednym z największych rywali Jamesa Storma w ciągu jego prawie dwudziestoletniej kariery jako jednej z legend IMPACT. Tylko trzech mężczyzn częściej wdawało się w interakcje z Jamesem Stormem bardziej niż EY - Robert Roode, Chris Harris i Bully Ray - a dwóch z nich było bardziej sojusznikami niż przeciwnikami. Ten pojedynek będzie również setnym pojedynkiem Erica Younga ze Stormem. Oto spojrzenie na 17-letnią historię obu zawodników w IMPACT Wrestling.

Zanim został Cowboyem, James Storm zadebiutował w 1997 roku, a w 2000 roku wystąpił kilkukrotnie w WCW. W 2001 roku został ostatecznie sparowany z „Wildcat” Chrisem Harrisem w Wild Samoans World Xtreme Wrestling (WXW), co zapoczątkowało America’s Most Wanted. W czerwcu 2002 roku duet zadebiutował w TNA w drugim odcinku cotygodniowej gali pay-per-view federacji, stając się jednym z pierwszych tag teamów w historii TNA. Eric Young zadebiutował w 1998 roku na kanadyjskiej scenie niezależnej, a w 2000 roku został uczniem Can-Am Wrestling Dojo w Windsor w Ontario pod kierunkiem Scotta D’Amore. Young pracował w Border City Wrestling (BCW), a także WXW, zanim dołączył do TNA jesienią 2003 roku. Kiedy obaj byli w TNA, nie minęło dużo czasu, zanim stali się przeciwnikami.

To było w październiku 2004 roku, kiedy po raz pierwszy się starli. Storm nadal był członkiem America’s Most Wanted i po raz piąty panował jako mistrz NWA World Tag Team. Chociaż nie dzierżył tytułu ze stałym partnerem, „Wildcat” Chrisem Harrisem, lecz z Christopherem Danielsem. Podczas specjalnego, ośmioosobowego meczu w TNA Xplosion! America’s Most Wanted połączyło siły z Triple X's Danielsa i Elixa Skippera, aby stawić czoła nowemu zagrożeniu w TNA - Teamowi Canadzie, z Erickiem Youngiem, Bobbym Roodem, Peteym Williamsem i Ruffym Silversteinem na czele. W następnym tygodniu na IMPACT Young i Williams pokonali Storma i Danielsa, zdobywając tytuły NWA World Tag Team. Ich pierwszy feud szybko zakończył się odebraniem Stormowi złota przez Younga. 14 stycznia 2005 roku Eric Young pokonał Jamesa Storma w ich pierwszym pojedynku singlowym.

Na Final Resolution, America’s Most Wanted po raz piąty odzyskało tytuły NWA World Tag Team z rąk Teamu Canada, potęgując zamieszanie między zespołami. Team Canada i America’s Most Wanted toczyły feud przez większą część 2005 roku, przenosząc się na scenę niezależną, gdzie walczyli ze sobą w  BCW. W 2006 roku Team Canada już nie istniał, ale Eric Young kontynuował feud ze Stormem i Harrisem, czasami łącząc siły z Road Doggiem i Billym Gunnem (James Gang) lub współpracując z innym absolwentem Can-Am Dojo, Rhino.

James Storm pokonał Younga w ich drugim telewizyjnym pojedynku na IMPACT w marcu 2007 roku, ale w listopadzie Eric Young pokonał Storma na Xplosion i odniósł kolejne zwycięstwo na Turning Point. (który był również konkursem picia). W lutym 2008 roku EY ponownie wygrał ze Stormem Against All Odds. Przez większą część 2008 roku nadal rywalizowali ze sobą na żywo, a w październiku Young pokonał Storma po raz kolejny na IMPACT. Przyszły "World Class Maniac" nadal próbował zdobyć tytuły tag teamowy od rywala i jego nowego towarzysza, byłego kolegi z Team Canada, Roberta Roode'a, angażując w to zadania Peteya Williamsa, Kevina Nasha, Orlando Jordana i Consequences Creeda ( Xavier Woods).

Gdy Aces & Eights zaatakowali TNA, Young i Storm odłożyli topór wojenny, aby współpracować jako część Teamu TNA i odeprzeć renegatów. W 2015 roku ponownie byli po przeciwnych stronach, gdy Eric Young pokonał Storma w turnieju TNA World Championship, a następnie obronił tytuł TNA King of the Mountain przeciwko Stormowi w Anglii na początku 2016 roku. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w marcu 2016 roku, kiedy EY i Bram zmierzyli się z Beer Money, Decay oraz The BroMans (Robbie E i Jesse Godderz) w Four Corners matchu o tytuły TNA World Tag Team. Niedługo potem Eric Young opuścił TNA i przeniósł się do WWE, gdzie pozostał aż do kwietniu 2020 roku. Storm opuścił IMPACT w 2017 roku i podróżował scenie niezależnej, zanim udał się do NWA w 2019 roku. Zarówno Storm, jak i Young wrócili do IMPACT pod koniec 2020 roku, a teraz obaj wznowili trwającą od dziesięcioleci rywalizację, której kulminacją będzie tysięczny mecz Jamesa Storma.

Podczas gdy wielu twierdzi, że w 1000. meczu James Storma powinien zawalczyć z lepszym rywalem, w rzeczywistości Eric Young był największym oponentem w ich prawie 20-letniej historii w IMPACT Wrestling. Podczas gdy Cowboy miał wiele większych feudów w różnych tag teamach, wydaje się że w singlowej karierze jego największym nemezis był obecny lider VBD. Ponadto, ponieważ Young przez lata utrzymywał rekord zwycięstw 7-1 nad Stormem, ten ostatni będzie chciał upewnić się, że uciszy przeciwnika na dobre.

Tekst oryginalny: Jamie Greer, James Storm 1000: Storm Battles Eric Young in a 17-Year Feud

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz