17 lutego 2011

Crimson - biografia
Tommy Mercer jest profesjonalnym wrestlerem, obecnie związany kontraktem z TNA, gdzie występuję pod ring namem Crimson. Występował także m.in. w Abolute Intense Wrestling, NWA Main Event oraz Showtime All-Star Wrestling. Mercer spędził także 5 lat w armii Stanów Zjednoczonych, gdzie brał udział w dwóch wyprawach do Iraku w ramach Operation Iraqi Freedom.

POCZĄTKOWE ŻYCIE

Mercer urodził się 21 lutego, 1985 roku w Cleveland, Ohio, gdzie został wychowany przez samotną matkę. Chodził do North Ridgeville High School, gdzie grywał w piłkę nożną oraz koszykówkę, jednak nie był w stanie kontynuować kariery bez stypendium. Po ukończeniu szkoły Mercer dołączył do armii US w celu zarobienia na studia.

KARIERA PROFESJONALNEGO ZAPAŚNIKA

Podczas swojej drugiej wyprawy do Iraku, Mercer zdecydował spróbować swoich sił w wrestlingu, po powrocie do Stanów Zjednoczonych zawitał w szkółce wrestlingowej NWA Main Event w Clarksville, Tennessee, gdzie jego trenerem był Jeff Daniels. Zadebiutował w 2007 roku występując na scenie niezależnej w Nashville, Tennessee. Jako jego debiut można także uważać początek feudu z swoim trenerem Jeffem Danielsem w NWA Main Event. 3 czerwca 2010 roku zdobył swój pierwszy tytuł w karierze profesjonalnego zapaśnika, pokonując Matta Boyce’a w walce o tytuł NWA Mid-American Television.

10 października 2009 roku, Mercer walczył w six-way preshow matchu na evencie Ring of Honor w Indianapolis, Indiana.

TOTAL NONSTOP ACTION WRESTLING (2010 – obecnie)

8 września, 2010 roku, Mercer odbył swój tryout w dark matchu uznając wyższość Jaya Lethala. 15 listopada odbył kolejny pojedynek na ringach TNA, ponownie przegrał, tym razem jego przeciwnikiem był Steve Richards. 4 grudnia 2010 roku, Mercer był częścią TNA Gut Checz Challenge, dwa dni później ponownie jego postać można było ujrzeć w dark matchu, tym razem pokonał Neico. 10 grudnia 2010 na jaw wyszła informacja o podpisaniu kontraktu pomiędzy Mercerem a TNA. 30 grudnia dokonał swojego debiutu na iMPACT! jako młodszy brat Amazing Reda pod przydomkiem Little Red. Tydzień przed, Jeff Jarrett pokonał Amazing Reda w swoim MMA Challenge, a następnie wyzwał brata Reda do walki oczekując, że będzie to postać jeszcze mniejsza niż sam Amazing Red. W swoim debiucie Mercer dominował nad Jarrettem aż do momentu interwencji ochrony Jeffa, która najpierw wyciągnęła go z ringu, a następnie przygotowała mu bezpieczny powrót. 13 stycznia, Mercer ponownie pojawił się na iMPACT!, tym razem pod przydomkiem Crimson, wystąpił w segmencie, gdzie na zapleczu zaatakował Abyssa i zapowiedział nadejście „They” 3 lutego aby pozbyć się Immortal. Tydzień później, Crimson ponowił swoją zapowiedź, tym razem atakując AJ Stylesa. Później tego samego dnia uratował Kurta Angle przed Immortal atakując Abyssa przy użyciu Janice. 27 stycznia Crimson wyjaśnił, że nie jest już tu tylko z powodu na swojego brata, ponieważ dostał ofertę, której odrzucić nie mógł. Na tym samym iMPACT!, Crimson i Angle wzięli udział w 7 na 2 handicap matchu przeciwko drużynie reprezentującej Immortal(Jeff Jarrett, James Storm, Robert Roode, Kazarian, Rob Terry, Gunner i Murphy). Walka zakończyła się pinem Jarretta na Kurcie. Po walce Crimson i Angle zostali uratowani przez powracającego Scotta Steinera. 3 lutego, Fortune odwróciło się od Immortal okazując się nowym „they”, częścią którego jest także Crimson.

PRYWATNE ŻYCIE

Poza wrestlingiem Mercer pracuję jako osobisty trener i uczęszcza na zajęcia z zarządzania przedsiębiorstwem w Austin Peay State University.

AKCJE KOŃCZĄCE

- Mercy Kill (Swinning side slam przeobrażony w reverse STO)

PSEUDONIMY

- “No Mercy”

TYTUŁY I OSIĄGNIĘCIA

- NWA Main Event
-          NWA Mid-American Television Championship(raz, obecnie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz