11 sierpnia 2011

Brian Kendrick - biografia

Obrazek

Imie i Nazwisko: Brian David Kendrick
Data i miejsce urodzenia: 29 Maja 1979r. Fairfax, Virginia
Wzrost: 1.73 cm
Waga: 83 kg
Trenerzy: Shawn Michaels Wrestling Academy, NWA Southwest Wrestling School, William Regal
Debiut: 1999r.

Początki kariery wrestlingowej

W 1999 roku Brian przeniósł się do Texasu i rozpoczął treningi w NWA Southwest wrestling school a następnie w Shawn Michaels Wrestling Academy. Jego debit na zawodowym ringu miał miejsce 8 Października 1999 kiedy jako Spanky zmierzył się z American Dragonem a ich walka zakończyła się remisem. W Lutym 2000 roku podpisał kontrakt rozwojowy z World Wrestling Federation i spędził rok w federacji rozwojowej Memphis Championship Wrestling. Przed zamknięciem federacji Kendrickowi udało się zdobyć MCW Southern Light Heavyweight Championship pokonując American Dragona a następnie w drużynie z tym zawodnikiem MCW Southern Tag Team Championship. Pasy Tag Teamowe stracili na rzecz The Dupps. 30 Grudnia ogłoszono vacant tytułu Southern Light Heavyweight i ustalono o niego walką pomiędzy Spankym a Derrickiem Kingiem. Walkę wygrał Spanky zdobywając tytuł po raz drugi. Później stracił tytuł na rzecz Tyler Gates aby odzyskać go 11 Maja 2001 i zostać jego ostatnim posiadaczem.

W Październiku 2001 Spanky walczył z American Dragonem w pierwszej rundzie King Of the Indies Tournament 2001ale przegrał. Po walce obaj jej uczestnicy otrzymali owacje na stojąco od publiczności. 23 Lutego 2002 walczył na pierwszej gali Ring of Honor, wygrał i zapewnił sobie kontrakt z ROH. W czasie pobytu w ROH Spanky walczył także w wielu organizacjach jak Heartland Wrestling Association, All Pro Wrestling czy Pro Wrestling Zero-One. 29 Czerwca został pierwszym w historii NWA International Junior Heavyweight Championem jako Leonardo Spanky. Stracił tytuł kilka miesięcy później na rzecz Low Ki.

World Wrestling Entertainment

Pod koniec 2002 roku Kendrick podpisał kontrakt z WWE. Zadebiutował 9 Stycznia na WWE Velocity po postacią maskotki lokalnej drużyny sportowej miasta w którym odbywała się gala. W Maju 2003 rozpoczął program z Johnem Ceną w którym rywalizowało dwóch zawodników z hip hopowymi gimmickami. 30 Października został połączony w drużynę z Paulem Londonem aby w Styczniu przyszłego roku opuścić federację.

Scena Niezależna i TNA

Po odejściu z WWE Spanky powrócił do Zero1 gdzie szybko zdobył NWA International Lightweight Tag Team Championship razem z Low Ki pokonując Dicka Togo i Ikuto Hidakę 19 Lutego 2004. Kilka miesięcy później stracili tytuły na rzecz Tatsuhito Takaiwy i Tomohiro Ishii. 19 Września Kendrick i jego nowy Tag Team partner Kaz Hayashi zdobyli tytuły. Trzymali je do Marca przyszłego roku kiedy to stracili na rzecz Hidaki i Minoru Fujity. Jeszcze w tym samym miesiącu zdobył Zero-One United States Heavyweight Championship ale nie potrzymał go zbyt długo. W Listopadzie 2004 pojawił się w TNA i pokonał Kaza, Matta Sydala oraz Amazing Reda w four way matchu. W 2005 roku powrócił do Ring of Honor. 25 Lutego walczył z Jamesem Gibsonem, byłym zawodnikiem WWE. Podczas walki fani chantowali "Welcome Back" oraz "Smackdown sucks". W walce triumfował Gibson a obaj otrzymali owacje na stojąco. Spanky wraz z Gibsonem i Nigelem McGuinnessem wzięli udział w Trios Tournament ale odpadli już w pierwszej rundzie. Spanky bez skutku starał się zdobyć kolejno ROH Pure Championship, ROH World Championship i ROH World Tag Team Championship. W Lipcu 2005 ogłosił odnowienie umowy z WWE. Na koniec przygody z indy zdobył FIP Tag Team Championship wraz z Salem Rinauro 6 Sierpnia 2005. Stracili je nie cały miesiąc później na rzecz The Heartbreak Express.

World Wrestling Entertainment

Powrót do federacji Kendrick zaliczył na 22 Sierpnia 2005 live evencie kiedy to przegrał four way match o WWE Cruiserweight Title. Kendrick ponownie został połączony w team z Paulem Londonem i szybko stali się drużynom na miano tytułów tag teamowych. 10 Lutego 2006 przegrali z WWE Tag Team Championami MNM. 7 Kwietnia zmierzyli się z MNM ponownie tym razem zwyciężyli w non title matchu. Zarówno Kendrick jak i London zaliczyli solowe zwyięstwa nad Johnym Nitro oraz Joey'u Mercurym a na Judgement Day odebrali im WWE Tag Team titles. Następnie mistrzowie rozpoczęli program K. C. Jamesem i Idolem Stevensem. Do teamu Paula i Briana dołączyła Ashley Massaro jako ich menadżerka co dało możliwość rywalizacji z menadżerką Jamesa i Stevensa czyli Michelle McCool.

15 Października stali się najdłużej panującymi mistrzami w historii utrzymując tytuły 145 dni. 8 Grudnia przegrali na Smackdown starcie którego stawką nie były pasy mistrzowskie z Williamem Regalem oraz Davem Taylorem. Na Armagedon drużyny miały zmierzyć się ponownie ale starcie zostalo zmienione w Fatal Four Way Ladder match a dołączyły do niego drużyny MNM oraz The Hardys. Kendrick i London obronili tytuły. 2 Lutego 2007 przegrali walkę non title match z Deuce 'n Domino. W title matchu na No Way Out triumfowali już mistrzowie. 20 Kwietnia stracili tytuły na rzecz Deuce 'n Domino co zakończyło ich panowanie trwające 331 dni! W czasie walki London chybił moonsault z barierek i trafił w podłogę zostawiając tym samym Kendricka samego na pastwę dwóch rywali. Próbowali odzyskać tytuły 1 Czerwca w walce triple treath do której dołączyli także Regal i Taylor oraz dwa tygodnie później w walce 2 vs 2 ale bez skutku.

17 Czerwca w trakcie Suplemental Draftu razem z Londonem zostali przeniesieni na RAW. Dzień później wygrali swój debiut pokonując The World's Greatest Tag Team. 3 Września na RAW zostali pretendentami do tytułów World Tag Team Championship które były w posiadaniu Lance'a Cade'a i Trevora Murdocha. 5 Września podczas house showu pokonali ich i zdobyli pasy mistrzowskie. Stracili je jednak już trzy dni później. Kontynuowali feud z Murdochem i Cadem czego finałem była przegrana walka na Unforgiven. Przez resztę roku pojawiali się głównie na Heat a kiedy London doznał kontuzji, Kendrick pojawiał się jako jobber na RAW. Po powrocie Londona zawodnicy przegrali w handicap matchu z Umagą, następnie pokonali Charliego Haasa i Robbiego McAllistera na Heat po czym ogłosili że są gotowi na pasy Tag Team. Tydzień później pokonali mistrzów Cody'ego Rhodesa i Hardcore Holly'ego w non title matchu, jednakże nie udało im się wygrać na RAW w walce o pasy kiedy Holly odliczył Londona.

The Brian Kendrick

W czasie Suplemental Draftu 2008 Kendrick został przedraftowany na Smackdown. Pojawił się na błękitnej gali 18 Lipca grając postać heela i pokonał Jimmy Wang Yanga z pomocą swojego nowego ochroniarza Ezekiela. 22 Lipca na Smackdown wygrał 10 man battle royal i zdobyl miejsce w WWE Championship Scramble matchu na Unforgiven. Kendrick nie wykorzystał szansy na zdobycie tytułu. W późniejszym czasie został połączony w drużynę ze swoim ochroniarzem i rozpoczął feud z WWE Tag Team Championami Carlito i Primo. Jednak Brian i Ezekiel nigdy nie zdobyli pasów. 15 Kwietnia 2009 Kendrick został ponownie przeniesiony na RAW i rozdzielony ze swym ochroniarzem który przeniósł się na ECW. W pierwszej walce po powrocie zmierzył się z Kofim Kingstonem a miało to miejsce 27 Kwietnia. 11 Maja pokonał Carlito a swoją ostatnią walkę w WWE stoczył ponownie z Kingstonem przegrywając po Trouble in Paradise. 30 Lipca 2009 Kendrick został zwolniony z WWE.

Powrót do Indy

6 Sierpnia 2009 odpisał umowę z Dragon Gate USA. Przegrał swoją pierwsza walkę w federacji z Cimą na Untouchable. 28 Sierpnia pokonał Bryana Danielsona na gali Pro Wrestling Guerrilla. Następnie uformował grupę z Young Bucks która toczyła feud z Coltem Cabaną, El Generico oraz Kennym Omegą. Brian pojawił się na ROH 8th Anniversary Show. na którym przegrał z Roderickiem Strongiem. Podczas PWG WrestleReunion 4 Young Bucks odwrócili się od Kendricka ale z pomocą przybył mu dawny partner Paul London. Później tego samego wieczoru Kendrick i London pokonali braci Buck. 27 Marca 2010 Kendrick przegrał walkę na Dragon Gate USA's Mercury Rising z Jimmym Jacobsem w stypulacji Loser Leaves Company tag team match. Partnerem Kendricka byl Paul London a Jacobsa Jack Evans.

Total Nonstop Action

Kendrick powrócił do TNA w styczniu 2010 podczas Genesis gdzie uległ X Division Championowi Amazing Redowi. 3 Maja 2010 Kendrick przeszedł face turn atakując swojego partnera Douglasa Williamsa po walce przeciwko Ink Inc. W następnym tygodniu Kendrick odniósł swoje pierwsze solowe zwycięstwo w TNA pokonując Wiliamsa. Na Slammiversary VIII oraz Victory Road Kendrick starał się odebrać Williamsowi jego tytuł X Division ale bez powodzenia. 2 Września na Impact Kendrick dołączył do EV 2.0 czyli grupy stworzonej z zawodników oryginalnego ECW. Na Bound For Glory Kendrick interweniował w wygranym przez EVe pojedynku Lethal Lockdown przeciwko Fortune. Po rozpadzie EV 2.0 Kendrick spędził kilka miesięcy walcząc na house showach. Powrócił 17 Kwietnia 2011 podczas Lockdown gdzie walczył w Xscape Matchu o miano pretendenta do X Division Title i został wyeliminowany jako ostatni. 5 Maja Kendrick razem z Amazing Redem i Generation Me rozpoczęli walkę o przyszłość X Dywizji. Na Slammiversary IX Kendrick i Kazarian starali się odebrać mistrzostwo X Division z rąk Abyssa ale nie udało się. 10 Lipca na Destination X Kendrick pokonał Abyssa i po raz pierwszy w karierze został X Division Championem. 21 Lipca na Impact Kendrick obronił tytuł w walce przeciwko Alexowi Shelleyowi. Tydzień później ponownie zachował swój tytuł w Ultimate X Matchu z Abyssem. Na Hardcore Justice Kendrick obronił tytuł po raz 3 tym razem przeciwko Shelley'owi i Austinowi Ariesowi.

1. Finishery
Cobra clutch with bodyscissors
Sliced Bread #2

2. Sygnatury
Camel clutch followed by multiple crossface punches
Dr. Smoothe's Secret Recipe
Electric Mayhem
Hurricanrana
Left Turn at Albuquerque
Tornado DDT
Whirling Twirlixer

3. Menadżerowie

Prince Nana
Ashley
Ezekiel Jackson

4. Tytuły i osiągnięcia

Full Impact Pro
FIP Tag Team Championship (1 time) – with Sal Rinauro
Florida Rumble (2004)

Memphis Championship Wrestling

MCW Southern Light Heavyweight Championship (3 times)
MCW Southern Tag Team Championship (1 time) – with American Dragon

Pro Wrestling Illustrated
PWI Tag Team of the Year (2007) with Paul London
PWI ranked him #43 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2003

Pro Wrestling Zero-One / Pro Wrestling Zero1-Max
NWA International Lightweight Tag Team Championship (2 times) – with Low Ki and Kaz Hayashi
NWA/UPW/ZERO-ONE International Junior Heavyweight Championship (1 time)
Zero1-Max United States Openweight Championship (1 time)

Texas Wrestling Alliance

TWA Television Championship (1 time)
TWA Tag Team Championship (1 time) – with American Dragon

Total Nonstop Action Wrestling
TNA X Division Championship (1 time, current)

World Wrestling Entertainment
World Tag Team Championship (1 time) – with Paul London
WWE Tag Team Championship (1 time) – with Paul London

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz