25 października 2011

Robert Roode - biografia

Obrazek

Imie i Nazwisko: Robert F. "Bobby" Roode, Jr.
Data i miejsce urodzenia: 1 Stycznia 1977r. Ontario, Canada
Wzrost: 1.83 cm
Waga: 110 kg
Trenerzy: Sean Morley, Shane Sewell
Debiut: 1998r.
Trening i Federacje Niezależne

Rozpoczął treningi w swoim rodzinnym Peterboroughu pod okiem Seana Morleya i Shane'a Sewella. Zakończył treningi w 1998 roku i w Czerwcu stoczył swoją pierwszą walkę jako "Total" Lee Awesome przeciwko Pete Rockowi. Od tego czasu walczył w wielu Kanadyjskich promocjach oraz w World Wrestling Council z Puerto Rico. Od 1998 roku walczył też wielokrotnie w dark matchach World Wrestling Federation/Entertainment. W 2001 roku stworzył heelową stajnię "The Kardinal Sinners" w federacji Real Action Wrestling z Kingmanem oraz Mikem Hughesem. Już w czasie występów dla TNA walczył w NWA Shockwave gdzie zdobywał tytuły NWA Shockwave Internet Championship oraz NWA Shockwave Heavyweight Championship.

Total Nonstop Action Wrestling

W Maju 2004 Roode dołączył do TNA i zadebiutował jako część Teamu Canada w turnieju World X-Cup. Team Canada feudował z 3Live Kru i America's Most Wanted. Na początku 2005 roku Roode rozpoczął feud z Dustinem Rhodesem i przegrał z nim na Lockdown w best of three falls steel cage matchu. Na Slammiversary pokonał Lance'a Hoyta a na Unbreakable Jeffa Hardy'ego. Podczas Final Resolution 2006 Roode na dobre rozpoczął solową karierę pokonując Rona Killingsa. Kilka miesięcy później Jim Cornette zarządził rozbicie Teamu Canada. Na jednym z Impactów postawił im warunek: Team Canada może nadal istnieć jeżeli pokona Jay Lethala, Rhino i Team 3D. Kanadyjczycy ponieśli porażkę.

Feud z Ericiem Youngiem

Po rozpadzie Teamu Canada Roode zaczął określać siebie jako "TNA's hottest free agent" i współpracował z kilkoma menadżerami takimi jak James Mitchell, Simon Daimond i Shane Douglas. Ostatecznie jego menadżerką została Traci Brooks. Od Bound For Glory występował jako Robert Roode a Traci jako Ms. Brooks. Ms. Brooks skutecznie uwiodła Erica Younga aby ten podpisał umowę z "Robert Roode Inc." Po podpisaniu Eric był pod kontrolą Roberta. Na Lockdown Roode przy pomocy Erica pokonał Petey'a Williamsa. Na Sacrifice Robert pokonał Jeffa Jarretta. Na Slammiversary Roode w końcu zmierzył się z Youngiem i odliczył go po uderzeniu krzesłem. Pojawił się jednak Jim Cornette który zarządził wznowienie walki po czym triumfował Young. Roode oraz Brooks dołączyli do Christian Coaliton aby pomóc mu w jego batali ze Stingiem i Abyssem. 2 Sierpnia Roode i Brooks zaatakowali Younga po jego przegranej walce z Team 3D a następnie oblali go smołą i pierzem. W TNA Today 7 Sierpnia Young wyzwał Roode'a do walki na Hard Justice w stypulacji Humiliation match którego zwycięzca będzie mógł pokryć smołą i pierzem przegranego. Roode wygrał, jednak nie dopełnił swojego przywileju po wygranej walce gdyż Gail Kim obroniła Younga, a soła i pora trafiły na Ms. Brooks.

Różnorodne Feudy

Roode rozpocząl krótki feud z Kazarianem którego pokonał na No Surrender. Wkrótce dowiedzieliśmy się że relacje Roode'a z Brooks są czysto zawodowe a Brooks nadal jest jego menadżerką ponieważ potrzebuje go aby zebrać pieniądze dla chorej matki. Robert wziął udział w Fight for the Right Tournament ale został wyeliminowany przez Younga. Roode nawiązał współpracę z Christianem Cagem i zwrócili się przeciwko Bookerowi T. Dołączyli także do Angle Alliance i ponieśli porażkę z Samoa Joe, Kevinem Nashem, Kazem, Bookerem T i Ericiem Youngiem na jednym z Impactow. Na Final Resolution 2008 Roode w teamie z Brooks ponieśli porażkę w walce z Bookerem T i jego żoną Sharmell. Po przegranym meczu Roode chciał zaatakować swoją partnerkę ale przeszkodziła mu Sharmell i to ona oberwała od Roberta. Na ring w szale wpadł Booker T ale Robert zdołał uciec. Na kolejnym Impact Robert zwolnił Brooks i chciał ją zaatakować ale przeszkodził mu Jim Cornette. Następnie Brooks została zaatakowana przez fankę Roberta znaną później jako Ms. Payton Banks. Na Againts All Odds Booker i Roode walczyli w pojedynku singlowym którym zakończył się podwójnym wyliczeniem a Robert samochodem uciekł z Impact Zone. Na Destination X Robert pokonał Bookera w Stand By Your Man Strap Match.

Beer Money Inc.

12 Czerwca na Impact Roode wraz z Jamesem Stormem pokonali The Latin American Xchange w walce o TNA World Tag Team Championship po tym jak Roode wykonał Last Call przy pomocy tytułu mistrzowskiego. Hector Guerrero (menadżer LAX) zarządził przez to powtórzenie pojedynku i LAX obroniło tytuły. Na Victory Road LAX ponownie obronili tytuły w Fan's Revenge Lumberjack match. Panowie nazwali swoją drużynę Beer Money Inc. Nazwa wzięła się od gimmicków zawodników: piwo - Storm, pieniądze - Roode. Na Hard Justice Beer Money zdobyło tytuły po tym jak Homicide został uderzony butelką piwa. Następnie skutecznie obronili tytuły na No Surrender oraz Bound For Glory. Na Turning Point 2008 obronili tytuły w walce przeciwko The Motor City Machine Guns a na Final Resolution w walce z Abyssem i Mattem Morganem. 8 Stycznia na Impact przegrali walkę o tytuły z Creedem i Lethalem. 3 dni później na Genesis pokonali Creeda&Lethala oraz drużynę Abyssa i Morgana w Three Way matchu i odzyskali tytuły. Na Against All Odds ponownie walczyli z Creedem i Lethalem broniąc pasy. Podczas Lockdown 2009 stracili pasy na rzecz Team 3D. 21 Maja przeszli face turn po tym jak uratowali Team 3D przed British Invasion. Na Sacrifice pokonali British Invasion czym zapewnili sobie triumf w Team 3D Invitational Tag Team Tournament. Jak zwycięzcy mogli zmierzyć się z Team 3D o tytuły mistrzowskie. Pokonali Beer Money na Slammiversary i zdobyli pasy po raz trzeci. Stracili pasy na Victory Road na rzecz scotta Steinera i Bookera T. Na Lockdown Beer Money i Team 3D pokonali MEM i British Invasion w Lethal Lockdown. Na BFG wystąpili w walce Full Metal Mayhem match o TNA i IWGP Tag Team Championships ale nie udało im się wygrać. Na następnym Impact BM walczyli z Invashion w Six Sides of Steel match ale Magnus uderzył sędziego i BI zachowali tytuły. Na Turning Point nie udało im się zwyciężyć po tym jak Kevin Nash powalił Roode'a pasem mistrzowskim. Na Genesis Roode i Storm pokonali the Band.

Fortune i Immortal

8 Marca na Impact przeszli heel turn pokonując Jeffa Jarretta w handicap matchu po low blow. Na Lockdown Beer Money razem ze Stingiem i Desmondem Wolfem reprezentowali Team Flair w walce przeciwko Team Hogan ale przegrali. Na Slammiversary przegrali z The Enigmatic Assholes czyli Jeffem Hardym i Andersonem. Na następnym Impact Ric Flair ogłosił że chce reaktywować Four Horsemen pod nazwą Fourtune a w skład grupy będą wchodzić Beer Money, AJ Styles, Desmond Wolfe i Kazarian. Na Victory Road Beer Money walczyli z Motor City Machineguns o pasy Tag Team ale przegrali. Po Victory road Beer Money zmierzyli się z MCM w Best of Five Series. Pierwsze dwie walki ladder match i Street Fightwygrali Beer Money jednak kolejne trzy steel cage match, Ultimate X match i Two Out of Three Falls match wygrało Motor City i obroniło pasy. Na Bound For Glory Roode, Storm, Styles, Kazarian i Morgan walczyli w Lethal Lockdown z EV 2.0 czyli zawodnikami oryginalnego ECW. Tommy Dreamer, Raven, Rhino, Sabu i Stevie Richards wygrali tą walkę. Na następnym Impact Fortune dołączyło do nowej stajni Hulka Hogana i Erica Bischoffa Immortal. Podczas Turning Point Fortune pokonali EV 2.0. Na Final Resolution Beer Money pokonali Ink Inc. i zostali pretendentami do TNA Tag Team Titles. Na Genesis Storm i Roode pokonali Motor City Machine Guns zdobywając po raz 4 tytuły mistrzowskie. 3 Lutego Fortune przeszło face turn atakując Immortal. Ric Flair nie poszedł za swoimi podopiecznymi i pozostał w Immortal. Na Lockdown Roode, Storm, Kazarian i Christopher Daniels który zastąpił kontuzjowanego Stylesa pokonali drużynę Immortal stworzoną z Ric Flaira, Matta Hardy'ego, Bully Ray'a i Abyssa. Na Sacrifice Beer Money obronili pasy przeciwko Mattowi Hardy'emu i Chrisowi Harrisowi. Na Slammiversary IX James storm obronił tytuły mistrzowskie wraz z Alexem Shelleyem który zastąpił kontuzjowanego Roode'a. 18 Sierpnia na Impact Beer Money straciło tytuły na rzecz Mexican America co zakończyło ich rekordowy 212 dniowy title run.

Szansa na World Heavyweight Title

Roode awansował do finałowej czwórki Bound For Glory Series. Na No Surrender pokonał Gunnera a następnie Bully Ray'a i wygrał ten turniej. Przed Bound For Glory Kurt Angle zarządził mu walki z członkami Fortune. Roode pokonał Kazariana, AJ Stylesa oraz Jamesa Storma. Na Bound for Glory Robert stoczył walkę z Kurtem Angle a stawką był tytuł Wagi Ciężkiej. Kurt jednak obronił tytuł. Na następnym Impact Angle stracił pas na rzecz przyjaciela Roode'a, Jamesa Storma.

1. Finishery:
Arm trap crossface
Fujiwara armbar
Northern Lariat
Pay Off

2. Sygnatury:
Diving knee drop
Diving neckbreaker
Double R Spinebuster
Roode Awakening
Rolling neck snap
Rotating belly to back side slam

3. Finishery z Jamesem Stormem:
DWI – Drinking While Investing

4. Sygnatury z Jamesem Stormem:

Assisted swinging side slam
Catapult by Roode into a DDT by Storm
Clothesline (Roode) / Double knee backbreaker (Storm)
Double suplex, with theatrics
Scoop slam by Roode followed by elbow drops from both Roode and Storm
Samoan drop (Storm) / Diving neckbreaker (Roode) combination
Spinning spinebuster (Roode) / Double knee backbreaker (Storm) combination
Wheelbarrow facebuster (Roode) / Double knee facebreaker (Storm) combination

5. Menadżerowie:
Coach D'Amore
Eric Young
Ms. Brooks
Ms. Payton Banks
Jacqueline
Ric Flair

6. Przydomki:
"The Canadian Enforcer"
"Total" Lee Awesome"
"The Natural"

7. Piosenki Wejściowe:
"No More Fears" by Dale Oliver
"Sorry About Your Damn Luck" by Dale Oliver
"Take a Fall (Instrumental)" by Dale Oliver
"Take a Fall" by Dale Oliver and Serg Salinas
"Fortune 4" by Dale Oliver

8. Tytuły i Osiągnięcia:


All–Canadian Pro Wrestling
ACPW Heavyweight Championship (1 time)

Atlantic Coast Wrestling
ACW International Heavyweight Championship (1 time)

Border City Wrestling
BCW Can-Am Heavyweight Championship (1 time)
BCW Can-Am Tag Team Championship (1 time) – with Petey Williams

Maritime Wrestling
Maritime Cup (2003)

NWA Shockwave
NWA Cyberspace Heavyweight Championship (1 time)

Prime Time Wrestling
PTW Heavyweight Championship (2 times, current)

Pro Wrestling Illustrated

Tag Team of the Year (2008) with James Storm
PWI ranked him #30 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2011

Real Action Wrestling
RAW Heavyweight Championship (4 times)

Total Nonstop Action Wrestling
NWA World Tag Team Championship (2 times) – with Eric Young
TNA World Tag Team Championship (4 times) – with James Storm
Bound for Glory Series (2011)
Team 3D Invitational Tag Team Tournament (2009) – with James Storm
TNA Tag Team Championship Series (2010) – with James Storm

Twin Wrestling Entertainment
TWE Heavyweight Championship (1 time)

Universal Wrestling Alliance
UWA Heavyweight Championship (2 times)
UWA Tag Team Champion (1 time) – with Petey Williams

Wrestling Observer Newsletter awards
Worst Worked Match of the Year (2006) TNA Reverse Battle Royal on TNA Impact!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz