12 grudnia 2011

TNA Final Resolution 2011 - raport

Po wideo poświęconemu TNA World Heavyweight Championowi Bobby'emu Roode'owi mamy pokaz pirotechniczny i rozpoczynamy ostatnie PPV roku z pod szyldu TNA! Witamy na Final Resolution.

Rob Van Dam vs. Daniels
Rozpoczynamy klinczem, następnie kilka chybionych akcji, kilka prób odliczenia ze strony RVD i Daniels w headlocku. Daniels przejmuje inicjatywę, wrzuca rywala do narożnika a tam wyprowadza kopnięcia i ciosy. Daniels nie trafia w narożniku, kilka arm dragów i leg scissors od RVD, 1..2.. nie ma. Kopnięcie od Roba no i standardowo taunt. Po chwili walka przenosi się po za liny gdzie Daniels ciska rywalem o metalowy fragment narożnika. Daniels wrzuca jeszcze rywala w schodki, następnie wracają do ringu gdzie Chris wyprowadza kolano i tauntuje w stylu Van Dama. Daniels chciał wrzucić przeciwnika w narożnik ale ten wyprowadził high kicka. Daniels w narożniku, spin kick, clothesline i standing moonsault dający two count. Monkey flip, spinning wheel kick oraz rolling Thunder od Van Dama. Próba pinu ale tylko do dwóch. Daniels wrzuca Roba do narożnika, szarżuje ale otrzymuje spin kick. RVD na narożniku, skacze ale Daniels odsuwa się a następnie wyprowadza spear, 1..2.. nie ma. Splash Danielsa w narożniku, próba superplexu ale RVD zrzuca go, mamy Five Star Frog Splash i 1..2..3!

Zwycięża: Rob Van Dam


TNA Television Title Match: Eric Young vs. Robbie E(c)

Youn wbiega do ringu i od razu rzuca się na Robbiego wyprowadzając przy tym serię ciosów. Young wybija się z lin, Robbie powstrzymuje go, ale Young wyrzuca go z ringu hurricaneruną. Eric odbija się od lin i suicide dive! Roobbie T chciał pomóc ale nie trafił clotheslinem, to pomogło jednak Robbiemu E który powalił Younga na podłogę. Wracamy do ringu, Robbie odlicza i 1..2.. nie ma. Robbie ciska Ericiem o narożnik. Robbie na narożniku, splash i 1..2.. nie ma. Russian leg sweep i kolejny two count. Young otrzymuje irish whip z narożnika do narożnika i potężny splash. Young odbi ty od lin i clothesline dla Robbiego. Kilka ciosów, snap slam i elbow drop z narożnika dają Youngowi two count. Eric ponownie na narożniku ale tym razem przeciwnik go zrzuca i 1..2.. nie ma. Robbie rusza na rywala i wyprowadza clothesline ale to samo ze strony Younga i obaj leżą na macie. Sędzia sprawdzał co z Robbiem a do ringu wszedł Terry który wszedł z Youngiem na narożnik i przyduszał go. Eric uwolnił się, Robbie atakuje ale Young robi unik i ten trafia prosto w Terry'ego. Young wynosi ich obu na plecy ale nie wytrzymał ciężaru. Dropkick dla Robbiego T wyrzuca go z ringu. Facebuster od Robbiego E i 1..2..3.

Zwycięża: Robbie E

Jeremy Borash na backstage'u rozmawiał z Devonem i The Popem. JB zapytał Devona o problemy w ich teamie. Devon powiedział że jedyny problem to wpływ Pope'a na synów Devona ale dzisiaj to schodzi na dalszy plan ponieważ będą celebrować zdobycie tytułów mistrzowskich. Devon odszedł a Pope powiedział że nic nie może poradzić na to że jego dzieci traktują go jak ojca którego nigdy nie miały.

TNA Tag Team Title Match: The Pope & Devon vs. Matt Morgan & Crimson(c)
Do tej walki dołączyliśmy już wtrakcie jej trwania a konkretniej w momencie kiedy na ringu Crimson przeszkadza w dokonaniu zmiany Pope'owi a sam zmienia się z Morganem. Matt wykonuje potężny fall-away slam co daje mu two count. Po chwili side slam i również two count. Morgan ponownie wynosi Pope'a, jednak ten wykonuje DDT. Podwójna zmiana, Devon i Crimson w ringu. Shoulder block i splash w narożniku od Devona, następnie flying clothesline i neckbreaker. Devon wykonuje potężny slam i 1..2.. nie ma. Pope wchodzi na narożnik i dokłada diving elbow drop ale pin przerwany przez Morgana. Morgan wyrzuca Pope'a z ringu, Devon otrzymuje double Chokeslam po czym mistrzowie uzyskują pinfall.

Zwycięża: Crimson & Matt Morgan

AJ Styles z Jeremym Borashem, powiedział że jest gotowy w 200% i kontuzja nie może przeszkodzić mu w walce. AJ dodał że ma zamiar pokonać Roode'a.

TNA X Division Title Match: Kid Kash vs. Austin Aries(c)
Bardzo dobry początek, sporo technicznych ruchów i zankomity dropkick od Ariesa. Inicjatywę przejmuje Kash, kilka chopów, clothesline i elbow drop dający two count. Seria bardzo ładnych roll upów. Knee drop, scoop slam i fist drop ale minięty od Ariesa. Obaj zawodnicy próbowali przypiąć rywala z pomocą lin ale sędzia się zorientował. Aries wyrzucony z ringu i springboard crossbody. Wracamy do ringu ale już po chwili Aries wyrzuca Kasha i dokłada potężny suicide dive. Neckbreaker o liny dla Kasha i 1..2.. nie ma. Dalasza ofensywa Ariesa, było blisko pinfallu. Kash wraca do gry po potężnym ciosiem który powala Ariesa na matę, 1..2.. nie ma. Aries wbity w narożnik, próba moonsaultu od Kasah ale chybiona, jednak już po chwili potężny slam dla Austina. Back body drop od Ariesa, Double A jest na narożniku ale Kash podcina liny po czym Champion spada na matę. Po chwili taka sama sytuacja ale z przeciwnej strony. Po chwili obaj znaleźli się na narożniku, Kash stojąc na 3 linie wyniósł Ariesa pod powerslam jednak ten skontrował to na hurricanerunę! Publiczność chantuje "Holy Shit". Kash zapina double underhook ale Aries uwalnia się i wykonuje znakomity back suplex. Aries rusza na Kasha w narożniku ale nadziewa się na big boota. Obaj zawodnicy próbowali użyć kastetu ale sędzia nie pozwolił im na to, następnie Aries rzucił w ręce Kasha pas mistrzowski. Dyskusja Kasha z sędzią umożliwiła mu wykonanie brainbustera i odliczenie Kasha do trzech!

Zwycięża: Austin Aries


TNA Knockouts Title Match: Mickie James vs. Gail Kim(c)

W końcówce w walce interweniowała Madison Rayne po czym gail wykonała swojego finishera i odliczyła Mickie do trzech.

Zwycięża: Gail Kim

Na backstage'u z Jeremym Borashem jest już James Storm który mówił o swojej dzisiejszej walce z Kurtem Angle.

Kurt Angle vs. James Storm

Rozpoczynamy pojedynek dwóch byłych World Championów, początek to oczywiście seria dźwigni i sprowadzeń ostatecznie zakończona na korzyść Kurta Angle. Storm wraca do gry wykonując jawbreaker i neckbreaker co dało mu two count. Clothesline dla Kurta wyrzuca go z ringu. Po za ringiem ofensywa Jamesa na koniec skontrowana wrzuceniem w schodki przez Kurta. Wracamy do ringu gdzie Angle zapina chinlock. Dalsza faza walki to wymiana ciosów która kończy się kiedy Kurt zakłada sleeper hold. Storm uwalnia się i wykonuje suplex. Wymiana ciosów wygrana przez Storma po czym Kowboj dorzuca jeszcze clothesline. Angle kontruje szarżę na narożnik jednak na niewiele mu się to zdało ponieważ za chwilę otrzymuje backstabbera i 1..2.. nie ma. Angle złapał rywala i wykonał belly to belly suplex dający następny two count. Storm blokuje kolejny suplex jednak Kurt zakłada ankle lock. Storm uwalnia się, ale Angle nadal w natarciu wykonuje serię German Suplexów, 1..2.. nie ma. Próba Angle Slamu ale kontra i Eye of The Storm! 1..2.. nie ma. Storm na narożniku ale Angle wykonuje suplex z nienacka i 1..2.. nie ma. Po chwili James szykował się na Last Call ale Angle kontruje i zakłada ankle lock. Storm uwalnia się a po chwili wyrzuca Kurta z ringu. Wracamy, kolejna próba Last Call ale również zablokowana i Angle Slam od Kurta! 1..2.. nie ma. Angle na narożniku, moonsault ale nie trafiony, Storm dokłada Last Call i 1..2..3!

Zwycięża: James Storm

Jeff i Karen Jarrett byli z JB gdzie mówili o dzisiejszej walce. Przerwał im zadowolony sting z kajdankami który powiedział że już czas.

Steel Cage Match: Jeff Jarrett vs. Jeff Hardy
Do walki dołączamy mniej więcej w połowie jej trwania. Jeff Jarrett wspina się na szczyt klatki ale Hardy zrzuca go. Hardy wchodzi do góry, kopie Jarretta i wykonuje splash który daje mu two count. Hardy wykonuje clothesline, następnie Twist Of Fate i wchodzi na górę, po chwili jednak rezygnuje i wykonuje kolejne Twist Of Fate Jarrettowi. Hardy na szczycie klatki i mamy Swanton Bomb ale Jarrett odsuwa się i Hardy trafia w matę. Jarrett próbował opuścić klatkę przez drzwi ale zatrzymał go Hardy, Karen wzięła czynny udział w walce uderzając drzwiami w twarz Hardy'ego. Karen chciała również wrzucić gitarę do ringu ale przeszkodził jej Sting. Hardy wykonał Twist of Fate i zakończył walkę.

Zwycięża: Jeff Hardy

Na następnym Impact jedno z małżeństwa Jarrettów zostanie zwolnione a Hardy otrzyma title shota na Genesis.

Bobby Roode
z JB mówił o tym że po dzisiejszej walce będzie znany jako król Ironman matchy. Dodał także że pluje na władzę. It's Main Event Time!

30-Minute Iron Man Match for the TNA World Heavyweight Title: AJ Styles vs. Bobby Roode(c)
Pierwsze 4 minuty walki minęły nam podczas wymiany headlocków i innych dźwigni. Kilka shoulderblocków od Stylesa i 1..2.. nie ma. Wymiana chopów w narożniku wygrana przez AJ'a który dodatkowo wrzuca rywala w narożnik i wykonuje back body drop. Walak przenosi się po za ring gdzie Styles uderza głową Roode'a o barierki. Ładna wymiana roll upów, hip toss, arm drag od AJ'a ale w odpowiedzi shoulderblock od Bobby'ego. Bobby rusza ale nadziewa się na keep up frankensteinera. Clothesline od Stylesa, 1..2.. nie ma. Styles wskakuje na liny ale Roode podcina jego kontuzjowaną nogę, a ten upada na matę. Roode odlicza i 1..2..3!

1:0 - Pkt dla Bobby'ego Roode'a przez pinfall.


Tak właśnie minęło pierwsze 10 minut tego pojedynku. Roode odlicza, ale tylko do dwóch. Roode bierze rozbieg i z impetem atakuje kolano AJ'a. Szreg rozmaitych akcji osłabia nogę Stylesa, a Bobby zaliczą kolejną nie udaną próbę pinu. Half boston crab od Roode'a, Styles uwalnia się ale Bobby nie pozwala mu odetchnąć i wykonuje figure four leglock, Styles odklepuje i dokładnie na półmetku walki mamy drugi punkt dla Mistrza.

2:0 - Pkt dla Bobby'ego Roode'a przez submission.

Wznawiamy walkę, Roode stara się ponownie zapiąć akcję która zapewniła mu drugi punkt ale Styles kopnięciem wrzuca go do narożnika. Faqcebuster od Stylesa, który następnie zakłada crossface i Bobby po chwili walki odklepuje! Styles zdobywa kontaktowy punkt.

2:1 - Pkt dla AJ Stylesa przez submission.

Styles ponownie zakłada dźwignie na ręke, Roode jednak szybko kontruje i ponownie skupia się na nodze Stylesa. Kopnięcie i kilka ciosów od Stylesa, ale z drugiej strony clothesline w odpowiedzi od Roode'a. Roode rusza na leżącego przeciwnika, jednak ten zapina small package i 1..2..3! Styles wyrównuje stan pojedynku!

2:2 - Pkt dla AJ Stylesa przez pinfall.

Do końca walki pzoostało 9 minut. Roode wyprowadza serie kopnięć a Styles odpowiada ciosami a na koniec dokłada einzuigiri. Styles rusza do ataku ale nadziewa się na Spinebuster i 1..2.. nie ma. Styles wrzucony do narożnika ale kontruje i wykonuje Reverse DDT. Następnie springboard 450 splash od Stylesa i 1..2..3! AJ wychodzi na prowadzenie na 7 minut przed końcem.

2:3 - Pkt dla AJ Stylesa przez pinfall.

Walka trwa dalej, zostało równo 5 minut a Styles naciąga Roode'a na liny i sam wypada przy tym z ringu. Próba Sunset flipu od Stylesa ale Bobbye blokuje, sam odlicza AJ'a przytrzymując przy tym lin i 1..2..3! Publiczność skanduje "Bullshit", a myślałem że nie ma ich na arenie.

3:3 - Pkt dla Bobby'ego Roode'a przez pinfall.


4:30 do końca i remis, czy któryś z zawodników zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę? Styles próbuje wykonać superplex ale Roode zrzuca go z narożnika. Bobby wstaje ale Styles ponownie wskakuje na 3 linę i arm drag. Back drop suplex od Stylesa, próba kolejnego suplexu ale Roode kontruje, sam stara się wyprowadzić suplex ale również się nie udało i roll up od Stylesa, 1..2.. nie ma. Do końca zostały 2 minuty a tymczasem mamy Pele Kick od Stylesa. Czas na Styles Clash jednak Bobby kontruje i opuszcza ring. Styles odbija się od lin i Sommersault Plancha! Publiczność ożywiła się 3 raz chantując "TNA, TNA, TNA". Zostało kilkadziesiąt sekund a Bobby ucieka przed rywalem i czas dobiega końca!

Rezultat: Remis; Mistrzem pozostaje: Bobby Roode

Fani skandują "One more minute", Styles również domaga się dodatkowego czasu ale Final resolution musi się zakończyć!

1 komentarz:

  1. Kolejna słaba gala od TNA. Jak oni mogli głupim bookingiem zepsuć potencjał walk Angle vs Storm i Styles vs Roode? Storm obijany cały mecz i po jednym superkicku z niczego zdobywa pin. IronMan Match był strasznie nudny. Wszystko sprowadzało się do kontuzjowanej nogi AJ :/ Jedynie walka o pas X Division (mało spektakularnych akcji, ale świetny booking) i Cage Match nie zawiodły. Reszta przeciętna albo średnia.

    OdpowiedzUsuń