21 września 2012

Oldschool by C.A.N.T.O - Genesis 2007

C.A.N.T.O zgodził się, aby zamieszczać tu jego projekty o galach PPV. Myślę, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa dla tych, którzy z TNA są od niedawna lub poprostu chcą sobie przypomnieć dawne gale PPV. Na pierwszy rzut idzie Genesis 2007. Miłego czytania :)


TNA Genesis 2007- Gala PPV wyprodukowana przez organizacje TNA. Gala odbyła się w Orlando, Floryda. Była to już trzecia gala z tej seri. Na gali odbyło się osiem pojedynków, z czego cztery były o tytuły mistrzowskie.

Trzecia impreza z seri Genesis została zapowiedziana w połowie Sierpnia. Gala miała odbyć się 11 Listopada 2007 roku na Florydzie.

Głównym pojedynkiem było starcie o tytuł mistrzowski TNA World Heaviweight Championship aktualnym mistrzem był Kurt Angel. 25 Października pod czas gali TNA Impact ówczesny główny manager Jim Cornette ogłosił, że Angel będzie bronił pasa w Tag Team Matchu. Jego partnerem został Kevin Nash natomiast przeciwnikiem był Sting oraz zawodnik, którego sam sobie dobierze. Na tej samej gali Angel bronił tytuł przeciwko Stingowi obronił go dzięki interwencji ze strony Nash’a. Z powodu dużych kontrowersji Cornette ogłosił, że tytuł zdobędzie ten zawodnik, który jako pierwszy uzyska pin lub Submission. Fight of The Right Tournament odbył się dokładnie tydzień przed galą, Genesis. Wszystko zaczęło się na Bound For Glory gdzie odbył się Revers, Battle Royal, w którym udział wzięło 16 zawodników. Eric Young, Robert Roode, James Storm, Solofa Fatu, Chris Sabin, Kaz, Lance Hoyt i Alex Shelley to oni awansowali do drugiej rundy. Pierwszy ćwierćfinał odbył się na gali TNA Impact 18 października 2007r. W walce udział w zieli Shelley/Sabin walka skończyła się bez zwycięzcy. To doprowadziło do pustego miejsca w turnieju, które wypełnił Christian, Cage który pokonał Joe. W innych walkach Kaz pokonał Hoyt’a, Storm pokonał Young’a, i Fatu pokonał, Rood’a. Półfinały odbyły się podczas 1 listopadowego odcinka TNA Impact, w których Kaz pokonał Storm’a, a Cage pokonał Chris’a Harris’a ( który zastąpił Fatu). 8 Listopada na gali TNA Impact w finałowym starciu Cage po ingerencji Styles’a i Tomko pokonał Kaz’a. Jednak Cornette uznał ten pojedynek za nierozstrzygnięty i ogłosił, że prawdziwy finał odbędzie się na Genesis w walce z drabinami.

Na Bound of Glory Team 3D walczyli ze Steiner, Brothers. W pewnym momencie do walki dołączyli MCMG, którzy doprowadzili do porażki Team 3D. 18 Października na gali TNA Impact Brother Ray i Brother Devon zaatakowali MCMG. Następnie stwierdzili, że chcą zniszczyć X-Division, do którego należało między innymi MCMG. Shelley i Sabin powrócili 1 listopada na Impact i zaatakowali Team 3D potem Shelley wyzwał Braci do walki na Genesis 2007.

18 października na gali TNA Impact był toczona walka między Joe/Cage o wolne miejsce w turnieju Fight of The Right Tournament. Pod czas starcia Roode zaatakował Samoa Joe, co doprowadziło do jego porażki. W odwecie 25 października Joe zaatakował Roberta Rood’a co spowodowało, że ten nie dostał się do półfniału. 1 Listopada Mike Tenay ogłosił, że walka Joe/Roode będzie w karcie na Genesis 2007.

Event
Galę otworzyło starcie, między Abyssem a Black Regin, które trwało 10 minut i 13 sekund. Walka była w stypulacji, Shop of Horrors match, w którym wszystkie bronie są legalne w użyciu. Walkę wygrał, Abyss który wykonał na Black Reignu Black Hole Slam.
Następnym starciem był pojedynek Tag Team Match między MCMG a Team 3D. Walka trwała po nad 17 minut. Guns wygrało walkę po tym jak wykonało ASCS Rush na Brother Ray’u. Następnym starciem był pojedynek o pas Knockout było to starcie czterech przeciwniczek. Ówczesna mistrzyni Gail, Kim broniła tytułu przeciwko Roxxi Laveaux, ODB i Angela Williams. Po dziewięciu minutach, Kim obroniła tytuł po tym jak wykonała Neckbreaker na ODB. Kolejnym starciem była walka o pas X-Division było to starcie między Jay’em Lethal a Sonjay Dutt’em. Wygrał ten pierwszy po 12 minutach. Po walce Team 3D zaatakowali Jay Lethal i ukradli pas twierdząc, że ten tytuł jest ich zakładnikiem. Christian Coalition bronili swoje pasy mistrzowskie TNA przeciwko Steiner Brothers. Walkę wygrali mistrzowie po tym jak Styles kopnął Rick’a Steinera w jajka i uderzył go krzesłem w głowę.

Kolejnym starciem był pojedynek między Samoa Joe i Robert’em Rood’em. Walka trwała 15 minut. Joe wygrał po tym jak wykonał Muscle Buster. Przedostatnim starciem był pojedynek pomiędzy Kaz’em i Christian’em był to Ladder Match. Walka trwała 15 minut wygrał Kaz. Cage spadł na Tomko i Styles’a co wykorzystał ten pierwszy.

Main Event’em Genesis był pojedynek Tag, Team o pas mistrzowski TNA. Aktualny mistrz Kurt Angel i jego partner, Kevin Nash mieli zmierzyć się ze Stingiem i jego tajemniczym partnerem. Przed walką Sting zapowiedział swojego towarzysza, którym okazał się Booker T.
Walka trwała 13 minut. Zespół Tomko/Styles zaatakowali Booker’a T i Sting’a. Angel zaatakował Nash’a pasem i wykonał Olympic Slam na Stingu i zachował tytuł.

Canto

1 komentarz:

  1. Sporo błędów i literówek z "Kurt Angel" na czele. Popracuj nad tym a będzie dobrze.

    OdpowiedzUsuń