9 lutego 2013

Wywiad z Dixie CarterPrezydent TNA Dixie Carter rozmawiała z Josh’em Modaberi z The American o kilku tematach związanych z biznesem. Poniżej znajdują się najciekawsze odpowiedzi.

Q: Po sukcesie British Boot Camp na Challenge TV sądzisz, że ujrzymy drugą serię?
A: British Boot Camp był wielkim sukcesem, jestem dumna z tego co tam się wydarzyło. Myślę że UK nie byłaby tak wielka nie wspierając nas i brytyjskich fanów. Chcę pomóc odbudować brytyjski wrestling; znajduje się tam wielu utalentowanych ludzi a my mamy kila pomysłów.

Q: Jakie jest prawdopodobieństwo, czy kiedykolwiek odbędzie się PPV w UK w pewnym etapie rozwoju?
A: Ludzie zawsze pytają mnie o gale PPV w UK i tu jest powód dlaczego nie zrobiłam PPV: nie jak wielu ludzi ogląda gale PPV jako telewizyjne show i chcę aby miliony ludzi mogły to zobaczyć na całym świecie. Myślę że byłoby to wspaniałe bo można zobaczyć dłuższe walki bez przerw komercyjnych i rzeczy takie jak te. Chciałam to pokazać brytyjskim fanom, chciałam aby było widoczne na całym świecie i aby wiedzieli jak fantastyczni są. Tak, w końcu zrobimy galę PPV w Wielkiej Brytanii. 

Q: Został zmieniony harmonogram TNA PPV, zmniejszono je z 12 do 4 na rok. Co było powodem tej decyzji?
A: Zmniejszenie PPV było trudną decyzją, bo rozdaje miliony dolarów zarówno do górnej linii jak i do zysku netto. Mamy w tym sukcesy. To zawsze był tradycyjny sposób organizacji wrestlingu ale uważam że stoimy w miejscu, gdzie teraz mamy wstrząsnąć i musimy patrzeć na wszystko inaczej. To wielkie ryzyko finansowe z naszej strony ale czuję jak robienie tego PPV znacznie bardziej wyjątkowe i naprawdę czuję że to pozwoli telewizji na więcej. Będziemy mieli okazję pozwolić programom odetchnąć, oddać z większą jakością mecze na PPV. Wiem że każdy z moich chłopaków będzie w każdej karcie i będzie to ciekawe, jak się to rozegra.

Q: Jak seria One Night Only będzie różnić się od tego, co zostało wcześniej zrobione?
A: Trudno jest zbudować dobrą kartę gali PPV w cztery tygodnie, więc jest szansa że tylko seria One Night wymyśli pojęcie marzenia i umieści tam graczy. Nie musi być powrotem do historii, można utworzyć klasę marzeń z określonym gimmickiem. Będziemy mieć z nimi dużo zabawy i myślę że z tego wyjdzie naprawdę wielki program.

Q: Czy zobaczymy flagowe show TNA – IMPACT w drodze po Ameryce w ciągu kilku najbliższych lat?
A: To jest cel rozpoczęcia w tym roku. Jesteśmy blisko dużego ogłoszenia, innego niż PPVs które myślę że będzie mieć ogromny wpływ na show. Robienie show podczas drogi jest dla nas naturalnym krokiem. Jest to drogi touring ale jest to decyzja biznesowa tak jak likwidacja PPV. Nie zamierzam zostawić tej firmy w dowolnym kłopoty finansowe, więc wszystko zrobiliśmy bardzo świadomie. Ludzie mówią, że nie zamierzają pozostać w biznesie przez dziesięć tygodni i będziemy w naszym 11 lat i posiadamy spore sukcesy a to dlatego że podejmujemy dobre decyzje biznesowe.

Q: TNA odniosło wielki sukces w Indiach z Ring Ka King na początku 2012 roku i właśnie podpisano nowy kontrakt telewizyjny w Australii. Czy są nowe rynki, których szukasz w celu zbadania, czy jest to bardziej o budowaniu na rynkach w których już jesteś?
A: Myślę, że obie. Myślę, że teraz nasza programy są w ponad 120 krajach na całym świecie i myślę, że jesteśmy w 17 różnych językach, ale jest jeszcze kilka kieszeni jak Australia. Byliśmy już w Australii a oni po prostu odebrali British Boot Camp. Jesteśmy w trakcie negocjacji z Indiiami już teraz i mamy kilka interesujących możliwości. Przyglądamy się kilku nowym terytoriom, ale naprawdę sukces rośnie tak jak mieliśmy w Wielkiej Brytanii i co niektórych terytoriów na całym świecie, nawet większe niż były pierwotnie. Więcej programów, lepsze oceny, więcej ekspozycji na rynkach.

Q: Co przyniesie przyszłość dla TNA jako całości?
A: Rozszerzenie poza wrestling. Myślę że ważne jest aby rozwijać produkt globalny. Zdobywanie więcej licencji i sponsorów, więcej programów - w USA mamy tylko jeden program i nasz zawodnik ma tylko 10 godzin tygodniowo więc trudno jest konkurować. Mamy więcej telewizji w Wielkiej Brytanii, i to pokazuje, jak możemy być konkurencyjni, gdy mamy więcej ekspozycji, tak, że będzie naszym celem w Stanach Zjednoczonych. Znowu to nie dlatego, że nie chcieli, to tylko w umowie, że nie udało się z powodu naszej umowie z Spike TV. Ale to się zmieni. Myślę że połączenie tych wszystkich rzeczy uczyni rok 2013 ciekawym.

1 komentarz:

  1. Dixie Carter chce odbudować wrestling w UK? Po pierwszym sezonie British Boot Camp muszę przyznać, że zaczęli bardzo dobrze. Oczywiście cieszy mnie to, że BBC wygrał Rockstar Spud, koleś ma szanse zaistnieć w TNA. PPV w UK - jestem jak najbardziej za ! Wiele się o tym spekulowało i napewno dojdzie to do skutku. [quote]To zawsze był tradycyjny sposób organizacji wrestlingu ale uważam że stoimy w miejscu, gdzie teraz mamy wstrząsnąć i musimy patrzeć na wszystko inaczej.[/quote] Świetnie to zostało ujęte. TNA aby ruszyć z miejsca musi wstrząsnąć fanów czymś innym. Jestem bardzo ciekaw co Dixie Carter miała na myśli w ostatnim pytaniu. Kiedyś już pojawiły się takie informacje, że TNA będzie starało się robić coś nie związanego z wrestlingiem, ale na razie nie wiadomo o co chodzi.
    Wielkie dzięki Chris !
    I witamy w załodze !

    OdpowiedzUsuń