22 grudnia 2013

Impact Wrestling : Final Resolution


Final Resolution otwiera – Magnus! Anglik zaczął od tego, że kocha ten biznes dlatego tak jak każdy przemierza kraj i daje z siebie wszystko na każdej gali. Jest dumny z tego, że prawie pięć lat spędził w Ameryce i tam szlifuje swoje umiejętności. Teraz chce poruszyć kwestię pieniędzy… Nie chodzi o niego, ani o fanów, bo dla niego zawsze ważna jest duma, honor i szacunek. Ale całkiem inne zdanie ma na ten temat chyba jego rywal – Jeff Hardy… Magnus starał się jeszcze podgrzać atmosferę, a w drodze na ring – Jeff Hardy! Enigma wziął mikrofon i powiedział, że Magnus wysuwa takie spekulacje tylko dlatego, że Hardy był przez chwilę sam na sam z Dixie? To bez sensu. Magnus kazał mu się wytłumaczyć, bo on pamięta 10-10-10… Hardy stwierdził, że to był inny czas inno miejsce i całkiem inna historia. Magnus zaprzeczył temu i powiedział, że Jeff się wtedy sprzedał. Jeff odpowiedział, żeby Magnus martwił się o swoje życie, a nie o jego…Na zapleczu Chavo Guerrero i Zema Ion spotkali się tuż przed wejściem do biura Dixie i otwarciem walizek Feast of Fired.


Kurt Angle vs. Bobby Roode – 2 out of 3 falls.

Panowie od początku narzucili mocne tempo, wymieniając kontry I próby submissionów oraz pinów. W końcu jednak Roode złapał rywala w dźwignię, z której ten szybko się uwolnił i wymierzył ładny Suplex. Po chwili obaj byli już za ringiem, gdzie Angle dominował wymierzając kilka mocnych prawych. W ringu dalej dominował Kurt, wykonując suplex i szykując Angle Slam, ale Bobby skontrował. W tym momencie Angle chciał ruszyć z kontrą, ale It Factor zasłonił się sędzią. Kurt odepchnął Hebnera w narożnik, a w tym momencie Roode wymierzył Low Blow i po raz pierwszy przypiął rywala! 1-0. Szybko padł jednak remis, bowiem Roode poczekał, aż rywal wstanie i ruszył z kontrą, lecz nadział się na Suplex a po chwili na szarżę, zakończoną Angle Slamem i przypięciem. 1-1. Potem obaj panowie próbowali zakończyć walkę przez poddanie, bowiem na przemian wymieniali się submissionami. Angle zapiął Crossface, ale po chwili to Roode skontrował na Crossface, z czego Kurt przeszedł na Ankle Lock. Po chwili Angle Slam, ale tylko 2 count! Obaj zmęczeni, ale po chwili Kurt Angle ponownie zapina ANkle Lock! Roode wymierza roll up i łapiąc się liny, czego nie widzi sędzia – kończy walkę!

Zwycięzca : Bobby Roode

Segment z Josephem Parkiem i Ericiem Youngiem, gdzie ten drugi znów starał się przekonać prawnika, że jest Abyssem. Na początku powiedział, że za tydzień zorganizował mu walkę. On kontra Kazarian i Daniels! Park odparł, że myślał, iż Young jest jego przyjacielem, lecz EY odpowiedział, że walka ta to jego stypulacja, bowiem pojedynek odbędzie się w stypulacji Monster’s Ball! Park odparł, że to walka jego brata, a nie jego… Young kazał mu rozpakować prezenty, jakie dziś mu przygotował. W pudełkach EY zapakował swojemu koledze między innymi pinezki i kij owinięty drutem kolczastym. Park wziął ten kij i bardzo zaskoczony wyszedł z areny…CZAS NA OTWARCIE WALIZEK!
W biurze Dixie są już Ethan Carter, Zema Ion, Chavo, Gunner wraz ze Stormem oraz Jeremy Borash. Prowadzący rozpoczął od Iona, który otworzył swą walizkę i ujrzał – X Division Title Shot! Ucieszony DJ wyszedł z biura. Czas na Gunnera, który otworzył swoją walizkę i powiedział, że to w końcu coś na co zasługuje, pokazał do kamery walizkę w której był… WHC Title Shot! Storm wyszedł z bardzo dziwną miną… Potem był już czas na Cartera i Guerrero. Wszedł jednak Sting, który powiedział, że Dixie jest żałosna, tak samo jak Ethan który kompletnie nic nie zrobił w tym biznesie. Zapytał Chavo, czy ten miał coś w TNA za darmo>? On odpowiedział, że ze względu na nazwisko musiał pracować dwa razy ciężej… Po chwili obaj w tym samym czasie otworzyli walizki i… Guerrreo zwolniony, a Carter ma title shot na pasy Tag Team!


ODB & Madisone Rayne vs. Gail Kim & Lei’D Tapa
Większą częśc walki w ringu była Lei’D Tapa, która dominowała nad rywalkami. Powaliła ODB neckbrakerem, a po chwili kilka razy kopnęła w parterze. Potem dusiła ją w linach. W końcu ODB się uwolniła i doszła do głosu, ale nie na długo bo po wejściu Gail Kim z powrotem była obijana. Po chwili udało jej się jednak zmienić z powracającą Rayne, która szarżą powaliła rywalki. Sama otrzymała jednak mocny Clotshline. Po chwili Kim szykował się na swój finisher, ale Madisone skontrowała na Back Slide i przypięła do trzech!
Zwyciężczyni : Madisone Rayne & ODBCzas na walkę wieczoru!

Zanim jednak to, do ringu wszedł Jeff Hardy i wziął mikrofon tłumacząc się przed fanami z tego, co było na początku gali. Mówił, że to wszystko to tylko pomyłki i głupie błędy z przeszłości, które już nie wrócą. Tak, był tydzień temu na kolacji z Dixie i co z tego? Kocha to co robi i zapomniał o swoich błędach, do których już nie wróci. Przeszkodziła mu pani prezes, która powiedziała, że Hardy pracuje dla niej i to wszystko co ma jego rodzina, należy do niej! Po chwili krzyknęła, na Jeffa który jej przerwał i obraziła jego fanów. Powiedziała, że to ważna walka więc stanie na rampie i obejrzy… powodzenia!


Jeff Hadry vs. Magnus –  for vacat TNA World Heavywieght Championship Match

Od początku walki Hardy ruszył na rywala z wściekłością i obijał go w narożniku, wymierzając serię dziesięciu uderzeń. Po chwili wbił się jeszcze w niego Splashem. Do tego wszystkiego dropkick z narożnika. Wbił rywala jeszcze w narożnik i tam znów wchodził w niego barkiem. Po chwili odbił się od lin, ale Magnus sprytnie uciekł mu za plecy i zaskoczył go mocnym Clotshlinem. Magnus wszedł na narożnik i wymierzył Flying Elbow Drop, jednak nie trafiony. Hardy był już prawie na krawędzi klatki, ale Magnus wszedł po niego. Ten jednak zrzucił go na matę i szykował Swantom Bomb, jednak nie trafił! Po chwili obaj znów byli na klatce, z której Jeff wykonał ładny Suplex.  Po przerwie Enigma chciał zaskoczyć rywala i przejść przez otwór dla kamerzysty, ale Magnus złapał go w porę za nogę. W ringu jednak Enigma sobie poradził i wymierzył między innymi Atomic Drop i Dropkick. Magnus wykonał Irish Whip, ale sam nadział się na Clotshline. Obaj bardzo zmęczeni tarzali się po macie. Na rampie pojawił się… Ethan Carter III. Magnus wykorzystał ten moment rozproszenia Jeffa i założył mu Cloverleaf! Puścił jednak szybko. W tym momencie obaj wyszli z klatki po przeciwnych stronach. Magnusa zaatakował jednak Carter! Zrzucił go z siatki na podłogę! Hardy wyszedł z drugiej strony i pomógł rywalowi wymierzając dla EC3 Twist of Fate! Po chwili razem z Magnusem szli w stronę drabiny z wiszącym pasem. Magnus wymierzył kilka ciosów na przemian z rywalem, ale Hardy ostatkiem sił wykonał mu Twist of Fate na metalową rampę! Szedł już po pas, a stając oko w oko z panią prezes obraził ją, co tej się nie spodobało. Hardy wspinał się, gdy nagle zjawił się Rockstar Spud, który zrzucił bardzo  niebezpiecznie Jeffa z drabiny! W tym czasie Magnus pozbierał się i wszedł po pas, stając się po raz pierwszy w historii mistrzem świata Wagi Ciężkiej!

Zwycięzca i NOWY MISTRZ WAGI CIĘŻKIEJ : Magnus


Po walce Magnus wraz z Dixie Carter, EC3 i Spudem cieszyli się z wygranej…

3 komentarze:

 1. Magnus na tle Hardy'ego wypadł całkiem dobrze, ale czy to było promo godne mistrza? Czegoś w tym wszystkim niestety brakowało. Podobało mi się to, że Magnus od początku chciał pokazać Hardy'ego w złym świetle przywołując chociażby BFG 2010. Jak się później okazało to on sprzedał dusze diabłu. Mam nadzieje, że w UK publika będzie lepiej reagowała na Magnusa jak również liczę, że dostanie on jakiś ciekawy feud, w którym będzie się mógł wykazać. Przydałoby mu się też coś charakterystycznego co odróżniałoby go od zwykłych facetów w gaciach.

  Kurt Angle Vs. Bobby Roode in a 2 OUT OF 3 FALLS MATCH. Był to dobry pojedynek, ale troche za szybko skończony. Mogli przeznaczyć im te 5 minut więcej przez co lepiej mogliby sprzedać kolejne pin falle. Podobało mi się to, że było dużo finisherów i submissionów, a Angle nawet wykonał submission swojego rywala. Cieszy zwycięstwo Bobby Roode'a. Teraz możnaby pomyśleć nad krótką przerwą dla Kurta w ramach storylinu, a następnie kontynuację ich walk aż do LockDown lub może Slammiversary ( chociaż tu mam nadzieje, że wróci KotM i Roode będzie walczył o pas ).

  Podobał mi się segment EY z Parkiem. Nie było to tak świetne jak EGO HoF, ale było dobre. Mam nadzieje, że za tydzień w Monster's Ball matchu Joseph użyje przedmiotów, które dostał na gwiazdkę i przede wszystkim, że wkońcu zmieni się w Abyssa na stałe. Ewentualnie, żeby nadal był sobie Parkiem, ale w ringu walczył od początku jak Abyss, a nie tylko po zobaczeniu krwi.

  Feast or Fired. Obyło się bez większych szokerów co po części smuci, bo można było troszke pomieszać i żeby np EC3 dostał title shota na pas X, a Zema na TT przeciwko swoim bracholom. Cieszy mnie to, że Gunner dostał title shota na WHC. Przyda się lekkie odświeżenie w okół tego pasa, a dodatkowo przez kilka najbliższych miesięcy będziemy mieć feud Gunner vs Storm. Zwolnienie dla Chavo było do przewidzenia, bo nie było na niego pomysłu. Teraz pytanie - co będzie z Hernandezem? Solowa kariera czy może dajemy mu kolejnego TT partnera? Jeśli ma tworzyć z kimś znów TT to niech to nie będzie Meksykanin, bo ile można. :D Podobało mi się wejście Stinga i jestem ciekaw jak dalej potoczą się jego losy. Kontrakt dobiega końca, a Vince pewnie kusi niezłą sumką.

  Main Event: Jeff Hardy Vs. Magnus in a DIXIELAND MATCH for the vacant TNA World Heavyweight Title. Już myślałem, że dostaną ok 25 minut na walkę, ale oczywiście Hardy i Dixie musieli sobie pogadać. Sama walka wypadła dobrze. Obaj mieli swoje "5 minut", w którym pokazali się z dobrej strony. Ci co myśleli, że ta drabina będzie bezużyteczna, bo przecież nikt nie spadnie chyba zapomnieli, że w tej walce był Hardy. :D Brawa dla niego za WHISPER IN THE WIND z klatki ! Czy w TNA zobaczymy kiedyś Dixieland match? Raczej wątpie, bo było to zrobione głównie pod turniej o pas.

  Ogólnie Impact na dobrym poziomie i widać, że do tych specjalnych Impactów się przygotowują. Niech jeszcze główne PPV zaczną dobrze promować i będzie ok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jeszcze nawiązując do podsumowania roku, dziś na mikrofonie Hardy pokazał sie dobrze.

  Ogólnie jak dla mnie gala średnia

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś mało strasznie walczenia na tej gali się pojawiło :(

  OdpowiedzUsuń