11 stycznia 2014

Question and Answer - Tupak cz.2 - odpowiedzi

31 grudnia powstał temat, w którym mogliście zadawać mi najróżniejsze pytania i w końcu udało mi się znaleźć troche czasu, aby to dokończyć. Mam nadzieje, że chętnie to przeczytacie.

1. Co sądzisz o osobach, które nie oglądają TNA lecz organizację krytykują ? Chodzi mi o to, że jest kilka osób, które bardzo mocno krytykują TNA na każdym kroku, a pozostali jak te baranki powtarzają ich wypowiedzi choć wcale TNA nie oglądają ?

To idioci. :D Jak można wypowiadać się o czymś czego się nie ogląda? Skoro powtarzają to co inni powiedzą to są tylko dwie opcje:
- Nie potrafią myśleć samodzielnie.
- Chcą się przypodobać innym osobą.

2. Czy sądzisz że osoby takie jak Ty czy ja, które nie oglądają federacji Vincenta są "gorsi" od oglądających WWE ?

A kto powiedział, że żeby być lepszym trzeba oglądać WWE? :D Teraz ludzie coraz częściej wychodzą poza Main Stream i oglądają federacje niezależne i to właśnie ci są tymi "lepszymi". Wiadomo, że jest ogólna taka opinia, że jak ktoś ogląda TNA to jest tym gorszym, ale mówią to przeważnie fan boy'e WWE. Nie ma co takich opini nawet brać na poważnie.

3. Dlaczego TNA ma tak dobry roster, a WWE zupełnie odwrotnie?

Nie można powiedzieć, że roster w WWE jest ogólnie słaby, bo jest tam kilku wrestlerów, którzy są dobrzy w ringu i mają mic skilla. WWE zawsze stawiało na wielkość wrestlera zamiast na umiejętności. Dobrym przykładem mogą być American Wolves, którzy nie zostali przyjęci, bo Triple H chce kogoś większego. Kiedyś Hulk Hogan powiedział, że im większe barki tym więcej płacą. TNA nie ma takiego parcie na koksów, bo oni zawsze byli utożsamiani z X Division, a wiadomo jacy zawodnicy w tej dywizji walczyli. Wyjątkiem jest oczywiście Samoa Joe, ale oglądając jego walki z lat 2005 – 2007 można zobaczyć, że ruszał się w ringu lepiej niż wielu zawodników dużo lżejszych od niego.

4. Wiesz moze, jakie zarobi mają np. Austin Aries czy Chris Sabin, orientujesz sie jakos?

Niestety nie.

5. Ulubiony wrestler?

Sting. Dzięki niemu zacząłem oglądać wrestling i tak jakoś sympatia do niego została. Mocno zapadł mi w pamięci po Last Rite Matchu przeciwko Abyssowi po czym postanowiłem poszukać jakiś filmików z jego udziałem i natknąłem się na YT na jego feud przeciwko NWO.

6. Ulubiona walka?

Turning Point 2004 - Steel Cage Match ( Losing Team Splits Up )
America’s Most Wanted vs. Triple X
AMW było moim ulubionym tag teamem. Tą lepszą częścią duetu dla mnie był James Storm. Uwielbiałem jego gimmick cowboya, jego południowy akcent i to jak walczył. Chrisa Harrisa również lubiłem. Walka była po prostu idealna, dlatego dla mnie jest to five star. Najlepsza walka TT jaką widziałem. Było mnóstwo emocji od samego początku, dużo akcji, krwi i ten niesamowity spot w wykonaniu Elixa Skippera. Dodatkowego smaczku dodawała stypulacja. Ta walka jest na mojej liście nawet przed walką Joe vs AJ vs Daniels z Unbreakable 2005 czy też Storm vs Harris z Sacrifice 2007, którą również oceniłem na *****.

7. Wolisz tych złych czy tych dobrych (oczywiście chodzi o wrestling :P)?


Dla mnie to nie ma znaczenia, gdyż lubie face'ów jak i heeli. Najważniejsze dla mnie jest to, aby dobrze się ich oglądało i słuchało, a wtedy reszta schodzi na dalszy plan.

8. Ma dla Ciebie większe znaczenie poziom walki czy jej rezultat?


Oczywiście poziom walki. Wiadomo, że każdy by chciał, aby to jego ulubieniec wygrywał, ale jeżeli ma to się odbywać kosztem poziomu to wolę, żeby on jednak przegrał, ale dając dobre show. Dużo lepiej mi się oglądało np BFG 2011 Kurt Angle vs Bobby Roode mimo, że Roode przegrał, a wtedy wszyscy mocno na niego stawiali ( ja również ) niż Sting vs DOC z jednej z gal, gdzie zwycięzcą był bodajże Sting.

9. Chciałbyś powrotu A&E; powiedzmy wracają za ok. 2 lata - to jaki masz do tego stosunek?


Nie chciałbym. Nie chce takiej powtórki jak z udziałem Main Event Mafii. Pierwsza wersja zawsze jest najlepsza i nie warto tego reaktywować w późniejszym czasie, bo tylko zamażemy dobre wspomnienia. Po A&E mimo wszystko mam dobre wspomnienia, bo podobał mi się ogólny motyw, że jest to taki prawdziwy gang motocyklistów. Wiadomo, że później zostali troche zabici przez głupi booking i zamiast promować ich i dać im pasy to skupili się tylko na tym, żeby Bully zdobył pas WHC. Gdybym ja miał ich rozpisać to dałbym jeszcze pasy TT dla DOCa i Knuxa, Brooke pas KO i komuś pas X Division, aby było jasne kto dominuje w TNA.

10. Czy wg Ciebie jedna tygodniówka jest wystarczająca dla TNA (dla potrzeb storylinów, pokazywania rosteru)?


Kiedyś wiele się o tym mówiło, aby powstała druga tygodniówka i nadal uważam, że przydałaby się, ale pod jednym warunkiem. Na tej drugiej tygodniówce musielibyśmy dostawać osoby, które nie pojawiły się na Impactcie. Bo jeśli mamy na obu oglądać te same twarze to jednak mija się to z celem. Teraz taka druga tygodniówka by się przydała, aby pokazywać tam walki X Division i Tag Team, czyli te dwie dywizje, na które nie ma czasu podczas Impact Wrestling. Mogłby to być nawet godzinny program, ale bardziej nastawiony na walki i proma, a nie coś na wzór Xposion, gdzie co tydzień mamy 7 minut na walkę, a reszta to głównie strata czasu.

11. Zmniejszenie ilości gal PPV i oferowanie specjalnych iMPACTów na zasadach zredukowanych gal PPV to dobry krok organizacji?


Myślę, że tak. Ostatnio można zauważyć, że do specjalnych Impactów bardziej się przykładają z promocją niż wcześniej do gal PPV. Dodatkowo przez tą zmianę mamy tak jakby więcej gal typu PPV, bo mamy zwykłe gale, ONO i te specjalne odcinki Impacta. Minusem tego jest to, że na tym specjalnym Impactcie dostaniemy mniej walk niż na PPV i będą one krótsze, ale mimo wszystko ta zmiana raczej na plus.

12. TNA w trasie po USA, dobry krok czy niewypał?


Dobry krok. TNA przez pierwsze lata siedziało w Nashville, a później przenieśli się na stałe do Orlando. Wielu fanów pisało, że TNA musi wyjechać w trasę, aby podpromować swoją federację i tak też zrobili. Wiadomo, że spodziewali się znacznie lepszych wyników przez samą obecność Hogana, a czytając o kontrakcie ze Spike TV to mierzyli raczej za wysoko ( stała 2 milionowa widownia ). Zawsze lepiej ogląda się produkt w różnych miejscach niż ciągle w tym samym.

13. TNA bez AJ Stylesa, Stinga i Hardego (work czy nie work) wyobrażasz to sobie?


TNA bez Hardy'ego sobie wyobrażam, bo przecież TNA istniało bez niego i istnieć będzie. Dla mnie akurat nie ma on jakiegoś wielkiego wpływu, skoro jest to niech będzie, a jak odejdzie to płakał za nim nie będę. TNA bez Stinga równiż sobie wyobrażam, bo przecież jest to wiekowy już zawodnik i w pewnym momencie musi powiedzieć dość i pójść na emeryturę. Jeżeli Stinger przedłuży w tym roku kontrakt to wydaje mi się, że nigdy nie zawalczy w WWE, a jego przejściem na emeryturę będzie samo wstąpienie do WWE HoF. Ze Stylesem jest inna sprawa, bo jest on w TNA od samego początku i jakby nie patrzeć to twarz TNA. Czy sobie wyobrażam TNA bez Stylesa? W ostatnim czasie mogliśmy się przekonać, że TNA bez Stylesa nadal funkcjonuje i funkcjonować będzie, bo nie ma osoby niezastąpionej. Mimo wszystko jest to osoba, która według mnie schodziłaby jako ostatnia wraz z Jeffem Jarrettem z "tonącego statku". Skoro Jarrett prawdopodobnie odpuścił to możliwe, że Styles pójdzie za nim.

14. Dawanie pasa tylko za zasługi to dobry pomysł (przykład Sabina z gł. Pasem)?


Głupi pomysł. Zdobycie pasa i zasługi powinny iść innymi ścieżkami i jeśli doceniamy kogoś to dajmy mu podwyżkę, a nie pas. To co zrobili z Sabinem było beznadziejne. Jedną zmianą mistrza zepsuli 3 postacie. Po pierwsze co to dało Sabinowi? Zdobył tytuł – fajnie, ale stracił go miesiąc później. Był dobrym mistrzem? Nie. Ten pas kompletnie nic mu nie dał, a on sam nie był na tyle wypromowany, by go zdobyć. Drugi jest oczywiście Bully Ray, który po dobrym title runie traci pas z kolesiem 3 razy lżejszym od niego. Stracił pas na miesiąc, aby go ponownie odzyskać, gdzie tu logika? Trzecią postacią był Styles, który w tym momencie stał się niepotrzebny. Po co nam Styles czy MEM skoro taki Sabin jest w stanie pokonać Bully'ego. Za zasługi dawajmy więcej kasy, albo miejsce w HoF, a nie niszczmy storylinów i wartości pasów.

15. Magnus - jak przewidujesz to będzie dobry mistrz?


Myślę, że tak. Teraz w UK będzie mógł się wykazać, ale prawdziwym testem będzie, gdy wrócą do USA. Jednak będzie miał ułatwioną pracę, bo samo to, że będzie heelem sprawi, że dużo łatwiej będzie mu sprawić, aby publika na niego reagowała. Ważne jest również to z kim będzie feudował. W UK ma walczyć przeciwko Stormowi, więc to będzie dla niego odpowiedni rywal. W ringu zrobią dobrą walkę, ale przede wszystkim obaj mają mic skilla, więc ich wymiany słowne powinny być dobre. To jednak będzie prawdopodobnie krótki epizod, aby feudować z Gunnerem. Z nim już będzie troche trudniej zrobić dobre show. Jeśli dostanie Kurta Angle, Bobby Roode, Austina Ariesa czy Samoa Joe to o poziom możemy być spokojni. Według mnie Magnus ma szanse być mistrzem nawet do Bound for Glory, ale na swojej drodze będzie miał 3 poważne zagrożenia: walizka Gunnera, LockDown o ile wróci Styles oraz Destination X. Będąc w głównym storylinie jego panowanie na pewno będzie długie, chyba że to story zostanie skrócone.

16. Kto powinien dzierżyć gł. pas organizacji w 2014 r.; pewnie będzie ich kilku... więc kogo obstawiasz, a kogo sam byś chciał?


Według mnie w tym roku będzie 2 albo 3 mistrzów. Pierwszy oczywiście aktualny mistrz WHC Magnus, a drugim będzie zwycięzca BFG Series. Opcjonalnym trzecim mistrzem będzie James Storm jeśliby wygrał walizkę w walce z Gunnerem. Gunner raczej nie jest jeszcze na tyle wypromowany, aby sięgnąć po złoto nawet mając walizkę, a po ostatnich wydarzeniach widać, że chce tą walizkę wykorzystać jak najwcześniej i możliwe, że wykorzysta ją w normalnym pojedynku, a nie tak jak większość, czyli wykorzystać walizkę, gdy mistrz jest po ciężkim pojedynku. Warto pamiętać, że w tym wykorzystaniu walizki może mu przeszkodzić James Storm przez co Gunner straciłby swoją szansę tak samo jak Storm stracił swoją na Final Resolution.

17. Kogo byś zwolnił, a kogo zatrudnił w TNA w 2014 roku roku?


Zatrudnić:
American Wolves
Generation Me ( pozwoliłbym im nawet na występy na scenie niezależnej )
Petey Williams
Sonjay Dutt ( chociaż on nie ma problemów z jednorazowym występem to wolałbym go mieć na stałe w federacji )
Low Ki
Ivelisse Velez
Taeler Hendrix
Mickie James
Angelina Love

Zwolnić:
Garett Bischoff
Jay Bradley
Lei'd Tapa ( z niej i tak nic nie będzie )
Knux
Rob Terry
Wes Brisco
Nadal widnieją na stronie TNA, a większość albo jest niewykorzystywana, albo nie mają talentu nawet do zrobienia groźnej miny ( siemka Wes :D ).

18. Kto wg Ciebie wstąpi/powinien wstąpić do TNA HoF w roku 2014 roku?


Kurt Angle. Nie zrobił tego rok temu to teraz TNA powinno spiąć dupe i za wszelką cene doprowadzić do tego, aby on w tym HOF się znalazł. Zwłaszcza, że jego kontrakt wygasa w sierpniu i mimo tego co mówił wcześniej ( że w TNA chce zakończyć kariere ) to możliwe, że odejdzie do WWE.

19. Od kiedy oglądasz wrestling?


Z tego co pamiętam to zacząłem zaraz jak TNA weszło na Eurosport. Nie jestem w stanie w 100 % powiedzieć, że to było dokładnie tego czy innego dnia, więc taką umowną datą jest 25 luty 2005 roku, czyli dzień pierwszej emisji TNA na EuroSport. Od tej pory nieprzerwalnie oglądam TNA i nadrabiam wcześniejsze lata.

20. Czy znasz osobiście Niko i Pawła Boryssa Borkowskiego? Jakie są między wami relacje?


Żadnego z nich osobiście nie znam i jakiś większych relacji między nami nie ma. Do pana Pawła piszę czasem jak mam jakąś sprawę związaną z portalem lub gdy po prostu mam jakieś pytanie, na które on mógłby mieć najlepszą wiedzę ( jak np o to co się dzieje z TNA na OS i kiedy wznowią transmisje ). Jeśli chodzi o Niko to pisałem z nim pare razy na PW, ale żadnych większych relacji też nie ma. Szanuje go za to co robi na PSW.

21. Kogo widziałbyś jako następnego posiadacza pasa WHC TNA?


James Storm. Według mnie ten koleś zasługuje na to, aby zdobyć ten tytuł i żeby potrzymał go przez dłuższy czas. Ma wszystko czego potrzebuje prawdziwy mistrz. Ma ring skilla i mic skilla, potrafi rozruszać publike, która na niego dobrze reaguje i jest inny niż reszta. Niestety raczej nie zanosi się na to, że w najbliższym czasie zdobędzie pas.

22. Jakie zmiany przeprowadziłbyś w TNA? Kogo byś zatrudnił, kogo zwolnił, kogo bardziej wypromował czy może zmieniłbyś oprawę TNA?


O zatrudnieniach i zwolnieniach pisałem wyżej, więc to sobie teraz odpuszcze. Więc tak pierwsze co to bym zmienił ring na 6 – kątny. Dodatkowo wzmocniłbym dywizje TT i X tymi zawodnikami, który podałem wcześniej. Dawałbym im raz w tygodniu po jednej walce z każdej dywizji. Nie chodzi o to, aby mistrz co tydzień bronił tytułu, ale żeby pokazać, że te dywizje istnieją i nie kręcą się tylko wokół mistrzów. Przeznaczałbym więcej czasu na niektóre walki, w szczególności na main eventy ( tak, żeby każdy trwał chociaż 15 minut ) i na walki o pasy. Na LockDown robiłbym wszystkie walki w klatce, a nie tak jak to było rok temu, gdzie były tylko 3. Na Slammiversary przywróciłbym King of the Mountain match. Na specjalnych impactach zmieniałbym kolor lin ( kiedyś były bodajże zielone i mi osobiście się podobały ) i robił tak, aby każdy specjalny impact miał jakiś motyw przewodni. Hardcore Justice oczywiście wszystkie walki w jakimś gimmick matchu, na Genesis jakiś debiut ( dawniej na Genesis chyba najwięcej osób debiutowało ), na AAO zrobiłbym klimat kasyna i żeby walki były losowane itp. Z grubsza to chyba tyle, bo nie chce pisać o storylinach itd.

23. Ile obecnie jest dziennych odwiedzin bloga?


Zapisałem sobie wyświetlenia w dniu kiedy to pisałeś, więc podam kilka z tamtych dat i aktualnych.
Grudzień:
27 – 2200
28 – 1500
29 – 1600
30 – 2200
31 – 2000
Styczeń:
1 – 1800
2- 1800
3- nie mam już do wglądu
4 – 1550
5 – 2150
6 – 1900
7 – 2200
8 – 1950
9 – 1750
10 – 2470 ( prawdopodobnie jeden z najlepszych wyników )
Ogólnie w grudniu było ponad 50,000 wyświetleń
2 stycznia ogólnie przekroczyło 600,000 wyświetleń, a w dniu dzisiejszym jest już 617,000

24. Czy chcesz aby pas telewizyjny zamieniono na pas hardcore? Dlaczego? Jeśli twierdzisz że powinien kto powinien go dzierżyć?


Ciężkie pytanie. Z jednej strony byłoby to coś co wyróżniałoby TNA od innych federacji, ale z drugiej strony czy jest na to czas i przede wszystkim roster? Wiadomo, że nie musieliby być w tej dywizji same postacie typu Abyss, ale raczej zbyt wiele osób z aktualnego rosteru po prostu się nie nadaje do takich walk. Dodatkowo wątpie czy taka zmiana wiązałaby się z tym, że ten pas utrzymałby się w TV na dłużej. Znając życie przepadłby po miesiącu i nic by się nie działo.

25. Czy wiadomo jaką oglądalnośc ma tna impact na orange sport i do kiedy mają podpisaną umowe na nadawanie programu ?


Niestety o oglądalności nic nie wiem i chyba nawet pan Borkowski tego nie wie. Nie wiem również na ile mieli podpisaną umowę z Orange Sport, ale wydaje mi się, że ok rok i raczej ją przedłużą, bo dość mocno zainwestowali w to i po kilku tygodniach dostaliśmy nawet PPV.

26. Co sądzisz o kontrakcie AJ Stylesa?


Według mnie to work. Nadal pozostaje zbyt wiele nieścisłości w tym wszystkim co utwierdza mnie w tym przekonaniu. Wiele już na ten temat pisałem w różnych tematach nawet tu na blogu, więc nie będę się tu powtarzał. :)


Dziękuje wszystkim za wszystkie pytania i mam nadzieje, że moje odpowiedzi was zadowoliły. Troszke przeciągło się to w czasie, ale udało mi się znaleźć troche czasu wolnego na dokończenie.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach lub do mnie na maila.
Pozdrawiam! :)

27 komentarzy:

 1. Powinieneś oddzielić pytania od odpowiedzi, czasami trzeba dochodzić, co ty napisałeś - poza tym bardzo fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A faktycznie zapomniałem o tym. Poprawiłem troszke może będzie czytelniej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczłem oglondać WWE jak miałem 2 lata a skończyłem jak Skorpion the black przegrał ze stingem i zaczełem oglondać jusz w 2012 roku tna zaciekawiła mnie walka w WWE Skorpion the black vs Sting Skorpion Czyli Ric Flair I Od parónastu latszukałem Stinga po różnych Federacjach i dopiero 2012 znalazłem Stinga i Stylesa Pozdrawiam . Narka

  OdpowiedzUsuń
 4. JA bym wyrzócił MAgnusa heh albo Knuxa

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam.Moim zdaniem TNA zwolnic powinno:
  Garrett Bischoff
  Knux
  Wes Brisco
  Jay Bradley
  Lei'D Tapa
  Ryan Howe
  Rob Terry
  Joseph Park (wiem ze go uwielbiacie :-D
  Rampage Jackson
  King Mo
  Gunner (jesli nie wykorzysta walizki i potem zaginie w rosterze,to chyba ostatnia szansa dla niego
  Eric Young
  ODB

  Zakontraktowac :
  American Wolves
  Petey Williams
  Brian Cage
  Angelina Love
  Trent Barretta
  John Morrison
  Shelton Benjamin  OdpowiedzUsuń
 6. Zatródnić

  Hulk Hogan

  Mickie James

  Eric Bischoff

  Ric Flair

  The Rock

  Zwolnić

  Jay Bradlay

  Ethan Carter i Spud

  MAgnusa

  Bad Infuence

  OdpowiedzUsuń
 7. the rock xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  OdpowiedzUsuń
 8. tna powinno zatrudnic udertakera

  OdpowiedzUsuń
 9. Ziom Jakieś - weź się lepiej za odrabianie lekcji i przygotuj się na ewentualne dyktando, bo inaczej polegniesz z kretesem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ziom trzeba lekcje odrobic i jeszcze ze 3 godzinki i do lozeczka i spac dzieciaczku :-D nie rob sobie jaj juz wole Parka od tej gwiazdeczki filmowej Rocka

  OdpowiedzUsuń
 11. ze 3 godzinki i do lozeczka Anonimie co to jest lozeczka weś napisz bo nie znalazłem w Słowniku heh i co The Rock By cie rozwalił bardzo dobry w porównaniu Do Magnusa

  OdpowiedzUsuń
 12. The Rock by rozwalił Magnusa? Swojego rywala rozwaliłby ten, komu zwycięstwo wypisaliby w creative teamie :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Tupak - Ale Wierz hyba że Magnus sie bić nie umie ostatnia walka Magnus vs Aj Styles to było 8-na-2 więdz Magnus sam by przegrał w 10 sekund

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale wiesz, że taki scenariusz napisali kilka tygodni wcześniej? Wiesz jak działa wrestling?

  OdpowiedzUsuń
 15. Ziom kiedy ostatni raz do słownika zaglądałeś? W twoich wypowiedziach duzo trzeba się domyślać o co Ci chodzi.Szkoły tez chyba nie ukończyłeś z wyróznieniem.

  OdpowiedzUsuń
 16. Olejcie tego pajaca, na litość boską.Koleś jest nie-ten-tego albo co bardziej prawdopodobne - zwykłym trollem.

  OdpowiedzUsuń
 17. Tupak- Hodziło ci o Wrestling Dixielandu co?

  OdpowiedzUsuń
 18. Anonimie pod Tupakiem napisałeś ( duzo ) a skąd mam wiedzieć o co w tym chodzi może klawiatórka od babci nie działa

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie zwracajcie uwagi na smarkacza zaraz na dobranocke idzie,mama da papu,w dupe i spac :-D hahaha

  OdpowiedzUsuń
 20. Chodziło mi o wrestling. Przykro mi, że zburze Twój światopogląd, ale wrestling jest reżyserowany. WWE, TNA, IPL to wszystko działa na tej samej zasadzie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziecko sie zdenerwowalo bo myslalo ze naprawde sie bija na powaznie ojoj :O do lozka czas paciorek i papa

  OdpowiedzUsuń
 22. Dzięki za odpowiedź na moje pytania (7.-18.)

  OdpowiedzUsuń
 23. A co ze świętym mikołajem, on też nie istnieje ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Dixie zapowiada nowy początek w tna hahahah znowu to samo jak teraz nie będzie zmian to juz jaja bedą

  OdpowiedzUsuń
 25. Dzięki za odpowiedzi, przyjemnie się czytało :)

  OdpowiedzUsuń