21 maja 2014

TNA Wrestling: Kurt Angle - Champion (2008) - moja opinia
*Kurt Angle vs. Samoa Joe - Genesis 2006
Świetna walka, która nie bez przyczyny została zapowiadana jako "Dream match of the decade". W tej walce mieliśmy po prostu wszystko. Świetne akcji, dużo submissionów, kontr, przerwanych pinów, dobre tempo, a nawet pojawiła się krew. Jest to jedna z najlepszych walk w historii TNA i nie była to jedyna ich walka na tak świetnym poziomie.
Ocena: **** i 3/4 *

*Kurt Angle vs. Samoa Joe - Turning Point 2006
Samoa Joe ten rewanż może zaliczyć do udanych, czyli ogólnie mamy 1:1, więc trzecia walka tej dwójki była nieunikniona. Była to druga tak świetna walka jak ta poprzednia z tą różnicą, że tutaj bardziej poszli w techniczny wrestling przez co mogliśmy więcej oglądać różnych submissionów i różnych przejść do nich. Kurtowi nie pomógł nawet kopniak w genitalia. Dwie najlepsze walki 2006 roku już na samym początku to dobry dignostyk na to DVD.
Ocena: **** i 3/4 **Kurt Angle vs. Samoa Joe - 30 Minute Iron Man Match- Final Resolution 2007
Kolejna walka z udziałem tej dwójki na tym DVD, która również stała na wysokim poziomie, ale jednak nie była aż tak wspaniała. 30 minute iron man match to świetny pomysł na zakończenie tego feudu. Podobało mi się to, że walka była bardzo wyrównana i obaj mieli sporo okazji do zdobycia punktu. Końcówka to już szaleńczy atak Joe po remis, ale Kurt świetnie zdołał się wybronić przez co zasłużenie wygrał tą walkę jak i cały feud.
Ocena: **** i 1/2 *

*Kurt Angle vs. AJ Styles vs. Christian Cage vs. Chris Harris vs. Samoa Joe - TNA Title King of the Mountain - Slammiversary 2007
Według mnie to był najlepszy King of the Mountain match w historii TNA. Bardzo dobry skład, w którym można zobaczyć większość moich ulubionych wrestlerów. Fajne tempo, które było równe przez całą walkę co nie zdarza się często. Mnóstwo najróżniejszych akcji, submissionów, prób pinów co dodawało jeszcze emocji. Na plus również publika, która żywo reagowała na to co dzieje się w ringu. Warto zobaczyć to starcie, bo nie można się przy nim nudzić.
Ocena: **** i 1/2 *

*Kurt Angle vs. Samoa Joe - Winner Take All Match- Hard Justice 2007
Kolejne świetne starcie tej dwójki. Ich walki można oglądać godzinami i nie być znudzonym. Fajnym dodatkiem w tej walce było to, że na szali były wszystkie pasy mistrzowskie, co również pokazuje jak Angle i Joe zdominowali TNA w tamtym okresie. Sama walka była świetna, dużo kontr, dużo submissionów, dużo ciekawych akcji i dobre tempo. Jak to TNA ma w zwyczaju sędzia musiał paść nieprzytomny, aby Kurt mógł wygrać tą walkę co również zrobili w ciekawym stylu wykorzystując Karen.
Ocena: **** i 1/2 * +

*Kurt Angle vs. Jay Lethal - X-Division Title Match- No Surrender 2007
Kurt Angle świetnie wytrzymał tempo jakie w tym okresie mogliśmy oglądać w X Division i wraz z Jay'em Lethalem stworzyli bardzo dobry pojedynek. Co prawda nie była to taka typowa walka Xów, bo przecież Angle to waga ciężka. Podobało mi się to, że walka była w miarę wyrównana z lekką przewagę Kurta.Obaj pokazali kilka swoich firmowych akcji przez co troszke przypomniałem sobie o Lethalu, którego w ringu nie widziałem od dłuższego czasu. Przyjemna i szybka walka.
Ocena: ****

*Kurt Angle vs. Sting - TNA Title Match - Bound For Glory 2007
Kolejna bardzo dobra walka na tym DVD. Obaj dostali troche czasu przez co mogliśmy zobaczyć akcje, z których obaj słyną, czyli Stinger Splash, Scorpion Death Drop, Scorpion Deathlock, Angle Slam czy też Ankle lock. O dziwo Kurt dość mocno zbotchował przy skoku z narożnika i nie wiem czy to miał być swanton bomb czy 450, ale wylądował nogami na Stingu co ten dość mocno odczuł. Dodatkowo Stinger pod koniec walki oberwał kijem bejsbolowym w głowę lub klatkę piersiową co również musiał odczuć i nawet mina Kurta to zdradziła. Podobała mi się końcówka walki kiedy to Kevin Nash interweniował i próbował pomóc Kurtowi w wygraniu tej walki co nie skończyło się dla niego udanie. Biorąc pod uwagę, że w walce brał udział Sting to trzeba przyznać, że walka była bardzo dobra.
Ocena: ****

*Kurt Angle vs. Sting - TNA Title Match - Impact 10/28/07
Rewanż na Impactcie nie był już tak dobry, ale i tak przyjemnie się to oglądało. Wiadomo, że walka była krótsza, ale pomysł na zakończenie taki sam, czyli interwencja Kevina Nasha, która tym razem przyniosła lepszy skutek dla Kurta, a sam Kevin został wydymany.
Ocena: *** i 1/2 * !!

*Kurt Angle vs. Yuji Nagata - IWGP Title Match - Global Impact
Tą walkę kiedyś opisywałem przy okazji Global Impact, więc dam tylko ocenkę.
Ocena: ****

*Kurt Angle vs. Samoa Joe -TNA Title Match- Lockdown 2008
Walka ta bardziej przypominała nam walkę MMA niż wrestlingu i zaraz po kopnięciach Samoa Joe, które dość mocno odczuł Kurt przed oczami pojawił mi się Pudzian i Najman. :D Sama walka była bardzo dobra do czego zresztą ta dwójka nas przyzwyczaiła. Było dużo takich akcji typowych dla MMA, sporo duszenia, różnych dźwigni na nogę czy rękę, ale nie zabrakło również wrestlingu w tej walce. Co tu dużo pisać, Angle i Joe w tym okresie robili najlepsze walki, a ze sobą świetnie się uzupełniali.
Ocena: **** i 1/2 *

Ogólnie jest to najlepsze DVD TNA jakie do tej pory widziałem. Walki były świetne co zresztą widać po ocenach, między walkami Kurt Angle fajnie się wypowiadał na różne tematy i te prawie 7 godzin minęło bardzo szybko. Gorąco polecam jeśli ktoś jeszcze nie widział.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz