18 lipca 2015

TNA Impact Wrestling 15.7.2015 - Raport

TNA Impact Wrestling – 17.5.2015


Na początku dostaliśmy powtórkę z ubiegłego tygodnia gdy to Kurt Angle nie dał rady odebrać pasa Ethanowi Carterowi. 

Galę otworzyła Dixie Carter oraz cały roster, który był obecny koło ringu. Powiedziała ona, że gdy rok temu otrzymała Powerbomb na stół to jej spojrzenie na ten biznes mocno się zmieniło. Na całe szczęście nie mówiła ona za długo, bowiem pojawił się Ethan Carter. TNA World Heavyweight Champion chciał wiedzieć kim jest osoba, która ma teraz rządzić. Tak więc po chwili na arenie pojawił się....Bully Ray. Dwukrotny mistrz przywitał się z kilkoma osobami i wszedł do ringu. Ray zaczął słodzić, że wrócił dla fanów oraz zawodników, którzy są „najlepsi na świecie”. Kazał wejść rosterowi na krawędź ringu, a po chwili uścisnął rękę z Dixie. Ray powiedział także, że dzisiaj Ethan Carter będzie bronił pasa w walce ze zwycięzcą Battle Royal, które odbędzie się już za chwilę. 


Match nr 1 –
20 Man Battle Royal

Prawda jest taka, że początkowe fragmenty takich walk wyglądają dokładnie tak samo więc zacznę raport od momentu, w którym między linami było około 10 osób. James Storm chciał wyrzucić Gallowaya ale sam wyleciał za ring. Po chwili wyrzucony został także Magnus. Gdy wracamy po reklamach to zostało już tylko trzech zawodników. MVP, Eric Young oraz Galloway. Dwójka heelow obijała swojego odwiecznego rywala. Rzucili go oni na liny, a następnie MVP wykonał potężny Knee Drop. Wrestlerzy wykonali to kilka razy ale Szkot nie chciał się tak łatwo poddać. Mimo to cały czas był obijany. Było blisko bu został wyeliminowany ale przez przypadek wyleciał MVP. Young nie mógł się pozbyć Drew. Young szykowała się do Piledrivera ale zamiast tego wpadł na Running Single Leg Dropkick w narożniku i wyleciał za ring. 

Czas Walki – Pokazane 8 minut. 
Ocena Walki – Battle Royal jak to Battle Royal. Nic wielkiego ale trzeba przyznać, że mocno stawiają na Drew Gallowaya. Fajnie że dostanie on walkę o główny pas. Wiadomo że nie ma szans by go zdobyć ale mimo to umacnia to jego pozycję w federacji) 

MR Anderson na zapleczu wypowiadał się na temat swojego konfliktu z Bramem. 

W segmencie na zapleczu Bully Ray dał Rockstar Spudowi szansę na zdobycie pasa X-Division jeszcze dzisiaj. 

Match nr 2 – X-Division Championship Match
Tigre Uno vs Grado vs Rockstar Spud vs DJ Z

Z ruszył na Spuda, a Grado powalił mistrza. Po chwili zrobił to z pretendentami i wykonał Body Slam Uno. Z chciał wykonać mu Suplex ale został powalony. Rockstar sam chciał wykonać Body Slam ale został powalony. Grado nie trafił z Sentonem i otrzymał dwa Low Dropkicki. Z powalił Spuda i wykonał mistrzowi Hurricanrane. Niespodziewanie jednak wpadł na Enzuigiri. Po chwili znowu Grado dominował aplikując Neckbreaker mistrzowi .1....2.....Kickout. Potężny zawodnik dołożył Atomic Drop dla DJ Z. Obijał go razem z Rockstar Spudem ale zaczął się kłócić z rodakiem. Mimo to powalił Iona, szykował się do walki z Rockstarem, jednak powalił ich Uno. Następnie zrobił on czystkę w ringu i powalił Grado. Wyskoczył za ring na Spuda oraz DJ Z. Wszedł także na narożnik aplikując Phoenix Splash w.....nogi Grado …..1....2.....3.....Uno broni pas. 

Czas Walki – 4.00 
Ocena Walki - * (Grado to jakaś pomyłka tej dywizji. Uno wygrywa i kompletnie mnie nie przekonuje jako mistrz. Często wykonuje beznadziejne botche i walka ta tylko to potwierdziła.) 

Match nr 3 – TNA Knockout Championship Match
Taryn Terrel vs Brooke

Taryn obijała rywalkę w narożniku ale ta ją odrzuciła. Mistrzyni zaaplikowała Corkscrew Neckbreaker ale nie dało jej to wygranej. Tesmachet wymierzyła serię uderzeń oraz Running Clothesline. Jade oraz Marti odwróciły jej uwagę, a gdy Taryn ją wyrzuciła to obijały za linami. Brooke została wrzucona do środka ale nie chciał dać się łatwo pokonać. Wykonała więc Suplex ..1..2...Kickout. Tesmacher zdołała odpowiedzieć Russian Leg Sweepem. Następnie Corner Clothesline ale Taryn odpowiedziała Missile Dropkickiem. Terrel nie zdołał wykonać Cuttera i sama wpadła na Dropkick. Pretendentka kłóciła się z przyjaciółkami rywalki i Taryn wyrzuciła ją za ring, gdzie także obijała Tesmacher. Mistrzyni wymierzyła Crossbody ale nie dało jej to wygranej. Tak więc podniosła rywalkę ale ta wykonała Roll Up. Walka trwa nadal ale Taryn wykonała kopnięcie w brzuch. Nie trafiła jednak z Dropkickiem i sama wpadła na kilka Clotheslne'ów. Pretendentka została rzucona na liny ale wykonała Spear. Weszła na narożnik ale została szybko zrzucona przez Jade. Zgasło światło i po chwili przy ringu stała Gail Kim, która zniszczyła towarzyszki Taryn. Terrel patrzyła się na Gail i po chwili wpadła na Facebuster .1...2...3....Nowa mistrzyni. 

Czas Walki – 7.00 
Ocena Walki - * i 1/2 (Straszne jak bardzo mam to w dupie) 

Krótki segment na zapleczu między Kurtem, a Bully Rayem. 

Kurt Angle pojawił się w ringu mówiąc, że jego rewanż z EC3 jest ciągle aktualny. Może on go wykorzystać kiedy tylko chce co się dobrze składa, bo nie będzie go jakiś czas z powodu usunięcia guza. Angle miał już odejść ale pojawił się Eric Young. Kanadyjczyk stwierdził, że to dzięki niemu Angle jest teraz w takim stanie. Szyja Kurta nie przetrwała aż tylu Piledriverów. Doszło do brawlu między tą dwójką i zwycięsko wyszedł Kanadyjczyk obijając przeciwnika za ringiem. Szykował się do wykonania Piledrivera ale pojawił się Chris Melendez. Tak więc Eric odszedł kilka kroków ale po chwili zaatakował żołnierza i to jemu wykonał Piledriver na podłogę. 

Powtórka feudu między Magnusem, a Jamesem Stormem. W wywiadzie na zapleczu Storm stwierdził, że jego tajemnicza partnerka jest bliska Mickie. 

Ethan Carter chciał przełożenia walki na przyszły tydzień ale Bully Ray nie chciał się na to zgodzić. 

Main Event – TNA World Heavyweight Championship Match
Ethan Carter III vs Drew Galloway

Zawodnicy weszli w klincz i Galloway zdominował rywala. Wrestlerzy ponownie stanęli naprzeciwko siebie i Drew powalił swojego rywala. Carter odszedł od niego. Szkot powalił jednak przeciwnika wykonując Clothesline oraz serię potężnych chopow. Uwagę Szkota odwróciła Tyrus ale mimo to Galloway powalił za ringiem swojego rywala. Ochroniarz wykorzystał jednak sytuacja powalając przeciwnika klienta. W tym momencie pojawił się Eli Drake ze swoimi kulami. 

Gdy wracamy po przerwie to Ethan dominował nad przeciwnikiem. Wykonał mu nawet imponujące DDT ale nie zakończyło to walki. Mistrz obijał osłabionego rywala po twarzy. Jednak Drew doszedł do siebie wykonując serię uderzeń. Szkot wszedł na trzecią linę i wykonał Diving Clothesline. Następnie sam wsadził rywala na narożnik aplikując mu potężne uderzenie. Carter wpadł także na Powerslam .1....2....Kickout. Drew chciał kończyć walkę ale uwagę odwrócił Tyrus i Carter wykonał Splash oraz serię uderzeń. Nie robiło to wrażenia na Gallowayu, który doszedł do siebie ale przez przypadek padł sędzia. Ethan wykonał Low Blow i do ringu wszedł także Tyrus. Pojawił się także Eli, który wykonał sensacyjnie cios kulą swojemu przyjacielowi. Carter mógł teraz przejść do pinu .1...2..3....Ethan Carter III wygrywa 

Czas Walki – 8.00 
Ocena Walki - * (Strasznie się to oglądało mimo iż lubię tą dwójkę. Dziwna przemiana Drake'a ale zobaczymy na co go stać.) 

Poziom tego IW był słabszy niż ostatniego a to coś

18 komentarzy:

 1. obejrzałem impact jak przystało na arabskiego terrorystę

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak można ocenić ME na *? Nie twierdzę, że to była jakaś wybitna walka, ale na taką ocenę nie zasługuje. Solidna walka z heel turnem a ten wystawia *. Nie wspomnę już o dopisku do walki Knockouts: "Straszne jak bardzo mam to w dupie". To coś ma być oceną walki? Chcesz być odbierany jako poważny recenzent to się przyłóż do swojej pracy. Teksty o arabskich terrorystach lub takie głupie dopiski do walk chwały tobie nie przyniosą. Tylko proszę bez odpowiedzi typu "jak jesteś taki mądry to pisz sam".

  OdpowiedzUsuń
 3. Walkę mogę ocenić jak tylko mi się podoba. A walki o pas wagi ciężkiej powinny być czymś więcej niz tylko momentem na heel turn midcardera

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie nie nadajesz się do zdawania raportów. Main event miał zaskakujące zakończenie,a walki oceniłeś tak jakby we wszystkich tych walkach walczył Grado

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie zaskakujący. Poziom walk był słaby ale zawsze tak jest. Jak ogladam WWE to na Raw i SD też oceniam tak walki. Nie mam do TNA pretensji, że poziom walk na TYGODNIÓWCE jest słaby. W raportach na zagranicznych portalach oceniano te walki bardzo podobnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Arkao śledzę twoje wpisy na ati i zauważyłem że oceniając indys często zawyżasz oceny przeciętniakom, a w przypadku TNA jest odwrotny efekt. Zgadzam się że jedna gwiazdka to przesada.

  OdpowiedzUsuń
 7. Allah Akbar!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Troche nie związne z tematem, ale czy uważacie, że TNA powinno się osiedlić w jednym mieście i tylko tam mieć gale, aby zaoszczędzić troche pieniędzy? Ja osobiście uważam, że w Nowym Yorku bardzo dobrze ich przywitano oraz porządnie jakoś to wyglądała ta hala, że nie było połowy zaciemnionej. Co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 9. przez wiele lat tak było, domem TNA było impact zone, ale od dawna tam nie ma atmosfery, ciągle ci sami ludzi i turyści, powinni do anglii jechać na stałe i piszę to serio, tam mają wiernych fanów którzy żyją tym co dzieje się w ringu i zapełniają hale do ostatniego miejsca

  OdpowiedzUsuń
 10. W Nowym Yorku też były wyprzedane miejsce i według mnie atmosfera tam była lepsza niż w Anglii

  OdpowiedzUsuń
 11. Anglia na stałe nie byłaby opłacalna dla nich. Chyba, że robiliby takie maratony jak teraz będą mieć i wtedy pojeździć troche po tych miastach. Ale wtedy też Jeff Hardy byłby wyłączony na stałe.
  Powinni na stałe przenieść się do Nowego Jorku i raz na jakiś czas sprawdzać nowe miejsca. Impact Zone już pare lat temu się wypaliło.

  OdpowiedzUsuń
 12. Byleby nie Orlando, tam atmosfera jest jak na pikniku

  OdpowiedzUsuń
 13. Pamiętam TNA w Nowym Yorku zeszłego lata i według mnie widownia była najlepsza tam

  OdpowiedzUsuń
 14. Rozumiałbym jeszcze taki tekst, gdyby to była walka w stylu Kong z Tapą albo Havok, ale tutaj mieliśmy same śliczne dziewczyny, czy w takiej sytuacji walka naprawdę jest najważniejsza? Spytam jeszcze inaczej, czy federacje tworząc dywizje kobiet, nastawiają się na emocje ringowe, czy bardziej idą w kierunku ładniejszej otoczki? Nie interesuje cię kobiecy wrestling, to sobie przynajmniej naciesz oko, a nie walisz tutaj tekstami o swoim odbycie.
  Arkao zdaje się chcieć być na siłę kontrowersyjny, innego wytłumaczenia dla legendarnego już tekstu o samobójcach i kolejnego w tym artykule nie znajduję.

  OdpowiedzUsuń
 15. Za długo przebywał z NIKO na Atti :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Oceny Arkao za WWE Battleground:
  Orton vs Sheamus *** i 1/2
  PTP vs New Day ***
  Reigns vs Wyatt *** i 1/4
  Divy ***
  Cena vs Owens **** i 3/4
  Lesnar vs Rollins *** i 1/2

  Potwierdza się to co pisałem wcześniej czyli Arkao zawyża oceny innym fedkom a TNA wystawia po jednej gwiazdce. Co najmniej 3 walki z Battleground mają zawyżone oceny.

  OdpowiedzUsuń
 17. 411Mania
  Ogólna ocena Battleground 2,5 / 10 :D
  Arkao na pewno oglądałeś Battleground?

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze dał Divom trzy gwiazdki, no kurwa parodia.
  Chce po prostu rozgłosu i tyle.
  Może go to podnieca.

  OdpowiedzUsuń