21 maja 2021

Impact Wrestling - 20.05.2021 - RAPORT + newsy

Odcinek poświęcono pamięci Jerome "New Jacka" Younga (1963-2021).

W pierwszym meczu dnia Rohit Raju (z Sherą) pokonał Jake'a Somethinga. W końcówce Something podniósł Raju, który nogami uderzył w twarz sędziego. Gdy przez chwilę arbiter stracił uwagę, Shera podciął Jake'a, a wtedy Rohit przypiął rywala. Po mecz Something zaatakował Sherę, używając do tego krzesła i stołu. Raju patrzył na wszystko z rampy i krzyczał, że Jake jest tchórzem. Nie zrobił jednak nic, by pomóc sojusznikowi.

Gia Miller przeprowadziła wywiad z Taylorem Wilde. Wilde powtórzyła, że przerwała emeryturę, aby zdobyć tytuł Knockoutek, a nie tytuły tag teamowe. Na te słowa zjawili się Tenille Dashwood i Kaleb with a K. Dashwood opowiadała o tym, że pokona Kierę Hogan, a wtedy ona i Wilde znajdą się na przedzie kolejki w walce o Impact Knockouts Tag Team Championship. Wilde podkreśliła, że ​​ona i Tenille nie są drużyną, zwłaszcza że Dashwood oszukuje, by wygrać. Nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

Gia Miller przeprowadziła wywiad z Rachael Ellering i Jordynne Grace na temat utraty tytułów tag teamowych. Ellering powiedział, że chociaż pasjonują się tym sportem, nie mogą teraz zrobić nic innego, jak tylko otrzepać się i powrócić na właściwą ścieżkę. Grace zgodziła się i powiedziała, że ​​porozmawia na ten temat ze Scottem D’Amore.

W drugim meczu Tenille Dashwood (z Kalebem with a K) pokonała Kierę Hogan (z Tashą Steelz). Tasha zaatakowała Dashwood zaraz po końcowym gongu. Chwilę później Deonna Purrazo, Susan i Kimber Lee dołączyły do bójki. Następnie Taylor Wilde przyszła z pomocą Dashwood, jednak dopiero Havok oczyściła ring z heelowych zawodniczek. Wtedy Decay zagrodzili drogę antagonistkom. Na ten widok Fire and Flava, Deonna Purrazzo i jej towarzyszki spanikowały, ratując się ucieczką przez barierki.

Jordynne Grace rozmawiała z Rachael Ellering za kulisami, mówiąc, że dzisiaj stawią sobie czoło. Wyraz twarzy Ellering pokazał, że nie była zbyt zadowolona z walki ze swoją partnerką.

Winieta zapowiadająca debiut kolejnej gwiazdy NJPW, Satoshiego Kojimy.

Gia Miller przeprowadziła wywiad z FinJuice, którzy w dalszej części programu mieli bronić tytuły tag teamowe przeciwko Madmanowi Fultonowi i Ace'owi Austinowi. Finlay pochwalił zarówno Ace'a, jak i Fultona. Stawili już czoło kilku zawodnikom Impactu, w tym dwukrotnie pokonali The Good Brothers. Dziś pokonają także Fultona i Austina. Juice Robinson zauważył, że on i Finlay wrócą jutro do Japonii i są gotowi bronić pasy mistrzowskie przeciwko dowolnej drużynie w NJPW. Udowodnią, że są najlepszym zespołem w świecie wrestlingu.

W trzecim meczu Petey Williams pokonał VSK.

Gia Miller przeprowadziła wywiad z Richem Swannem na temat jego powrotu na Under Siege. Swann podsumował przegraną jednego z największych meczów swojego życia na Rebellion. Opowiadał o tym, jak oglądał Impact w domu i widział w telewizji kogoś równie złego jak Kenny Omega, jeśli chodzi o to, co robi w Impakcie. Mówił o W. Morrisseyu. Swann zauważył, że Morrissey ma w rzeczywistości podnoszącą na duchu historię odkupienia, którą może opowiedzieć (odniesienie do jego wyjścia z alkoholizmu), ale zamiast tego pojawia się, aby mimo wszystko spróbować zniszczyć Impact. Swann miał mówić o tym, jak Morrissey zaatakował Williego Macka, ale zanim zdążył dokończyć zdanie, pojawił się Morrissey i zaatakował go, następnie wyrzucił za jakieś drzwi.

Program przeszedł do Swinger’s Palace. Z jakiegoś powodu Fallah Bahh była przebrana za dziewczynę Swingera. Powiedział, że w ten sposób spłaca swój dług Swingerowi. TJP powiedział, że pomoże spłacić jego dług. Postawił stos żetonów na stole do gry w kości i udało mu się wygrać rzut kostką. Petey Williams lekko posprzeczał się z Bahhem o to, kto był lepszym partnerem dla TJ. TJ zauważył, że ma lepszą chemię z Bahhem. Petey odpowiedział, że zamierza skłonić Scotta D’Amore do zabookowania meczu TJ i Fallah vs. Petey i Josh Alexander. Petey zażartował, że D'Amore był kiedyś jego menadżerem w Teamie Canada. Z jakiegoś powodu Decay „teleportowali się” do Pałacu Swingera. Swinger nakazał Hernandezowi wyrzucić Decay, ale Rosemary zakomunikował, że jeszcze o nich usłyszą.

Moose wszedł do ringu. Jest numerem jeden w drodze po mistrzostwo świata Impact. Kenny Omega pokonała wielkich zapaśników, takich jak Okada, Chris Jericho i Jon Moxley, ale on jest górą mięśni,  najbardziej wysportowanym facetem w wrestlingu i chodząca legendą. Dotychczasowi przeciwnicy Omegi nie są godni zasznurować mu butów. Przez 7 lat dominował w NFL. Naprawdę szanuje Omegę, nazywającym siebie bogiem pro wrestlingu. Łoś powiedział, że jest „Niekwestionowanym bogiem zapasów”. Posejdon jest bogiem morza, Hades jest bogiem podziemi, a Ares jest bogiem wojny, ale żaden z nich nie mógł zrzucić Zeusa z Olimpu. Moose powiedział, że ring to jego Olimp.

Promo Moose'a zostało przerwane przez motyw wejściowy Kenny'ego Omegi. Omega i Don Callis stanęli przed rywalem. Callis pochwalił go za nieskazitelny wygląd i powiedział, że Moose może być najbardziej imponującą fizycznie osobą ze wszystkich wrestlerów. Omega zapytała Callisa, czy Łoś jest bardziej imponujący niż on. Ten odparł, że Moose to duży facet.

Callis powiedział, że Moose myśli, że w pojedynku z Omegą wystarczy tylko talent. Nie ma nic gorszego niż zmarnowany talent. Moose ma talent, ale nie osiągnął żadnych wyników. Nie potrafił nawet wygrać tytułu w Ring of Honor. Callis zwrócił uwagę, że Moose nie wygrał żadnych tytułów światowych, podczas gdy Kenny Omega wygrał trzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ile finałów Super Bowl wygrał Moose? Callis zacytował JJ Watta, który powiedział, że „sukces nie jest własnością, ale dzierżawą, a czynsz jest należny każdego dnia”. Callis zapytał, czy Moose płaci czynsz, czy po prostu korzysta z talentów. Moose zrobi to samo na ringu, co uczynił w futbolu. Moose powiedział, że nie jest Richem Swannem i jeśli Callis powie jeszcze jedno słowo, urwie mu głowę i wbije ją w tyłek Omegi. Omega powiedział, że zacytuje J Jonaha Jamesona ze Spidermana: „Jesteś zagrożeniem!”.

Omega powiedziała, że na ​​tak dużego, silnego, szybkiego i zdeklarowanego sportowca jak Moose, wystarczy tylko jeden One Winged Angel. Moose podjudzał Omegę, by zaatakował go tym finisherem. Gallows i Anderson wsparli mistrza w zamiarze zaatakowania przeciwnika. Nagle na ekranie pojawiła się hackerska grafika Samiego Callihana. Teleportował się na środek ringu i pomógł Moose'owi przegonić Omegę i The Good Brothers z ringu kijem baseballowym. 

Kamera podążyła za Moosem i Callihanem na korytarza. Moose powiedział, że Callihan nie powinien spodziewać się podziękowań, bo nie potrzebował jego pomocy. Callihan powiedział, że nie spodziewa się ich. Moose jest najbardziej imponującą osobą w rosterze Impactu. Zrobił to, co zrobił, ponieważ Omega i jego przyjaciele nieźle sobie radzą w firmie Callihana. Callihan przysiągł, że wróci po to, co słusznie należy do niego. 

W czwartej walce Rachael Ellering pokonała Jordynne Grace. Po meczu Grace podała rękę towarzyszce, ale była niezadowolona z porażki i szybko ulotniła się z ringu.

Brian Myers wygłosił promo mówiąc, że ludzie nazywają go „Bad Mood Brian”. Wszystko, co powiedział ostatnio, było słuszne. Matt Cardona miał zniknąć na zawsze po tym, jak go pokonał po raz pierwszy, ponieważ nie chciał, aby ten był w Impakcie. Był skupiony na ponownym spotkaniu z Cardoną, a Cardona ukradł mu zwycięstwo w meczu kwalifikacyjnym. Następnie zmarnował on to miejsce, przegrywając na Under Siege. Myers powiedział, że pokonał Black Taurus na Under Siege. W tym momencie Myers zobaczył, jak Matt Cardona przypadkowo spaceruje po korytarzu. Podbiegł do niego i zaatakował. Zerwał mu również wisiorek (nieśmiertelnik?). Rzucił go następnie w kamerzystę i transmisja została przerwana.

W walce wieczoru FinJuice obronili Impact World Tag Team Championship przeciwko Ace'owi Austinowi i Madmanowi Fultonowi. Wtedy zabrzmiał motyw muzyczny Violent By Design.

Eric Young przekazał sędziemu puchar Call Your Shot, żądając walki o pasy mistrzowskie. W szóstej walce Rhino i Joe Doering nie dali szans zmęczonym przeciwnikom i zostali nowymi Impact World Tag Team Championami.

-------------------------------------------------

The Wrestling Observer Newsletter poinformował, że Chelsea Green w ostatnich dniach prowadziła rozmowy z Impact Wrestling. Szczegóły nie są znane.

Według PWInsider Don Callis oficjalnie odszedł ze stanowiska wiceprezesa federacji w zeszłym miesiącu. Witryna odnotowuje, że Callis powoli zmniejszał swoje obowiązki w Impakcie od zeszłego roku. Zespół kreatywny stanowią teraz Scott D’Amore, Tommy Dreamer, Jimmy Jacobs i RD Evans. Nie ma planów zastąpienia Callisa. Były wiceprezes i Impact pozostają w dobrych stosunkach. Callis będzie nadal występować w roli menadżera Kenny'ego Omegi i prawdopodobnie ściślej zwiąże się z AEW.

Eddie Edwards przeszedł operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Nie wiadomo jak to ostatecznie wpłynie na plany Impactu względem tego zawodnika.

W nowej winiecie Slammiversary Impact Wrestling zawarł nawiązania do Daniela Bryana, IIconcs (Peyton Royce i Billie Kay), Forgotten Sons (Wesley Blake i Steve Cutler) i Bullett Club.

W wywiadzie W. Morrissey zdradził, że nie jest związany długoterminową umową z Impact Wrestling. Cieszy się jednak z obecności w tej federacji.

Federacja ogłosiła nawiązanie współpracy z iracką stacją telewizyjną UTV.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz