23 maja 2021

Kim jest Satoshi Kojima?

W następnym odcinku Impactu! zadebiutuje kolejny zawodnik NJPW - Satoshi Kojima. Warto pokrótce przedstawić jego sylwetkę.

Kojima to jedna z największych gwiazd New Japan. Najbardziej znany jest ze współpracy z Hiroyoshim Tenzanem w drużynie zwanej TenKoji. Zdobyli sześciokrotnie mistrzostwo IWGP Tag Team.

W 1991 roku rozpoczął karierę w NJPW. W 2002 roku przeniósł się do All Japan Pro Wrestling wraz z Keiji Mutoh i Kendo Kashinem. W 2005 roku stał się pierwszą osobą, która jednocześnie posiadała IWGP Heavyweight Championship i Triple Crown Heavyweight Championship po pokonaniu Tenzana.

Rzadko walczył w Ameryce, chociaż zdarzyły mu się występy w Major League Wrestling (gdzie był jednym z pierwszych mistrzów MLW) ​​i Ring of Honor na początku 2000 roku i współpracował z Diamondem Dallasem Pagem przeciwko Great Mucie i Stingowi na gali na Hawajach w 2004 roku. W zeszłym roku walczył także podczas trasy New Japan The New Beginning.

Kojima wrócił do New Japan w 2010 roku i pokonał Togi Makabe, aby po raz drugi w karierze zdobyć IWGP Heavyweight Championship. Później stracił tytuł na rzecz Hiroshiego Tanahashiego na Wrestle Kingdom V 4 stycznia 2011.

Niedawno Kojima walczył z KENTĄ i Willem Ospreayem. Bezskutecznie walczył z pierwszym z nich o możliwość walki o IWGP United States Heavyweight Championship podczas pierwszej nocy Wrestle Kingdom 15. Na gali The New Beginning w Nagoi przegrał z Ospreayem w No Disqualifications matchu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz