13 czerwca 2021

Against All Odds (2021) - RAPORT

Film otwierający był podsumowaniem panowania Kenny'ego Omegi, począwszy od zdobycia mistrzostwa świata AEW i Impact Wrestling, a następnie dojście Moose'a do pozycji pretendenta.

Sami Callihan i Tommy Dreamer pokonali The Good Brothers (Karl Anderson i Doc Gallows) w Street Fight matchu. (Czas:11:09, ocena: **1/2)

Ten mecz został zorganizowany w ten sposób, by upewnić się, że The Good Brothers i Sami Callihan będą daleko od dzisiejszego meczu Moose vs. Omega. Oba mecze odbywają się bowiem nie tylko w różnych miejscach, ale także w różnych miastach. Ponadto to Anderson i Gallows udaremnili wielokrotnie Callihanowi wszystkie próby, jakie miał, by zmierzyć się z Omegą. Wszystko to za sprawą Dona Callisa, który próbuje trzymać Callihana z daleka od swojego podopiecznego.

(Ten mecz odbył się tylko po to, by dać zwycięstwo Samiemu Callihanowi. Ciekawym akcentem była reakcja Tommy'ego Dreamera na zwycięstwo i żywiołową reakcję tymczasowego sojusznika. Niewątpliwie obawia się, co Callihan może zrobić w przyszłości).

Joe Doering (z Violent By Design) pokonał Satoshiego Kojimę (z Eddiem Edwardsem). (Czas: 9:02, ocena: **3/4)

Zbyt wiele miejsca w tej recenzji zajęłoby pełne przedstawienie działalności obu zawodników w japońskiej federacji All Japan Pro Wrestling. Niedawno Eric Young powiedział, że Violent By Design kierują swą uwagę ku Meksykowi i Japonii, tak jak już wcześniej zrobili to w Impakcie. Na te słowa Satoshi Kojima wyszedł, by się z nimi skonfrontować i od razu wyzwał Joe Doeringa na mecz. Od tego czasu mieli kilka konfrontacji, ale rywalizacja osiągnie punkt kulminacyjny na tej gali.

(To był zaskakująco jednostronny mecz, ponieważ Doering dominował przez większość walki, a kulminacją był jego stanowczy powerbomb. Niestety, występ Kojimy w Impacie nie znaczył więle, ponieważ wydaje się, że przyszedł tylko po to, aby wziąć udział w tym meczu i zwiększyć wiarygodność Doeringa).

Decay wygłosili promo, mówiąc że tej nocy mistrzostwa będą należeć do nich.

Five Way match o miano pretendenta do walki o Impact X Division Championship z udziałem Chrisa Beya, Rohita Raju, Petey'a Williamsa, Treya Miguela i Ace'a Austina zakończył się bez rezultatu. (Czas: 12:25, ocena: ***1/2)

Tych pięciu zawodników od miesięcy krąży wokół mistrzostwa X Division. Po tym, jak Josh Alexander wygrał z TJP w 60-minutowym Iron Man matchu, czeka teraz na nowego pretendenta. Nie pozna go szybko, ponieważ Madman Fulton, pamiętając wydarzenia z ostatniego Impactu, zaatakował czterech rywali. Chciał, aby sędzia ogłosił zwycięstwo Austina. Arbiter miał inne zdanie. Kazał konferansjerowi uznać pojedynek bez ostatecznego rezultatu, po czym uciekł za kulisy przed wściekłym Fultonem.

(Akcja była wszystkim, czego można oczekiwać od tego typu meczu, a wszyscy zaangażowani mieli równe szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności. Finisz pozostawił jednak wiele do życzenia. To, co się tutaj wydarzyło, mogło i powinno odbyć się w odcinku Impactu. Czy Fulton wyglądał jak totalny twardziel? Jasne, ale zrobił to kosztem każdego czołowego zawodnika w X-Division, ponownie sugerując, że każdy duży mężczyzna może zdominować każdego mniejszego wrestlera, niezależnie od tego, jak dobry może być wspomniany zawodnik).

W. Morrissey pokonał Richa Swanna. (Czas: 11:43, ocena: ***1/4)

W. Morrissey zadebiutował na Rebellion, gdzie brutalnie potraktował Williego Macka. To samo uczynił na Under Siege, lecz wtedy napadniętemu pomógł powracający po krótkiej przerwie Rich Swann.

(Było to stanowcze ogłoszenie dla fanów Impact Wrestling, że W. Morrissey jest jedną z gwiazd. Całkowicie zdominował i pokonał byłego mistrza świata. Kwestią czasu pozostaje, kiedy znajdzie się w okolicach pasa mistrzowskiego. Uznanie należy się również Swannowi za bardzo dobre odegranie swojej roli).

W wywiadzie dla Gii Miller Deonna Purrazzo powiedziała Kimber Lee i Susan, że dziś powinny udowodnić, że są godne z nią współpracować.

Tenille Dashwood (z Kalebem with a K) pokonała Jordynne Grace (z Rachael Ellering). (Czas: 10:58, ocena: ***)

(Zawodniczki dały dobry występ. Najciekawsza rzecz dzieje się z postacią Jordynne Grace. Na razie jest w trakcie historii, w której jej frustracja kipi i wkrótce doprowadzi do heel turnu i sporu z Ellering. Zwrot przyda się w odświeżeniu tej zawodniczki).

Minęło kilka tygodni, odkąd Dashwood próbuje przekonać Rachale Ellering, by porzuciła Jordynne Grace i dołączyła do jej drużyny. Grace miała pewne problemy z pewnością siebie. Dashwood wykorzystała to zwątpienie, ale Grace nie można lekceważyć.

W końcówce Rachael Ellering zaatakowała interweniującego Kaleba. Grace zaczęła krzyczeć na towarzyszkę, aby przestała jej pomagać. Dashwood wykorzystała nieuwagę rywalki i przypięła ją. Po meczu Grace kłóciła się z Ellering, potem zaś wyładowała swój gniew, brutalnie atakując Kaleba.

Fire and Flava (Kiera Hogan i Tasha Steelz) pokonały Kimber Lee i Susan, pozostając Impact Knockouts Tag Team Championkami. (Czas: 9:12, ocena: ***)

Historia między tymi dwiema drużynami jest krótka. Miały pewien rozdźwięk kilka tygodni temu, kiedy połączyły siły w Ten Knockouts Tag Team matchu. Hogan i Steelz poprosiły Scotta D'Amore o nowe rywalki, wtedy ten ogłosił oficjalnie, że zmierzą się Susan i Lee o tytuły mistrzowskie.

(Mecze heel vs. heel mogą być trudne do wykonania, ale było to zabawne, sprytne i wymagało ciężkiej pracy ze strony wszystkich zaangażowanych. Wygrał odpowiedni zespół. Fire 'N Flava są klasą dywizji tag team. Na horyzoncie nie widać żadnej innej drużyny gotowej do zdetronizowania Steelz i Hogan).

Deaner i Rhino (z Ericiem Youngiem) pokonali Decay (Crazzy Steve i Black Taurus). (Czas:10:37, ocena: **3/4)

Niedługo po zdobyciu tytułów VBD stali się celem Decay. Steve i Deaner są uczniami Erica Younga, więc Steve argumentował, że jest lepszym uczniem, ale EY wybrał Deanera do swojej grupy. EY odwołał się do zasady Freebird Rule i wezwał Rhino i Deanera do walki z Decay w obronie tytułów tag teamowych.

(To było solidne starcie, ale brakowało mu trochę energii. Steve i Taurus świetnie wyglądali razem i naprawdę tworzą udaną kontynuację Decay).

Steve Maclin wygłosił promo o torturach, mówiąc, że to wymaga czasu. Przez lata miał mnóstwo czasu, izolacji i poczucia nieznanej. Czas zmusza cię do poznania tego, kim jesteś. Pochował to, kim był przez lata. Teraz nadszedł czas, aby fani poznali, kim jest.

Deonna Purrazzo pokonała Rosemary, broniąc Impact Knockouts Championship. (Czas: 12:01, ocena: ***)

Rosemary zasłużyła na ten występ, przypinając Purrazzo w Ten Knockouts Tag Tag Team matchu. Obroniła również prawo do pojedynku singlowego, przypinając Havok w ostatnim odcinku Impactu. Według ustaleń, jeśli Havok wygrałaby, wtedy zostałaby trzecią uczestniczką tej walki.

(Virtuosa była niezwykła, ponieważ systematycznie obijała ciało Rosemary, przetrwała jej ofensywę i wyszła zwycięsko. Podobnie jak Fire 'N Flava, Purrazzo jest tak dobrą i silną bohaterką, że wydaje się raczej niemożliwe, aby ktokolwiek przyszedł i był na tyle wiarygodny, by zrzucić ją ze szczytu. To znak wielkiego mistrza).

Kenny Omega obronił Impact World Championship w walce z Moosem. (Czas: 22:51, ocena: ***3/4)

Walka wieczoru odbyła się w Daily's Place w Jacksonville. Za stolikiem komentatorskim zasiedli Tony Schiavone, Scott D'Amore i Don Callis.

W końcowych minutach Kenny Omega zasłonił się sędzią, który otrzymał spear od Moose'a. Nieprzytomny arbiter nie mógł widzieć, jak The Young Bucks atakują Moose'a i pomagają Omedze wykonać przeciwnikowi One Winged Angel i zakończyć walkę. Niespodziewanie światła zgasły w arenie i w ringu pojawił się Sami Callihan. Powalił Omegę i Bucksów atakiem kijem basebalowym. Don Callis kazał mu przestać, ponieważ jest jego szefem i nie pozwoli mu krzywdzić jego rodziny. Mimo to Sami chciał uderzyć Omegę krzesłem. Callis był wściekły i zwolnił Callihana. Scott D'Amore podszedł do Dona i, kłócąc się, odeszli na zaplecze.

(Moose udowodnił, że jest maineventerem, spotykając się z zawodnikiem, którego wielu uważa za najlepszego zapaśnika na świecie. Obaj stworzyli dobre widowisko. Wtrącanie się The Young Bucks powinno być pierwszą rzeczą, o której pomyślałby fan w momencie, gdy stało się jasne, że The Good Brothers nie będzie u boku Omegi i, co ważniejsze, że mecz odbędzie się w Jacksonville.

Cliffhanger, w którym Callis zwolnił Callihana, pozostawia pod znakiem zapytania skład walki wieczoru Slammiversary i daje fanom powód, aby obejrzeć czwartkowy odcinek Impactu).

(Podsumowanie: Against All Odds utrzymało poziom i jakość, jakie prezentują inne gale Impact Plus. Stało się początkiem drogi przed Slammiversary, budując spójną historię wszystkich rywalizacji).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz